"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Strony edukacyjne dla dzieci i modzieży

W Dyktanda.net znajdziesz przygotowane specjalnie dla dzieci elektroniczne dyktanda, pomocne przy utrwalaniu zasad poprawnej pisowni. Są to ćwiczenia ortograficzne dla uczniów szkoły podstawowej. Ćwiczenia podzielone zostały na dwie grupy: klasy 1 - 3 oraz klasy 4 - 6. Istnieje również możliwość wyboru zakresu ćwicznia (rz i ż, ch i h oraz ó i u)

Zyraffa.pl to serwis rozrywkowo - edukacyjny dla dzieci. Na tej stronie szeroka gama rozmaitych gier, które uczą poprzez zabawę. Strona oferuje gry dla dzieci zręcznościowe i przygodowe, logiczne i pamięciowe a także kolorowanki oraz puzzle. Gry dla dzieci on line, które znajdziecie na tej stronie to idealne rozwiązanie na spędzanie wolnego czasu. Nie tylko bawią ale przede wszystkim uczą i rozwijają dzieci w każdym wieku.

Moja Polska -  nie jest stroną typowo rozrywkowa. Ta strona przede wszystkim uczy. Jeśli szukasz wiedzy, możesz tu miło spędzić czas. Znajdziesz tu między innymi: puzzle, ukadanki, kolorowanki, wycinanki, ciekawostki i wiele innych cennych informacji o Polsce.

Portal Wiedzy PWN - znajdziesz tu między innymi:  encyklopedię, sownik ortograficzny, słownik języka polskiego, sowniki językowe, translatory i inne.

Profesjonalny słownik ang>pol – pol>ang online z wymową, definicjami słów oraz z przykładami ich użycia w języku angielskim, kursy językowe, encyklopedia itp.

W portalu Interklasa.pl znaleźć można między innymi aktualne informacje, multimedialne pomoce naukowe, animacje edukacyjne, testy egzaminacyjne i porady, serwisy tematyczne, materiały filmowe, setki scenariuszy lekcji i prezentacji dydaktycznych. Do dyspozycji użytkowników oddano m.in. następujące narzędzia: poczta, wirtualna klasa (narzędzie wspomagające nauczanie na odległość), czat, forum, interaktywna mapa szkół, możliwość publikacji stron szkolnych i nauczycielskich na serwerze Interklasa.pl, blogi, biuletyn elektroniczny.

Adresy stron edukacyjnych

PORTALE INFORMACYJNE