Historia
Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku
ROK 1963/1964
Kwiecień - sporządzono projekt organizacyjny Szkoły
Podstawowej nr 3, która zajęła budynek po Szkole Podstawowej
nr
1. Do szkoły należały ul.: Nocznickiego, Grunwaldzka, Plac Wolności,
1-go Maja, Zamkowa, Stroma, Plac Zamkowy, Zyndrama, Wąska , Wodna i
Lenina obecnie Kolejowa od nr 1-23.
Czerwiec – przekazanie szkoły dla Ryszarda Sulińskiego przez
byłego kierownika szkoły Jerzego Choińskiego
Sierpień – w szkole uczyło 7 nauczycieli:
Ryszard Suliński
–
dyrektor, nauczyciel plastyki i techniki – koło
plastyczne
Eligia Izbicka
– rusycystka – opiekun zespołu muzycznego
Janina Łojewska
– nauczycielka kl. II – opiekun PCK
Stanisława Matuszczyk –
nauczycielka kl. III – opiekun harcerstwa
Teresa Sulińska
– nauczycielka kl. I - opiekun teatrzyku
Regina Walicka
– polonistka – opiekun koła
Przyjaciół Książki
Zygmunt Zalewski
–
nauczyciel przedmiotów ścisłych – opiekun Samorząd
Szkolny, SKS
Krystyna Głowacka
– nauczyciel przyrody – opiekun TPPR
Wychowawstwo klas:
kl. I (39 uczniów)
– Teresa Szulińska
kl. II (60 uczniów)
– Janina Łojewska
kl. III (34 uczniów)
– Stanisława
Matuszczyk
kl. IV (35 uczniów )
– Stanisława
Matuszczyk
kl. V (32 uczniów)
– Regina Walicka
kl. VI (38 uczniów)
– Krystyna Głowacka
kl. VII
(?)
– Zygmunt Zalewski
W szkole jest 7 oddziałów i pracuje 8 nauczycieli; w klasie
II jest 60 uczniów, którzy po 3 siedzą w ławce
Wrzesień uroczyste rozpoczęcie roku
szkolnego w SP3
z przedstawicielami władz: przewodniczącym PMRN Wojciechem Pawlakiem i
sekretarzem KM PZPR panem Baranem
Wrzesień w związku z
opóźnieniem oddania do
użytku SP 1, część klas stamtąd uczy się w SP 3. Praca odbywa się na
trzy zmiany. Dyrektor Suliński na zwolnieniu lekarskim, obowiązki
kierownika szkoły objęła Teresa Sulińska. Na lekcjach plastyki i
techniki zastępuje Sulińskiego Krystyna Głowacka.
Działalność szkoły:
zorganizowano obchody 20-lecia Państwa Polskiego (apel, gazetka,
zaproszono oficera Wojska Polskiego) i Dnia Nauczyciela,
prowadzono drużyny ZHP dziewcząt i chłopców (organizowanie
występów, pomoc w dyżurowaniu na przerwach, zorganizowano
spotkanie z nauczycielami, którzy w latach 1945-1963
pracowali w
SP1 przy ul. Nocznickiego) – S. Matuszczyk, Z. Zalewski,
przygotowano przedstawienie „Lisek” przez
zespół
kukiełkowy „Tyci – Tyci” i wystawiono je
w
przedszkolach nr1i3 oraz zaprezentowano przedstawienie „O
smoki
wawelskim w Stożnym, Kowalach Oleckich, Zatykach),
przygotowano programu artystycznego z okazji 1 Maja w Kinie Mazur (T.
Sulińska),
uczestniczono w Konkursie czytelniczym z okazji Tysiąclecia Państwa
Polskiego,
uczestniczono w obchodach rocznicy przyłączenia Ziem Odzyskanych do
Polski,
prowadzono wymianę korespondencyjną z młodzieżą z ZSRR, przygotowano
gazetkę i założono album malarzy rosyjskich,
Samorząd Szkolny przygotował gazetkę z życia szkoły,
zorganizowano konkurs czystości, który wpłynął na estetykę
klas,
zaopatrzono szkołę w środki pierwszej pomocy – praca
szkolnego klubu PCK.
Styczeń Eligia Izbicka została
przeniesiona do LO. W szkole pracuje 5 nauczycieli
Osiągnięcia szkolne:
I miejsce ucz. Teresy Baranowskiej w Konkursie szkół
miejskich zorganizowanych przez Towarzystwo Walki z Alkoholizmem,
zajęcie trzech pierwszych miejsc w eliminacjach powiatowych w Konkursie
Czytelniczym na 1000- lecie Państwa Polskiego,
I miejsce Zespołu Tyci- Tyci w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka
w mieście,
II miejsce w eliminacjach wojewódzkich zespołów
teatralnych (nagroda 1500zł) T. Sulińska.
Marzec - wizytacja szkoły
przez inspektorów Józefa Godlewskiego i Mariana
Orciucha.
- powrót z urlopu zdrowotnego
dyrektora Ryszarda Sulińskiego.
- zapoznanie Rady Pedagogicznej z
zagadnieniami
zawartymi w pracy Zborowskiego ,,Praca domowa ucznia” przez
Krystynę Głowacką, Janinę Łojewską, Reginę Walicką i Stanisławę
Matuszczyk
Czerwiec – 11 uczniów ze SP 3 zdało egzamin do
Liceum Ogólnokształcącego.
Czerwiec – uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce:
klasa I: K. Bubrowiecki. U. Cieciera, J. Dębowska, K. Iwanowski, E.
Kuranowska, Mirosław Ptaszyński, Waldemar Snarski, M. Wiszniewska
klasa II: Zofia Dąbrowska, Henryka Malinowska, Tadeusz Skopnik, E.
Stasiuk, J. Wysocka, Wiesława Zdanio
klasa III: Zofia Bijat, Alicja Dąbrowska, J. Krauze, J. Makowski, L.
Pazorek,
klasa IV: J. Krzywicka, Jerzy Cichy,
klasa V: R. Skowroński, A. Morusiewicz, Grażyna Wasilewska
klasa VI: Tadeusz Krauze, Alicja Morusiewicz, Andrzej Sikora
klasa VII: E. Gołębiowska, J. Gryglas, T. Baranowska, L. Kosak. J.
Rakus, J. Suchanek, K. Jezionowicz, T. Juziński, T. Suchanek
Lipiec – remont szkoły
Sierpień – Janina Łojewska ukończyła ZSN na kierunku
wychowanie plastyczne i zajęcia prac technicznych.
Rok 1964/1965
Wrzesień - skład Kadry Pedagogicznej:
Stanisława Matuszczyk -
nauczycielka kl. I
Teresa
Sulińska
- nauczycielka kl. II, wych. plastyczne
Janina
Łojewska
- nauczycielka kl. III, prace techniczne dziewcząt
Regina
Walicka
- polonistka, bibliotekarka
Eligia
Izbicka
- nauczyciel geografii, j. rosyjskiego, wych. muzycznego
Michał
Sabas
- nauczyciel biologii
Ryszard
Suliński
- nauczyciel historii
Zygmunt
Zalewski
- nauczyciel fizyki, chemii, matematyki, wych. fiz.
Wychowawstwo klas:
kl. I (40
uczniów) –
Stanisława Matuszczyk
kl. II (41 uczniów)
– Teresa Sulińska
kl. III (38 uczniów)
– Janina Łojewska
kl. IV (35 uczniów)
– Eligia Izbicka
kl. V (35 uczniów)
– Regina Walicka
kl. VI (34 uczniów)
– Ryszard Suliński
kl. VII (30 uczniów)
– Zygmunt Zalewski a następnie
Michał Sabas
7
oddziałów szkolnych i 253 uczniów
Działalność szkoły:
prace Samorządu Szkolnego (wieczór bajek dla kl. I - IV,
konkurs
recytatorski dla kl. II – VII, zorganizowano pomoc
koleżeńską,
konkurs czystości i wiedzy o powstaniu Polski Ludowej i Rewolucji
Październikowej),
przygotowano apele poświęcone utworzeniu MO i obchodom Dnia Wojska
Polskiego, zaproszono por. Kościukiewicza i ST. Sierżanta Czapuryna i
kpt. Siemieniuka
założono zespół taneczny, kierowany przez Teresę Sulińską a
kukiełkowy przez J. Matuszczyka
uczestniczono w obchodach XX- lecia TPPR (przygotowano gazetki)
KPK uporządkowało zbiory książkowe, założyło karty
czytelników,
przygotowało napisy na gabloty, zorganizowało wystawkę nowości
czytelniczych
prowadzono drużyny zuchowe i harcerskie
uczestniczono w obchodach Dnia Książek, Oświaty i Prasy , Tygodnia Ziem
Zachodnich i Północnych
uczestniczono w zbiórce surowców
wtórnych –makulatury
zorganizowano z okazji Dnia Kobiet spotkanie dla mam , (T. Sulińska, J.
Łojewska)
zakupiono tarcze i odznaki zuchowe.
Osiągnięcia szkolne:
I miejsce w Konkursie Tysiąclecia Państwa Polskiego w powiecie (ucz.
Kłoczko, Sadowska, Skowroński, Zofia Moroz
III miejsce szkoły w czwórboju lekkoatletycznym na szczeblu
powiatu,
działanie świetlicy międzyszkolnej.
Kwiecień – praktyka słuchaczy z SN z Ełku w SP 3 Olecko
Czerwiec – Zygmunt Zalewski został powołany na przeszkolenie
wojskowe, jego godziny zostają podzielone między R. Sulińskiego
(matematyka) i M.
Sabasa (chemia i fizyka)
Czerwiec – szkołę ukończyło 30 uczniów.
Najlepsi uczniowie:
klasa I: Wiesława Anuszkiewicz, J. Budziejko, Ewa Domżalska, Anna
Niedźwiedzka, Lech Skowroński, Wasilewska
klasa II: K. Bubrowiecki, E. Kurakowska, U. Cieciera, Waldemar Snarski,
K. Iwanowski, Mirosław Ptaszyński
klasa III: Tadeusz Skopnik, Z. Dąbrowska, Henryka Malinowska, E. Stasiuk
klasa IV: Alicja Dąbrowska, Zofia Bijat, J. Krauze, J. Markowski, L.
Pazorek
klasa V: J. Krzywicka, B. Zieziula
klasa VI: R. Skowroński, A. Morusiewicz, Juszkiewicz, Kalinowska,
Kłoczko, Sadowska, Waszkiewicz
klasa VII: Celina Szumska, Andrzej Sikora, Tadeusz Krauze, Alicja
Morusiewicz, Zofia Moroz, Bogumiła Dubowska
Rok 1965/1966
Wrzesień – przyjęto do szkoły Michała Sabasa
Skład Kadry Pedagogicznej:
Ryszard
Suliński
- dyrektor, nauczyciel historii
Janina
Łojewska
- nauczycielka kl. I, prace techniczne dziewcząt, wych. fiz.
Stanisława Matuszczyk - nauczycielka kl.
II
Teresa
Sulińska
- nauczycielka kl. III, wych. plastyczne
Regina
Walicka
- polonistka, bibliotekarka – opiekun KPK
Eligia
Izbicka
- nauczyciel geografii, j. rosyjskiego, wych. muzycznego –
opiekun TPPR
Michał
Sabas
- nauczyciel biologii, wych. fiz.- opiekun Samorządu Szkolnego i PCK
Zygmunt
Zalewski
- nauczyciel fizyki, chemii, matematyki – opiekun ZHP
Wrzesień – przyjęto do pracy Michała Sabasa i Mirosławę
Szczepańską, która zastąpi Teresę Sulińską (urlop)
Wychowawstwo:
kl. I (41
uczniów) – Janina
Łojewska
kl. II (40 uczniów)
– Stanisława Matuszczyk
kl. III (40 uczniów)
– Teresa Sulińska zastąpiła na czas urlopu
Mirosława
Szczepańska
kl. IV (37 uczniów)
– Zygmunt Zalewski
kl. V (40 uczniów)
– Eligia Izbicka
kl. VI (? uczniów)
– Regina Walicka
kl. VII (33 uczniów)
– Ryszard Suliński zastąpił
Michał Sabas
W szkole jest 7 oddziałów , 231 bez kl. VI i pracuje 8
nauczycieli
Wrzesień - powstaje nowy
Statut Szkoły Podstawowej ośmioklasowej,
Zygmunt Zalewski rozpoczyna naukę w SN na kierunku matematyka.
Październik – Zygmunt Zalewski
idzie na urlop
jego godziny przejmuje J. Łojewska (wych. fizyczne), M. Sabas (wych.
fizyczne, fizyka i chemia) i R. Suliński (matematyka), Teresa Sulińska
na urlopie macierzyńskim zastępuje Mirosława Szczepańska
Działalność szkoły:
zorganizowano Harcerską Spółdzielnię Uczniowską z inicjatywy
phm J. Krzesińskiego,
założono Sklepik Spółdzielni Uczniowskiej (zysk 200zł
przeznaczono na wycieczkę),
uczestniczono w akademii powiatowej związanej z Świętem Pracy -występ
zespołu tanecznego pod kierunkiem Teresy Sulińskiej,
prowadzono grupy zuchów ,,Dzielne Sobieradki” pod
kierunkiem Janiny Łojewskiej, zorganizowano biwak,
nawiązano współpracę z drużyną harcerską z Zakładu Dzieci
Głuchych (organizacja wycieczek na sanki i lodowisko do Zakładu Dzieci
Głuchych),
opiekowano się schorowanym p. Mickiewiczem zamieszkałym przy
ul. Środkowej-harcerze
prowadzono sekcję naukową- pomoc uczniom słabszym,
kulturalną-przygotowano gazetki, apele z okazji święta MO, Wojska
Polskiego, Dnia Kobiet, Nauczyciela, sanitarno-porządkową -
przeprowadzono szkolenie pierwszego stopnia PCK, sprawowano opiekę nad
młodszymi uczniami - samorząd uczniowski,
uczestniczono w akcji „Szklanka gorącego mleka”
prowadzono koła zainteresowań: plastyczne, KPK, TPPR,
zorganizowano SKO – stan oszczędności 2598zł,
uczestniczono w zbiórce surowców
wtórnych - makulatury zebrano 700kg,
przygotowano plan powstania sali fizyczno- chemicznej w szkole,
prowadzono szkołę wieczorową.
Osiągnięcia:
II miejsce w powiecie drużyny ZHP SP3 w ,,Alercie ZHP”
(nagroda szachy),
Koło PCK dostało nagrodę za najlepszy klub
,,Wiewiórka” na terenie powiatu.
Marzec – wizytacja szkoły Inspektora Szkolnego J.
Godlewskiego i Podinspektora R. Radzikowskiego.
Sierpień – Ryszard Suliński rezygnuje z funkcji dyrektora i
odchodzi do SP 1 w Olecko. Dyrektorem zostaje Antoni Gołębiewski.
Rok 1966/1967
Wrzesień – skład Kadry Pedagogicznej:
Antoni Gołębiewski
- dyrektor
Teresa
Sulińska
- nauczycielka kl. I, j,
rosyjskiego kl.
V-VIII, matematyki kl. IV, opiekun SKO
Janina Łojewska
- nauczycielka
kl. II, zajęć praktyczno-technicznych dziewcząt, opiekun
zuchów
Jadwiga Brzozowska -
nauczycielka kl. III, j. polskiego i wych. obywatelskiego, opiekun PCK
Janina
Bilwin
- nauczycielka biologii,
geografii, wychowania
fizycznego, opiekun ZHP
Regina Walicka Essel
- nauczycielka j. polskiego
kl. V- VIII, opiekun KPK
Zygmunt
Zalewski
- nauczyciel matematyki kl.
V-VIII, fizyki kl.
VI-VIII, chemii, opiekun Samorządu Szkolnego
Ryszard
Suliński
- nauczyciel historii,
wychowania plastycznego
i muzycznego
Jan
Ney
- nauczyciel zajęć praktyczno
–
fizycznych
Mieczysław
Akszczyk
- nauczyciel j. rosyjskiego
Wychowawstwo klas:
kl. I (43
uczniów) – Teresa
Sulińska
kl. II (37 uczniów)
– Janina Łojewska
kl. III (39 uczniów)
– Jadwiga Brzozowska
kl. IV (40 uczniów)
– Teresa Sulińska
kl. V (41 uczniów)
– Zygmunt Zalewski
kl. VI (35 uczniów)
– Janina Bilwin
kl. VII (30 uczniów)
– Zygmunt Zalewski
kl. VIII (29 uczniów)
– Regina Walicka Essel
W szkole jest 8 oddziałów i 294
uczniów; pracuje 9 nauczycieli
Wrzesień - Kierownikiem szkoły Antoni Gołębiewski
Działalność szkolna:
funkcjonowanie drużyn zuchowych i harcerskich,
przygotowano lodowisko przy szkole pod kierunkiem Janiny Bilwin.
funkcjonowanie Poradni Zawodowo Wychowawczej (zagadnienia: rodzina,
moralność, wychowanie, praca),
zorganizowano konkursu czystości przez szkolny klub PKC,
uczestniczono w konkursie oszczędzania ( stan Konta SKO-24,800),
przygotowano przedstawienie na rocznicę wyzwolenia Olecka,
prowadzono sekcję piłki ręcznej i zajęć z łyżwiarstwa (zajęcia w
Liceum).
Osiągnięcia: - I miejsce drużyny harcerskiej w Alert III,
Najlepsi uczniowie:
klasa I: E. Bogdan, Grażyna Borawska, C. Dębski, K.
Domżalski, M. Grudziński, A. Grzybowski, Maria Iwanowska,
Z. Kalinowski, A. Kłoczko, A. Majewska, Teresa Skowrońska, Alicja
Snarska, Barbara Stefanowska, Maria Sulińska, S. Surażyński
klasa II: Barbara Cieciera, Barbara Jamróg, Czesław
Kazimierowicz, Tadeusz Skorupski
klasa III: Wiesława Anuszkiewicz, J. Budziejko, Ewa Domżalska, Anna
Niedźwiedzka, Lech Skowroński
klasa IV: E. Kuranowska, K. Burowiecki, U. Cieciera, Mirosław
Ptaszyński, K. Iwanowski
klasa V: Z. Dąbrowska, Henryka Malinowska, Jerzy Makowski, J.
Markowski, Wiesława Zdanio
klasa VI: J. Krauze, J. Makowski, Zofia Bijat, A. Borawska, Alicja
Dąbrowska
klasa VII: J. Krzywicka, J. Karaś, T. Dermont, B. Zieziul
Rok 1967/1968
Wrzesień – w skład Rady Pedagogicznej wchodzą:
Antoni Gołębiowski - nauczyciel zajęć
praktyczno-technicznych chłopców, historii kl.
VIII,wychowania
muzycznego
Halina Baranowska - polonistka,
bibliotekarka, opiekun KPK
Maria Weisbrod
- nauczycielka j.
rosyjskiego, przyrody kl. IV, geografii kl. IV historii, wychowania
obywatelskiego,
zajęć praktyczno-technicznych
Janina
Bilwin
- nauczyciel biologii,
geografii kl. V-VIII, wychowania fizycznego, opiekun SKS i ZHP
Jadwiga Brzozowska
-
nauczycielka kl. I, j. polskiego kl. IV, wychowania muzycznego kl.
IV-VI, opiekun PCK
Janina
Łojewska
- nauczycielka kl. III, zajęć
praktyczno-technicznych dziewcząt kl. VII-VIII, opiekun
zuchów
Teresa
Sulińska
- nauczycielka kl. II, opiekun
SKO i Koła
Tanecznego
Wacława Kulbacka
- nauczycielka matematyki kl. V-VIII, wychowania plastycznego
kl.
IV-VII
Eugenia
Elbich
- nauczyciel fizyki, chemii,
matematyki kl.
IV, zajęć praktyczno-technicznych kl. V-VI, opiekun
Samorządu Szkolnego
Wychowawstwo klas:
kl. I (32
uczniów)
– Jadwiga Brzozowska
kl. II (42 uczniów)
– Teresa Sulińska
kl. III (36 uczniów)
– Janina Łojewska
kl. IV (35 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. V (42 uczniów)
– H. Baranowska
kl. VI (40 uczniów)
– Maria Wiesbrod
kl. VII (31 uczniów)
– Janina Bilwin
kl. VIII (38 uczniów)
– Eugenia Elbich
W szkole jest 8 oddziałów i 296 uczniów; pracuje
9 nauczycieli
Działalność szkolna:
prowadzono drużyny zuchowe i harcerskie,
przygotowano lodowisko przy szkole pod kierunkiem Janiny Bilwin,
udział samorządu uczniowskiego w akademii powiatowej z okazji Dnia
Nauczyciela,
uczestniczono w akcji „Szklanka gorącego mleka”,
przygotowano program artystyczny dla miasta (pokaz tańców,
piosenek i recytacja ,,Kroniki Olsztyńskiej”) przez
T. Sulińską i H. Baranowską,
przygotowano część artystyczną na obchody 1 Maja.
Kwiecień – Halina Baranowska, Janina Bilwin, Maria Weisbrod
zdają egzamin kwalifikacyjny
Osiągnięcia:
I miejsce chóru i zespołu tanecznego na 16
zespołów,
szkolny PCK dostał 10 tys. jako nagrodę za działalność.
Czerwiec – rozpoczęto remont szkoły.
Bark wykazu uczniów wyróżnionych w nauce
Rok 1968/1969
Wrzesień – rozpoczęcie roku szkolnego w SP 1 Olecko z powodu
remontu. Uczniowie kl. I – IV uczą się w SP1, a starsze kl.
V-VIII
w SP 2 Olecko.
Lekcje rozpoczynają się o godzinie 14şş.
Skład Rady Pedagogicznej:
Janina Łojewska
- nauczycielka
kl. I, zajęć praktyczno-technicznych kl. V-VI wychowania plastycznego
kl. V-VIII, opiekun Zuchów
Eugenia Elbich
- nauczycielka kl. II, fizyki, chemii, opiekun Samorządu
Teresa
Sulińska
- nauczycielka kl. III,
opiekun SKO i
chóru
Helena Szczodruch
- polonistka, bibliotekarka,
opiekun KPK
Wacława Kulbacka
- nauczycielka matematyki,
opiekun PCK
Maria
Weisbrod
- nauczycielka j. rosyjskiego,
j. polskiego
kl. IV, wychowania muzycznego, geografii kl. IV-VI,
Janina
Bilwin
- nauczycielka biologii,
geografii kl.
VI-VIII, wych. fiz., opiekun ZHP i SKS
Antoni Gołębiewski
-
nauczyciel historii, wychowania obywatelskiego, fizyki kl. VI, zajęć
praktyczno-technicznych i wychowania plastycznego kl. IV-V
Ryszard
Jękot
- nauczyciel zajęć
praktyczno-technicznych
Wychowawstwo klas:
kl. I (31
uczniów) – Janina
Łojewska
kl. II (36 uczniów)
– Eugenia Elbich
kl. III (40 uczniów)
– Teresa Sulińska
kl. IV (36 uczniów)
– Maria Weisbrod
kl. V (42 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI (38 uczniów)
– Halina Szczodruch
kl. VII (39 uczniów)
– Antoni Gołębiewski/
kl. VIII (32
uczniów) – Janina
Bilwin
W szkole jest 8 oddziałów i 294 uczniów; pracuje
9 nauczycieli
Październik
– zastępca kierownika
szkoły Wacława Kulbacka
uczniowie wracają do szkoły, korzystają tylko z 4 klas. Młodsze klasy
rozpoczynają naukę o godzinie 14
Grudzień
–
rozpoczynają się normalne zajęcia w szkole.
Dyrektor Gołębiewski zostaje przeniesiony do Gąsek a jego miejsce
zajmuje Helena Szczodruch.
Działalność szkoły:
rozpoczęto akcję ,,Szklanka Gorącego Mleka”,
prowadzono klub PCK- 250 członków, KP ZSRR, SKS
prowadzono drużyny zuchowe i harcerskie
zorganizowano zabawy karnawałowe dla uczniów
uczestniczono w obchodach Święta Pracy
Czerwiec – koniec roku szkolnego. Najlepsi uczniowie szkoły
wyróżnieni:
klasa I: Elżbieta Antoszewicz, Ewa Borawska, Anna Siergiej, Helena
Słomska, Grażyna Bozuk
klasa II: Ryszard Anuszkiewicz, Marek Makarewicz, Marek Surażyński,
Elżbieta Stawińska
klasa III: Grażyna Borawska, Leszek Domżalski, Teresa Skowrońska,
Alicja Snarska, Barbara Stefanowska, Maria Sulińska
klasa IV: Kazimierz Makarewicz, Tadeusz Skorupski
klasa V: Wiesława Anuszkiewicz, Ewa Domżalska, Lech Skowroński, Anna
Niedźwiedzka
klasa VI: Mirosław Ptaszyński, Waldemar Snarski, Danuta
Jamróg
Sierpień – dyrektorem zostaje Melania Łochnicka.
Rok 1969/1970
Skład Rady Pedagogicznej:
Melania Łochnicka - dyrektor, nauczyciel
historii, wychowania obywatelskiego,
Helena Szczodruch
- polonistka, bibliotekarka,
opiekun KPK
Maria
Weisbrod
- nauczycielka j. rosyjskiego,
wychowania
muzycznego, geografii kl. IV-VI, opiekun KP ZSRR
Janina
Łojewska
- zajęć
praktyczno-technicznych kl. V-VI
wychowania plastycznego kl. V-VIII, opiekun Zuchów
Eugenia
Elbich
- nauczycielka kl. III,
fizyki, opiekun SKO
Bożena Marciniak
- nauczycielka kl. II, opiekun
ZHP
Wacława
Kulbacka
- nauczycielka matematyki,
opiekun PCK
Janina
Bilwin
- nauczycielka
biologii, wych. fiz.,
opiekun Samorządu Uczniowskiego i SKS
Ryszard
Jękot
- nauczyciel zajęć
praktyczno-technicznych
Elwira Sobolewska
- nauczyciel kl. I, opiekun LOK
Wychowawstwo klas:
kl. I (30
uczniów) –
Sobolewska
kl. II (30
uczniów) –Bożena
Marciniak
kl. III (33
uczniów) – Eugenia
Elbich
kl. IV (39 uczniów)
– Janina Łojewska
kl. V (38 uczniów)
– Maria Weisbrod
kl. VI a (38 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI b (37 uczniów)
– Janina Bilwin
kl. VII (38 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VIII (36 uczniów)
– Melania Łochnicka
W szkole jest 9 oddziałów i 319 uczniów; pracuje
10 nauczycieli
Działalność szkoły:
uczestniczenie w wiecu w 30 rocznicę wybuchu II wojny św,
funkcjonowanie Poradni Zawodowo Wychowawczej – kierownikiem
Edward Kierwiak (przygotowana pogadanka przez Janusza Moryca związana z
wyborem zawodu dla kl. VIII),
zorganizowanie I konferencji preorientacji zawodowej (Janina Łojewska
prowadzi zajęcia na temat „Bliższego zapoznania z zawodem
ślusarz
i tokarza”),
prowadzenie grup zuchowych, harcerskie
prowadzenie Koła PCK – opiekun Wacława Kulbacka,
działanie SKS i SKO, które liczyło 228 członków
(suma oszczędności 8650zł)
uczestniczenie młodzieży w obchodach rocznicy Zwycięstwa i Odzyskania
Ziem Północnych i Zachodnich
zorganizowanie Dnia Sportu i Turystki dla uczniów.
Czerwiec – 33 uczniów kończy szkołę podstawową.
Najlepsi otrzymują nagrody:
Jerzy Makowski
Tadeusz Skopnki
Henryk Malinowski
Alina Ulikowska
Walenty Mosiejko
Wiesława Zdanio
klasa I: Danuta Rekieć, Lucyna Zajkowska, Bożena Karaś, Małgorzata
Skarżyńska
klasa II: Elżbieta Antoszewicz, Ewa Borawska, Grażyna Bożuk, Anna
Siergiej
klasa III: Ryszard Anuszkiewicz, Ewa Jamróg, Alicja
Makowska, Teresa Stawińska, Elżbieta Piłat
klasa IV: Grażyna Borawska, Teresa Skowrońska, Alicja Snarska
klasa V: Bogusław Makowski, Witold Okuniewski
klasa VIa: Wiesława Anuszkiewicz, Ewa Domżalska, Lech Skowroński
klasa VIb: Halina Makal, Irena Piętko
klasa VII: Waldemar Starski, Mirosław Ptaszyński, Czesław Dadura
Rok 1970/1971
Wrzesień- rozpoczyna się rok szkolny. W skład Rady Pedagogicznej
wchodzą:
Łochnicka Melania – dyrektor
szkoły (historia)
Bilwin Janina
– (w-f, biologia)
Elbich Eugenia
– (fizyka), opiekun SKO
Kulbacka Wacława –
(matematyka), opiekun PCK
Łojewska Janina
– (nauczanie początkowe, plastyka), opiekun
Samorządu Uczniowskiego
Marciniak Bożenna – (nauczanie
początkowe, chemia), opiekun ZHP
Sobolewska Elwira – (nauczanie
początkowe), opiekun zuchów
Szczodruch Helena – (język
polski), opiekun Samorządu Uczniowskiego
Weisbrod Maria
– (język rosyjski), opiekun TPPR
Dudanowicz Leopold – (technika)
Wychowawstwo klas:
kl. I (27
uczniów) – Janina
Łojewska
kl. II (28 uczniów)
– Elwira Sobolewska
kl. III (29 uczniów)
– Bożena Marciniak
kl. IV (36 uczniów)
– Eugenia Elbich
kl. V (42 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI (37 uczniów)
– Maria Weisbrod
kl. VII a (33 uczniów)
– Melania Łochnicka
kl. VII b (33 uczniów)
– Janina Bilwin
kl. VIII (34 uczniów)
– Helena Szczodruch
W szkole jest 9 oddziałów i 299 uczniów; pracuje
10 nauczycieli
Działalność szkoły:
powołano zespół wychowawczy: W. Kulbacka, M. Weisbrod, M.
Łochnicka
zorganizowano Dzień Sportu Szkolnego i Turystyki (przeprowadzenie
rozgrywek sportowych z SP1),
prowadzono Koła Turystyczno Krajoznawczego (przygotowanie obozu
wędrownego przez Elwirę Sobolewską i Bożennę Marciniak- zadanie
poznanie najbliższej okolicy ) i działało SKO, które
zaoszczędziło 12210,05zł,
zorganizowano apele z okazji wydarzeń historycznych, DEN, Dnia Kobiet
prowadzono szkolny Klub PCK zakupił leki do apteczki i zaprenumerował
czasopismo „Jestem”,
zakupiono koszulki, spodenki dla członków SKS -u,
nauczyciel zajęć praktyczno-technicznych Leopold Dudanowicz
przeprowadził modernizację pracowni zajęć dla chłopców
uczestniczono w akcji „Szklanka gorącego mleka”.
Czerwiec – najlepsi uczniowi wyróżnieni za wyniki
w nauce:
klasa I: Danuta Antoszewicz, Dzienisiewicz Jacek, Ewa Garniewska,
Bożena Grudzińska, Wiesław Kulikowski, Maria Lisowska, Krystyna Sak,
Małgorzat Szymanek, Sławek Wilczewski, Dariusz Kijewski
klasa II: Lucyna Zajkowska, Bożena Karaś, Danuta Rekieć, Małgorzata
Skarżyńska
klasa III: Elżbieta Antoszewicz, Ewa Borawska, Grażyna Bożuk, Anna
Siergiej
klasa IV: Ryszard Anuszkiewicz, Ewa Jamróg, Alicja Makowska,
Elżbieta Piłat, Teresa Stawińska
klasa V: Grażyna Borawska, Teresa Skowrońska, Alicja Snarska, Danuta
Jankowska, Maria Iwanowska, Wiesława Moroz
klasa VI: Barbara Cieciera, Eugeniusz Bujnowski, Kazimierz Makarewicz,
Witold Okuniewski, Jerzy Skorupski, Bogusław Makowski
klasa VII a: Wiesława Anuszkiewicz, Ewa Domżalska, Lech Skowroński,
Danuta Bartoszewicz, Anna Niedźwiedzka
klasa VII b: Halina Makal, Krystyna Raczyło, Halina Gajewska
klasa VIII: Waldemar Snarski, Mirosław Ptaszyński, Czesław Dadura,
Danuta Jamróg
Rok 1971/1972
Wrzesień – w skład Rady Pedagogicznej wchodzą:
Melania Łochnicka - dyrektor, historia,
wychowanie obywatelskie
Helena Szczodruch
- polonistka, bibliotekarka,
opiekun KPK
Maria
Weisbrod
- nauczycielka j. rosyjskiego,
geografii,
opiekun TPPR
Janina
Bilwin
- nauczyciel biologii,
wychowania
fizycznego, opiekun SKS i LOP
Janina
Łojewska
- nauczycielka j. polskiego,
opiekun SKO
Bożena
Marciniak
- nauczycielka kl. II, chemia,
opiekun ZHP
Elwira
Sobolewska
- nauczycielka kl. I,
opiekunka Koła
Turystyczno-Krajoznawczego i
zuchów
Wacława
Kulbacka
- nauczycielka matematyki kl. V-VIII, koło matematyczne,
opiekun
PCK
Eugenia
Elbich
- nauczyciel fizyki, kl. III,
opiekun
Samorządu Szkolnego
Leopold Dudanowicz
- nauczyciel zajęć
praktyczno-technicznych
Krystyna
Siwko
- nauczyciel muzyki
Wychowawstwo klas:
kl. I (33
uczniów) – Elwira
Sobolewska
kl. II (27 uczniów)
– Bożena Marciniak
kl. III (29 uczniów)
– Eugenia Elbich
kl. IV (30 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. V (35 uczniów)
– Janina Łojewska
kl. VI (38 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VII (37 uczniów)
– Maria Weisbrod
kl. VIII a (33? uczniów)
– Melania Łochnicka
kl. VIII (34? uczniów)
– Janina Bilwin
W szkole jest 9 oddziałów i 299 uczniów; pracuje
11nauczycieli
Działalność szkoły:
powołano zespół wychowawczy: M. Łochwicka, H. Szczodrych, L.
Dudanowicz, B. Marciniak, E. Sobolewska,
H. Szczodrych, J. Bilwin, z Rady Zakładowej Sabina Domżalska
zorganizowano spotkania z przedstawicielem Wojska Polskiego,
zorganizowano Poranek Recytatorski aktora Łukasza Łukaszewiczem,
prowadzono Szkolną Kasę Oszczędności PKO – opiekun Janina
Łojewska,
przygotowano występ młodzieży w PDK ( przedstawienie
„Kopciuszek”, wiersze i piosenki) – H.
Szczodrych,
E. Sobolewska, J. Łojewska,
prowadzono drużyny harcerskie i zuchowe (apele z okazji Dnia Wojska
Polskiego, DEN, Święta Górnika, Wyzwolenia Warszawy i
Olecka),
zorganizowano zabawy dla młodzieży z miasta na Dzień Dziecka -
prowadzące Janina Bilwin, Janina Łojewską, Leopold Dudanowicz
zorganizowano zajęcia w ferie i soboty dla uczniów,
przygotowano lodowiska (J. Bilwin),
zorganizowano Dzień Sportu Szkolnego i Turystyki (zawody rozgrywki
klasowe) i wycieczkę do Warszawy (J. Łojewska,
E. Sobolewska)
prowadzono zajęcia dokształcające dla osób dorosłych.
Osiągnięcia:
V miejsce ucz. Alicji Późniak w powiatowych eliminacjach
Konkursu Piosenki Radzieckiej (K. Siwko),
3 pierwsze miejsca w konkursie „Technika i nowoczesność w
służbie człowieka” (L. Dudanowicz):
I miejsce Witold Okuniewski
II miejsce Czesław Kazimierowicz
III miejsce Barbara Jamróg
Styczeń – Bożenna Marciniak odchodzi do SP2, na jej miejsce
przyszła Jadwiga Orciuch.
Marzec – nauczyciele zajęć praktycznych dekoruje lokale
wyborcze: J. Łojkowska lokal w Szpitalu, a L. Dudanowicz w SP2
Czerwiec – egzaminy końcowe siedmioklasowej szkoły dla
pracujących. W skład Państwowej Komisji Egzaminacyjnej wchodzą:
Janina Łojewska
– przewodnicząca, egz. języka polskiego,
Maria Rząsa
– egz. matematyki
Melania Łochnicka – egz.
historii, zagadnień politycznych,
Bożena Marciniak – egz.
geografii, chemii, biologii,
Eugenia Elbich
– egz. fizyki
Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało - 10 osób.
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego. Najlepsi uczniowie kl.
VIII to:
Skowroński Lech
Bartoszewicz Danuta
Anuszkiewicz Wiesława
Niedźwiedzka Anna
Domżalska Ewa
Ostrowska Bogusława
Makal Halina
klasa I: Jarosław Szafranowski, Mirosław Rekuć, Zbigniew Borawski
klasa II: Danuta Antoszewicz, Grażyna Grudzińska, Jacek Dzienisiewicz,
Dariusz Kijewski, Wiesław Kulikowski, Maria Lisowska, Krystyna Sak,
Leszek Żukowski, Sławomir Wilczewski
klasa III: Bożena Karaś, Danuta Rekuć, Lucyna Zajkowska, Bogumiła Bogdan
klasa IV: Elżbieta Antoszewicz, Ewa Borawska, Danuta Siergiej
klasa V: Ryszard Anuszkiewicz, Ewa Jamróg, Makowska Alicja,
Teresa Stawińska, Jerzy Siemaszko,
klasa VI: Maria Iwanowska, Danuta Jankowska, Grażyna Borawska, Wiesława
Moroz, Teresa Skowrońska, Alicja Snarska, Leszek Domżalski
klasa VII: Eugeniusz Bujnowski, Barbara Cieciera, Barbara
Jamróg, Kazimierz Makarewicz, Skorupski Jerzy
Pożegnanie dyrektor Melanii Łochnickiej, która będzie pełnić
funkcję wizytatora szkolnego.
Rok 1972/1973
Wrzesień – powitanie nowego dyrektora szkoły
Józefa Radynę.
Skład Rady Pedagogicznej:
Józef
Radyno
-
dyrektor, j. rosyjski, geografia
Elwira
Sobolewska
- nauczycielka kl. I, opiekun
zuchów i
Szkolnego Koła Turystyczno Krajobrazowego
Jadwiga
Orciuch
- nauczycielka kl. II,
historii, opiekun
Samorządu Uczniowskiego i kącika Pamięci
Janina
Bilwin
- nauczyciel biologii,
wychowania fizycznego,
przysposobienia obronnego, opiekun LOP
Wacława
Kulbacka
- nauczyciel matematyki,
opiekun PCK
Eugenia
Elbich
- nauczyciel fizyki, chemii,
opiekun SKO i
Koła fizycznego
Janina
Hołubowicz
- nauczyciel j. polskiego,
zajęć technicznych,
wychowania plastycznego, opiekun drużyny harcerskiej
Helena
Szczodruch
- nauczyciel j.
polskiego, wychowania
obywatelskiego, opiekun biblioteki
Leopold Dudanowicz
- nauczyciel zajęć
praktyczno-technicznych i koło
Krystyna
Siwko
- wychowanie muzyczne
Wychowawstwo klas:
kl. I (29 uczniów)
- Elwira Sobolewska
kl. II (35 uczniów)
- Jadwiga Orciuch
kl. III
- (Teresa
Sulińska)prawdopodobnie bo wolny wakat
kl. IV (24 uczniów)
- Wacława Kulbacka
kl. V
- (Janina Bilwin)
kl. VI
- (Janina
Hołubowicz)
kl. VII
- (Helena Szczodruch)
kl. VIII
- (Eugenia Elbich)
Działalność szkoły:
prowadzono drużyny zuchowe –
opiekun Elwira Sobolewska
prowadzono drużyny harcerskie
– opiekun Janina Hołubowicz
prowadzono klub modelarski –
opiekun Leopold Dudanowicz
działał klub
PCK
- opiekun Wacława Kulbacka
działał klub
LOP
- opiekun Janina
Bilwin
koło modelarskie uczestniczyło w modernizacji biblioteki, sceny na
rzecz klubu WSS w Olecku
Osiągnięcia:
- trzy pierwsze miejsca w prezentowaniu
modeli
latających i pływających w konkursie „Technika i
nowoczesność- w życiu
człowieka” (L.
Dudanowicz, J.Hołubowicz),
- I miejsce ucz. Jana Krzyżeka w
Ogólnopolskich Zawodach Latawcowych (L. Dudanowicz).
Remont szkoły, uczniowie zostaną przeniesieni do SP1 i SP2 (do września
1973r.)
Rok 1973/1974
Wrzesień –skład Rady Pedagogicznej:
§ Józef
Radyno
– dyrektor szkoły (język rosyjski)
§ Eugenia
Elbich
– (fizyka, chemia, kl. III) – opiekun SKO
i koło
fizyczne,
§ Janina
Hołubowicz
– (plastyka, technika) – opiekun ZHP
§ Teresa
Kozłowska
– (w-f, biologia)
– opiekun SKS i
TPPR
§ Wacława
Kulbacka
– (matematyka)
– opiekun PCK i
koło matematyczne
§ Jerzy Ney
– (zajęcia
praktyczne, geografia,
biologia), opiekun LOP
§ Jadwiga
Orciuch
– (historia, polski, wych. plastyczne) –
opiekun
Samorządu Szkolnego
§ Elwira
Sobolewska
– (nauczanie
początkowe) – opiekun
ZHP i SKTK
§ Helena
Szczodruch
– (język polski, bibliotek)
§ Krystyna
Siwko
– (muzyka)
Wychowawstwo klas:
kl. I (28 uczniów)
- Elwira Sobolewska
kl. II (25 uczniów)
- Elwira Sobolewska
kl. III (34 uczniów)
- Eugenia Elbich
kl. IV ( 28
uczniów) - Wacława Kulbacka
kl. V (30 uczniów)
- Jadwiga Orciuch
kl. VI a (33 uczniów)
- Teresa Kozłowska
kl. VI b (15 uczniów)
- Jerzy Ney
kl. VII (32 uczniów)
- Janina Hołubowicz
kl. VIII (36 uczniów)
- (Helena Szczodruch)
Klasa VI b przysposabiająca do zawodu
Klasa VII i VIII prowadzą zajęcia dla osób pracujących
W szkole jest 9 oddziałów i 261 uczniów; pracuje
10 nauczycieli
Działalność szkoły:
- zorganizowano spotkanie z byłym
więźniem obozu pracy Antonim Dulskim,
- udział młodzieży w IX Alercie
Naczelnika ZHP;
Drużyna szkolna liczy 48 uczniów, nosi imię Janka
Krasickiego.
Podzielona jest na 6 zastępów. Przygotowała biblioteczkę
harcerską i zebrała 70 zł na Centrum Zdrowia Dziecka,
- prowadzono zajęcia dla pracujących
(istniały 2 klasy VII i VIII),
- zorganizowano klasę VI
przysposabiającą do
zawodu – mechanik maszyn i urządzeń. Klasa liczyła 15
uczniów w tym trzy dziewczyny, zajęcia praktyczne odbywały
się w
Warsztatach Szkoły Zawodowej w Olecku,
- zorganizowano spotkanie literackie z
aktorem Łukaszem Łukaszewiczem,
- zorganizowano obozy wędrowne do
Mikołajek –
opiekun Janina Hołubowicz i do Mazur Garbatych – Elwira
Sobolewska i Helena Szczodruch,
- uczestniczono w konkursie LOP
,,Najlepiej pracują
szkolne koła LOP” (zbierano pokarm dla zwierząt i
ptaków,
wykonano 20 karmników, przygotowano gazetki).
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Ryszarda Jachimowicza w czwórboju atletycznym
w
Szkolnej Olimpiadzie Sportowej” (T. Kozłowska),
II miejsce w wojewódzkim Małym Konkursie Piosenki
Radzieckiej,
II miejsce ucz. Grażyny Borawskiej w Rejonowym Konkursie
Matematycznym (W. Kulbacka),
III miejsce ucz. Alicji Późniak w powiatowym Małym Konkursie
Piosenki Radzieckiej (K. Siwko),
Kwiecień - wizytacja szkoły inspektora Henryka Wąsowskiego.
Czerwiec – szkołę dla pracujących na 38 uczęszczających
kończy 22 osoby.
Zakończenie roku szkolnego. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody:
Kl. I: Tomasz Czekała, Marek Jankowski, Krzysztof
Klimaszewski, Renata Putra
Kl. II: Wiesława Kłoczko, Małgorzata Olszewska, Ewa Szczodruch
Kl. III: Jarosław Ptaszyński
Kl. IV: Danuta Antoszewicz, Maria Lisowska, Krystyna Sak
Kl. V: Bożena Karaś
Kl. VI: Anna Siergiej, Ewa Borawska, Elżbieta Antoszewicz
Kl. VII: Ewa Jamróg
Kl. VIII: Grażyna Borawska, Danuta Jankowska, Teresa Skowrońska, Alicja
Snarska, Wiesława Moroz
Rok 1974/1975
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Józef
Radyno
- dyrektor, j. rosyjski
Elwira
Sobolewska
- nauczycielka kl. I, opiekun zuchów i Szkolnego Koła
Turystyczno Krajobrazowego
Aldona
Kozioł
- nauczycielka kl. II, j. rosyjski, wych. fiz., opiekun recytatorskiego
i TPPR
Janina
Hołubowicz
- nauczyciel j. polskiego, zajęć technicznych, wychowania plastycznego,
opiekun drużyny harcerskiej
Helena
Szczodruch
-
nauczyciel j. polskiego, wychowania obywatelskiego, opiekun biblioteki
Teresa
Kozłowska
- nauczyciel biologii, wychowania fizycznego, gimnastyka korekcyjna,
opiekun LOP
Wacława
Kulbacka
- nauczyciel matematyki, opiekun PCK
Eugenia
Elbich
- nauczyciel fizyki, chemii, opiekun SKO i Koła fizycznego
Wacław
Kiełczewski
-
nauczyciel historii , wychowania obywatelskiego,geografia, opiekun
Samorządu Uczniowskiego
Jerzy
Ney
- nauczyciel zajęć praktyczno-technicznych, plastyki, kl. III, opiekun
koła technicznego, LOK
Wprowadzono podział klas na grupy na zajęciach języka rosyjskiego,
wych. fiz., chemii i techniki
Wychowawstwo:
Kl. I (35
uczniów) – Elwira
Sobolewska
Kl. II
(31 uczniów)
– Aldona Kozioł zastąpił J. Ney
Kl. III (
27 uczniów) – Jerzy
Ney zastąpił T. Bogusz
Kl. IV
(34 uczniów)
– Wacława Kulbacka
Kl. V (
39 uczniów) –
Helena Szczodrych
Kl. VI (
36 uczniów) –
Eugenia Elbach
Kl. VII a
( 38 uczniów)
– Teresa Kozłowska
Kl. VII b
(15 uczniów)
– Wacław Kiełczewski
Kl. VIII
(40 uczniów)
– Janina Hołubowicz
W szkole jest 9 oddziałów i 295 uczniów; pracuje
10 nauczycieli
Działalność szkoły:
zorganizowano Rozgłośnię Harcerską ,
ZHP liczyło 116 uczniów a Zuchy 32,
prowadzono SKO, LOP, PCK, TPPR, koło techniczne, fizyczne,
matematyczne, recytatorskie,
LOP przygotowała 18 plansz przedstawiających postawy podczas
strzelania; budowała karmniki i budki lęgowe, dokarmiała zwierzęta i
brała udział w sadzeniu drzewek wzdłuż drogi Możne – Dworek
Mazurski, sadziła krzaki róż wokół szkoły,
przygotowano ślubowanie pierwszej klasy i apele z okazji rocznic
wydarzeń państwowych ,
prowadzono szkolny klub sportowy: sekcję piłki siatkowej i gimnastyki
wyrównawczej (T. Kozłowska),
uczestniczono w akcji „Szklanka gorącego mleka”,
zorganizowano spotkania z przedstawicielami Szkoły Górniczej
w Chorzowie, ZSZ w Katowicach, ZSZ w Augustowie
uczestniczono w wykopkach w Świętajnie,
wprowadzono odznaczenie wzorowego ucznia.
Osiągnięcia:
ucz. Jerzy Burba zakwalifikował się do powiatowego konkursu
matematycznego (W. Kulbacka),
ucz. S. Siemaszko i Ewa Jamróg zakwalifikowały się
do powiatowego konkursu z j. polskiego ( H. Szczodrych)
ucz. Alicja Makowska uczestniczyła w powiatowym konkursie piosenki
radzieckiej
III miejsce w rejonie zespołu piłki siatkowej w Mońkach (T. Kozłowska),
III miejsce szkoły w czynach społecznych i nagroda w wysokości 20tys.
Zł,
Marzec – dyrektor Józef Radyno zostaje wizytatorem
szkolnym, jego obowiązki przejmuje Henryk Baranowski
Czerwiec – 292 uczniów promowanych, 13
nie i 55 z ocenami niedostatecznymi promowanych.
Uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce:
Kl. I: Barbara Aleksiejuk, Iwona Kurakowska, Agnieszka Ostapowicz,
Urszula Kulesza, Dorota Tuchaj, Ewa Zabłocka, Zajkowska
Kl. II: Marek Jankowski, Krzysztof Klimaszewski,
Kl. III: Marek Ogórkis
Kl. IV: Jarosław Szafrankowski, Danuta Siergiej
Kl. V: Danuta Antoszewicz, Maria Lisowska
Kl. VI: B. Bogdan, Bożena Karaś
Kl. VII a: Ewa Borawska, Siergiej Anna
Kl. VIII: Jerzy Siemaszko, Ewa Jamróg
Uczniowie nagrodzeni za działalność społeczną na rzecz szkoły:
A. Makowska ( sport)
E. Piłat (funkcje skarbnika)
A. Słomska (za działalność w szkolnym klubie PCK)
E. Jamróg (prace na rzecz biblioteki)
E. Borawska (prace na rzecz biblioteki)
Rok 1975/1976
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
§ Henryk
Baranowski – dyrektor (chemia,
matematyka)
§ Helena
Szczodruch – (język polski)
– opiekun koła polonistyczne
§ Jadwiga
Polakowska – (język rosyjski,
wychowanie muzyczne)
§ Wiesław Kiełczewski
– (geografia, historia),
opiekun Samorządu Szkolnego
§ Wacława
Kulbacka – (matematyka)
– opiekun koła matematycznego i PCK
§ Teresa
Kozłowska – (biologia, w-f)
– opiekun koła biologicznego iLOP
§ Alicja
Łozowska
– (fizyka, matematyka) – opiekun koła
fizycznego,
fotograficznego i SKO
§ Jerzy Ney
– (technika, wychowanie plastyczne), kl. III
–
opiekun koła technicznego
§ Tadeusz
Bogusz
– (w-f, sekcja piłki ręcznej) – opiekun
ZHP
§ Elwira
Sobolewska – (nauczanie
początkowe) – opiekun zuchów
§ Janina
Hołubowicz
– (zajęcia
techniczne, wychowanie
plastyczne), opiekun ZHP
Wychowawstwo klas:
kl. I
(31 uczniów)
– Elwira Sobolewska
kl. II
(35 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. III
(31 uczniów)
– Jerzy Ney
kl. IV
(28 uczniów)
– Tadeusz Bogusz
kl. V a
(21 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. V b
(23 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI
(40 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VII
(36 uczniów)
– Alicja Łozowska
kl. VIII a
(37 uczniów)
– Teresa Kozłowska
kl. VIII b
(13 osób)
– Wacław Kiełczewski
W szkole jest 10 oddziałów i 295 uczniów; pracuje
11 nauczycieli
Działalność szkoły:
udział w konkursie Oszczędności zorganizowanym przez Bank
Spółdzielczy w Olecku,
przygotowanie lodowiska – opiekun Tadeusz Bogusz,
działanie ZHP (ilość członków 208. Cztery drużyny harcerskie
i 3
zuchowe – organizują turnieje wiedzy o Polsce, regionie,
Olecku;
prowadzą zbiórkę makulatury,
udział w obchodach Dnia Zwycięstwa,
propagowanie zdrowego trybu życia i dbania o higienę osobistą
–
apele, konkursy (opiekunowie Wacława Kulbacka i Alicja Trochimiuk),
uczestniczenie w akcji ,,Szklanka gorącego mleka”,
prowadzenie SKO, LOP, SKS, PCK, koła polonistycznego, matematycznego,
biologicznego, technicznego i fotograficznego
przygotowano ślubowanie I klas, andrzejki, zabawę karnawałową.
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Ryszarda Pławskiego w konkursie matematycznym w
eliminacjach I Stopnia (W. Kulbacka),
II miejsce szkolnego klubu LOP (otrzymało koło 600zł a opiekun 400zł)
(T. Kozłowska).
Październik – trudności w ukończeniu sali sportowej (brak
materiałów hydraulicznych).
Grudzień – Wacława Kulbacka i Janina Hołubowicz zostały
wytypowane do nagrody ministerialnej z okazji Międzynarodowego Roku
Kobiet
Czerwiec – zakończenie roku. Najlepsi uczniowie szkoły:
kl. II: Barbara Aleksiejuk, Iwona Kuranowska,
Agnieszka Ostapowicz, Dorota Tuchaj, Edyta Sielawy
kl. III: Katarzyna Stępiewska, Krzysztof Klimaszewski, Agata
Kopiczko, Marzena Kijewska, Marek Jankowski
kl. IV: Krystyna Biłda, Wiesława Kłoczko, Małgorzata Olszewska, Urszula
Dzienisiewicz
kl. V: Danuta Siergiej
kl. VI: Danuta Antoszewicz
kl. VII: Danuta Żukowska, Bożena Karaś
kl. VIII: Ewa Borawska, Siergiej Anna, Elżbieta Antoszewicz, Grażyna
Bożuk
Rok 1976/1977
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Henryk Baranowski (chemia,
przysposobienie obronne) – dyrektor
Helena
Szczodruch
(j. polski, historia,
biblioteka, muzyka)
– opiekun koła recytatorskiego
Jadwiga Polakowska
(j. rosyjski, muzyka) , kl.
III – opiekun TPPR
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun matematycznego i
PCK
Teresa
Kozłowska
(biologia ,wych. fiz.) -
opiekun ZHP i koła
biologicznego
Alicja
Łozowska
(fizyka, matematyka)
– opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
Lilia
Jędra
(nauczanie początkowe) -
opiekun ZHP
Jerzy
Ney
(technika, wychowanie
plastyczne) –
opiekun koła technicznego i zorganizował koło modelarskie)
Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz., SKS) –
opiekun ZHP i
Samorządu Uczniowskiego
Leokadia
Trochim
(geografia, wych. fiz.), kl.
specjalna
Ryszarda
Skrzecz
(historia, muzyka), kl.
specjalna
Wychowawstwo klas:
kl. I (26 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. II (31 uczniów)
– Lilia Jędra
kl. III (28 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. IV (27
uczniów)
– Jerzy Ney
kl. V (34
uczniów)
– Teresa Kozłowska
kl. VI a (39
uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI b (32 uczniów)
specjalna
– Tadeusz Bogusz
zastąpił Ryszarda
Skrzecz (uczyła historii i muzyki)
kl. VII a (37 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VII b (21 uczniów)
specjalna – Leokadia
Trochim
kl. VIII (29 uczniów)
– Alicja Łozowska
W szkole jest 10 oddziałów i 303 uczniów; pracuje
12 nauczycieli
Szkoła liczy 10 oddziałów w tym 2 specjalne (VI i VII).
Liczba
uczniów to 303. Jest 10 nauczycieli
pełnozatrudnionych, w
tym dwóch z wyższym wykształceniem zawodowym, 2 ze średnim
wykształceniem pedagogicznym i pozostałych 6 w wykształceniem SN.
Trzech nauczycieli uzupełnia wykształcenie na studiach wyższych: W.
Kulbacka – matematyka III rok, A. Łozowska II rok, H.
Baranowski
– biologia I rok.
Październik - w szkole brak świetlicy z dożywianiem i
pomieszczenia do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Nie wiadomo
kiedy będzie urządzone boisko (chodzi o podłoże asfaltowe)
Działalność szkoły:
zorganizowano obchody Dnia Nauczyciela, Dnia Górnika,
uczestniczono w oszczędzaniu pieniędzy w SKO,
uczestniczono w porządkowaniu parku miejskiego i szkoły,
urządzono kącik patriotyczny,
wybrano patrona szkoły gen. Karola Świerczewskiego (uroczystości
szkolne- apel, gazetka w rocznice śmierci patrona 28 marca)- zgłoszono
tylko kandydaturę do Urzędu Miast , ale żadnych prac dalszych nie
podjęto- (decyzja o patronie została narzucona od władz państwowych) ,
prowadzona koła zainteresowań m.in. polonistyczne (H. Szczodruch),
biologiczne (T. Kozłowska), matematyczne
(W. Kulbacka) i fotograficzne (A. Łozowska) i kluby szkolne
PCK (wystawa „Ucz się dbać o zdrowie”), SKS, LOP
uczestniczono w obchodach Miesiąca Kultury Zdrowotnej pod hasłem
„Higiena na co dzień” (W. Kulbacka, A. Trochimiuk
–pielęgniarka)
zorganizowano konkurs na najciekawszy dialog „Pary
narzeczonych po kłótni”
organizowano co tygodniowe apele szkolne – klasy V- VIII (H.
Szczodruch)
powołano zespoły samokształcenia .
Grudzień – zastępcą dyrektora została Helena Szczodruch
Osiągnięcia:
zakwalifikowanie się ucz. Danuty Antoszewicz do konkursu
wojewódzkiego z matematyki (W. Kulbacka),
I miejsce w miejsko – gminnym „Turnieju o
Bezpieczeństwie w
Ruch Drogowym” i II w eliminacjach rejonowych (J. Ney),
I miejsce ucz. Ryszarda Pławskiego w konkursie matematycznym na terenie
miasta i gminy (W. Kulbacka),
I miejsce szkoły w województwie w konkursie
oszczędzania (na 1 ucznia przypadło 350zł)- A. Łozowska,
III miejsce ucz. Lucyna Zdanio w miejsko-gminnym Turnieju
Wiedzy Obywatelskiej,
I miejsce w tenisie stołowym na terenie miasta-gminy (T. Bogusz),
I miejsce w deblu w tenisie stołowym w rejonie zajęli Krzysztof
Lankiewicz i Andrzej Steckiewicz (T. Bogusz),
I miejsce ucz. Władysława Kużnickiego w województwie w judo,
(P. Szyłak)
II miejsce ucz. Sławomira Kużnickiego, w województwie w
judo i III miejsce ucz. Grzegorza Zdanio w
województwie w
judo (P. Szyłak),
II miejsce ucz. Andrzej Steckiewicza w rejonie w tenisie
stołowym
II miejsce w rejonowych rozgrywkach w piłce nożnej (T. Bogusz),
III miejsce ucz. Małgorzaty Kulgawczyk w biegu na 800m w
województwie i IV miejsce ucz. Łaskowskiego na 1000m (T.
Bogusz)
III miejsce w czwórboju Mistrzostw Rejonu
I miejsce ucz. Teresy Naruszewicz w pchnięciu kulą w
rejonowych mistrzostwach lekkoatletycznych (T. Kozłowska)
IV miejsce ucz. Małgorzaty Kulgawczyk w biegu na 100m w rejonowych
mistrzostwach lekkoatletycznych (T. Kozłowska),
IV miejsce ucz. Eugeniusz Łaskowskiego w okręgowych mistrzostwach judo
(P. Szyłak)
Uczniowie nagrodzeni za wyniki w nauce:
Kl. I: Jarosław Ostapowicz, Mirosława Sobolewska, Monika Gryncewicz, R.
Brogowski, W. Stępniewski
Kl. II: Barbara Maj, Małgorzata Karpacz, Robert Kalinowski,
Zbigniew Kaczmarczyk, Andrzej Wojciechowski
Kl. III: Barbara Aleksiejuk, Urszula Kulesza, Iwona Kurakowska,
Agnieszka Ostapowicz, Hanna Paciorko
Kl. IV: Agata Kopiczko, Katarzyna Stępniewska, Marzena Kijewska
Kl. V: Urszula Dzienisiewicz, Wiesława Kłoczko, Marek
Ogórkis, Mieczysław Grudziński
Kl. VI: Danuta Siergiej, Hanna Żukowska
Kl. VII: Danuta Antoszewicz, Maria Lisowska, Krystyna Sak, Grażyna
Dobrowolska
Kl. VIII: Bogumiła Bogdan, M. Jagłowska, Bożena Karaś, Elżbieta
Łapanowska
Najlepsze absolwentki szkoły:
- Bogumiła Bogdan
- Bożena Karaś
Rok 1977/1978
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
§ Henryk
Baranowski
(geografia)– dyrektor
§ Helena
Szczodruch
(j. polski, plastyka,
biblioteka) –
opiekun koła polonistycznego
§ Teresa
Kozłowska
(biologia, wych. fiz.)
– opiekun ZHP i
LOP
§ Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski, plastyka, j.
polski)
§ Wacława
Kulbacka
(matematyka) – PCK i
koła matematycznego
§ Leokadia
Trochim
(wych. fiz., geografia,
historia) –
opiekun SKO
§ Anna
Miszkiel
(technika, wychowanie
obywatelskie, plastyka)
§ Lilia
Jędra
(nauczanie początkowe)
– opiekun
zuchów
§ Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe)
– opiekun TPPR
§ Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe, ognisko
przedszkolne)
– opiekun zuchów
§ Jerzy
Ney
(zajęcia praktyczno-techniczne)
§ Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz., przysposobienie
obronne, SKS) -
opiekun JMS, ZHP, Samorządu Uczniowskiego
Nauczyciele dochodzący:
Wacław
Kiełczewski
(historia, wychowanie
obywatelskie)
Zygmunt
Werla
(biologia)
Wiesława Malinowska
(fizyka, chemia, muzyka, chór)
Wychowawstwo klas:
kl. I
(34 uczniów)
– Lilia Jędra
kl. II
(28 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. III
(29 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. IV
(27 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. V
(28 uczniów)
– Jerzy Ney
kl. VI
(31 uczniów)
– Teresa Kozłowska
kl. VII a
(31 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VII b
(32 uczniów) specjalna
– Tadeusz Bogusz
kl. VIII a
(30 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VIII b
(19 uczniów) specjalna
– Leokadia Trochim
W szkole jest 10 oddziałów i 289 uczniów; pracuje
12 nauczycieli i 3 dochodzących
Utworzono zespoły samokształcenia nauczycieli:
· wych. fiz.
- T.
Bogusz
· matematyki
- W. Kulbacka
· biologii
- T. Kozłowska
·
zajęć· technicznych
- J. Ney
· j. polskiego
- H. Szczodruch
· j. rosyjskiego
- J. Polakowska
· klas specjalnych
- L. Trochim
Działalność szkoły:
zorganizowano spotkania ze starszym chorążym Wacławem Jusińskim,
zorganizowano apel z okazji 38 rocznicy wybuchu II wojny św. (H.
Szczodrych),
przygotowano ślubowanie I klasy, lodowisko, andrzejki,
zorganizowano Turniej Wiedzy Obywatelskiej i konkurs
czystości,
uczestniczono w akcji „Szklanka gorącego mleka” i
zbiórce surowców wtórnych,
prowadzono drużyny harcerskie, które wykonywały prace na
rzecz
ochrony przyrody na terenie miasta (opieka nad parkiem miejskim,
posesją szkolną, tablicą pamiątkową MO) i w Mikołajkach,
prowadzono drużyny zuchowe (3): ,,Grzybki” - III,
,,Krasnale”- II ,,Przyjaciele Bolka Lolka”
– I
i harcerskich (3): ,,Janka Krasickiego”- IV, ,,Ziemi
Mazurskiej”- VII i VIII, ,,Marii
Konopnickiej”- VII b i VIII b,
zorganizowano obozy wędrowne dla harcerzy i kolonie dla
zuchów (T. Kozłowska, L. Jędra)
prowadzono koła zainteresowań: matematyczne, polonistyczne, TPPR, SKS,
Styczeń - z powodu dużego mrozu zajęcia w szkole odwołane do
8 stycznia. Podobna sytuacja w całej Polsce.
Osiągnięcia:
przyznanie nagrody w wysokości 500zł Szkolnej Lidze Ochrony Przyrody za
udział w konkursie zadrzewiania okolicy - przyznał Urząd
Wojewódzki w Suwałkach,
8 miejsce ucz. Mirosława Rekścia i 10 miejsce Danuty Siergiej w
miejsko-gminnym konkursie z matematyki (W. Kulbacka),
I miejsce w wieloboju zuchowym w rejonie zdobyli: (Jarosław Ostapowicz,
Beata Kozłowska, Teresa Łapucka, Ryszard Szypulewski, Barbara Więcko,
Tomasz Kolenkiewicz),
I miejsce w konkursie o ruchu drogowym na szczeblu miejsko
–gminnym (J. Ney),
II miejsce ucz. Sławomir Wilczewskiego w konkursie o ruchu drogowy m w
rejonie (J. Ney),
I miejsce ucz. Teresy Naruszewicz w pchnięciu kulą w rejonowych
mistrzostwach lekkoatletycznych T. Kozłowska),
I miejsce ucz. Małgorzaty Kulgawczyk i II miejsce B. Cieśluk w
wieloboju szybkościowym w rejonie (T. Kozłowska),
II miejsce w piłce nożnej w gminie (T. Bogusz), a III w piłce
ręcznej (T. Kozłowska)
II miejsce ucz. Małgorzaty Kulgawczyk w biegach przełajowych w rejonie
i IV w województwie (T. Kozłowska),
II miejsce ucz. B. Naruszewicz w wieloboju rzutowym,
II miejsce ucznia B. Koncewicza w wieloboju szybkościowym (T. Bogusz)
III miejsce ucz. Mirosława Dobrowolskiego w wieloboju rzutowym (T.
Bogusz),
IV miejsce ucz. Doroty Żółkowskiej w biegu na 300m w
rejonowych mistrzostwach lekkoatletycznych ,
IV miejsce ucz. Ewy Łaskowskiej w okręgowych mistrzostwach judo (P.
Szyłak).
Styczeń – nazwiska uczniów
wyróżniających się w
nauce ze średnia 4,5 będą wywieszone w gablocie szkolnej, a
młodsi uczniowie
dostaną odznaki ,,Wzorowego ucznia”.
Marzec – lekcje pokazowe Elwiry Szczodruch dla nauczycieli
kl. I z terenu gminy.
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego.
Najlepsi uczniowie klas I –III otrzymają odznaki ,,Wzorowego
Ucznia”:
Kl. I: Krystyna Barszczewska, Barbara Kisielewska, Marzena
Sierocka, Marcin Skrzyński
Kl. II: Marlena Bogdańska, Monika Gryncewicz, Beata Jankowska, Krystyna
Ostrowska, Mirosława Sobolewska
Kl. III: Robert Kalinowski, Andrzej Wojciechowski, Barbara Maj
Uczniowie kl. IV-VIII nagrody książkowe:
kl. IV: Urszula Kulesza (5.0), Iwona Kuranowska (5,0), Agnieszka
Ostapowicz (5,0),Ewa Zabłocka (4,75), Hanna Paciorko (4,87), Barbara
Aleksiejuk (4,75) Anna Wysocka (4,5), Danuta
Narkiewicz
(4,5), Renata Pogorzelska (4,5)
Kl. V: Agata Kopiczko (5,0), Elżbieta Szczypiń (4,5)
KL. VI: Urszula Dzienisiewicz (5,0), Marek Ogórkis
(5,0), Wiesława Kłoczko (5,0) Mieczysław Grudziński (4,8),
Krystyna Biłda (4,6), Małgorzata Olszewska (4,6)
Kl. VII a: Danuta Siergiej (4,7), Mirosław Rekieć (4,6),
Jarosław Ptaszyński (4,6)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Andrzej Szczodruch
- 5,0
Maria Lisowska
- 4,9
Danuta Antoszewicz
- 4,9
Sławomir Wilczewski
- 4,8
Rok 1978/1979
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
§ Henryk Baranowski
(chemia) - dyrektor
§ Janina
Hołubowicz
(nauczanie początkowe, prace techniczne) – opieka
nad
kroniką szkolną
§ Helena
Szczodruch
(j. polski, biblioteka) – opiekun koła
polonistycznego,
Samorządu Szkolnego
§ Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski, j. polski)
– szczepowa ZHP
§ Wacław
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun PCK, koło
matematyczne i orientacja zawodowa
§ Nina
Grodzka
(fizyka, chemia) –
opiekun ZHP
§ Teresa
Kozłowska
(biologia, wych. fiz.)
– opiekun ZHP
§ Jerzy
Ney
(technika, historia, geografia)
§ Lilia
Jędra
(nauczanie początkowe,
geografia)
§ Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
§ Halina
Płazińska
(ognisko przedszkolne) – opiekun TPPR, koło taneczne
§ Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe, plastyka) – opiekun SKKT
§ Adam
Stępniewski
(muzyka, przedmioty zawodowe)
§ Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz.)
Wychowawstwo klas:
oddział zerowy
– Halina Płazińska
kl. I a (33 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. I b (31
uczniów)
– Maria Machnacz
kl. II (31 uczniów)
– Lilia Jędra
kl. III (31 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. IV (33 uczniów)
– Tadeusz Bogusz
kl. V (33 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VI a (31 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VI b (13 uczniów)
specjalna – Jerzy Ney
kl. VII a (32
uczniów)
– Teresa Kozłowska
kl. VII b (20
uczniów) specjalna
– Nina Grodzicka
kl. VIII a (34 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VIII b (18 uczniów)
specjalna – Jerzy Ney
W szkole jest 12 oddziałów i 340 uczniów ;
pracuje 14 nauczycieli
Działalność szkoły:
funkcjonowanie szczepu harcerskiego, 244 członków. Składa
się on
z 5 drużyn zuchowych i 4 harcerskich ( zajmował się przygotowaniem
Święta Szkoły, Dnia Wojska Polskiego i Dnia Nauczyciela, opiekował się
płytą pamiątkową policji, brał udział w X Turnieju Wiedzy Obywatelskiej
i zebrał 1 tonę złomu, dbał o czystość parku miejskiego i posesji
szkoły),
zorganizowanie życia szkolnego: ,,Andrzejki”, Karnawał,
zorganizowanie lodowiska – opiekun Teresa Kozłowska,
prężne funkcjonowanie: LOP, PCK, SKO, TPPR,
prowadzenie zajęć przybliżających wiedzę z zakresu różnych
zawodów (spotkania z uczniami szkół zawodowych i
nauczycielami),
udział w akcji ,,Szklanka gorącego mleka”,
organizowanie wycieczek w celu poznania pomników przyrody,
posadzono 250 sztuk roślin ozdobnych przy szkole - LOP
przeprowadzono w ramach koła PCK konkursy, pogadanki na temat czystości
przygotowano gazetki i plakaty W. Kulbacka
uczestniczono w konkursie oszczędzania przeprowadzonym przez Bank
Spółdzielczy (otrzymano nagrodę w wysokości 1000zł)
– M.
Machnacz
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Marka Ogórkisa w konkursie j. rosyjskiego i
zakwalifikowanie się do eliminacji wojewódzkich (J.
Polakowska),
wyróżnienie ucz. Małgorzaty Olszewskiej na konkursie
recytatorskim na szczeblu wojewódzkim (J. Hołubowicz),
II miejsce ucz. Danuty Antoszewicz w konkursie matematycznym na
szczeblu miejsko-gminnym – wzięła udział w konkursie
wojewódzkim (W. Kulbacka),
I miejsce zuchów w wieloboju zuchowym na szczeblu
miejsko-gminnym, a w olimpiadzie wojewódzkiej II miejsce.
Szkoła otrzymała 1tysiąc złotych nagrody za prężne działanie SKO.
Uczniowie zaoszczędzili 40 tysięcy złotych
Przyznanie szkolnemu kołowi LOP 4 złotych odznak i 6 srebrnych za swoją
działalność (udział w konkursie zadrzewiania i konkursie ,,Najlepiej
pracującego szkolnego koła LOP”.
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a : Agnieszka Błażukiewicz, Barbara Kalska, Krystyna Konewko,
Agnieszka Pietruszewska, Joanna Szczodruch, Barbara Więcko, Zbigniew
Wojciechowicz
Kl. I b : Adam Kamiński, Marek Karczewski
Kl. II: Krystyna Barszczewska, Barbara Kisielewska, Katarzyna Sawczuk,
Marcin Skrzyński, Maria Stefanowicz
Kl. III: Beata Jankowska, Monika Gryncewicz, Krystyna Ostrowska
Kl. IV: Robert Kalinowski (4,8), Barbara Maj (4,8), Andrzej
Wojciechowski (4,8) Krzysztof Panasiuk (4,7), Zbigniew Kaczmarczyk (
4,7), Małgorzata Karpacz (4,7) Dorota Skuratowicz (4,6), Wojciech
Siergiej (4,6), Krzysztof Tez (4,6)
Kl. V: Iwona Kuranowska (5.0), Urszula Kulesza (5,0), Barbara
Alesiejuk (4,8), Agnieszka Ostapowicz (4,8), Anna
Wysocka (4,7), Ewa Zabłocka (4,6), Hanna Paciorko
(4,5)
Kl. VI: Agata Kopiczko (4,5)
Kl. VII a: Urszula Dzienisiewicz (5,0), Marek Ogórkis (4,9),
Wiesława Kłoczko (4,6),Krystyna Biłda (4,6),
Grudziński
Mieczysław (4,5), Jerzy Makarewicz (4,5)
Kl. VIII a: Danuta Siergiej, Jarosław Ptaszyński
Świadectwo z odznaką ,,Srebrnej Tarczy ‘’otrzymała
Danuta
Siergiej obecnie p. Danuta Czerniecka pracująca w Księgowości SP 3
Olecko.
Rok 1979/1980
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Henryk Baranowski dyrektor szkoły
Helena
Szczodruch
(j. polski, biblioteka)
– opiekun
Samorządu Uczniowskiego
Jadwiga Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun ZHP
Teresa
Kozłowska
(biologia, wych. fiz.,
gimnastyka korekcyjna,
przysposobienie obronne) - opiekun LOP
Wacława Kulbacka
(matematyka) – opiekun koła matematycznego, PCK i
orientacji zawodowej
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, wych.
obywatelskie) -
profilaktyka i resocjalizacja młodzieży
Jerzy
Ney
(technika, historia,
wychowanie obywatelskie,
plastyka, geografia)
Janina Hołubowicz
(nauczanie początkowe,
plastyka, technika) i kronika szkolna
Halina
Płazińska
(oddział ,,O”,
j.polski) – opiekun
TPPR
Lilia
Jędra
(początkowe nauczanie,
geografia, technika)
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)-
opiekun SKO
Elwira Szczodruch
(nauczanie początkowe)
Adam Stępniewski
(muzyka, zespół
muzyczny)
Andrzej
Strzelczyk
(SKS)
Wychowawstwo klas:
kl. I (38 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. II a (32
uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. II b (33 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. III (31 uczniów)
– Lilia Jędra
kl. IV (36 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. V (30 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI (29 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VII a (35 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VII b (14
uczniów) specjalna
– Jerzy Ney
kl. VIII a (31
uczniów)
– Teresa Kozłowska
kl. VIII b (14 uczniów)
specjalna – Anna Piekarska
W szkole jest 12 oddziałów w tym 1 ,,O” , 2
specjalne i 323 uczniów; pracuje 15 nauczycieli
Działalność szkoły:
drużyny zuchowe otrzymują tytuł Mistrzowskiej Drużyny Zuchowej,
zorganizowano spotkania pt. „Słowo
Polskie” –
recytacja w wykonaniu aktorki E. Skarżanki i reżysera A. Przybylskiego,
uczestniczono w akcji ,,Szklanka gorącego mleka” –
200 uczniów objęła,
uczestniczono w zbiórce surowców
wtórnych - zebrano 610kg makulatury,
prowadzono koła zainteresowań: TPPR, koła matematycznego, SKS -u,
zespołu muzycznego,
prowadzono szkolne kluby : PCK, LOP, SKO i zajęcia z orientacji
zawodowej.
Osiągnięcia:
II miejsce ucz. Marka Ogórkisa w konkursie języka
rosyjskiego na etapie miejsko-gminnym VI w rejonie i IV w
województwie (J. Polakowska),
I miejsce ucz. Mieczysława Grudzińskiego w konkursie matematycznym na
szczeblu miejsko-gminnym i zakwalifikował się do konkursu
wojewódzkiego (W. Kulbacka),
III miejsce szkoły w konkursie Baku Spółdzielczego
dotyczącego oszczędzania i nagroda w wysokości 800zł (M. Machnacz).
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I : Beata Adamczyk, Tomasz Panasiuk, Dorota
Więcko
Kl. II a: Joanna Szczodruch, Barbara Więcko
Kl. II b: Marek Karczewski
Kl. III: Barbara Kisielewska, Marcin Skrzyński, Marzena Sierocka, Maria
Stefanowicz
Kl. IV: Monika Gryncewicz (5,0), Beata Jakubowska (4,7), Małgorzata
Czycza (4.7), Jarosław Ostapowicz (4,7),Mirosława Sobolewska (4,7),
Katarzyna Ostrowska (4,7), Teresa Łapucka (4,6), Draźba Radosław
(4,5),Marlena Bogdańska (4,5) Dorota Zalewska (4,5)
Kl. V: Barbara Maj (5.0), Andrzej Wojciechowski (4,9), Robert
Kalinowski (4,9), Małgorzata Karpacz (4,8), Zbigniew Kaczmarczyk (4,7),
Wojciech Siergiej (4,6), Krzysztof Tez (4,6), Krzysztof Panasiuk (4,5)
Kl. VI: Iwona Kuranowska (5,0), Urszula Kulesza (5,0), Agnieszka
Ostapowicz (4,8), Barbara Aleksiejuk (4,8)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Urszula Dzienisiewicz
– 5,0
Marek Ogórkis
– 5,0
Mieczysław Grudziński – 4,9
Krystyna Biłda
– 4,8
Wiesława Kłoczko
– 4,8
Rok 1980/1981
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Henryk Baranowski dyrektor szkoły
(biologia)
Helena Szczodruch
(j. polski,
biblioteka) – opiekun Samorządu Uczniowskiego, koło
polonistyczne
Halina
Płazińska
(j. polski, wych. fiz.)
– opiekun TPPR
Jadwiga Polakowska
(j. rosyjski) – opiekun ZHP
Henryk Drozdowski
(geografia, historia)
– koło fotograficzne
Teresa Kozłowska
(biologia, wych. fiz.)
– koło biologiczne, LOP
mgr Wacława Kulbacka
(matematyka) – opiekun koła matematycznego
i PCK
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Janina Hołubowicz
(nauczanie początkowe,
plastyka, technika)
Lilia
Jędra
(początkowe nauczanie,
geografia)
–opiekun PCK
Maria
Machnacz
(ognisko przedszkolne), kl. III
Elwira Szczodruch (nauczanie początkowe)
– opiekun SKKT
Adam Stępniewski
(muzyka, zespół
muzyczny, nauczanie zawodu)
Wychowawstwo klas:
ognisko przedszkolne (21 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. I
(36 uczniów)
– Lilia Jędra
kl. II
(40
uczniów)
– Janina
Hołubowicz
kl. III a
(31 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. III b
(27 uczniów)
– Maria Machnacz zastąpiła
Anna Piekarska
kl. IV
(35 uczniów)
– Teresa Kozłowska
kl. V
(31 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. VI a
(30
uczniów)
–
Wacława Kulbacka
kl. VI b
(13 uczniów)
– Henryk Drozdowski
kl. VII a
(28
uczniów)
– Jadwiga
Polakowska
kl. VII b
(5 uczniów) specjalna
– Henryk Drozdowski
kl. VIII a
(30
uczniów)
–
Helena Szczodruch
kl. VIII b
(14 uczniów) specjalna
– Henryk Drozdowski
W szkole jest 12 oddziałów i 341 uczniów; pracuje
13 nauczycieli
Działalność szkoły:
prowadzono klasy uzawodowienia (VI b i VII b) a kl. VIII została
rozwiązana,
prowadzono w szkole: SKO, PCK, ZHP i koła zainteresowań,
oddano do użytku salę gimnastyczną,
przygotowano Szkolne Igrzyska Sportowe (uczniowie przygotowani są do
prowadzenia i sędziowania różnych dyscyplin sportowych)
prowadzono szkolenie na kartę rowerową,
prowadzono profilaktykę i resocjalizację młodzieży,
zorganizowano pokazową zbiórkę surowców
wtórnych dla drużynowych miasta i gminy,
w ramach działalności LOP dokarmiano ptaki, zasadzono przed szkołą
żywopłot (150 krzewów, 10 wierzb, 5 brzóz,5
jarzębin).
Osiągnięcia:
II miejsce ucz. Iwony Kuranowskiej w konkursie z języka rosyjskiego na
szczeblu miejsko-gminnym i VII w rejonowym
(J. Polakowska),
I miejsce ucz. Urszuli Kuleszy, Barbary Maj, Krzysztofa Teza, Andrzeja
Wojciechowskiego w „Turnieju o bezpieczeństwie ruchu
drogowego” w eliminacjach rejonowych i VIII miejsce w
województwie (T. Kozłowska, J. Hołubowicz),
I miejsce w wieloboju zuchowym w rejonie ucz.: Izabeli Żemantowskiej,
Roberta Smyka kl. I, Doroty Więcko, Tomasza Panasiuka kl. II, Joanny
Szczodruch, Tomasza Budziejko kl. III,
otrzymano nagrodę w wysokości 900zł w konkursie oszczędzania
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I: Anna Kalska, Izabela Żementowska, Agnieszka Żukowska
Kl. II: Beata Adamczyk, Anna Bućwińska, Tomasz Panasiuk, Dorota Więcka,
Marcin Pacyński
Kl. III a: Joanna Szczodruch, Barbara Więcko, Wojciechowicz, Agnieszka
Pietruszewska
Kl. III b: Jan Kijak
Kl. IV: Krystyna Barszczewska, Małgorzata Kozielska, Barbara
Kisielewska, Katarzyna Sawczak, Marzena Sierocka, Marcin Skrzyński,
Alicja Żementowska
Kl. V: Monika Grycewicz , Mirosława Sobolewska, Marlena Bogdańska,
Jarosław Ostapowicz ,Dorota Zalewska, Katarzyna Ostrowska, Jankowska
Kl. VI: Andrzej Wojciechowski (5,0), Barbara Maj (4,9), Robert
Kalinowski (4,9), Małgorzata Karpacz (4,9), Wojciech Siergiej (4,7),
Zbigniew Kaczmarczyk (4,6), Wiesława Kłoczko (4,8)
Kl. VII: Iwona Kochanowska (5,0), Urszula Kulesza (5,0), Grzegorz
Wasilewski (4,9), Ewa Zabłocka (4,8), Agnieszka Ostapowicz (4,8),
Barbara Aleksiejuk (4,8)
Kl. VIII: Elżbieta Szczypiń, Renata Putra, Danuta Gryguć, Agata Kopiczko
Czerwiec - zawieszono wyjazdy obozów ZHP i
działalność Schroniska Młodzieżowego w szkole na czas wakacji.
Rok 1981/1982
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Henryk Baranowski dyrektor szkoły
(historia)
Helena Szczodruch
(j. polski, biblioteka) – opiekun Samorządu
Uczniowskiego,
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego
Jadwiga Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun ZHP
Teresa
Kozłowska
(biologia, wych. fiz.)
– koło
biologiczne,
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun koła
matematycznego i wyrównawcze
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)
– opiekun
koła fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka), kl. III
Lilia
Jędra
(ogniska przedszkolne), kl. II
- PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe, j.
polski, historia) -
opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
Adam
Stępniewski
(muzyka, zespół
muzyczny), zajęcia
warsztatowe
Anna Januszkiewicz
(wych. fiz.) - opiekun SKS
Wychowawstwo klas:
kl. I a (26 uczniów) - Maria Machnacz
kl. I b (29 uczniów) - Elwira Szczodruch
kl. II (31 uczniów) – Lilia
Jędra
kl. III (30 uczniów) – Janina Hołubowicz
kl. IV a (27 uczniów) - Helena Szczodruch
kl. IV b (27 uczniów) – Anna Piekarska
kl. V (30 uczniów) – Teresa Kozłowska
Halina Płazińska
kl. VI (27 uczniów)
–Maria Niedzwiecka
kl. VII (27 uczniów) - Wacława Kulbacka
kl. VIII (27uczniów) - Jadwiga
Polakowska
W szkole jest 10 oddziałów i 281 uczniów; pracuje
13 nauczycieli
Powstała SP4 i uczniowi z kl. VIII b odejdą do tej szkoły
Październik – do Nagrody Dyrektora została
wytypowana Helena Szczodrych
Październik – powołano
zespół
kierowniczy: (H. Baranowski, J. Hołubowicz, H. Szczodrych, W. Kulbacka,
J. Polakowska),
– komisję stypendialną (H. Baranowski, J. Hołubowicz, H.
Szczodrych, A. Ostapowicz i E. Ciszewska – uczennice)
– komisję inwentaryzacyjną (L. Jędra, A. Januszkiewicz, T.
Kozłowska)
Działalność szkoły:
prowadzono w szkole koła zainteresowań: polonistyczne, matematyczne,
fizyczne,
wydawano gazetkę szkolną ,,Głos Ucznia”,
prowadzono orientację zawodową uczniów (gazetki, tablica
zawodoznawcza pt. ,,Moja przyszłość-mój
zawód”
–charakterystyka zawodów, wykaz lektur o
zawodach i
szkołach, zapoznanie się z pracą górnika, mechanika,
rolnika),
uczestniczono w akcji ,,Szklanka gorącego mleka”
(80% uczniów),
prowadzono drużyn zuchowych i harcerskich (pomoc ludziom starszym i
samotnym odśnieżanie i robienie zakupów), poznanie tradycji
i
historii ZHP; udział w akcji ,,Dla powodzian” zebrano 8400zł
oraz
przekazano odzież i obuwie,
działanie Samorządu Uczniowskiego: organizacja apeli
szkolnych i stworzenie 6 sekcji:
- społecznej -
naprawa sprzętu szkolnego,
praca w szkółce leśnej, prace porządkowe w parku miejskim;
sportowej - opieka nad lodowiskiem;
przyrodniczej – opieka nad roślinnością i
zwierzętami, propagowanie ochrony środowiska;
czytelniczej,
oszczędzania – prowadzi konkursy systematycznego
oszczędzania, udział w SKO;
higieny - pogadanki i gazetki),
porządkowano zbiory szkolne, prowadzono dziennik
statystyki;
prowadzono SKS (sekcje lekkoatletyczna i piłki nożnej) i SKO,
prowadzono resocjalizację (szczególna opieka i kontrola
uczniów sprawiających trudności wychowawcze) - opiekun A.
Sak
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Iwony Kuranowskiej w miejsko-gminnym konkursie z
matematyki i VI w rejonie (W. Kulbacka),
I miejsce ucz. Małgorzaty Kopacz na szczeblu miejsko-gminnym w
konkursie z języka rosyjskiego i III Iwony Kurakowskiej (J. Polakowska),
I miejsce ucz. Krzysztofa Kulikowskiego w Rejonowych Biegach
Indywidualnych na 200m,
I miejsce ucz. Wiesława Taraszkiewicz w Rejonowych
Biegach Indywidualnych na 800m (A. Sak),
I miejsce ucz. Mieczysława Duszyńskiego w Rejonowych Biegach
Indywidualnych na 100m (A. Sak)
II miejsce ucz. Anny Paszkowskiej w Mistrzostwach Rejonu na
800m i Agaty Augusewicz w biegu na 200m (A. Sak),
IV miejsce dziewcząt w trójboju Mistrzostw Rejonu i V
chłopców (A. Sak),
III miejsce szkoły w sportowych rozgrywkach międzyszkolnych.
Kwiecień - koło biologiczne nie prowadzono ze względu na
dojeżdżanie nauczyciela do pracy, a koło fotograficzne ponieważ odszedł
nauczyciel
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a: Iwona Buchowska, Joanna Kosobucka, Jolanta Ciszewska, Bożena
Piekarska
Kl. I b: Anna Różańska, Agnieszka
Olejnik, Marek
Kalinowski, Alina WaszkiewiczAdam Czycza, Paulina Waszkiewicz, Mariusz
Rutkowski
Kl. II: Anna Kalska, Agnieszka Żukowska, Grzegorz Ostrowski,
Izabela Żementowska
Kl. III: Beata Adamczyk, Tomasz Panasiuk, Anna
Bućwińska, Dorota Więcko
Kl. IV a: Barbara Kalska (5,0), Barbara Więcko (4,88),
Agnieszka
Pietruszewska (4,88) Katarzyna Czajewska (4,77), Joanna Szczodrych
(4,88)
Kl. V: Marcin Skrzyński (5,0), Barbara Kisielewska
(4,8), Marzena Sierocka (4,7), Beata Kozłowska (4,7)
Kl. VI: Mirosława Sobolewska (4,9),Teresa Łapucka (4,8), Monika
Gryncewicz (4,8) Marlena Bogdańska (4,8), Katarzyna Ostrowska
(4,8)
Kl. VII: Barbara Maj (5,0), Robert Kalinowski (4,84), Andrzej
Wojciechowski (4,92) Lech Kłoczko (4,84), Małgorzata Kopacz (4,84),
Jacek Steckiewicz (4,52)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Iwona Kuranowska
– 5,0
Urszula Kulesza
– 5,0
Grzegorz Wasilewski
– 4,8
Barbara Aleksiejuk
– 4,8
Agnieszka Ostapowicz – 4,8
Ewa Zabłocka
– 4,8
Rok 1982/1983
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Henryk Baranowski
dyrektor szkoły (biologia)
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Helena
Szczodruch
(historia, biblioteka, j.
polski) –
opiekun Samorządu Uczniowskiego,
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun koła
matematycznego, orientacja
zawodowa
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)
– opiekun
koła fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)-
opiekun PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe) -
opiekun SKKT
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe,
historia)
Jadwiga
Sawicka
(muzyka, zespół
muzyczny)
Anna
Sak
(wych. fiz.) , kl. III -
profilaktyka i
resocjalizacja
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(27 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. I b
(26 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. II a
(31 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. II b
(26 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. III
(32 uczniów)
– Anna Sak
kl. IV
(31 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. V a
(28 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. V b
(26 uczniów)
– Anna Piekarska
kl. VI
(28 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VII
(27 uczniów)
– Maria Niedźwiecka
kl. VIII
(26
uczniów)
– Wacława Kulbacka
W szkole jest 11 oddziałów i 308 uczniów; pracuje
13 nauczycieli
Klasy V będą podzielone na 3 grupy na lekcji j. rosyjskiego,
zajęć technicznych i wychowania fizycznego
Wrzesień – na miejscu L. Jędry
będzie pracować Z. Pojawa
– do nauki historii i techniki zatrudniono emerytowanego
nauczyciela J. Neya.
W soboty wolne zajęcia dla uczniów (sportowe, plastyczne,
matematyczne) o godz. 8şş – 13şş
Działalność szkoły:
udział w akcjach społecznych ZHP – dbanie o park miejski,
porządkowanie grobów, prace wokół Pomnika
Wdzięczności,
udział w akcji ,,Szklanka gorącego mleka” (korzysta z niej
260 uczniów),
udział uczniów w pracach teatrzyku kukiełkowego przy Domie
Kultury w Olecku (pochwała dyrektora teatru lalek w Białymstoku),
udział w zbiórce makulatury (zebrano 2620kg),
powstała Izba Pamięci Narodowej
zorganizowano zimowisko na terenie szkoły,
przygotowano Wieczornicę z okazji 400letniej rocznicy urodzin Jana
Kochanowskiego,
zorganizowano apel w rocznicę Odzyskania Niepodległości,
zbudowano skocznię wzwyż i w dal, założono kwietniki wokół
szkoły,
prowadzono resocjalizację i profilaktykę – odpowiedzialna A.
Sak oraz orientację zawodową odpowiedzialna W. Kulbacka,
zorganizowano zespoły wyrównawcze dla kl. II
powołano zespół wychowawczy z nauczycieli i dyrektora.
Październik – nagrodę dyrektora otrzymała Anna Piekarska
Listopad i styczeń – szkoła otrzymała 60 puszek kakao (każda
klasa otrzymała po 5,5 puszki), 150tys. na pomoce naukowe i 100tys. na
meble i środki czystości
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Małgorzaty Karpacz w eliminacjach miejsko-gminnych z
języka rosyjskiego, I miejsce w rejonie
i III w województwie (J. Polakowska),
II miejsce ucz. Małgorzaty Karpacz w eliminacjach miejsko-gminnych z
języka polskiego, I w rejonowych i otrzymała tytuł Laureatki Konkursu
Wojewódzkiego
(M. Niedźwiecka),
I miejsce ucz. Jacka Steckiewicza w eliminacjach miejsko-gminnych w
konkursie matematyczno i III w fizycznym
(W. Kulbacka, A. Piekarska)
I miejsce ucz. Ewy Kopiczko w eliminacjach miejsko-gminnych w konkursie
recytatorskim (M. Niedźwiecka)
I miejsce ucz. Marcina Skrzyńskiego w konkursie recytatorskim na
szczeblu miejsko-gminnym, II w rejonowym
i IV w wojewódzkim (M. Niedźwiecka),
I miejsce drużyny w składzie: Andrzej Wojciechowski, Zbigniew
Kaczmarczyk, Wojciech Siergiej, Krzysztof Tez
w konkursie „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” na
szczeblu miejsko-gminnym i w rejonie (A. Sak),
I miejsce ucz. Andrzeja Wojciechowskiego w konkursie
„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w rejonie (indywidualnie) -
(A.
Sak),
III miejsce ucz. Andrzeja Wojciechowskiego w Wojewódzkich
Mistrzostwach Szachowych Szkół Podstawowych
V miejsce ucz. Barbary Maj w konkursie recytatorskim (M. Niedźwiecka),
III miejsce ucz. Krzysztofa Adamczyka w zawodach judo
juniorów młodszych - P. Szyłak
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a: Artur Aponik, Elżbieta Sierocka, Joanna Białasz, Magdalena
Szyszko, Mariusz Chomiczewski, Agnieszka Sójko, Anna
Grzegorczyk, Agnieszka, Zdancewicz, Marta Łozińska
Kl. I b: Anna Balbin, Justyna Nowaczyk, Elżbieta Borowik, Tomasz
Rutkowski Tomasz Rutkowski, Edyta Grabowska, Wojtek Wysocki, Elżbieta
Klimaszewska, Marek Wójcik, Ewa Kisielewska
Kl. II a: Dorota Buszko, Joanna Kosobucka, Iwona Buchowska, Bożena
Piekarska, Ciszewska
Kl. II b: Adam Czycza, Agnieszka Olejnik, Marek Kalinowski, Anna
Różańska
Kl. III: Anna Kalska, Grzegorz Ostrowski, Agnieszka Kosobucka,
Agnieszka
Żukowska
Kl. IV: Beata Adamczyk (5,0), Anna Bućwińska (5,0), Tomasz
Panasiuk (5,0), Dorota Więcko (5,0), Marcin Pacyński (4,8), Ewa
Kopiczko (4,66), Anna Rusiecka (4,66), Małgorzata Sawczuk (4,66)
Kl. V: Joanna Szczodruch (4,9), Barbara Więcko (4,8),
Katarzyna
Czajewska (4,6), Agnieszka Pietruszewska (4,6), Krzysztof Konewko
(4,5), Alicja Żementowska (4,5)
Kl. VI: Marcin Skrzyński (5,0), Marzena Sierocka (4,72), Krystyna
Barszczewska (4,54)
Kl. VII: Mirosława Sobolewska (4,8), Monika Gryncewicz (4,7), Krystyna
Ostrowska
(4,69)
Kl. VIII: Robert Kalinowski (4,79), Lech Kłoczko (4,79),
Wojciech
Siergiej (4,7), Zbigniew Kaczmarczyk (4,7), Małgorzata Karpacz (4,7),
Małgorzata Zubowicz (4,6), Jacek Steckiewicz (4,57)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Barbara Maj
– 4,8
Andrzej Wojciechowski – 4,8
Rok 1983/1984
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wych. obywatelskie)
Henryk
Baranowski
(geografia)- zastępca
miejsko-gminnego
dyrektora szkól
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego i pełnomocnik do spraw resocjalizacji i profilaktyki
Helena
Szczodruch
(j. polski) –
opiekun Samorządu
Uczniowskiego,
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun koła
matematycznego, orientacja zawodowa
Danuta
Szrajbert
(matematyka, geografia), kl.
III
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego
i LOP , kl.
III
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)
– opiekun
koła fizycznego
Elżbieta
Motulewicz
(muzyka, zespół
muzyczny) –
opiekun ZHP
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
– opiekun PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
– opiekun
Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe,
historia)
Teresa
Chlebus
(oddział przedszkolny)
Antoni
Marcinkiewicz
(wych. fiz., przysposobienie
obronne)
Anna
Wilk
(biblioteka, j. polski)
Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz., SKS)
Wychowawstwo klas:
kl. I a (26 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. I b (27 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. II a (28
uczniów) – Halina
Płazińska
kl. II b (25 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. III a (30
uczniów) – Krystyna
Ulikowska
kl. III b (28 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. IV (34 uczniów)
– Elżbieta Motulewicz
kl. V (31 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. VI a (28
uczniów) – Helena
Szczodruch
kl. VI b (25
uczniów)
– Anna Piekarska
kl. VII (28
uczniów) – Anna
Wilk
kl. VIII (28
uczniów)
– Maria Niedźwiecka
Szkoła liczyła 13 oddziałów w tym 1 oddział
,,O”.
Klasy I, II, III, V były podwójne. Uczyło się 338
uczniów
i pracuje 18 nauczycieli. Na 3 grupy podzielono klasy: VI na j.
rosyjskim, technice, biologii, wych. fiz. i fizyce, a na 2 grupy klasy
VII i VIII.
Wrzesień – dyrektor mgr H. Baranowski został zastępcą miejsko
gminnego dyrektora szkół i uczył w SP3 geografii.
W szkole powołano 3 zespoły nauczycieli:
a) kierowniczy w składzie:
Ryszard Wasilewski – dyrektor
Janina Hołubowicz – przedstawiciel POP
Zdzisława Pojawa – przedstawiciel ZNP
Helena Szczodruch – opiekun Samorządu Uczniowskiego
Elżbieta Motulewicz – Komendant Szczepu
b) wychowawczy w składzie:
Helena Szczodruch – przewodnicząca
Maria Niedzwiecka
Elwira Szczodruch
Jadwiga Polakowska
Wacława Kulbacka
przedstawiciel Komitetu Rodzicielskiego i Samorządy Uczniowskiego
c) komisja inwentaryzacji w składzie:
Halina Płazińska
Zdzisława Pojawa
Krystyna Ulikowska
Działalność szkoły:
prowadzono drużyny zuchowe (5) i harcerskie (5),
Samorząd Uczniowski organizował apele z okazji DEN i Dnia Kobiet,
sprawował opiekę nad lodowiskiem, propagował zdrowy tryb życia,
dokarmiał ptaki),
uczestniczono w obchodach Miesiąca Pamięci Narodowej (złożono kwiaty
pod Pomnikiem Wdzięczności, zorganizowano apele poświęcone walce
Polaków w czasie II wojny św., przygotowano gazetkę i
wystawkę
książek o tematyce wojennej oraz pokaz filmów wojennych),
prowadzono koła zainteresowań: polonistyczne, matematyczne, biologiczne
i fizyczne,
prowadzono orientację zawodową (spotkania z przedstawicielami
różnych zawodów, urządzenie tablicy
zawodoznawczej,
rozmowy z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Zawodowych)
– opiekun W. Kulbacka,
uczestniczono w obchodach Miesiąca Kultury Zdrowotnej, prężne działanie
PCK (apele, konkursy, filmy , wycieczki do Ośrodków Służby
Zdrowia),
uczestniczono w pracach społecznych na rzecz miasta porządkowanie parku
miejskiego,
założono szkolny Kabaret „Gwóźdź”
(nauczycielka
Helena Szczodruch wraz z kl. VI a pisała teksty piosenek, skecze,
wiersze o życiu szkoły przy współpracy z Elżbietą Motulewicz
uczestniczono w zbiórce pieniędzy na rzecz szpitala Matki
Polki w Warszawie (zebrano 15000 na pomnik).
Październik – przyznanie Nagrody Dyrektora: Marii Machnacz,
Zdzisławie Pojawie, Marii Niedźwieckiej
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Beaty Jankowskiej w miejsko-gminnym konkursie j.
polskiego i III w recytatorskim (M. Niedźwiecka)
V miejsce ucz. Marcina Skrzyńskiego w wojewódzkim konkursie
matematycznym (W. Kulbacka)
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a: Elżbieta Konewko, Dorota Piekarska, Paweł
Szczodrych, Radosław Żabicki
Kl. I b: Agnieszka Baranowska, Paweł Chmielewski, Aneta Grabowska,
Joanna Ziegler, Krzysztof Piotrowski, Dariusz Stachelek
Kl. II a: Joanna Białasz, Mariusz Chomiczewski, Anna Grzegorczyk, Marta
Łozińska, Magda Szyszko
Kl. II b: Elżbieta Borowik, Anna Balbin, Ewa Kisielewska,
Elżbieta Klimaszewska,
Kl. III a: Joanna Kosobucka, Bożena Piekarska
Kl. III b: Adam Czycza, Marek Kalinowski, Anna Różańska,
Alina Waszkiewicz, Paulina Waszkiewicz
Kl. IV: Anna Kalska (5,0), Grzegorz Ostrowski (4,8), Izabela
Żementowska (4,8), Agnieszka Kosobucka (4,8), Marek Żurawski (4,6),
Mariusz Bubrowski (4,6), Robert Nieszczerzewski (4,5)
Kl. V: Anna Bućwińska (5,0), Dorota Więcko (5,0), Beata Adamczyk (4,9),
Ewa Kopiczko (4,9), Dorota Kotnarowska (4,8), Marcin Pacyński (4,8),
Tomasz Panasiuk (4,7), Anna Rusiecka (4,7), Hanna Danilewicz (4,6)
Małgorzata Sawczuk (4,6)
Kl. VI a: Barbara Więcko (5,0), Joanna Szczodruch (4,9), Katarzyna
Czajewska (4,8), Agnieszka Pietruszewska (4,8), Mariusz Waszkiewicz
(4,6), Barbara Kalska (4,6), Krzysztof Konewka (4,6)
Kl. VI b: Marek Karczewski (4,6)
Kl. VII: Marcin Skrzyński (4,9), Krystyna Barszczewska (4,8), Marzena
Sierocka (4,5), Barbara Kisielewska (4,4), Maria Stefanowicz (4,4)
Kl. VIII: Małgorzata Czycza (4,7), Ewa Ciszewska (4,7), Jarosław
Ostapowicz (4,5),Teresa Łapucka (4,5), Anna Paszkowska (4,4)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Monika Gryncewicz
(5,0)
Katarzyna Ostrowska
(4,9)
Mirosława Sobolewska (4,9)
Rok 1984/1985
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wych. obywatelskie)
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
pełnomocnik do
sprawresocjalizacji
Helena
Szczodruch
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego i Samorządu Uczniowskiego,
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun koła
matematycznego, orientacja zawodowa
Danuta
Szrajbert
(matematyka, geografia)
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego
i
LOP
Elżbieta
Motulewicz
(muzyka, zespół
muzyczny) –
opiekun ZHP
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
– opiekun PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKKT
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe,
historia)
Lila
Jędra
(nauczanie początkowe,
geografia)
Antoni
Marcinkiewicz
wych. fiz.) - SKS
Anna
Wilk
(biblioteka)
Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz., SKS)
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(24 uczniów)
– Lila Jędra
kl. I b
(23 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. II a
(27
uczniów) – Elwira
Szczodruch
kl. II b
(24 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. III a
(27 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. III b
(24 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. IV a
(26 uczniów)
– Krystyna Ulikowska
kl. IV b
(28 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. V
(32 uczniów)
– Elżbieta Motulewicz
kl. VI
(35 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. VII a
(28 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VII b
(26 uczniów)
– Anna Piekarska
kl. VIII
(26 uczniów)
– Anna Wilk
W szkole jest 13 oddziałów i 350 uczniów; pracuje
18 nauczycieli
Wrzesień - w szkole
powołano 3 zespoły nauczycieli:
a) kierowniczy w składzie:
Ryszard Wasilewski – Dyrektor
Tadeusz Bogusz
Zdzisława Pojawa – przedstawiciel ZNP
Helena Szczodruch – opiekun Samorządu Uczniowskiego
Elżbieta Motulewicz – Komendant Szczepu
b) wychowawczy w składzie:
Janina Hołubowicz– przewodnicząca
Maria Niedzwiecka
Maria Machnacz
Anna Wilk
c) komisja inwentaryzacji w składzie:
Antoni Marcinkiewicz - przewodniczący
Elwira Szczodruch
Danuta Szrajbert
Październik – Nagrodę Inspektora Szkół otrzymali:
Antoni
Marcinkiewicz (8tys. zł) i Krystyna Ulikowska (6tys. zł)
Działalność szkoły:
uczestniczono w Harcerskim Festiwalu Piosenki w Suwałkach,
uczestniczono w Wojewódzkim konkursie Recytatorskim i
Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym,
prowadzono szkolne kluby: PCK, SKO, SKS
prowadzono drużyny harcerskie i zuchowe oraz koła zainteresowań:
matematyczne, fizyczne, biologiczne,
uczestniczono w obchodach Dnia Kultury i Sportu oraz w Rajdzie
Turystyczno-Krajoznawczym (zwiedzanie okolic Olecka),
uczestniczono w akcji pomoc finansowa głodującym w Etiopii (zebrano
10205zł) i w akcji ,,Pomagajmy Zwierzętom (pomoc finansowa 500zł),,
Kabaret Gwóźdź przygotował program artystyczny z
okazji Dnia Kobiet w OCK.
Luty – harcerze Krzysztof Konewko z kl. VII a i Małgorzata
Masalska z kl. VII b wytypowani do wyjazdu do NRD na lato
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Marcina Skrzyńskiego w miejsko-gminnym konkursie j.
polskiego
(A. Wilk) i
matematyki (W. Kulbacka) i 2 w rejonie,
I miejsce ucz. Marcina Skrzyńskiego w wojewódzkim konkursie
z j. polskiego (A. Wilk) i III w konkursie matematycznym
(W. Kulbacka),
I miejsce ucz. Anny Kulczyckiej w miejsko-gminnym konkursie poezji i
prozy rosyjskiej i udział w eliminacjach wojewódzkich
(Jadwiga
Polakowska),
I miejsce ucz. Anny Kulczyckiej w eliminacjach miejsko-gminnych w
konkursie poezji i prozy rosyjskiej (J. Polakowska)
II miejsce ucz. Marzeny Sierockiej w miejsko-gminnym konkursie z języka
polskiego (M. Niedźwiecka) i wojewódzkim konkursie prozy
rosyjskiej (J. Polakowska),
III miejsce ucz. Krystyny Barszczewskiej w miejsko-gminnym konkursie j.
polskiego (A. Wilk) i IV z matematyki (W. Kulbacka),
III miejsce ucz. Ryszarda Paciorko w eliminacjach miejsko-gminnych w
konkursie z fizyki (A. Piekarska).
Uczeń -Marcin Skrzyński otrzymał Ogólnopolskie Stypendium
dla Uczniów Uzdolnionych
Czerwiec – do Nagrody Ministra Oświaty i Wychowania
wytypowano W. Kulbacką (laureaci z matematyki i dobre
wyniki
uczniów z egzaminów do szkół średnich)
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a: Joanna Bielecka, Aneta Mielech, Agnieszka
Młynarczyk,
Marta Kalejta, Monika Kozielska, Dariusz Radzewicz, Justyna Małaszko
Kl. I b: Joanna Vermont, Sabina Siemaszko, Agnieszka Kwiatkowska,
Renata Smyk, Justyna Sienica, Barbara Michałowska, Anna Mistewicz
Kl. II a: Dorota Piekarska, Tomasz Hołubowicz, Elżbieta Konewka, Paweł
Szczodruch
Kl. II b: Agnieszka Baranowska, Aneta Surażyńska, Aneta Grabowska,
Joanna Ziegler Łaszczyńska, Krzysztof Piotrowski, Dariusz Stachelek,
Wojciech
Kl. III a: Joanna Białasz, Marta Łozińska, Mariusz Chomiczewski,
Magdalena Szyszko, Anna Grzegorczyk
Kl. III b: Elżbieta Borowik, Anna Balbin, Ewa Kisielewska, Elżbieta
Klimaszewska
Kl. IV a: Joanna Kosobucka (5,0), Bożena Piekarska (5,0), Dorota
Błuszko (4,9), Jolanta Ciszewska (4,7), Agnieszka Sidorek
(4,6)
Kl. IV b: Marek Kalinowski (5,0), Alina Waszkiewicz (5,0), Paulina
Waszkiewicz (5,0), Anna Różańska (4,8), Adam Czycza (4,8)
Kl. V: Anna Kalska (5,0), Grzegorz Ostrowski (4,9), Agnieszka Kosobucka
(4,8), Izabela Żementowska (4,7), Mariusz Bubrowski (4,6), Agnieszka
Żukowska (4,6)
Kl. VI: Beata Adamczyk (5,0), Anna Bućwińska (5,0), Dorota Więcko
(5,0), Małgorzata Sawczuk (4,9), Tomasz Panasiuk (4,8), Hanna
Danielewicz (4,8), Anna Rusiecka (4,8), Marcin Pacyński (4,8), Ewa
Kopiczko (4,6), Dorota Kotnarowska (4,5)
Kl. VII a: Joanna Szczodruch (4,9), Agnieszka Pietruszewska (4,9),
Barbara Więcko (4,9), Katarzyna Czajewska (4,8), Alicja Żementowska
(4,7), Barbara Kalska (4,6)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Marcin Skrzyński
– 5,0
Marzena Sierocka
– 4,8
Krystyna Barszczewska
– 4,8
Rok 1985/1986
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wych. obywatelskie)
Henryk
Baranowski
(geografia)
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
pełnomocnik do spraw
resocjalizacji
Helena
Szczodruch
(j. polski) –
opiekun koła polonistyczne
i pełnomocnik do spraw orientacji zawodowej
Anna
Wilk
(j. polski, biblioteka)
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Elżbieta
Rosłan
(historia, geografia)
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun koła
matematycznego
Danuta
Szrajbert
matematyka)
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego
i
LOP
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
– opiekun PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKKT
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe,
historia)
Lila
Jędra
(nauczanie początkowe)
Elżbieta
Motulewicz
(muzyka, zespół
muzyczny) –
opiekun ZHP
Maciej
Wasilewski
(wych. fiz.) – SKS,
IMS i Samorząd
Uczniowski
Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz., SKS)
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(31 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. I b
(30 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. II a
(22 uczniów)
– Lila Jędra
kl. II b
(23 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. III a
(25 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. III b
(28 uczniów)
– Maria Niedźwiecka
kl. IV a
(28 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. IV b
(30 uczniów)
– Anna Wilk
kl. V a
(26 uczniów)
– Krystyna Ulikowska
kl. V b
(25 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. VI
(32 uczniów)
– Elżbieta Motulewicz
kl. VII
(35 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. VIII a (27
uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. VIII b
(26 uczniów)
– Anna Piekarska
W szkole jest 14 oddziałów i 388 uczniów;
pracuje20 nauczycieli
Wrzesień - w szkole
powołano 3 zespoły nauczycieli:
a) kierowniczy w składzie:
Ryszard Wasilewski – Dyrektor
Tadeusz Bogusz
Anna Wilk
Danuta Szrajbert
Wacława Kulbacka
b) wychowawczy w składzie:
Maria Niedzwiecka
Zdzisława Pojawa
Elżbieta Motulewicz
Lila Jędra
Maciej Wasilewski
c) komisja inwentaryzacji w składzie:
Janina Hołubowicz
Elwira Szczodruch
Anna Piekarska
Wrzesień – do Nagrody Kuratora wytypowano
Annę Wilk
(laureat konkursu), a do Nagrody Inspektora Szkół Janinę
Hołubowicz
(za wieloletnią aktywną pracę na rzecz uczniów i szkoły)
Działalność szkoły:
zajęcia kół zainteresowań zaplanowano na soboty:
chór
szkolny, SKS, Teatrzyk, koło matematyczne i polonistyczne (odwołano
koło biologiczne),
realizowano edukację morską (omówiono historię walk
Polaków o dostęp do Morza Bałtyckiego, zorganizowano konkurs
plastyczny ,,Nasze Morze”, udostępniono książki o tematyce
morskiej i zorganizowano spotkanie z kapitanem Żeglugi Wielkiej K.
Weisbrotem),
przydzielono uczniom miejsca na obozy wakacyjne za granicą do NRD dla
Doroty Więcko i Marcina Pacyńskiego z kl. VII
i na Litwę dla Mariusza Bubrowskiego z kl. VI, Joanny Szczodruch z kl.
VIII i Agnieszki Rusieckiej z kl. VIII
wprowadzono wytyczne do realizacji wychowania zdrowotnego w szkole
przydzielono ucz. Dorocie Więcko i Marcinowi Pacyńskiemu miejsca na
obóz zagraniczny do NRD i Annie Rusieckiej oraz Joannie
Szczodruch na Litwę.
Styczeń – z pracy odeszła Elżbieta Rosłan
, zajęcia z
historii i geografii zostały podzielone między nauczycieli
Luty
–
wizytacja szkoły- Henryk Baranowski
Czerwiec – wystąpienie z wnioskiem o przyznanie
Nagrody
Ministra Oświaty i wychowania dla Jadwigi Polakowskiej (wieloletnia
praca , przygotowanie uczniów do konkursów,
kierowanie
ZHP w szkole, udział w specjalistycznym szkoleniu w
Leningradzie).
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Krzysztofa Konewko w Rejonowych Eliminacjach Konkursu
Matematycznego (W. Kulbacka),
II miejsce ucz. Joanny Szczodruch w Wojewódzkiej
Olimpiadzie Konkursu Języka Rosyjskiego (J. Polakowska),
I miejsce ucz. Andrzeja Dzienisiewicza, Adama Kamińskiego, Macieja
Juchniewicza i Roberta Wasilewskiego w Rejonowych Eliminacjach
Manewrów Techniczno-Obronnych ,,Sprawni jak
żołnierze”.
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a: Urszula Buszko, Urszula Przyborowska, Karol
Cieślukowski, Katarzyna Łozowska, Dzienisiewicz Iwona
Kl. I b: Edyta Chmielewska, Alicja Łozińska, Anna Karwowska, Aneta
Moskalow, Piotr Ignatiuk, Anna Szrajbert
Kl. II a: Marta Kalejta, Agnieszka Młynarczyk, Joanna Bielecka, Dariusz
Radzewicz, Justyna Małaszko
Kl. II b: Joanna Dermont, Sabina Siemaszko, Agnieszka Kwiatkowska,
Justyna Sienica, Barbara Michałowska
Kl. III a: Elżbieta Konewko, Paweł Szczodrych, Dorota Piekarska
Kl. III b: Agnieszka Baranowska, Marta Łaszczyńska, Aneta Grabowska,
Joanna
Ziegler
Kl. IV a: Joanna Białasz (5,0), Mariusz Chomiczewski (5,0),
Anna
Grzegorczyk (5,0) Karol Nowosadko (4,9), Marta Łozińska
(4,8),
Sebastian Pyzalski (4,7), Agnieszka Sójko (4,7), Elżbieta
Sierocka (4,7)
Kl. IV b: Elżbieta Borowik (4,6), Ewa Kisielewska (4,6)
Kl. V a: Dorota Błuszko (5,0), Bożena Piekarska (5,0), Joanna Kosobucka
(4,9), Jolanta Ciszewska (4,7)
Kl. VI: Anna Kalska (5,0), Agnieszka Kosobucka (5,0),
Grzegorz
Ostrowski (4,9), Izabela Żementowska (4,8), Agnieszka Żukowska (4,5)
Kl. VII: Beata Adamczyk (5,0), Dorota Więcko (5,0), Tomasz
Panasiuk (4,8), Marcin Pacyński (4,7), Małgorzata Sawczuk (4,7), Hanna
Danielewicz (4,7),Anna Bućwińska (4,7)
Kl. VIII: Małgorzata Masalska (4,5)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Barbara Więcko – 4,93
Katarzyna Czajewska – 4,8
Joanna Szczodruch – 4,8
Krzysztof Konewko – 4,8
Rok 1986/1987
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wych. obywatelskie)
Henryk
Baranowski
(geografia)
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego i pełnomocnik do spraw profilaktyki i resocjalizacji
Helena
Szczodruch
(j. polski,
historia)
Anna
Wilk
(j. polski, biblioteka)
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego
i
LOP
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
opiekun koła
matematycznego
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
– opiekun Samorządu
Uczniowskiego i orientacji zawodowej
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół
muzyczny, geografia)
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
– opiekun PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKKT
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe)
Lila
Jędra
(nauczanie początkowe)
Tadeusz
Bogusz
(wych. fiz., SKS)
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., SKS, SIMS)
– opiekun ZHP
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(30 uczniów)
– Elwira Szczodruch
kl. I b
(30 uczniów)
– Lila Jędra
kl. II a
(30 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. II b
(29 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. III
(30 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. IV a
(21 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. IV b
(26 uczniów)
– Maria Niedzwiecka
kl. V a
(28 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. V b
(27 uczniów)
– Anna Wilk
kl. VI a
(26 uczniów)
– Krystyna Ulikowska
kl. VI b
(26 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. VII
(32 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VIII
(33 uczniów)
– Janina Hołubowicz
W szkole jest 13 oddziałów i 368uczniów; pracuje
19 nauczycieli
Wrzesień - w szkole
powołano 3 zespoły nauczycieli:
a) kierowniczy w składzie:
Ryszard Wasilewski – dyrektor
Tadeusz Bogusz
Jadwiga Polakowska
Janina Hołubowicz
Wacława Kulbacka
b) wychowawczy w składzie:
Maria Niedźwiecka
Zdzisława Pojawa
Elwira Szczodruch
Halina Płazińska
Janina Hołubowicz
Zbigniew Mrozowski
c) komisja spisowa w składzie:
Danuta Szrajbert
Lila Jędra
Tadeusz Bogusz
Grudzień – wniosek dyrektora o przyznanie Złotego
Krzyża
Zasługi dla Elwiry Szczodruch (za sumienną pracę, dobre wyniki
nauczania, dzielenie się wiedzą – prowadzenie lekcji
otwartych,
prowadzenie SKKT w ramach, którego organizuje wycieczki,
biwaki
dla uczniów) i dla Anny Wilk przyznanie Krzyża Kawalerskiego
Orderu Odrodzenia Polski
(za sumienne nauczanie j. polskiego, pracę w bibliotece –
uporządkowanie zbiorów, założenie katalogów,
organizowanie konkursów, osiągnięcia uczniów w
konkursie
wojewódzkim).
Maj – powołano komisję inwentaryzacji i
księgozbioru bibliotecznego. W skład tej komisji weszli:
Jadwiga Polakowska
Elwira Szczodruch
Elżbieta Zdziech
Tadeusz Bogusz
Zbigniew Mrozowski
Działalność szkoły:
· prowadzono koła
zainteresowań: matematyczne, polonistyczne, biologiczne i fizyczne
· prowadzono zajęcia z
gimnastyki korekcyjnej w SP4
· zorganizowano
zbiórkę makulatury
· przybliżono na godzinach
wychowawczych szkodliwy wpływ alkoholu, papierosów i
· narkotyków na
zdrowie i rozwój młodego człowieka,
· prowadzono drużyny zuchowe i
harcerskie,
· wprowadzono na lekcjach
zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Marcina Pacyńskiego w eliminacjach miejsko-gminnych w
konkursie matematycznym, III w rejonie i wyróżnienie w
konkursie
wojewódzkim (W. Kulbacka),
II miejsce ucz. Małgorzaty Sawczuk w eliminacjach miejsko-gminnych
konkursu matematycznego (W. Kulbacka),
II miejsce ucz. A. Rusieckiej w eliminacjach miejsko-gminnego
konkursu języka rosyjskiego (J. Polakowska),
III miejsce ucz. Doroty Więcko w eliminacjach
miejsko-gminnego konkursu języka rosyjskiego (J. Polakowska),
IV miejsce i wyróżnienie ucz. Hanny Danielewicz w
wojewódzkim konkursie biologicznym (K. Ulikowska),
V miejsce w wojewódzkim konkursie ,,Sprawni jak
żołnierze”. Uczniowie: Beata Adamczyk, Hanna Danielewicz,
Dorota
Więcko, Dorota Kotnarowska, Jolanta Puczyłowska, Dorota Kamińska,
Tomasz Panasiuk, Karol Buchowski, Marcin Pacyński, Marek Zabłocki,
Wiesław Kolenda, Roman Karsztun
Czerwiec: najlepsi uczniowie szkoły:
Kl. I a: Paweł Słowikowski, Paulina Sobieraj, Karol Hołubowicz,
Przemysław Wiśniewski, Aneta Krzywicka, Robert Smokowski, Marta Purwin,
Monika Olczyk
Kl. I b: Elżbieta Bogusz, Aneta Rant, Anna Dobrowolska, Dariusz
Sawicki, Elżbieta Truchan
Kl. II a: Karol Cieślukowski, Iwona Dzieszkiewicz, Katarzyna Łozowska
Przemysław Podurgiel
Kl. II b: Edyta Chmielewska, Aneta Moskalow, Alicja Łozińska, Anna
Szrajbert, Piotr Ignatiuk
Kl. III: Joanna Bielecka, Justyna Małyszko, Barbara Michałowska,
Agnieszka Młynarczyk, Joanna Dermont , Sabina Siemaszko
Kl. IV a: Elżbieta Konewko (5,0), Dorota Piekarska (5,0), Tomasz
Hołubowicz (4,6)
Kl. VI b: Joanna Ziegler, Wojciech Jędra, Agnieszka
Baranowska, Marta, Paweł Szczodruch
Kl. V a: Joanna Białasz (4,9), Mariusz Chomiczewski (4,8), Marta
Łozińska (4,8), Karol Nowosadko (4,7), Anna Grzegorczyk
(4,7),
Sebastian Pyzalski (4,6), Agnieszka Sójko (4,6)
Kl. V b: Ewa Kisielewska (4,7)
Kl. VI a: Joanna Kosobucka (5,0), Bożena Piekarska (4,9), Jolanta
Ciszewska (4,8), Dorota Błuszko (4,7)
Kl. VI b: Marek Kalinowski (4,9), Paulina Waszkiewicz (4,9), Alina
Waszkiewicz (4,9), Anna Różańska (4,9)
Kl. VII: Grzegorz Ostrowski (5,0), Anna Kalska (5,0), Agnieszka
Kosobucka (4,7), Izabela Żementowska (4,7), Marek Żurawski (4,5)
Najlepsi absolwenci otrzymali ,,Srebrną Tarczę”:
Anna Adamczyk – 5,0
Dorota Więcko
– 5,0
Beata Bućwińska – 4,8
Hanna Danilewicz – 4,8
Dorota Kotnarowska – 4,8
Marcin Pacyński – 4,8
Tomasz Panasiuk – 4,8
Małgorzata Sawczuk – 4,8
Anna Rusiecka – 4,8
Rok 1987/1988
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społ.)
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego i pełnomocnik do spraw profilaktyki i resocjalizacji
Helena
Szczodruch
(j. polski) –
opiekun koła ,,Żywego
słowa”
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Anna
Sakowska
(wiedza o społ., geografia,
historia)
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego
i
LOP
Wacława
Kulbacka
(matematyka, geografia)
Danuta
Szrajbert
(matematyka) -
opiekun koła
matematycznego
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
– orientacji
zawodowej
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół
muzyczny, plastyka)
– opiekun Samorządu Uczniowskiego, orientacja
zawodowa
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
– opiekun PCK
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
– opiekun SKO
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe)
Lila
Jędra
(nauczanie początkowe)
Lucyna
Sadowska
(nauczanie początkowe,
biblioteka)
Zbyszek
Polakowski
(wych. fiz., SKS)
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., SKS) –
opiekun ZHP
Wychowawstwo klas:
kl. I
(34 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. II a
(31 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. II b
(32 uczniów)
– Lila Jędra
kl. III a
(26 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. III b
(25 uczniów)
– Lucyna Sadowska
kl. IV
(33 uczniów)
– Anna Piekarska
kl. V a
(21 uczniów)
– Helena Szczodruch
kl. V b
(27 uczniów)
– Maria Niedzwiecka
kl. VI a
(28 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VI b
(29 uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VII a
(25 uczniów)
– Krystyna Ulikowska
kl. VII b
(22 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. VIII
(32 uczniów)
– Elżbieta Zdziech
W szkole jest 13 oddziałów i 365 uczniów; pracuje
18 nauczycieli
Październik- przyznanie nagrody dla A. Piekarskiej, L. Jędry i M.
Niedźwieckiej za zaangażowanie i prace na rzecz
uczniów
Działalności szkoły:
prowadzono koła zainteresowań: matematyczne, fizyczne, recytatorskie,
biologiczne
prowadzono szkolne kluby :SKO, PCK, LOP
działały drużyny zuchowe i harcerskie,
wprowadzono dzień mundurowy dla zuchów,
zorganizowano zajęcia przygotowujące do wyboru zawodu,
wspierano uczniów organizując zajęcia profilaktyczne,
organizowano apele szkolne dla omawiania spraw uczniów
powołano zespół kierowniczy (R. Wasilewski, W. Kulbacka, J.
Hołubowicz, Z. Mrozowski),
wychowawczy (M. Niedźwiecka, E. Zdziech, L. Jędra, Z. Mrozowski) i
komisję spisową (H. Łazińska, H. Szczodrych,
J. Polakowska)
prowadzono prace nad Kodeksem Ucznia i przybliżono uczniom problem
choroby AIDS w świecie.
Osiągnięcia:
I miejsce ucz. Anny Kalskiej w Wojewódzkim Konkursie Języka
Rosyjskiego (J. Polakowska)
Czerwiec – uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce
Kl. I : Aneta Jędra, Wojciech Jurgielewicz, Magdalena Kisielewska,
Alicja Łubieńska, Iwona Olejnik, Marta Pułecka, Joanna Szrajbert, Hanna
Tomkiewicz
Kl. II a: Karol Hołubowicz, Aneta Krzywicka, Monika Olczyk, Paweł
Słowikowski, Paulina Sobieraj
Kl. II b: Elżbieta Bogusz, Anna Dobrowolska, Aneta Raut, Marta Raut,
Elżbieta Truchan
Kl. III a: Karol Cieślukowski, Iwona Dzieszkiewicz, Katarzyna Łozowska,
Przemysław Podurgiel, Urszula Przyborowska,
Kl. III b: Piotr Ignatiuk, Alicja Łozińska, Aneta Moskalow, Anna
Szrajbert
Kl. IV: Barbara Michałowska (5,0), Sabina Siemaszko (5,0), Agnieszka
Młynarczyk (4,7)
Kl. V a: Elżbieta Konewko (5,0), Dorota Piekarska (5,0)
Kl. V b: Agnieszka Baranowska (5,0), Joanna Ziegler (5,0), Paweł
Szczodruch (5,0), Wojciech Jędra (4,8), Marta Łaszczyńska (4,7),
Dariusz Stachelek (4,7), Iwona Szczech (4,6)
Kl. VI a: Anna Grzegorczyk (5,0), Joanna Białasz (4,9), Marta Łozińska
(4,9), Mariusz Chomiczewski (4,75), Karol Nowosadko (4,66)
Kl. VI b: Elżbieta Borowik (4,75), Ewa Kisielewska (4,75)
Kl. VII a: Joanna Kosobucka (5,0), Dorota Błuszko (4,9), Bożena
Piekarska (4,85), Agnieszka Sidorek (4,6)
KL VII b: Anna Różańska (5,0), Alina i Paulina Waszkiewicz
(5,0), Marek Kalinowski (4,86), Adam Czycza (4,57)
Uczniowie nagrodzeni Srebrną Tarczą:
Grzegorz Ostrowski,
Anna Kalska
Izabela Żementowska
Rok 1988/1989
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor
szkoły (historia, wiedza o społeczeństwie, przysposobienie
obronne)
Wacława
Kulbacka
(matematyka) –
zastępca dyrektora
Maria
Niedźwiecka (j.
polski) –
opiekun ZHP oraz
pełnomocnik do spraw profilaktyki i
resocjalizacji
Helena
Szczodruch
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego i recytatorskiego ,,Żywe
słowa”
Jadwiga
Polakowska (j.
rosyjski) –
opiekun TPPR
Anna
Sakowska (geografia,
historia,
plastyka) –
opiekun SKTK, ZHP
Krystyna
Ulikowska (biologia)
– opiekun
koła biologicznego
i LOP oraz prowadzenie
orientacji zawodowej
Danuta
Szrajbert (matematyka)
- opiekun koła
matematycznego i
Samorządu
Uczniowskiego
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)-
opiekun koła
fizycznego
Janina
Hołubowicz (technika,
plastyka)
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół
muzyczny, plastyka)
Zdzisława
Pojawa (nauczanie
początkowe)
Maria
Machnacz (nauczanie
początkowe)
– opiekun SKO
Halina
Płazińska (nauczanie
początkowe)
– opiekun PCK
Lila
Jędra (nauczanie
początkowe)
Elwira
Szczodrych (nauczanie
początkowe)
Lucyna
Sadowska (biblioteka)
Andrzej
Kamiński
(wych. fiz., SKS, gimnastyka
korekcyjna)
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., SKS, SIS)
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(27 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. I b
(29 uczniów)
– Elwira Szczodrych
kl. II
(34 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. III a (33
uczniów)
– Halina Płazińska
kl. III b (32
uczniów)
– Lila Jędra
kl. IV a (25
uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. IV b (24
uczniów)
– Elżbieta Zdziech
kl. V
(35 uczniów)
– Anna Piekarska
kl. VI a (24
uczniów) –
Helena Szczodruch
kl. VI b
(27
uczniów)
– Maria Niedzwiecka
kl. VII a (28
uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VII b (28
uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VIII a (22
uczniów)
– Krystyna Ulikowska
kl. VIII b (23
uczniów)
– Danuta Szrajbert
W szkole jest 14 oddziałów i 391 uczniów; pracuje
19 nauczycieli
Działalność szkoły:
powołano zespół wychowawczy (R. Wasilewski, D. Szrajbert, A.
Sakowska, M. Niedźwiecka, E. Szczodrych, Z. Pojawa, L. Jędra) i komisję
spisową (H. Szczodrych, J. Hołubowicz, Z. Mrozowski),
prowadzono koła zainteresowań m.in.: polonistyczne, matematyczne,
chór, SKS
prowadzono drużyny harcerskie i zuchowe
prowadzono zajęcia przygotowujące do wyboru zawodu,
Helena Szczodrych przedstawiła referat na temat „Wszyscy
jesteśmy nauczycielami języka polskiego”
Czerwiec – uczniowie wyróżnieni za wyniki w nauce:
Kl. I a : Aleksandra Dobrowolska, Marta Kiejdo, Urszula Łukaszewicz,
Paweł Januszko, Wojciech Jastrzębski
Kl. I b: Anna Chryniewicka, Marta Nowel, Urszula Makowska, Barbara
Piotrowska, Kamil Szwędrys
Kl. II: Jolanta Januszko, Aneta Jędra, Magdalena Kisielewska, Iwona
Olejnik, Marta Pułecka, Joanna Szrajbert, Alicja Luberecka
Kl. III a: Agnieszka Cichocka, Paweł Słowikowski, Paulina Sobieraj
Kl. III b: Elżbieta Bogusz, Anna Dobrowolska, Aneta Rant, Elżbieta
Truchan
Kl. IV a: Katarzyna Łozowska (5,0), Urszula Błuszko (4,88), Danuta
Wilczyńska (4,66), Przemysław Podurgiel (4,66),Anna Parfieniuk (4,66),
Karolina Baranowska (4,55), Iwona Dzieszkiewicz (4,55)
Kl. IV b: Alicja Łozińska (5,0), Aneta Moskalow (5,0), Anna
Szrajbert(4,8), Piotr Ignatiuk (4,7), Edyta Chmielewska (4,5)
KL. V: Barbara Michałowska (5,0), Sabina Siemaszko (4,9)
Kl. VI a: Dorota Piekarska (5,0), Elżbieta Konewko (4,75), Tomasz
Hołubowicz (4,58)
Kl. VI b: Agnieszka Baranowska (5,0), Joanna Ziegler (5,0), Paweł
Szczodruch (4,8), Wojciech Jędra (4,7), Dariusz Stachelek (4,7), Marta
Łaszczyńska (4,6), Iwona Szczech (4,5), Aneta Surażyńska (4,5)
Kl. VII a: Joanna Białasz (4,92), Marta Łozińska (4,85), Anna
Grzegorczyk 4,78), Mariusz Chomiczewski (4,62), Agnieszka
Sójko
(4,54)
Kl. VII b: Elżbieta Borowik (4,8), Ewa Kisielewska (4,8)
Rok 1989/1990
Wrzesień – skład Rady
Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor
szkoły (historia, wiedza o społeczeństwie, przysposobienie
obronne)
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun ZHP i koła
polonistycznego oraz pełnomocnik do
spraw profilaktyki i
resocjalizacji
Helena
Szczodruch
(j. polski, j. rosyjski)
– opiekun
koła recytatorskiego ,,Żywe
słowa”
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski) –
opiekun TPPR
Anna
Sakowska
(geografia, historia, j.
rosyjski) –
opiekun SKTK, Samorządu
Uczniowskiego, ZHP
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego LOP
Wacława
Kulbacka
(matematyka)- opiekun koła
matematycznego,
prowadzenie
orientacji
zawodowej
Danuta
Szrajbert
(matematyka) -
opiekun
SKO
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół
muzyczny, plastyka)
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe,
geografia)
Lila
Jędra
(nauczanie początkowe)
Elwira
Szczodrych
(nauczanie początkowe)
Lucyna
Sadowska
(biblioteka), kl. III
Andrzej
Kamiński
(wych. fiz., SKS)
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., SK, SIS)
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(26 uczniów)
– Lila Jędra
kl. I b
(26 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. II a
(26 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. II b
(27 uczniów)
– Elwira Szczodrych
kl. III
(35 uczniów)
– Lucyna Sadowska
kl. IV a
(32 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. IV b
(29 uczniów)
– Krystyna Ulikowska
kl. V a
(25 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. V b
(23 uczniów)
– Elżbieta Zdziech
kl. VI
(36 uczniów)
– Anna Piekarska
kl. VII a
(20
uczniów) –
Helena
Szczodrych
kl. VII b
(27 uczniów)
– Maria Niedźwiecka
kl. VIII a (28
uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. VIII b (27
uczniów)
– Anna Sakowska
W szkole jest 14 oddziałów i 386 uczniów; pracuje
17 nauczycieli
Działalność szkoły:
powołano zespół wychowawczy (M. Niedźwiecka, A. Sakowska, W.
Kulbacka, L. Jędra, T. Grzegorczyk - przedstawiciel Komitetu
Rodzicielskiego) i Komisję spisową (H. Szczodrych, W. Kulbacka, J.
Hołubowicz)
zapoznano z projektem „Ustawy o systemie
edukacyjnym”,
zrewaloryzowano bony SKO o wartości 51.500zł i przekazano na rozrywkę
dla uczniów (kino, wycieczki),
przeprowadzono przeszkolenie młodzieżowych organizatorów
Sportu,
prowadzono koła zainteresowań: matematyczne, chór,
polonistyczne, SKS
prowadzono drużyny harcerskie i zuchowe,
przybliżono uczniom zawody- prowadząc zajęcia z orientacji zawodowej
przeprowadzono badania stanu zdrowia i rozwoju dzieci.
Styczeń –
zaproponowano p. Marię Niedźwiecką do odznaczenia
Złotym Krzyżem Zasługi za
wzorową pracę pedagogiczną
Kwiecień – wizytacja szkoły
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego. Najlepsi
uczniowie
wyróżnieni za wyniki w nauce:
Kl. I a: Emilia Gilewicz, Marta Zarzecka, Marta Barszczewska, Tomasz
Jędra, Marek Chmielewski
Kl. I b: Aneta Barszczewska, Szymon Bojarski, Elżbieta Czycza,
Marcelina Gadaszewska, Urszula Jastrzębska, Anna Słowikowska
Kl. II a: Olga Dobrowolska, Paweł Januszko, Wojciech Jastrzębski,
Urszula Łukaszewicz, Marta Kiejdo, Wioletta Butkiewicz, Agnieszka,
Chmielewska, Sylwia Podurgiel
Kl. II b: Marta Nowel, Anna Chryniewicka, Urszula Makowska, Barbara
Piotrowska
Kl. III: Jolanta Januszko, Iwona Olejnik, Marta Pułecka, Joanna
Szrajbert,
KL. IV a: Monika Olczyk (5,0), Paulina Sobieraj (5,0), Agnieszka
Cichocka (4,89), Karol Hołubowicz (4,89), Paweł Słowikowsk
(4,89), Agnieszka Grzyb (4,67)
Kl. IV b: Anna Dobrowolska(4,9), Elżbieta Bogusz (4,77), Katarzyna
Ostapowicz (4,77), Aneta Raut (4,66)
Kl. V a: Urszula Błuszko (4,8), Iwona Dzieszkiewicz (4,7), Katarzyna
Łozowska (4,7), Urszula Przyborowska (4,5)
Kl. V b: Piotr Ignatiuk (4,6), Alicja Łozińska (4,9), Aneta Moskalow
(4,9), Anna Szrajbert (4,9),
Kl. VI: Barbara Michałowska(5,0), Sabina Siemaszko (5,0), Barbara
Bućkun (4,9), Joanna Dermont (4,7), Justyna Małaszko (4,6)
Kl. VII a: Dorota Piekarska (5,0), Elżbieta, Konewko (4,85), Małgorzata
Fryc (4,64), Ewa Żenda (4,64), Bożena Boguszewska (4,57)
Kl. VII b: Agnieszka Baranowska (5,0), Joanna Ziegler (4,92), Wojciech
Jędra (4,85), Marta Łaszczyńska (4,77), Paweł Szczodruch (4,71), Iwona
Szczech (4,64)
Najlepsi absolwenci:
Joanna Białasz
(4,86)
Marta Łozińska
(4,86)
Rok 1990/1991
Wrzesień – skład Rady
Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społ.)
Wacława
Kulbacka
(matematyka)-
zastępca
dyrektora
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) –
opiekun koła
polonistycznego oraz pełnomocnik do
spraw
profilaktyki i
resocjalizacji
Elżbieta
Rowińska
(j. polski)
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski)
Anna
Kaczor
(geografia, historia)
– opiekun SKTK i
Samorządu uczniowskiego
koła
Żywego Słowa
Krystyna
Ulikowska
(biologia) – opiekun
koła biologicznego LOP
Danuta
Szrajbert
(matematyka) - opiekun koła
matematycznego i
SKO
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia) –
opiekun koła
fizycznego
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół
muzyczny, plastyka)
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie,
plastyka)
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe, j.
polski)
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
Elwira
Szczodrych
(nauczanie początkowe)
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
Lucyna
Sadowska
(nauczanie początkowe)
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
Andrzej
Kamiński
(wych. fiz., SKS, gimnastyka
korekcyjna)
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., SIS, SKS)
Wychowawstwo klas:
kl. I a
(29 uczniów)
– Renata Baranowska
kl. I b
(30 uczniów)
– Lucyna Sadowska
kl. II a
(26 uczniów)
– Maria Machnacz
kl. II b
(26 uczniów)
– Halina Płazińska
kl. III a
(28 uczniów)
– Zdzisława Pojawa
kl. III b
(25 uczniów)
– Elwira Szczodrych
kl. IV
(34 uczniów)
– Wacława Kulbacka
kl. V a
(32 uczniów)
– Danuta Szrajbert
kl. V b
(30 uczniów)
– Anna Kaczor
kl. VI a
(25 uczniów)
– Janina Hołubowicz
kl. VI b
(26 uczniów)
– Elżbieta Zdziech
kl. VII
(35 uczniów)
– Anna Piekarska
kl. VIII a (20
uczniów)
– Jadwiga Polakowska
kl. VIII b (27
uczniów)
– Maria Niedźwiecka
W szkole jest 14 oddziałów i 393 uczniów; pracuje
20 nauczycieli
Wrzesień – powrót religii do szkoły, ale ocena z
religii
nie ma wpływu na promocję ucznia. Przedmiot nieobowiązkowy.
Działalność szkoły;
powołano zespół wychowawczy ( M. Niedźwiecka, A. Kaczor, E.
Szczodrych, L. Sadowska, przedstawiciel Komitetu Rodzicielskiego),
Komisję spisową ( A. Kamiński, J. Polakowska, A. Piekarska) i
zespół kierowniczy ( R. Wasilewski,
W. Kulbacka, A. Kaczor- Samorząd Uczniowski, A. Kamiński)
prowadzono koła zainteresowań: polonistyczne, biologiczne,
chór, SKS i zajęcia o
tematyce profilaktycznej i resocjalizacji,
prowadzono zajęcia przygotowujące do zawodu
organizowano apele z okazji ważnych wydarzeń historycznych.
Czerwiec – zakończenie roku i
wyróżnienie
najlepszych uczniów za wyniki w nauce:
Kl. II a: Marta Barszczewska, Marek Chmielewski, Emilia Giglewicz, Anna
Łojkowska, Marta Zarzecka
Kl. II b: Elżbieta Czycza, Aneta Barszczewska, Szymon Bojarski, Urszula
Jastrzębska, Anna
Słowikowska, Marcelina Gadaszewska
Kl. III a: Olga Dobrowolska, Paweł Januszko, Wojciech
Jastrzębski, Marta Kiejdo, Urszula
Łukaszewicz, Elwira Marchewka
Kl. III b: Urszula Makowska, Marta Nowel, Barbara Wasilewska,
Paweł Smolera, Barbara
Piotrowska, Anna Chryniewicka
Kl. IV: Jolanta Januszko (5,0), Joanna Szrajbert (5,0), Marta Pułecka
(5,0), Wojciech Jurgielewicz
(5,0), Konrad Tyszka (4,78),
Beata
Lubarecka (4,78), Małgorzata Pogorzelska (4,78), Iwona
Olejnik (4,56)
Kl. V a: Monika Olczyk (5,0), Agnieszka Cichocka (4,9), Paulina
Sobieraj (4,9), Paweł Słowikowski
(4,6), Karol
Hołubowicz (4,6)
Kl. V b: Katarzyna Ostapowicz (4,8), Eliza Kozubowska (4,7), Marta Raut
(4,7), Anna Dobrowolska
(4,6), Elżbieta Bogusz
(4,6), Aneta Raut
(4,6)
Kl. VI a: Urszula Błuszko (4,8), Katarzyna Łozowska (4,7), Karolina
Baranowska (4,6), Iwona
Dzieszkiewicz (4,5)
Kl. VI b: Piotr Ignatiuk (4,7), Alicja Łozińska (5,0), Aneta Moskalow
(5,0), Anna Szrajbert (4,9)
Kl. VII: Justyna Małaszko (5,0), Barbara Michałowska (5,0), Sabina
Siemaszko (4,9), Barbara Bućkun
(4,8), Agnieszka Młynarczyk
(4,8),
Joanna Dermont (4,8), Joanna Bielecka (4,6), Joanna
Wróblewska
(4,5)
Rok 1991/1992
Wrzesień
– skład Rady
Pedagogicznej:
· Ryszard Wasilewski -
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społeczeństwie),
· Wacława Kulbacka -
(matematyka) – zastępca dyrektora
·
Janina Hołubowicz -
(technika, plastyka)
· Helena Szczodruch -
(j. polski) – opiekun koła
,,Żywego
słowa”
·
Danuta Szrajbert -
(matematyka) - opiekun koła matematycznego
· Krystyna
Ulikowska - (biologia,
geografia) – opiekun koła biologicznego i LOP
· Anna Piekarska - (fizyka, chemia, ) –
opiekun koła
fizycznego
·
Maria Niedźwiecka -
(j. polski) - opiekun koła
polonistycznego i pełnomocnik
do
spraw profilaktyki i resocjalizacji
· Elżbieta Rowińska - (j.
polski)
· Anna
Kaczor - (historia, plastyka
, wych. fiz. geografia) – opiekun Samorządu
Uczniowskiego,
SKTK
·
Jadwiga Polakowska -
(j. rosyjski)
·
Halina Płazińska - (nauczanie początkowe)
·
Elżbieta Zdziech - (muzyka,
zespół muzyczny, geografia)
· Zdzisława
Pojawa -
(nauczanie początkowe)
· Elwira Szczodruch - (nauczanie
początkowe)
· Lucyna Sadowska - (nauczanie
początkowe)
· Maria Machnacz - (nauczanie początkowe)
· Renata Baranowska - (nauczanie
początkowe)
· Zbigniew Mrozowski - (wych. fiz.,
SKS, SIS)
· Marta
Ostrowska - (biblioteka)
Wychowawstwo
klas:
- kl. I a
(20 uczniów)
- Zdzisława
Pojawa
- kl. I b (20
uczniów) – Elwira
Szczodruch
- kl. II a
(28 uczniów) – Renat
Baranowska
-
kl. II b (28
uczniów) – Lucyna
Sadowska
- kl.
III a (26
uczniów) – Maria
Machnacz
-
kl. III b ( 24 uczniów) - Halina Płazińska
-
kl. IV a (25
uczniów) –Jadwiga
Polakowska
- kl. IV b
(23 uczniów) – Anna
Kaczor
-
kl. V (34
uczniów) – Wacława
Kulbacka
-
kl. VI a (33 uczniów)
- Danuta
Szrajbert
- kl. VI b ( 31
uczniów) - Krystyna
Ulikowska
-
kl. VII a (23 uczniów) - Janina Hołubowicz
- kl. VII
b (24
uczniów) –
Elżbieta Zdziech
-
kl. VIII (
33 uczniów) - Anna
Piekarska
W
szkole jest 14
oddziałów i 372 uczniów; pracuje 20 nauczycieli
Wrzesień
– do
nagrody
Kuratora Oświaty i Wychowania wytypowano p. Marię
Niedźwiecką nauczycielkę
j.
polskiego i p. Janinę Hołubowicz nauczycielkę
zajęć praktycznych
Październik
–do
nagrody Dyrektora wytypowano p. Janinę Hołubowicz i p. Halinę
Płazińską
Grudzień
– wizytacja
szkoły przez panią E. Obarę z
Delegatury Kuratorium Oświaty
i Wychowania w Ełku
Działalność
szkoły:
-
powołano zespół wychowawczy
(M. Niedźwiecka, A.
Kaczor, E.
Szczodruch,
L. Sadowska,
przewodniczący Komitetu
Rodzicielskiego) i zespół
kierowniczy
( R. Wasilewski, W. Kulbacka, A. Kaczor),
- opieka
ośmioklasistów nad pierwszakami,
- przeprowadzono
konkurs ,,Mistrza Ortografii”
- prowadzono koła
zainteresowań: fizyczne, matematyczne, biologiczne, polonistyczne
- prowadzono
zajęcia z orientacji zawodowej i szkolne kluby: SKTK, LOP, SKS
Osiągnięcia:
-
laureat
Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego (M. Niedźwiecka)
- laureatka ucz. Justyna Małaszko
Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
(W. Kulbacka)
- 3 uczniów nagrodzonych w Konkursie
Dziecięcej Twórczości Plastycznej (J. Hołubowicz)
Czerwiec
–
uczniowie
wyróżnieni za wyniki w nauce:
Kl.
I a:
Agnieszka Klimaszewska, Emilka Siwka, Rafał Kazimierczak,
Adam Pułecki,
Mariusz Wysocki
Kl. I b:
Barbara Janiszewska, Kamil Jurewicz, Jacek Putra, Rafał
Piłat
Kl. II a: Anna Tyszka, Emilia Grzegorczyk,
Małgorzata Tumiel, Agnieszka Tomczyk,
Anita Mazurek, Aleksandra Pułecka
Kl. II b: Małgorzata Ferenc, Ewelina Grzyb,
Anna Jurewicz, Ula Kosa, Anna
Luberecka,
Emilia Łojewska, Jolanta Samojło
Kl. III a: Marta Baranowska, Anna Łojkowska,
Marek Chmielewski, Marta Zaremba,
Emilia Giglewicz
Kl. III b: Elżbieta Czycza, Marcelina
Gadaszewska, Szymon Bojarski
Kl. IVa: Olga
Dobrowolska (5,0), Elwira Marchewka (4,8), Sylwia Podurgiel (4,6), Paweł
Januszko (4,5)
Kl. IV b: Anna Chryniewicka (5,2), Urszula
Makowska (5,5), Emilia Całkiewicz (5,0), Marta
Nowel (5,0), Paweł Smolera
(4,9), Barbara Piotrowska (4,8),Fiedorowicz
Magdalena (4,7)
Kl. V: Jolanta Januszko (5,0), Beata
Luberecka (5,0), Joanna Szrajbert (5,0), Marta
Pułecka (4,9),
Iwona Olejnik (4,9), Wojciech Jurgielewicz (4,8)
Kl. VI a: Monika
Olczyk (5,0), Paulina Sobieraj (4,9), Agnieszka Cichocka (4,6),
Paweł Słowikowski (4,6), Karol
Hołubowicz (4,45), Marta Zdancewicz (4,45)
Kl. VI b: Katarzyna Ostapowicz (4,6), Marcin
Bojarski (4,45), Aneta i Marta Rant (4,45),
Dariusz Sawicki (4,45),
Elżbieta Bogusz (4,45)
Kl. VII a: Iwona Dzieszkiewicz (4,8),
Katarzyna Masalska (4,8)
Kl. VII b: Piotr Ignatiuk (5,1), Alicja
Łozińska (5,08), Aneta Moskalow (5,0), Anna Szrajbert
(5,0),
Kl. VIII: Barbara Michałowska (5,07), Joanna
Dermont (5,0), Justyna Małaszko (4,92),
Sabina
Siemaszko (4,92), Barbara Bućkun (4,45), Joanna Wróblewska
(4,45),
Agnieszka Młynarczyk (4,45)
Rok 1992/1993
Wrzesień
–
skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard Wasilewski dyrektor
szkoły
(historia, wiedza o społ.)
Wacława
Kulbacka
zastępca dyrektora
(matematyka)
Janina Hołubowicz
(technika, plastyka)
Maria Niedźwiecka
(j. polski) –
pełnomocnik do spraw profilaktyki i resocjalizacji
Krystyna Skajuj
(j. polski)
Jadwiga Polakowska
(j. rosyjski, j. polski)
Danuta Szrajbert
(matematyka)
Krystyna Ulikowska
(biologia, geografia)
– opiekun LOP
Anna Piekarska
(fizyka,
chemia, geografia) – opiekun do spraw podręczników
Zdzisława Pojawa
(początkowe
nauczanie, plastyka)
Halina Płazińska
(nauczanie
początkowe, historia)
Maria Machnacz
(nauczanie
początkowe)
Elżbieta Zdziech
(muzyka, zespół
muzyczny, geografia)
Renata Baranowska (nauczanie
początkowe)
Elwira Szczodruch
(nauczanie
początkowe)
Lucyna Sadowska
(nauczanie
początkowe)
Marta Ostrowska
(biblioteka) –
opiekun Samorządu Uczniowskiego
Michał Janiszewski
(religia)
Zbigniew Mrozowski
(wych. fiz.)
Wrzesień
–
do Nagrody Kuratora
Oświaty i Wychowania wytypowano p. Wacławę Kulbacką i p. Janinę
Hołubowicz za
wieloletnią pracę oraz osiągnięcia w konkursach przedmiotowyc
Wychowawstwo
klas:
-
kl. I a (19
uczniów) - Halina
Płazińska
-
kl. I b (20
uczniów) – Maria
Machnacz
- kl. II a (20
uczniów) – Zdzisława
Pojawa
- kl. II b (21
uczniów) – Elwira
Szczodruch
- kl. III a (26
uczniów) – Renata
Baranowska
- kl. III b ( 28
uczniów) - Lucyna
Sadowska
- kl. IV a (19
uczniów) – Zdzisław
Mrozowski
- kl. IV b (29
uczniów) - Anna
Piekarska
- kl. V a (23
uczniów) – Jadwiga
Polakowska
- kl. V b (24
uczniów)
– Maria Niedźwiecka
- kl. VI (37
uczniów)
- Wacława
Kulbacka
- kl. VII a (32
uczniów) - Danuta
Szrajbert
- kl. VII b (29
uczniów) – Krystyna
Ulikowska
- kl. VIII a ( 23
uczniów) – Janina
Hołubowicz
- kl. VIII b (23
uczniów) – Elżbieta
Zdziech
W
szkole jest 15
oddziałów i 373 uczniów; pracuje 19 nauczycieli
Działalność
szkoły:
-
zatwierdzono Statut Szkoły,
- powołano Komisję do spraw BHP ( Z.
Mrozowski, A. Wirżyńska- pielęgniarka, K. Ulikowska, E.
Szczodruch, D.
Szrajbert),
- zorganizowano zespół wyrównawczy dla klas
I, III,
- utworzono etat szkolnego pedagoga i
zniesiono funkcję do spraw profilaktyki i resocjalizacji,
- organizowano wystawy prac plastycznych o
tematyce ekologicznej, zdrowotnej i sportowej (J.
Hołubowicz),
- prowadzono społecznie koło fizyczne (A.
Piekarska) i matematyczne (W. Kubacka)
Luty
–
przyjęto kandydaturę p. Zbigniewa Mrozowskiego na
stanowisko zastępcy dyrektora
szkoły
Osiągnięcia:
-
I miejsce ucz. Piotra Ignatiuka w
Wojewódzkim Konkursie Matematycznym (W. Kulbacka),
- V miejsce ucz. Anety Moskalow w Wojewódzkim
Konkursie Matematycznym (W. Kulbacka),
- IX miejsce
ucz. Alicji Łozińskiej w Wojewódzkim Konkursie
Matematycznym (W.
Kulbacka),
- I miejsce w Regionalnym Konkursie
Polonistycznym (M. Niedźwiecka)
- III i VII miejsce w Oleckich Biegach
Ulicznych (Z. Mrozowski)
- III miejsce ucz. M. Niewiarowski, A.
Bielecki, M. Krysztofik w XVIII Suwalskiej Olimpiadzie
Młodzieży
Szkolnej (Z. Mrozowski)
Czerwiec
– uczniowie
wyróżnieni za wyniki w nauce:
Kl.
I a: Agata Cichocka, Joanna Jasińska,
Małgorzata Mnich
Kl. I b: Mateusz Białanowski, Dariusz
Klimaszewski, Tomasz Kosak, Anna Łowczyńska
Kl. II a: Rafał Kaźmierczak, Agnieszka
Klimaszewska, Adam Pułecki, Ewa Siwka
Kl. II b: Kamil Jurewicz, Jacek Putra,
Krzysztof Nowel, Rafał Piłat, Barbara Janiszewska
Kl. III a: Anna Tyszka, Emilia Grzegorczyk,
Agnieszka Tomczyk, Anita Mazurek, Agnieszka Nowel
Kl. III b: Magdalena Ferenc, Anna Jurewicz,
Anna Luberecka, Emilia Łojkowska, Jolanta Samojło
Kl. IV b: Emilia Giglewicz (5,0), Marcelina
Gadaszewska (5,0), Szymon Bojarski (4,88), Marek
Chmielewski
(4,88), Elżbieta
Czycza (4,88), Anna Łojkowska (4,88), Aneta i Marta
Barszczewska (4,77)
Kl. V a : Olga Dobrowolska (5,1)
Kl. V b: Urszula Makowska ( 5,0), Paweł
Smolera (5,0), Marta Nowel (4,9), Emilia Całkiewicz
(4,8), Anna Chryniewicka (4,8)
Kl. VI: Jolanta Januszko (5,09), Joanna
Szrajbert (5,0), Marta Pułecka (4,9), Beata Luberecka
(4,9),
Małgorzata
Pogorzelska (4,8)
Kl. VIII b: Aneta Moskalow (5,28), Alicja
Łozińska (5,21), Anna Szrajbert (5,21), Piotr Ignatiuk
(5,07)
Rok 1993/1994
Wrzesień
–
skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard
Wasilewski dyrektor
szkoły (historia, wiedza o społ.)
Zbigniew Mrozowski
(wych. fiz.) – zastępca dyrektora
Maria Niedźwiecka
(j. polski) – koło polonistyczne
Krystyna Skajuj
(j. polski)
Jadwiga Polakowska
(j. rosyjski, j. polski)
Janina Hołubowicz
(technika, plastyka)
Wacława Kulbacka
(matematyka)
Danuta Szrajbert
(matematyka) -
opiekun koła matematycznego
Krystyna Ulikowska
(biologia, geografia) – opiekun
LOP
Anna Piekarska
(fizyka, chemia, ) – opiekun do
spraw podręczników i koła
fizycznego
Elżbieta Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny, geografia)
Halina Płazińska
(nauczanie początkowe, historia)
Maria Machnacz
(nauczanie początkowe)
Zdzisława Pojawa
(początkowe nauczanie)
Renata Baranowska
(nauczanie początkowe)
Elwira Szczodruch
(nauczanie początkowe)
Lucyna Sadowska
(nauczanie początkowe)
Marta Ostrowska
(biblioteka) – opiekun Samorządu
Uczniowskiego
Michał Janiszewski
(religia)
Ks. Jarosław Wawrzyn
(religia)
Artur Szarnecki
(wych. fiz.)
Lucja Piekielniak (pedagog
szkolny)
Wrzesień
–
zaakceptowano kandydaturę p: Wacławy Kulbackiej i Anny Piekarskiej
do Nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania
Wychowawstwo
klas:
-
kl. I a (19 uczniów) - Renata Baranowska
- kl. I b (20 uczniów) – Lucyna Sadowska
- kl. II a (19 uczniów) – Halina
Płazińska
- kl. II b (20 uczniów) – Maria
Machnacz
- kl. III a (21 uczniów) – Zdzisława
Pojawa
- kl. III b ( 20 uczniów) - Elwira
Szczodruch
- kl. IV a (26 uczniów) – Janina
Hołubowicz
- kl. IV b (27 uczniów) - Elżbieta
Zdziech
- kl. V a (21 uczniów) – Zdzisław Mrozowski
- kl. V b (28 uczniów)
– Anna
Piekarska
- kl. VI a (22 uczniów)
- Jadwiga
Polakowska
- kl. VI b (25 uczniów) - Maria
Niedźwiecka
- kl. VII
(31 uczniów) – Wacława Kulbacka
- kl. VIII a ( 30 uczniów) – Danuta
Szrajbert
- kl. VIII b (29 uczniów) – Krystyna
Ulikowska
W
szkole jest 15
oddziałów i 358 uczniów; pracuje 22 nauczycieli
Działalność
szkoły:
-
powołano komisję
do spraw BHP (Z. Mrozowski, A. Wirżyńska, K. Ulikowska, E. Szczodruch,
D.
Szrajbert)
- powołano komisję
spisową ( J. Hołubowicz, D. Szrajbert, A. Szymczyk),
- zapoznano
nauczycieli z metodami prowadzenia orientacji zawodowej (założenie
zeszytu dla
klas VII – informacje
o uczniu,
przeprowadzenie lekcji dotyczącej poznania ucznia i przybliżenia
zawodów),
- włączono do
tematyki godzin wychowawczych zagadnienia o wychowaniu prorodzinnym
- wprowadzono
zmiany w Statucie Szkoły odnośnie informowania uczniów i ich
rodziców o
przewidywanych
dla uczniów ocen niedostatecznych na semestr i koniec roku
szkolnego,
- powołano zespół korekcyjno- kompensacyjne
prowadzony przez pracowników Poradni
Psychologiczno-Pedagogicznej,
- przeprowadzono konkurs wiedzy o tematyce
ekologicznej (K. Ulikowska) i literacki o tematyce
ekologicznej ,, Jestem
przeciw” M. Niedźwiecka),
- zorganizowano spotkania uczniów klas VIII z
prokuratorem,
- zorganizowano zajęcia korekcyjno
-wyrównawcze
- prowadzono gimnastykę korekcyjną dla
uczniów z zaburzoną statystyką ciała (2 razy tygodniu),
- przygotowano apele z okazji świąt
państwowych (M. Niedźwiecka, M. Ostrowska)
- przygotowano gabinet lekarski i
dokumentacje uczniów,
- przeprowadzono akcję „Kiermasz za Grosik”,
która przyniosła dochód w wysokości 1.037 000zł.
(zakupiono książki do
biblioteki),
- działanie Samorządu Uczniowskiego
(organizowano apele szkolne) i LOP,
- współpracowano z Zbigniewem Nienackim
autorem książek ,,Zagadki Fromborka” ( ukazało
się zdjęcie Koła Miłośników
Książki ze SP 3 w tej
książce),
- współpraca z rodzicami (wykonano kratę
metalową zabezpieczającą szatnie, odnowiono korytarz szkolny).
Osiągnięcia:
-
I miejsce ucz. Dariusza Klimaszewskiego,
III ucz. Dawida Żychowskiego i wyróżnienie dla ucz.
Anny Łowczyńskiej w
Powiatowym Konkursie Matematycznym kl. II „Mistrz zadań
tekstowych”
(M.
Machnacz)
- III miejsce w Suwalskiej Olimpiadzie
Młodzieży Szkolnej Igrzysk
Rejonowych w
Olecku - „Dnia Olimpijczyka”
w kategorii
dziewcząt w sztafecie 8X800m (A. Szarnecki)
- III miejsce w Oleckich Biegach Ulicznych
(Z. Mrozowski)
- III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
Finał Zawodów Rejonowych w piłce nożnej w kategorii kl. VI
(Z. Mrozowski)
Czerwiec
–
uczniowie
wyróżnieni za wyniki w nauce:
Kl.
I a: Marta Szeszko, Łukasz Krzyżek, Piotr
Ostrowski
Kl. I b: Marek Budziński, Katarzyna
Kropiwnicka, Małgorzata Makowska, Paweł Putra, Paulina
Grzyb, Andrzej
Słomkowski, Wojtkowska Marta
Kl. II a: Agata Cichocka, Joanna Jasińska,
Dariusz Klimaszewski, Anna Łowczyńska, Dawid
Żychowski
Kl. III a: Agnieszka Klimaszewska, Rafał
Kaźmierczyk, Adam Pułecki, Emilia Siwka
Kl. III b: Kamil Jurewicz, Barbara
Janiszewska, Krzysztof Nowel, Jacek Putra, Rafał Piłat
Kl. IV a: Emilia Grzegorczyk (5,0), Piotr
Krajewski (4,88), Anita Mazurek (5,0), Agnieszka Nowel
(4,77),
Agnieszka
Tomczyk (4,88), Anna Tyszka (4,88)
Kl. IV b: Anna Jurewicz (5,0), Magdalena
Ferenc (5,0), Jolanta Samojło (5,0), Ula Kosa (4,88),
Anna Luberecka
(4,88),
Katarzyna Zięba (4,88)
Kl. V b: Marcelina Gadaszewska (5,2), Marek
Chmielewski (5,0), Elżbieta Czycza (5,0), Anna
Łojkowska
(5,0), Szymon Bojarski
(4,9), Marta Barszczewska (4,8),
Kl. VI a: Olga Dobrowolska (5,0)
Kl. VI b: Anna Chryniewicka (5,0), Urszula
Makowska (5,0), Paweł Smolera (5,0), Marta Nowel
(4,9), Emilia
Całkiewicz (4,8)
Kl. VII: Marta Pułecka (5,1), Jolanta
Januszko (5,0), Joanna Szrajbert (5,0)
Kl. VIII a: Paweł Słowikowski (4,77)
Rok 1994/1995
Wrzesień
–
skład Rady Pedagogicznej:
Ryszard
Wasilewski dyrektor
szkoły (historia, wiedza o społ.)
Zbigniew Mrozowski
(wych. fiz.)- zastępca dyrektora
Maria Niedźwiecka
(j. polski)- opiekun koła Żywego Słowa
Krystyna Skajuj
(j. polski)
Janina Hołubowicz
(technika, plastyka)
Jacek Monkiewicz
(j. angielski)
Jadwiga Polakowska (j.
rosyjski, j. polski, plastyka)
Wacława Kulbacka
(matematyka)
Danuta Szrajbert
(matematyka) - opiekun koła matematycznego
Krystyna Ulikowska (biologia,
geografia) – opiekun LOP
Anna Piekarska
(fizyka, chemia, geografia )
Halina Płazińska
(nauczanie początkowe, historia)
Maria Machnacz
(nauczanie początkowe, historia)
Elżbieta Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny, geografia)
Zdzisława Pojawa (początkowe
nauczanie, plastyka)
Renata Baranowska (nauczanie
początkowe)
Elwira Szczodruch
(nauczanie początkowe, j. polski)
Lucyna Sadowska
(nauczanie początkowe)
Marta Ostrowska (biblioteka)
Michał Janiszewski (religia)
Artur Szarnecki
(wych. fiz.)
Lucja Piekielniak (pedagog
szkolny) - opiekun Samorządu
Uczniowskiego
Wychowawstwo
klas:
-
kl. I a (22 uczniów) -
Zdzisława Pojawa
- kl. I b (20 uczniów) – Elwira Szczodruch
-.kl. II a (18 uczniów) – Renata
Baranowska
- kl. II b (20 uczniów) – Lucyna
Sadowska
- kl. III a (20 uczniów) – Halina
Płazińska
- kl. III b ( 20 uczniów) - Maria
Machnacz
- kl. IV a (21 uczniów) – Krystyna
Ulikowska
- kl. IV b (20 uczniów) - Danuta
Szrajbert
- kl. V a (27 uczniów) – Janina Hołubowicz
- kl. V b (25 uczniów)
– Elżbieta
Zdziech
- kl. VI a (20 uczniów)
- Zdzisław
Mrozowski
- kl. VI b (27 uczniów) - Anna
Piekarska
- kl. VII a (23 uczniów) – Jadwiga
Polakowska
- kl. VII b ( 25 uczniów) – Maria
Niedźwiecka
- kl. VIII (30 uczniów) – Wacława
Kulbacka
W
szkole jest 15
oddziałów i 338 uczniów; pracuje 22 nauczycieli
Działalność
szkoły:
-
powołano komisję do spraw BHP (Z.
Mrozowski, A. Wirżyńska, K. Ulikowska, E. Szczodruch, D.
Szrajbert) i komisję
spisowa (J. Hołubowicz, D. Szrajbert, A. Szymczyk),
- wprowadzono j. angielski,
- zorganizowano zespoły wyrównawcze dla kl.
IIa i IIIa i korekcyjno – kompensacyjne –
prowadzony przez pracownika PPP (E.
Domasik-Mrozowska),
- prowadzono gimnastykę korekcyjną w SP4,
- uczestniczono w akcji „Sprzątanie Świata”,
- przeprowadzono zbiórkę pieniędzy i darów
rzeczowych na terenie miast pod przewodnictwem
pana Michała
Janiszewskiego ( zebrano7 mln starych
złotych, które przeznaczono na paczki dla
uczniów)
- przygotowano Jasełka ( m. Janiszewski),
- biblioteka szkolna zorganizowała konkurs o
wierszach J. Tuwima, na napisanie bajki, literacki
„Jaką książkę zabrałbyś na
bezludną wyspę”; apele z okazji świąt
narodowych, współpracowała z
wydawnictwami, zorganizowała loterię książkową
uzyskano 846 zł, przygotowano poranek
literacki „Dzień dobry panie Andersenie”
(M. Ostrowska),
- samorząd uczniowski powołał 4 sekcje:
kronikarska – prowadziła kronikę, kulturalna –
przygotowała gazetki (z życia
szkoły) i apele, porządkowa – organizował dyżury na przerwach
i boisku
szkolnym, naukowa –konkurs na najlepszą klasę i pomoc uczniom
słabszym (L.
Piekielniak)
- prowadzono Teatr Żywego Słowa (
inscenizacje: „Kopciuszek”, „Szopka
Noworoczna”, U
Królowej Tatry”) - M.
Niedźwiecka
- zorganizowano konkursy : literacki,
poetycki, ortograficzny dla kl. V-VI i VII- VIII (M. Niedźwiecka);
plastyczny
pod hasłem „Przyroda nam bliska” (K. Ulikowska)
- przygotowano apele z okazji świąt
państwowych, w ramach kształcenia postaw patriotycznych
uczniowie obejrzeli
spektakl „Ziuk” i film „Lista
Schindlera”,
- prowadzono społecznie koła zainteresowań
m.in. :matematyczne (W. Kulbacka), j. rosyjskiego (J.
Polakowska),
- zorganizowano wycieczki do Gierłoży,
Stańczyk, Białowieży, Białegostoku
- zorganizowano międzyklasowe rozgrywki
klasowe
- uczestniczono w pracach Zespołu Tańca
Ludowego przy Oleckim Centrum Kultury (E. Zdziech), i w
koncertach szkoły
muzycznej,
- wprowadzono na godzinach wychowawczych
tematykę prorodzinną i zdrowotną (pomoc pracownika Poradni
Naturalnego
Planowania Rodziny p. Ewy Skowrońskiej),
- współpracowano z Poradnią Psychologiczno-
Pedagogiczną i z Inspektorem do spraw nieletnich przy
Komendzie Rejonowej w
Olecku,
- organizowano pogadanki na temat
zapobiegania AIDS, szkodliwości używek, wyboru zawodu.
Listopad
–
wizytacja szkoły przez panią Bożenę Obarę (analiza
dokumentów szkolnych, badanie
wyników
egzaminów wstępnych do szkół średnich,
ocena pracy biblioteki szkolnej i
pracy
nauczycieli)
Październik
- Nagroda
Dyrektora dla
pani Marty Ostrowskiej za
propagowanie czytelnictwa i
pozyskiwanie książek dla szkolnej biblioteki
Kwiecień
–
wniosek dyrektora o przyznanie p. Jadwidze Polakowskiej
Nagrody Kuratora
Oświaty ( I miejsce w województwie w
1988r.; I i
II miejsce na
szczeblu gminy w
1989r.;
I miejsce w
województwie w 1995r.)
Osiągnięcia:
-
I miejsce ucz. Jolanty Januszko w
Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego i brała udział w
eliminacjach
centralnych - ogólnopolskich (J. Polakowska),
- I miejsce ucz. Jolanty Januszko w
Regionalnym Konkursie J. Rosyjskiego (J. Polakowska)
- tytuł laureata uzyskali ucz. kl. III:
Dariusz Klimaszewski, Daniel Żychowski w konkursie
matematycznym zorganizowanym
przez WOM w Suwałkach (M. Machnacz),
- I miejsce szachistów spośród szkół
podstawowych ( L. Dudanowicz),
- I miejsce dziewcząt w czwórboju atletycznym
w zawodach rejonowych
- II i V miejsce w Jesiennych Mistrzostwach
Miasta Olecka w biegach przełajowych (Z. Mrozowski),
- II miejsce w Sportowych
Igrzyskach „Solidarność” Oleckich
Biegów Ulicznych (Z. Mrozowski),
- IV miejsce w Mistrzostwach Miasta w Piłce
Nożnej (Z. Mrozowski)
- wydrukowanie pracy literackiej ucz. Olgi
Dobrowolskiej w miesięczniku „ Korepetytor”,
- dyplom dla SP3 jako najaktywniejszej szkoły
w działaniach kulturalnych w roku 19994/1995
Czerwiec
– uczniowie wyróżnieni za wyniki w
nauce:
Kl.
I
a: Małgorzata Barszczewska, Andrzej Kossakowski, Michał Lisowski,
Łukasz
Januszewski,
Anna Siwka, Sylwia Sobolewska, Rafał Szwędrys, Paulina
Tomczyk,
Kl. I b:
Agnieszka Białanowska, Malwina Brzozowska, Magdalena
Kicia,
Agnieszka
Pezowicz,
Dorota Jadeszko, Justyna Zaniewska, Elżbieta
Zasimowicz
Kl. II a: Marta Szeszko, Diana Kozłowska
Kl. II b: Katarzyna Kropiwnicka, Małgorzata
Makowska
Kl. III a: Agata Cichocka, Joanna Jasińska
Kl. III b: Dariusz Klimaszewski ( 5,25), Anna
Łowczyńska (5,12), Dawid Żychowski (5,12)
Kl. IV a: Agnieszka Klimaszewska (5,0),
Emilia Siwka (5,0), Adam Pułecki (5,0)
Kl. IV b: Kamil Jurewicz (5,0), Jacek Putra
(5,0), Rafał Piłat
( 4,89)
Kl. V a:
Piotr Krajewski (5,0), Anita Mazurek (5,0), Anna Tyszka
(5,0),
Emilia
Grzegorczyk ( 4,9),
Agnieszka Nowel (4,8), Agnieszka
Tomczyk (4,8)
Kl. V b: Jolanta Samojło (5,1), Anna Jurewicz
(5,0), Magdalena Ferenc (4,8), Katarzyna Zaręba
(4,8)
Kl. VI a: Elżbieta Czycza (5,18), Marcelina
Gadaszewska, Aneta Barszczewska (5,0), Marta
Barszczewska (4,9) , Szymon
Bojarski (4,9), Marek Chmielewski (4,9), Anna Łojkowska
(4,9),
Kl. VII a: Olga Dobrowolska (5,0)
Kl. VII b: Anna Chryniewicka (4,9), Urszula
Makowska (4,9), Marta Nowel (4,8)
Kl. VIII:
Marta Pułecka (5,08), Konrad Tyszka (5,0), Joanna
Szrajbert (5,0), Beata
Luberecka
(4,92), Jolanta
Januszko(4,85), Wojciech Jurgielewicz (4,85), Małgorzata Pogorzelska
(4,77)
Rok 1995/1996
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Ryszard
Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społ.)
·
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., imprezy sportowe)- zastępca dyrektora
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) od 01.12.95r. H. Szczodruch
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski)
·
Jacek
Monkiewicz
(j. angielski)
·
Janina
Hołubowicz
(technika)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(biologia, geografia) – opiekun LOP
·
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia )
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe, historia)
·
Beata
Zajkowska
(nauczanie początkowe)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
·
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny,
geografia)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe)
·
Lucyna
Sadowska
(nauczanie początkowe)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Michał
Janiszewski
(religia)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny) – opiekun Samorządu
Uczniowskiego
Wychowawstwo klas:
-
kl. I a (23 uczniów) - Halina Płazińska
-
kl. I b (24 uczniów)
– Beata Zajkowska
-
kl. II a (22 uczniów) – Zdzisława Pojawa
-
kl. II b (18 uczniów) – Elwira Szczodruch
-
kl. III a (20 uczniów) – Renata Baranowska
-
kl. III b ( 20 uczniów) – Lucyna Sadowska
-
kl. IV a (22 uczniów) – Wacława Kulbacka
-
kl. IV b (21 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. V a (22 uczniów) –
Krystyna Ulikowska
-
kl. V b (22 uczniów) – Danuta
Szrajbert
-
kl. VI a (24 uczniów) - Janina
Hołubowicz
-
kl. VI b (24 uczniów) - Elżbieta Zdziech
-
kl. VII a (21 uczniów) –
Zdzisław Mrozowski
-
kl. VII b ( 28 uczniów) – Anna Piekarska
-
kl. VIII a (21 uczniów) – Jadwiga Polakowska
-
kl. VIII b (25 uczniów) - Maria Niedźwiecka
W szkole jest 16 oddziałów , 357 uczniów i
pracuje 22 nauczycieli w tym 3
w niepełnym wymiarze godzin
Działalność szkoły:
- powołano szkolną komisję do spraw BHP (Z. Mrozowski, A.
Wirżyńska, K. Ulikowska,
E. Szczodruch, D. Szrajbert) i komisje spisową (J.
Hołubowicz, D. Szrajbert, A. Szymczyk),
- wprowadzono aneks do Statutu Szkoły (dotyczące zatwierdzenia arkuszu
organizacyjnego
przez urząd i Kuratoria Oświaty. Arkuszu zawiera liczbę
stanowisk i godzin przedmiotów , kół
zainteresowań),
- powołano nową komisję socjalna (B. Anuszkiewicz, D. Szrajbert, Z.
Pojawa, M. Janiszewski),
- prowadzono nieodpłatnie koło zainteresowań: matematyczne (D.
Szrajbert) i biologiczne
(K. Ulikowska),
- prowadzono zajęcia wyrównawcze z j. polskiego i matematyki
dla kl. III
- prowadzona zajęcia z profilaktyki (film „Dlaczego tak się
stało” –o uzależnieniach), ,,Program
7 kroków” ” i zajęciach
antystresowych (psycholog Danuta Zaniewska),
- prowadzono zajęcia profilaktyczne dla rodziców
(„Młodzi alkohol- czynniki ryzyka”,
„Profilaktyka domowa- sposoby utrzymania dobrej
komunikacji z dzieckiem”),
- zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Prokuratury W Olecku
poświęcone patologiom
społecznym,
- organizowano spotkania z przedstawicielem PPP panem
Szeparowiczem na temat wyboru
zawodu,
- działała LOP (gazetki tematyczne, pogadanki związane z Tygodniem
Czystości Wód, Lasu,
dokarmiano ptaki, przygotowano inscenizacji pt.
„Sąd nad ropuchami” i „Eko-
Kapturek”),
- prowadzono bezpłatnie zajęcia wyrównawcze dla kl. III a i
b (L. Sadowska, R. Baranowska),
- działał Samorząd Uczniowski (udział w Forum Samorządów
Uczniowskich zorganizowanym
przez Kuratora Oświaty oraz w pracach Oleckiej Rady
Młodzieżowej, przygotował gazetki
tematyczne i uroczystości Dnia Nauczyciela, Dzień Wiosny,
pożegnanie kl. VIII),
- biblioteka współpracowała z 13 wydawnictwami m.in.:
„Gryf”, „Polabva”,
„Marba Crown”,
zorganizowała „Wielką Loterię Książkową
w celu pozyskania książek, organizowała wystawę
„Międzynarodowy Dzień Pisarzy -H.
Sienkiewicz”, inscenizacje „Nie zabijaj
ziemi”
(M. Ostrowska).
- uczestniczono w akcji „Sprzątanie Świata” ,
- przygotowano apel z okazji Święta Niepodległości (M. Ostrowska, E.
Zdziech) i Jasełka
(M. Janiszewski)
- zorganizowano Andrzejki i Wigilię,
- uczestniczono w Rejonowych Biegach Przełajowych i konkursie wiedzy o
AIDS
- prowadzono kształcenie Rady dotyczące agresywnych zachowań w szkole i
układaniu
sprawdzianów wiadomości.
Osiągnięcia:
- I miejsce ucz. S. Olechnowicz, M. Piłat, P. Januszko w konkursie
wiedzy o AIDS w rejonie
(K. Ulikowska)
- V miejsce ucz. Elżbiety Czyczy w Wojewódzkim Konkursie
Religioznawczym
(M. Janiszewski),
- I miejsce ucz. Michała Wasilewskiego i Piotra Ostrowskiego oraz III
ucz. Łukasza Krzyżeka w
konkursie matematycznym organizowanym przez WOM w
Suwałkach
- I miejsce w rywalizacji szachistów szkół
podstawowych w Olecku (L. Dudanowicz)
- II miejsce szkoły w Województwie w Szachach (L. Dudanowicz)
- I miejsce w Trójboju LA Dziewcząt w Rejonie (A. Szarnecki)
- I miejsce w Biegu Ratowniczym 4X100 m Chłopców w Rejonie
(Z. Mrozowski)
- II miejsce W Trójboju LA Chłopców w Rejonie (Z.
Mrozowski)
- III miejsce w Biegu Ratowniczym 4X100 m Dziewcząt w Rejonie (A.
Szarnecki)
- VI miejsce ucz. Magdaleny Piłat w wojewódzkim biegu na
100m (A. Szarnecki),
- IV miejsce ucz. M. Kozłowskiej w Rejonowych Biegach Przełajowych w
kategorii kl. IV-V
(A. Szarnecki),
- V miejsce ucz. Agnieszki Pezowicz i Tomasza Nowela w Rejonowych
Biegach Przełajowych
w kategorii kl. I-III,
- VI miejsce ucz. Doroty Jadeszko w Rejonowych Biegach Przełajowych w
kategorii kl. I-III,
Czerwiec – uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre
wyniki w nauce:
Kl. I a: Przemysław Samojło, Jolanta Budzyńska, Paweł Prusko,
Santa Dedik,
Marta Dąbrowska, Joanna Omilian, Anna Tomaszewska, Izabela
Piotrowska,
Paweł Sadowski
Kl. I b: Aneta Przekop, Anna Romanowska, Ewelina Szeszko, Ewelina
Szymczyk,
Wojciech Smolera, Marlena Polakowska
Kl. II a: Małgorzata Barszczewska, Maciej Chomiczewski, Łukasz
Jaczuszewski,
Andrzej Kossakowski, Anna Siwko, Sylwia Sobolewska, Rafał Szwędrys,
Paulina Tomczyk
Kl. II b: Agnieszka Pezowicz, Agnieszka Białanowska, Malwina
Brzozowska, Dorota Jadeszko,
Justyna Zaniewska, Krzysztof Żukowski, Magdalena Kicia
Kl. III a: Marta Szeszko, Piotr Ostrowski, Diana Kozłowska
Kl. III b: Karol Chiliński, Małgorzata Makowska, Michał i
Paweł Wasilewscy,
Kl. IV a: Agata Cichocka (5,0), Joanna Jasińska (5,0), Błażej Murawski
(5,0), Małgorzata Mnich
(4,8), Natalia Murawska (4,89)
Kl. IV b: Dariusz Klimaszewski (5,1), Katarzyna Łukaszewicz (4,8),
Dawid Żychowski (5,0)
Kl. V A: Agnieszka Klimaszewska (5,3), Emilia Siwka (5,1), Rafał
Kaźmierczak (4,8),
Kl. V b: Jacek Putra (5,1), Kamil Jurewicz (4,8)
Kl. VI a: Anna Tyszka (5,1), Anita Mazurek (5,0), Agnieszka Tomczyk
(4,9), Piotr Krajewski
(4,9)
Kl. VI b: Jolanta Samojło (5,1), Anna Jurewicz (5,0), Katarzyna Zięba
(4,9), Ewelina Grzyb
(4,8), Magdalena Ferenc (4,8)
Kl. VII b: Marcelina Gadaszewska (5,16), Elżbieta Czycza (5,08),
Aneta i Marta Barszczewska
(4,9), Marek Bojarski (4,8), Anna Łojkowska (4,8)
Kl. VIII : Olga Dobrowolska (5,0), Anna Chryniewicka (4,9), Urszula
Makowska (4,9),
Marta Nowel (4,9), Paweł Smolara (4,8), Zbigniew Hołubowicz (4,8)
Najlepszy absolwent szkoły: Olga Dobrowolska ze średnią ocen 5,0
Rok 1996/1997
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Ryszard
Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społ.)
·
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., organizacja imprez sportowych) – zastępca
dyrektora
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski)
·
Mirosław
Plitt
(j. angielski)
·
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)- opiekun koła
matematycznego
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(biologia, geografia) – opiekun LOP
·
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)
·
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny, geografia)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie, plastyka)
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe, historia)
·
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe,
plastyka)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe, plastyka)
·
Elwira
Szczodruch
(nauczanie początkowe, j. polski)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka) – opiekun Samorządu Uczniowskiego
·
Michał
Janiszewski
(religia)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I a (27 uczniów) - Renata
Baranowska
-
kl. II a (22 uczniów) – Halina Płazińska
-
kl. II b (22 uczniów) – Maria Machnacz
-
kl. III a (23 uczniów) – Zdzisława Pojawa
-
kl. III b ( 22 uczniów) - Elwira Szczodruch
-
kl. IV a (17 uczniów) – Elwira Szczodruch
-
kl. IV b (21 uczniów) - Maria Niedźwiecka
-
kl. V a (21 uczniów) – Wacława
Kulbacka
-
kl. V b (20 uczniów) – Jolanta
Kwiatkowska
-
kl. VI a (24 uczniów) - Krystyna Ulikowska
-
kl. VI b (23 uczniów) - Danuta Szrajbert
-
kl. VII a (23 uczniów) – Janina
Hołubowicz
-
kl. VII b ( 25 uczniów) – Elżbieta Zdziech
-
kl. VIII a (19 uczniów) – Zdzisław Mrozowski
-
kl. VIII b ( 29 uczniów) - Anna Piekarska
W szkole jest 15 oddziałów, 338 uczniów
i pracuje
21 nauczycieli w tym 2 w niepełnym wymiarze godzin M. Plitt i J.
Polakowska
Wrzesień – pani Lucyna Sadowska przeszła do SP4 ze względu na
brak oddziałów
Działalność szkoły:
- organizowano zajęcia dla uczniów słabszych,
- kierowano na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne do Poradni
Psychologiczno Pedagogicznej,
- organizowano gimnastykę korekcyjną,
- organizowano imprezy szkolne, okolicznościowe i klasowe,
- prowadzono bezpłatnie koła przedmiotowe z j. polskiego, biologii,
matematyki, j. rosyjskiego i
języka angielskiego,
- organizowano semestralne sprawdziany kompetencji dla
uczniów,
- uczniom z rodzin niewydolnych wychowawczo zapewniono pobyt w
świetlicy TPD „Puchatek”
i MOPS „Nasz Dom”, i sfinansowanie
półkolonii,
- prowadzono zajęcia profilaktyczne dla uczniów
„Elementarz 7 kroków” i dla
rodziców Młodzi-
alkohol czynniki ryzyka”, „Profilaktyka
domowa- dobra komunikacja z dzieckiem”
- samorząd uczniowski organizował apele z okazji ważnych wydarzeń
historycznych;
przygotował wieczór poezji Wisławy Szymborskiej
połączony z konkursem; sprawował opiekę
nad uczniami klas pierwszych; sprzedawał kartki
okolicznościowe na rzecz Fundacji Dzieci
Niepełnosprawnych, organizował życie szkoły –
Dzień Zakochanych , Dzień Wiosny,
- biblioteka przeprowadziła zajęcia dla bibliotekarzy na temat
„ Popularyzowania twórczości
Tove Jansson” – zajęcia otwarte;
pozyskała 200 nowych pozycji od wydawnictw, drukarni,
fundacji,
- zorganizowano I Szkolny Konkurs Piosenki (Z. Zdziech).
Marzec – wniosek dyrektora o nadanie pani Wacławie
Kulbackiej „Medalu Komisji Edukacji
Narodowej za wzorową pracę pedagogiczną, wysokie wyniki
uczniów
w konkursach
Matematycznych oraz dzielenie się wiedza ze studentami
Kolegium
Nauczycielskiego Matematyki w Olecku
Maj – wybrano panią Wacławę Kulbacką i Zdzisławę Pojawę jako
przedstawicieli Rady
Pedagogicznej do komisji konkursowej na stanowisko dyrektora szkoły
Osiągnięcia:
- I miejsce ucz. Anety Barszczewskiej i ucz. Anny Łojkowskiej
w konkursie wojewódzkim z
matematyki (W. Kulbacka),
- I miejsce uczniów kl. IV-V w konkursie
szachowym w województwie i III w makroregionie
(L. Dudanowicz),
- I miejsce szkoły w konkursie tańca nowoczesnego i
piosenkarskim podczas Dni Olecka w
przeglądzie artystycznym (E. Zdziech, M.
Ostrowska),
- I miejsce w konkursie plastycznym (J. Hołubowicz)
- III miejsce w Trójboju LA Dziewcząt w
rejonie (A. Sarnecki)
- III miejsce w Czwórboju LA Chłopców w
rejonie (Z. Mrozowski)
- I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Mini Piłce Nożnej ( Z.
Mrozowski)
Czerwiec – brak wykazu imiennego uczniów
wyróżnionych za wyniki w nauce (37
osób)
Rok 1997/1998
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Ryszard
Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społ.)
·
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz., organizowanie imprez sportowych) –
zastępca dyrektora
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski)
·
Mirosław
Plitt
(j. angielski)
·
Janina
Hołubowicz
(technika, plastyka)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)- koło
matematyczne
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(biologia, geografia) – opiekun LOP
·
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)
·
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny,
geografia)
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe, historia)
·
Halina
Kosicka
(nauczanie początkowe)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie, plastyka)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe, plastyka)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka) – opiekun Samorządu Uczniowskiego
·
Michał
Janiszewski
(religia)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I (29 uczniów) - Zdzisława
Pojawa
-
kl. II (25 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. III a (23 uczniów) – Halina
Płazińska
-
kl. III b (20 uczniów) – Halina Kosicka
-
kl. IV a (22 uczniów) – Zdzisława Pojawa
-
kl. IV b (24 uczniów) – Jadwiga Polakowska
-
kl. V a (20 uczniów) – Anna
Piekarska
-
kl. V b (23 uczniów) – Maria
Niedźwiecka
-
kl. VI a (24 uczniów) - Wacława Kulbacka
-
kl. VI b (22 uczniów) - Jolanta Kwiatkowska
-
kl. VII a (20 uczniów) – Krystyna
Ulikowska
-
kl. VII b ( 20 uczniów) – Danuta Szrajbert
-
kl. VIII a (22 uczniów) – Janina Hołubowicz
-
kl. VIII b ( 25 uczniów) - Elżbieta Zdziech
W szkole jest 14 oddziałów, 319 uczniów i pracuje
20
nauczycieli w tym 2 w niepełnym wymiarze M. Plitt i J. Polakowska
Działalność szkoły:
- prowadzono koła przedmiotowe z matematyki i j. angielskiego,
- zorganizowana spotkanie uczniów z p. psycholog A.
Czajewską, która przybliżyła informacje
na temat działalności sekt,
- zorganizowano zajęcia resocjalizacyjne w PPP,
- prowadzona zajęcia rozwojowo-profilaktyczne (o charakterze sportowym
„Prowadzę sportowy
styl życia” – Z. Mrozowski; o
charakterze artystycznym „Meluzyna”- R. Baranowska
i
M. Ostrowska oraz program profilaktyczny
„Spójrz inaczej” i „
NOE”),
- prowadzono zajęcia edukacyjno-wychowawcze m.in.: „Sposoby i
techniki sprawnego uczenia
się”, „Wybór zawodu i
szkoły”, „My jako grupa”
- zorganizowano prelekcje dla rodziców na temat:
„Jak pracować z uczniem w klasie pierwszej”
„Pomoc uczniom w wyborze zawodu i
szkoły”, „Jak rozpoznać że dziecko sięga po
narkotyki?”
- zorganizowano zajęcia korekcyjno-wyrównawcze dla kl.
II-III,
- prowadzono gimnastykę korekcyjną
- przeprowadzono sprawdziany wiadomości za semestr,
- biblioteka prowadziła zajęcia dotyczące problematyki ekologicznej
„Z ekologią za pan brat”
oraz konkurs czytelniczy pt. „Święta w
Bullerbyn”;
inscenizacje „Kot w butach”,
„Książka
przyjaciel, którego szanuję”, wystawę
na temat „ Mikołaj Kopernik – wielki astronom,
współpracowała z wydawnictwem
„Geo-Ceuter” z Warszawy, prowadziła Koło
Miłośników
Książki,
- wystawiono sztukę „Trudny związek Zbyszka i Zosi”
autorstwa uczennicy kl. VIII Emilii
Łojewskiej z okazji Dnia Nauczyciela,
- zorganizowano Mikołajki , Walentynki, Dzień Wiosny,
- zorganizowano konkurs Recytatorski poświęcony twórczości
Adama Mickiewicza pt.” Miej
serce i patrzał w serce”
- zorganizowano wycieczkę do Biskupina (R. Wasilewski, M. Ostrowska)
Osiągnięcia:
- 2 uczniów zakwalifikowało się do rejonowego konkursu z
matematyki i dziesięciu z języka
angielskiego,
- III miejsce ucz. Jolanty Samojło w finale wojewódzkiego
konkursu matematycznego
(W. Kulbacka),
- I miejsce w XIII Suwalskiej Olimpiadzie Szkolnej w szachach
chłopców (L. Dudanowicz)
- I miejsce w rywalizacji szachistów SP Olecka o Puchar
Kierownika Urzędu Rejonowego w
Olecku (L. Dudanowicz)
- I miejsce w zawodach rejonowych w DARTA dziewcząt (A. Szarnecki)
- II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Olecka w Szachach Szkół
Podstawowych (L. Dudanowicz)
- II miejsce w zawodach rejonowych w DARTA chłopców (Z.
Mrozowski)
Czerwiec – brak wykazu imiennego uczniów
wyróżnionych w nauce (63 uczniów)
Rok 1998/1999
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Ryszard
Wasilewski
dyrektor szkoły (historia, wiedza o społ.)
·
Zbigniew
Mrozowski
(wych. fiz.) – zastępca dyrektora
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Jadwiga
Polakowska
(j. rosyjski)
·
Janina
Kogut
(j. angielski)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, plastyka)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(biologia, geografia)
·
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia, geografia)
·
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny,
geografia)
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe, historia)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie, plastyka)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe, plastyka)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny)
·
Mirosław
Plitt
(j. angielski)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Maria
Wnuk
(religia)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz.)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I (26 uczniów) - Halina
Płazińska
-
kl. II (31 uczniów) –
Zdzisława Pojawa
-
kl. III (25 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. IV a (24 uczniów) – Elżbieta Zdziech
-
kl. IV b (22 uczniów) – Jadwiga Polakowska
-
kl. V a (24 uczniów) – Lucja
Piekielniak
-
kl. V b (23 uczniów) – Tomasz
Kuciun
-
kl. VI a (22 uczniów) - Anna Piekarska
-
kl. VI b (23 uczniów) - Maria Niedźwiecka
-
kl. VII a (21 uczniów) – Wacława
Kulbacka
-
kl. VII b (21 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. VIII a (19 uczniów) – Krystyna Ulikowska
-
kl. VIII b (19 uczniów) - Danuta Szrajbert
W szkole jest 13 oddziałów , 300
uczniów i pracuje 20 nauczycieli w tym 6
w niepełnym wymiarze godzin
Wrzesień – zmiana w komisji Funduszu Środków
Socjalnych Michał Janiszewski odchodzi a
jego miejsce zajęła Elżbieta Zdziech
Luty – zmiana w Statucie Szkoły w związku z reorganizacją
systemu szkolnictwa
Działalność szkoły:
- prowadzona zajęcia z matematyki i koła
modelarskiego,
- prowadzono zajęcia profilaktyczne; „Spójrz
inaczej”, „Elementarz 7
kroków”, zajęcia
Socjoterapeutyczne „Pokonać siebie”,
warsztaty o profilu artystycznym „Meluzyna,
- zorganizowano zajęcia wyrównawcze, korekcyjne,
- prowadzono zajęcia edukacyjno-wychowawcze: „My jako
grupa”, „Wybór zawodu i
szkoły”,
„Zmieniamy siebie”,
- zorganizowano pomoc materialną i opiekuńczą dla dzieci z rodzin
niewydolnych
wychowawczo (obiady, zajęcia w świetlicach),
- udział szkoły w programie „Bezpieczne Miasto”
(poznanie zasad ruchu drogowego,
przeprowadzone egzamin na kartę rowerową i
motorowerową),
- realizowanie edukacji ekologicznej przez udział w akcji
Sprzątania Świata, montaż słowno-
muzyczny „Zostanie nam czysty kawałek
ziemi”,
- biblioteka organizowała wystawy książek pt. „Pisarze
– podróżnicy”, „Międzynarodowy
Dzień
Misia”; konkursy pt. „Wybieramy mistrza
pięknego
czytania”, „Przepytywanie z twórczości
J.
Tuwima”; przygotowała inscenizacje pt.
„Trędowaty bo nie kochany”, „Piękna jest
zima w
Polsce”; „Czerwony
Kapturek”;
pozyskała 609 woluminów, otworzyła Kawiarenkę Literacką
(dochód przeznaczony będzie na zakup książek),
- Samorząd uczniowski uczestniczył w organizacji
„Mikołajek”, „Walentynek”;
rozprowadził
kartki świąteczne i okazjonalne a fundusz
przekazał na rzecz Fundacji „Wszystko dla
dzieci”,
- zorganizowano konkurs „Na najbardziej uśmiechniętego
nauczyciela”- zwyciężyła p. Danuta
Szrajbert
Maj – Rada zaopiniowała kandydaturę Zbigniewa Mrozowskiego na
stanowiska dyrektora
szkoły
Osiągnięcia:
- I miejsce i tytuł laureata ucz. Agnieszki Klimaszewskiej w konkursie
matematycznym
(D. Szrajbert)
- tytuł laureatki dla ucz. Małgorzaty Makowskiej w konkursie
recytatorskim „Strofy o ojczyźnie
Chorągwi W-M ZHP (M. Niedźwiecka),
- wyróżnienie ucz. Joanny Jasińskiej w
wojewódzkim konkursie plastycznym
„Ptaki”,
- zakwalifikowanie się 11 uczniów do etapu rejonowego z
matematyki (1), techniki (2), j
angielskiego (8)
- II miejsce szkoły w Mistrzostwach Województwa
Warmińsko-Mazurskiego w mini piłce nożnej
i I w powiecie (Z. Mrozowski),
- I miejsce w Mistrzostwach Rejonu SZS EGOP w Mini Piłce Nożnej
chłopców (Z. Mrozowski)
- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu O-G w Czwórboju LA w
kategorii chłopców (Z. Mrozowski)
- II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu O-G w
Trójboju LA w kategorii 4X100m
(Z. Polakowski)
- I miejsce w Oleckiej Lidze Szkolnej w szachach (L. Dudanowicz)
- III miejsce w Mistrzostwach Powiatu O-G SZS w piłce nożnej (Z.
Mrozowski)
- III miejsce w Mistrzostwach Powiatu O-G w czwórboju LA
dziewcząt (Z. Polakowski)
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego . Uczniowie
wyróżnieni za bardzo dobre wyniki
w nauce:
Kl. I: Kamila Cichocka, Urszula Konarzewska, Anna Kowalewska, Karol
Malinowski, Kamil
Orłowski, Magda Matwiejczyk, Damian Wilke
Kl. II: Joanna Chmielewska, Jowita Jurczuk, Anna Kosa, Paulina
Kulbacka,
Szymon Lewkowski,
Paulina Polakowska, Sandra Sobolewska, Klaudia Sowulewska,
Jolanta Wasilewska, Joanna Szymczyk
Kl. III: Agnieszka Piłat, Ewa Januszko, Agnieszka Krasowska, Katarzyna
Szrobasz, Michał
Konewko, Paweł Wiśniewski, Katarzyna Zaniewska
Kl. IV a: Przemysław Samojło (5,1), Bartosz Kostecki (4,77), Jolanta
Budzińska (4,77)
Kl. IV b: Anna Romanowska (5,2), Ewelina Szeszko (5,2), Marlena
Polakowska (5,0),
Agnieszka Żukowska (4,88)
Kl. V a: Anna Siwka (5,2), Paulina Tomczyk (5,2), Łukasz Januszewski
(5,1), Beata Złotnik
(5,1), Małgorzata Barszczewska (5,0), Andrzej Kosakowski (5,0), Marta
Kowalczyk
(4,9), Michał Lisowski (4,8), Maciej Chomiczewski (4,8)
Kl. V b: Agnieszka Pezowicz (5,3), Malwina Brzozowska (5,1), Dorota
Jadeszko (5,1), Krzysztof
Żukowski (5,0), Agnieszka Białanowska (4,9), Anna Kulesza (4,9),
Elżbieta Zasimowicz
( 4,8)
Kl. VI a: Marta Szeszko (5,09), Agnieszka Kryścio (5,0), Piotr
Ostrowski (4,9),
Kl. VI b: Małgorzata Makowska (5,18), Michał Ladziński (5,18), Paweł
Putra (5,0),
Marta Wojtkowska (4,81)
Kl. VII a: Błażej Murawski (5,25), Agata Cichocka (5,08), Natalia
Murawska (5,08), Justyna
Olszewska (5,0), Joanna Jasińska ( 4,9), Małgorzata Mnich (5,0)
Kl. VII b: Dariusz Klimaszewski (5,25), Dawid Żychowski (4,83), Mateusz
Białanowski (4,83),
Katarzyna Łukaszewicz (4,81)
Kl. VIII a: Agnieszka Klimaszewska (5,46), Emilia Siwka (5,30), Rafał
(5,07) i Marcin (4,84)
Kaźmierczak, Katarzyna Sawicka (4,76)
Kl. VIII b: Jacek Putra (5,23), Krzysztof Nowel (4,85), Michał
Brodowski (4,75)
Najlepszy absolwent szkoły: Agnieszka Klimaszewska ze średnią ocen 5,46
Rok 1999/2000
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (wych. fiz.)
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski, historia)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Przemysław
Gregorowicz
(j. angielski)
·
Mirosław
Plitt
(j. angielski)
·
Maria
Machnacz
(historia)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, plastyka)
·
mgr Wacława
Kulbacka
(matematyka)
·
mgr Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(biologia)
·
Anna
Piekarska
(fizyka, chemia)
·
Elżbieta
Zdziech
(muzyka, zespół muzyczny, geografia) – opiekun
Samorządu
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe, plastyka)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie, plastyka)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Maria
Wnuk
(religia)
·
Anna
Zaniewicz
(religia)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.)
·
Elżbieta Domasik –Mrozowska ( zajęcia
korekcyjno-kompensacyjne)
·
Renata
Jakubowska
(gimnastyka korekcyjna)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I (29 uczniów) - Renata
Baranowska
-
kl. II (27 uczniów) – Halina
Płazińska
-
kl. III (32 uczniów) –
Zdzisława Pojawa
-
kl. IV (30 uczniów) – Danuta
Szrajbert
-
kl. V a (25 uczniów) –
Elżbieta Zdziech
-
kl. V b (21 uczniów) – Maria
Niedźwiecka
-
kl. V c (25 uczniów) - Krystyna
Ulikowska
-
kl. VI a (23 uczniów) - Lucja Piekielniak
-
kl. VI b (22 uczniów) – Tomasz Kuciun
-
kl. VIII a (19 uczniów) – Wacława Kulbacka
-
kl. VIII b (19 uczniów) - Jolanta Kwiatkowska
W szkole jest 11 oddziałów, 272
uczniów i pracuje 22 nauczycieli w tym 6
w niepełnym wymiarze godzin
Działalność szkoły:
- przedstawiono filary działań Programu Wychowawczego,
- opracowano nowy regulamin WSO (dla klas I –III ocena
opisowa, punktowy system oceniania
zachowania ucznia),
- realizowano program profilaktyczny „Elementarz 7
kroków” związany z substancjami
uzależniającymi oraz uczestniczono w
ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej
„Alkohol kradnie wolność (debata, ankieta,
konkurs),
- prowadzono zajęcia profilaktyczno- wychowawcze np.:
„Spójrz inaczej”, koło plastyczne,
modelarskie,
- otworzono świetlice szkolną,
- Samorząd uczniowski aktywnie uczestniczył w wydarzeniach szkolnych
(„Ślubowanie
Pierwszoklasistów”, ,
„Andrzejki”, „Mikołajki”),
- przygotowano Jasełka (s. Amabilis),
- prowadzono zajęcia wyrównawcze i gimnastykę korekcyjną,
- zorganizowano pomoc materialną (obiady, zajęcia w świetlicy
„Puchatek”, Nasz Dom”),
- biblioteka prowadziła „Kawiarenkę Literacką”,
„Koło Miłośników Książki”, organizowała
konkursy czytelnicze: „Dzieje Polski w
Legendach”, „Czy znasz baśnie braci
Grimm”,
przygotowała inscenizacje: „Nasza Klas”,
„Imieniny słonia”,
- organizowano pogadanki i warsztaty dla rodziców:
„O sztuce wychowania”, „Zapobieganie
trudnościom i niepowodzeniom szkolnym”,
„Alkohol i inne środki uzależnienia”,
- wprowadzono dodatkowe zajęcia edukacyjne: Wychowanie do życia w
rodzinie”,
- opracowano plany wynikowe i przedmiotowy system oceniania.
Kwiecień – nowelizacja Statutu Szkoły
Osiągnięcia:
- II miejsce ucz. Dariusza Klimaszewskiego w Indywidualnych
Mistrzostwach Województwa
W-M juniorów w Szachach (L. Dudanowicz),
- II i II miejsce ucz. Piotra Fiertka i Pawła Żukowskiego w
Mistrzostwach Olecka w szachach
Juniorów (L. Dudanowicz),
- I miejsce ucz. Agaty Skowrońskiej w konkursie plastycznym
„Żywioły-skutki sposoby ich
zwalczania przez straż,
- wyróżnienie I stopnia ucz. Magdaleny Kozłowskiej
w Ogólnopolskim Konkursie Małego
Muzyka (E. Zdziech),
- IV miejsce ucz. Radosława Kozłowskiego w szkolnej lidze szachowej (L.
Dudanowicz),
- II miejsce ucz. Joanny Jasińskiej za pracę „ AIDS -bądź
ostrożny-pomóż innym”
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego . Najlepsi uczniowie
wyróżnieni:
Kl. II: Kamila Cichocka, Urszula Konarzewska, Anna
Kowalewska, Kamil Malinowski, Paweł
Żukowski, Izabela Gorlo, Kamil Orłowski, Patrycja Skrodzka
Kl. III: Klaudia Sowulewska, Sandra Sobolewska, Anna Kosa, Joann
Chmielewska, Jowita
Jurczuk, Jolanta Wasilewska, Paulina Kulbacka, Joanna Szymczyk
Kl. IV: Agnieszka Piłat (5,39), Paweł Grabowski (5,0), Paweł Wiśniewski
(5,0), Ewa Januszko
(4,89), Katarzyna Szrobosz (4,78), Emil Fiertek (4,67)
Kl. V a: Przemysław Samojło (5,27), Jolanta Budzińska (4,81)
Kl. V b: Ewelina Szeszko (5,1), Anna Romanowska (5,0), Anna Żukowska
(5,0), Ewelina
Szymczyk (4,6)
Kl. V c: Agata Skowrońska (5,27), Magda Kozłowska (5,36), Kamila
Kamińska (5,27),
Agnieszka Siemianowicz (4,81), Anna Metszak (4,63)
Kl. VI a: Anna Siwka (5,2), Małgorzata Barszczewska (5,2),
Paulina Tomczyk (5,1), Andrzej
Kosakowski (5,0), Marta Kowalczyk (4,9), Beata Złotnik (4,9),
Kl. VI b: Agnieszka Pezowicz (5,25), Dorota Jadeszko (5,08), Malwina
Brzozowska (5,0),
Agnieszka Białanowska (4,66)
Kl. VIII a: Błażej Murawski (5,29), Małgorzata Mnich (5,15), Agata
Cichocka (5,07), Natalia
Murawska (5,07), Joanna Jasińska (4,86), Justyna Olszewska (4,77),
Elżbieta
Orłowska (4,77)
Kl. VIII b: Dariusz Klimaszewski (5,07), Katarzyna Łukaszewicz (4,85),
Szymon Kalejta (4,67)
Najlepszy absolwent szkoły: Błażej Murawski ze średnią ocen 5,29
Rok 2000/2001
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (wych. fiz.)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny) - wicedyrektor
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Edyta
Gizewicz
(j. angielski)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
·
Anna
Kaczor
(historia) – opiekun Samorządu Uczniowskiego
·
Ryszard
Wasilewski
(historia)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(biologia, przyroda)
·
Anna
Piekarska
(fizyka, geografia)
·
Jan
Orlik
(muzyka, zespół
muzyczny)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie) – opiekun kroniki szkolnej
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Suchocka
(nauczanie
początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Lucyna
Sadowska
(nauczanie początkowe)
·
Eligia
Tokajuk
(nauczanie początkowe)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Helena
Domalewska
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz.)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.)
·
Agata
Mrozowska
(świetlica)
·
Jolanta
Rozmierska
(świetlica)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I a (22 uczniów) - Bożena Pławska
-
kl. I b (24 uczniów) – Anna
Dębowska
-
kl. I c (22 uczniów) – Lucyna
Sadowska
-
kl. I d (21 uczniów) – Maria
Machnacz
-
kl. I e (22 uczniów) –
Zdzisława Pojawa
-
kl. II a (26 uczniów)
– Eligia Tokajuk
-
kl. II b (29 uczniów) - Marzena
Gołembiewska
-
kl. II c (27 uczniów) – Alicja Sakowska
-
kl. II d (27 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. III a (23 uczniów) – Alicja Suchocka
-
kl. III b ( 26 uczniów) – Elżbieta
Kubacka
-
kl. III c (26 uczniów) – Barbara
Śnieżyńska
-
kl. III d (27 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. III e (28 uczniów) - Halina Łazińska
-
kl. I w Szczecinkach (4 uczniów) – Maria Tomkiewicz
-
kl. II w Szczecinkach (8 uczniów) – Dorota
Sobolewska
-
kl. III w Szczecinkach (2 uczniów) –
Dorota Sobolewska
-
kl. IV a (27uczniów) – Jolanta
Kwiatkowska
-
kl. IV b (26 uczniów) – Anna Kaczor
-
kl. IV c (28uczniów) – Wacława Kulbacka
-
kl. IV d (26uczniów) – Tomasz Kuciun
-
kl. V a (22 uczniów) – Danuta Szrajbert
-
kl. V b (25 uczniów) – Z. Polakowski
-
kl. VI a (25 uczniów) – Maria Niedźwiecka
-
kl. VI b (25 uczniów) – Elżbieta Wojtkowska
-
kl. VI c (27 uczniów) – Krystyna Ulikowska
W szkole jest 26 oddziałów i 595 uczniów oraz
pracuje 37 nauczycieli
Do SP 3 przyłączono filię oddziałów nauczania
początkowego z ul. Kopernika i Szczecinek
Wrzesień – powołano nowy skład do komisji Funduszu Świadczeń
Socjalnych (D. Szrajbert,
A. Myszczyńska, E. Kubacka, T. Kuciun, Z. Polakowski)
Listopad – przeniesienie szkoły SP3 do budynku przy ul.
Kolejowej 33 (24 listopada 2000r)
Uczniowie kl. V-VI rozpoczęli zajęcia z „Wychowania do życia
w
rodzinie
Działalność szkoły:
- przedstawiono projekt WSO SP3 i powołano zespół
do opracowania regulaminu,
- przeprowadzono szkolenie rady w zakresie BHP,
- zaprenumerowano czasopismo „Kajet”,
- opracowano dla uczniów własny system oceniania i
informowania o osiągnięciach uczniów w
formie słownej i opisowej,
- zatwierdzono Statut Szkoły,
- powołano opiekunów zespołów
przedmiotowych (L. Sadowską, R. Baranowską,
B. Śnieżyńską, M. Niedźwiecką, W. Kulbacką, K.
Ulikowską, A. Szarneckiego),
- powołano zespół monitorujący funkcjonowanie WSO
(H. Płazińska, A. Dębowska,
H. Domalewska, A. Suchocka),
- powołano zespół wychowawczy ( M. Machnacz, M.
Gołembiewska) i zespół planu działań
wychowawczych (D. Szrajbert, T. Kuciun, E.
Tokajuk, A Sakowska, B. Pławska,
Z. Polakowski, D. Baranowska), powołano
zespół opracowujący „Regulamin przyznawania
nagród książkowych na koniec roku
Szkolnego” (Z. Pojawa, D. Szrajbert, L. Sadowska,
A. Kaczor, B. Śnieżyńska),
- prowadzono szkolenie Rady na temat „Problemy
narkotyków wśród młodzieży szkół
podstawowych na terenie gminie
Olecko”(policjant Leszek Jankowska),
- powołano zespół redakcyjny gazetki szkolnej (M.
Ostrowska, J. Kwiatkowska, E. Kubacka,
B. Staszkiewicz, T. Kuciun, M. Niedźwiecka),
- przeprowadzono mierzenie jakości szkoły (sprawdziany z j.
polskiego, matematyki, języka
angielskiego, przyrody),
- zorganizowano dla uczniów pomoc w postaci zajęć
wyrównawczych, korekcyjno-
kompensacyjnych i z gimnastyki korekcyjnej,
zakupiono bezpłatne obiady, odzież, półkolonii,
- prowadzono zajęcia profilaktyczne: „Spójrz
inaczej” i wychowawcze w postaci zajęć
modelarskich, plastycznych, matematycznych,
- działała świetlica szkolna zapewniając opiekę wychowawczą dla 78
uczniów,
- samorząd uczniowski przekazał 130zł dla świetlicy na zakup
materiałów piśmiennych i
przeprowadził zbiórkę zabawek wśród
uczniów, uczestniczył w przygotowaniu apeli z okazji
DEN, Święta Niepodległości, pomagał przy redagowaniu gazetki
szkolnej „Nasza Szkoła”,
zorganizował bal przebierańców i Andrzejki (A.
Kaczor),
- biblioteka uporządkowała księgozbiór, prowadziła
„Kawiarenkę Literacką”, z której dochodu
zakupywano książki (M. Ostrowska),
- przygotowano jasełka, apele z okazji Wyzwolenia Olecka i Uchwalenia
Konstytucji,
- przygotowano lodowisko, boisko do piłki siatkowej przy szkole i
założono Uczniowski Klub
Sportowy „Trójka” w
którym istniały 2 sekcje: żeglarska i piłki nożnej (Z.
Polakowski,
A. Szarnecki),
- zorganizowano Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym i w UNIHOC-u (A.
Szarnecki, Z.
Polakowski) oraz w Mini Piłce Nożnej (Z. Polakowski)
- zorganizowano wyjazd na basen do Ełku i Mikołajek i
wycieczki do Olsztyna, Białowieży,
- zorganizowano dzieciom czas w ferie(turnieje, konkursy, dyskoteki)
oraz Dzień Wiosny –
Rewia Stroju Wiosennego i Mini Playback Show,
- otworzono salę informatyczną (10 Macintoshach uczą się uczniowie kl.
IV- V)
- zakupiono sprzęt komputerowy, karnisze, firanki, słupki do gry w
siatkówkę, automatyczne
zamykacze do drzwi wyjściowych dzięki Zarządowi Rady
Rodziców i panu Krzysztofowi
Malinowskiemu,
- podpisano umowę z Firmą „Sportlake” w sprawie
świadczenia bezpłatnej usługi na rzecz
sekcji żeglarskiej.
Osiągnięcia:
- I i II miejsce ucz. Mateusza Mejsaka i Małgorzaty Dudy w II
Konkursie Matematycznym
„Mistrz zadań testowych” ( M.
Gołembiewska),
- II miejsce ucz. Kamili Kamińskiej w
ogólnopolskim Konkursie recytatorskim „Strofy o
Ojczyźnie” (B. Staszkiewicz)
- III miejsce ucz. Krzysztofa Trochima, Pawła Kuciuna w
Powiatowym Konkursie Wiedzy o
Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (T. Kuciu)
- podziękowanie dla szkoły za udział w Finałach
Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i
Plastycznego pt. „Życie i dzieło Księdza
Stanisława Konarskiego” (D. Baranowska)
- I miejsce kl. II b w Turnieju Mini Piłki Nożnej
zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i
Rekreacji w Olecku (M. Gołembiewska)
- I miejsce kl. II c w Turnieju Mini Piłki Nożnej o Puchar
Prezesa PZPN (A. Sakowska),
- I miejsce chłopców w Powiecie Olecko-Gołdapskim
w Mini Piłce Nożnej (Z. Polakowski),
- I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Babkach Oleckich i II w
Wieliczkach (Z. Polakowski),
- II miejsce w Lidze Biegów Przełajowych w
powiecie Olecko- Gołdapskim (Z. Polakowski)
- II miejsce w piłce nożnej dziewcząt w powiecie olecko-
gołdapskim (A. Sarnecki)
- II miejsce w biegu na 60m, w rzucie piłką palantową i w
skoku w dal w zawodach rejonowych
z okazji Dni Olecka (A. Szarnecki)
- III miejsce w tenisie stołowym w rozgrywkach
miejsko-gminnych (A. Szarnecki)
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego. Najlepsi uczniowie
wyróżnieni:
Kl. I a: Piotr Grygo, Piotr Olszewski, Martyna Stachowicz,
Gabriela Sobuń
Kl. I b: Sylwia Mielech, Elżbieta Paradowska, Artur Reut, Angelika
Wasilewska, Klaudia
Puczyłowska, Judyta Barszczewska
Kl. I c: Robert Drobiszewski, Karolina Greś, Kamila Kamińska, Mateusz
Kosiński, Paulina
Łazarska, Urszula Olszewska, Katarzyna Przekop, Iga Sieńko
Kl. I d: Szymon Domel, Małgorzata Dzik, Oxana Stadnicka, Małgorzata
Zaborowska, Kamila
Domalewska
Kl. I e: Aleksandra Banach, Bartosz Czerniecki, Marcin Grygo, Eliza
Mrozowska, Robert
Mrozowski,Mariusz Pojawa, Inez Sadkowska, Wojciech Słowikowski, Klaudia
Szymaszko
Kl. I w Szczecinkach: Marlena Chartunowicz, Natalia Iwanowska
Kl. II w Szczecinkach: Karolina Domel, Damian Syper, Mariusz Tomaszewski
Kl. II a: Joanna Brynda, Karolina Galicka, Melania Góralska,
Dawid Jachimski, Beata
Łukaszewicz, Anna Olender, Anna Pajko
Kl. II c: Emilia Reszel, Mariola Taraszkiewicz, Natalia Putra, Marta
Barszczewska, Dariusz
Bielewicz, Piotr Wyszomirski, Michał Sasin
Kl. II d: Magda Radzaj, Paweł Mrozowski, Łukasz Banach, Kamil
Krakowski, Sara Jasińska,
Wojciech Sak, Maciej Cichocki, Szymon Przemielewski
Kl. III a: Jarosław Nalbach, Izabela Rekuć
Kl. III b: Paulina Jachimka, Piotr Matwiejczyk, Joanna Motulewicz,
Przemysław Ryszkiewicz,
Małgorzata Stankiewicz, Patrycja Supronowicz, Anna Żukowska
Kl. III c: Przemysław Barszczewski, Szymon Dąbrowski, Cezary
Górski, Łukasz Nalewajko,
Anna Pieczur, Mateusz Przekop, Helena Przywara, Mateusz Symerewicz,
Ewelina
Szeszko, Katarzyna Kosińska, Edyta Wojnowska
Kl. III d: Urszula Korąkiewicz, Katarzyna Kordowska, Kajetan Kozłowski,
Beata Łempio,
Mariusz Matuszewski, Patryk Stachowicz, Robert Śnieżyński, Karolina Ward
Kl. III e: Kamila Cichocka, Izabela Gorlo, Anna Kowalewska, Karol
Malinowski,
Magda Matwiejczyk, Kamil Orłowski, Damian Wilke, Urszula Konarzewska,
Paweł Żukowski
Kl. III w Szczecinkach: Przemysław Rowiński
Kl. IV a: Łukasz Retel (5,4), Karol Kujawski (5,3), Krzysztof Wojsiat
(5,2), Magdalena
Zagrodzka (5,1), Marcin Bokuniewicz (4,9), Tomasz Wojciechowski (4,9),
Patrycja
Pardo (4,9), Michał Kosiński (4,9), Katarzyna Lis (4,8), Urszula
Myszczyńska (4,8)
Kl. IV b: Joanna Chmielewska (5,2), Patrycja Fiertek (5,1), Anna
Tarasiuk (4,8)
Kl. IV c: Klaudia Sowulewska (5,0), Joanna Szymczyk (5,0), Martyna
Ladzińska (4,9), Adam
Jańczewski (4,9), Marcelina Murawska (4,9), Barbara Chrzanowska (4,8),
Grzegorz
Sulima (4,8)
Kl. IV d: Wojciech Bazylewicz (5,1), Sławomir Nalbach (5,1), Adrian
Domel (4,9), Damian
Rowiński (4,9), Łukasz Konopko (4,8)
Kl. V a: Michał Konewko (5,2), Paweł Wiśniewski (4,8), Natalia
Olszewska (4,8),
Kl. V b: Agnieszka Piłat (5,3), Kamil Myszczyński (5,2)
Kl. VI a: Przemysław Samojło (5,4), Elwina Szeszko (5,25), Barbara
Łapińska (5,1), Anna
Romanowska (5,1), Dorota Symerewicz (5,1), Ewelina Szymczyk (4,83),
Kl. VI c: Agata Skowrońska (5,75), Kamila Kamińska (5,33), Magda
Kozłowska (5,33),
Anna Metrzak (5,0), Irmina Raczyło (5,0), Agnieszka Siemianowicz
(4,83),
Ewelina Puźniak (4,75)
Najlepsza absolwentka szkoły Agata Skowrońska ze średnią ocen 5,75
Rok 2001/2002
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka, SIS)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny) - wicedyrektor
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski) – opiekun koła literackiego
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski, koło literackie)
·
Krystyna
Skakuj
(j. polski)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
·
Izabela
Sobolewska
(historia, koło historyczne)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka)
·
Krystyna
Ulikowska
(przyroda)
·
Jan
Orlik
(muzyka, chór
szkolny)
·
Halina
Płazińska
(nauczanie początkowe)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie, biblioteka)
·
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe, plastyka)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe, kolo teatralne)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe, plastyka)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Lucyna
Sadowska
(nauczanie podatkowe, przyroda)
·
Eligia
Tokajuk
(nauczanie początkowe)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Dorota
Sobolewska
(nauczanie początkowe
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Helena
Domalewska
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
Anna
Baj-Gałązka
(wych. fiz., gimnastyka korekcyjna, aerobik, sekcja
kosza)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
·
Wiesław
Bukpas
(sekcja
szachowa)
·
Alicja
Stachowicz
(wychowanie do życia w rodzinie)
·
Agata
Mrozowska
(świetlica)
·
Jolanta
Rozmierska
(świetlica)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I a (22 uczniów) - Alicja Suchocka
-
kl. I b (17 uczniów) –
Elżbieta Kubacka
-
kl. I c (23 uczniów) – Barbara
Śnieżyńska
-
kl. I d (24 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. II a (23 uczniów) – Bożena
Pławska
-
kl. II b (24 uczniów) - Anna Dębowska
-
kl. II c (21 uczniów) – Lucyna Sadowska
-
kl. II d (22 uczniów) – Maria Machnacz
-
kl. II e (23 uczniów) - Zdzisława Pojawa
-
kl. III a (23 uczniów) – Eligia Tokajuk
-
kl. III b (30 uczniów) – Marzena
Gołembiewska
-
kl. III c (26 uczniów) – Alicja Sakowska
-
kl. III d (27 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. I w Szczecinkach (8 uczniów) – Maria Tomkiewicz
-
kl. II w Szczecinkach (4 uczniów) – Dorota
Sobolewska
-
kl. III w Szczecinkach (8 uczniów) –
Dorota Sobol.ewska
-
kl. IV a (24uczniów) – Anna Baj- Galazka
-
kl. IV b (28 uczniów) – Elżbieta Wojtkowska
-
kl. IV c (26uczniów) – Krystyna Ulikowska
-
kl. IV d (28uczniów) – Izabela Sobolewska
-
kl. IV e (28uczniów) – Maria Niedźwiecka
-
kl. V a (27 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. V b (23 uczniów) – Marta Ostrowska
-
kl. V c (28uczniów) – Wacława Kulbacka
-
kl. V d (26uczniów) – Tomasz Kuciun
-
kl. VI a (27 uczniów) – Danuta Szrajbert
-
kl. VI b ( 25uczniów) – Krystyna Skakuj
W szkole jest 616 uczniów , 27 oddziałów i
pracuje 39 nauczycieli
Działalność szkoły:
- powołano zespół
a) monitorujący funkcjonowanie WSO (H. Domalewska, A. Suchocka) ,
b) wychowawczy (B. Pławska, A. Suchocka, D. Baranowska E. Tokaju),
c) redakcyjny gazetki szkolnej (M. Ostrowska, T. Kuciu, J. Kwiatkowska,
A. Baj- Gałązka,
M. Machnacz)
d) do mierzenia jakości pracy szkoły (M. Niedźwiecka, J. Kwiatkowska,
I. Sobolewska,
W. Kubacka, D. Szrajbert, B.
Staszkiewicz, B. Śnieżyńska, B. Pławska, M. Machnacz,
M. Gołembiewska, A. Suchocka),
e) zmiany w Statucie Szkoły (K. Skakuj, M. Ostrowska),
f) powołano zespół w celu zebrania informacji (K.
Skakuj, M. Ostrowska, B. Pławska,
M. Gołembiewska),
- przeprowadzono zewnętrzne mierzenie jakości pracy szkoły dotyczące
znajomości „Programu
Wychowawczego Szkoły”,
- rozpoczęto prace związane z nadaniem szkole imienia i sztandaru:
- opracowano Program Rozwoju Szkoły i Szczegółowy Plan
Działań Wychowawczych,
- przybliżono uczniom wiedzę na temat Unii Europejskiej (I. Sobolewska)
- organizowano zajęcia dla uczniów w czasie ferii,
- prowadzono warsztaty dla nauczycieli pt. „Praca z uczniem
zdolnym”, „Przemoc dzieci wobec
dzieci”, „Szersze tło problemu przemocy
w szkole”,
- przeprowadzono badania w szkole na temat zagrożeń patologią społeczną,
- rozpoczęto współpracę ze Wszechnicą Mazurską , wykład
rektora uczelni pt.,, Edukacja
przeciwko wykluczeniom”,
- działał Samorząd Uczniowski: zorganizowano Dzień Samorządności
(konkursy, pokaz mody,
mini playback show)- R. Baranowska i Izabela Sobolewska,
- przygotowano i przeprowadzono sprawdziany sprawdzające kompetencje
dla uczniów kl. I-VI,
- wprowadzono zmiany w Regulaminie przyznawania nagród na
koniec roku szkolnego (śr. 5,4,
zachowanie wzorowe, rozstrzyga też wynik ze
sprawdzianu szóstych klas,
- uczestniczono w uroczystości w OCK poświęconej matce i dziecku,
- prowadzono zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka, korekcyjna,
chór, koła
zainteresowań: matematyczne, historyczne, literackie,
teatralne, informatyczne,szachowe,
zajęcia profilaktyczne: „Spójrz
inaczej”, „Jak zapobiegać niepowodzeniom
szkolnym?”,
- współpracowano z instytucjami jak: MOPS, Komisja
ds. Rozwiązywania Problemów
Alkoholowych, Agencja Własności Rolnej Skarbu
Państwa w celu pomocy dzieciom (paczki,
darmowe obiady, pomoce szkolne),
- zorganizowano konkursy:
a) międzyklasowy turniej „Wiedzy o Olecku”(I.
Sobolewska, R. Baranowska),
b) recytatorski o utworach Marii Konopnickiej (M. Niedźwiecka, R.
Baranowska)
c) wiedzy o Ignacym Krasickim (J. Kwiatkowska),
d) czytelniczy „Harrym Potterze”,
„Karolci”(M. Ostrowska),
e) ortograficzny dla kl. IV-VI (M. Niedźwiecka, J. Kwiatkowska),
f) plastyczne: „Kartka świąteczna”,
„Jajko w Humorze”
g) na najpiękniejszą palmę wielkanocną (H. Domalewska, D. Baranowska)
- koło teatralne przygotowało przedstawienia pt. „Jacek,
Wacek i Pani Jesień”, „Ogrodnik”,
„Idą
święta” (B. Pławska)
- świetlica uczestniczyła w akcji „Pomoc dzieciom z
Afganistanu-otrzymała certyfikat Polskiej
Akcji Humanitarnej, w konkursie plastycznym
„Piękna Jest Ziemia Olecka”, przygotowała
montaż słowno-muzyczny „Wigilia Polska- dawniej i
dziś”, zorganizowała konkursy:
recytatorski „Spotkanie z Afryką”, i
plastyczny „Najpiękniejszy orzeł –godła
Polski”(Agata
Mrozowska, J. Rozmierska),
- uczestniczono w „Akcji sprzątania Brzegu jeziora Olecko
Wielkie, w ,,Biegach Oleckich” i
,,Biegu ku słońcu”,
- zorganizowano Dzień Ziemi –konkurs ekologiczny, sportowy
(L. Sadowska)
- zorganizowano turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa UKS
„Trójka” (Z. Polakowski) i wyjazdy
uczniów na wycieczki do Olsztyna, Warszawy,
Mikołajek, Suwałk,
- przygotowano pokaz treningu sportowego dla n-eli wych. fiz. Regionu
Północno- Wsch.
(Z. Polakowski),
- przygotowano lodowisko, wykonano zeskok do skoku w dal i bieżni (Z.
Polakowski)
- przygotowano gazetkę sportową przed aulą (A. Baj-Gałązka)
- zakupiono kosze do gry w koszykówkę, kserokopiarkę,
drukarkę, stoliki do sali komputerowej,
meble do kuchni, lodówkę, pralkę, gabloty,
- założono piękny ogród przed szkołą,
- otworzono stołówkę,
- pozyskano do sekcji żeglarskiej 10 jachcików klasy
Optymist dzięki współpracy ze Związkiem
Polskiego Żeglarstwa i Firmą SPORTLAKE
Osiągnięcia:
- I miejsce ucz. A. Reuta w Powiatowym konkursie „Mistrz
zadań tekstowych”
- I miejsce ucz. Sławomira Nalbacha w II Oleckiej Olimpiadzie
Matematycznej Szkół
Podstawowych (W. Kulbacka)
- II miejsce ucz. Jarosława Nalbacha w II Oleckiej Olimpiadzie
Matematycznej Szkół
Podstawowych (W. Kulbacka )
- II miejsce ucz. Izabeli Masalewskiej w Powiatowym Konkursie Wiedzy o
Ignacym Krasickim
(J. Kwiatkowska)
- II miejsce ucz. Oxsany Stadnickiej w Powiatowym konkursie
„Mistrz zadań tekstowych” kl. II
(M. Machnacz)
- II miejsce ucz. Oxsany Stadnickiej w Gminnym konkursie plastycznym
„Piękna jest Ziemia
Olecka w kategorii kl. I-III zorganizowany przez OCK
- II miejsce ucz. Błażeja Tusznio w Konkursie Ekologicznym w S4 (K.
Ulikowska)
- II miejsce ucz. Sławomira Nalbacha w Konkursie Przyrodniczym w SP1
(K. Ulikowska)
- III miejsce ucz. Elizy Mrozowska w Powiatowym konkursie
„Mistrz zadań tekstowych”
(Z. Pojawa)
- IX miejsce ucz. Sławomira Nalbach w Wojewódzkim Konkursie
Matematycznym „Kangur”
(W. Kulbacka)
- I miejsce ucz. Daniela Owiejew „Piękna jest Ziemia Olecka w
kategorii kl. IV-VI (Agata
Mrozowska) i 2miejsce ucz. Oxsany Stadnickiej, 3
Elizy Mrozowskiej oraz wyróżnienia:
Kamila Bobowicz, Eliza Łęgowska, Jacek Mrozowski (A.
Mrozowska)
- I miejsce kl. III c w turnieju piłki nożnej „Z
podwórka na stadiony”- drużyna dziewcząt
(A. Sakowska)
- wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Festiwalu
Teatralnym Szkół Społecznych STO „Szkolne
Spotkanie z Melpomeną” (A. Mrozowska)
- wyróżnienie dla ucz. Joanny Szymczyk i Katarzyny Lis w I
Diecezjalnym Festiwalu
Ekumenicznym ,,Śpiewajmy Panu Naszemu,
Śpiewajmy” (J. Orlik, D. Baranowska)
- I miejsce szkoły w piłce nożnej w turnieju Coca Cola Cup i awans do
III rundy rozgrywek
(Z. Polakowski)
- I miejsce dziewcząt w Rozgrywkach Piłki Nożnej o Puchar Prezesa PZPN
- I miejsce dziewcząt w czwórboju LA w Powiecie (A.
Szarnecki)
- I chłopców i III dziewcząt miejsce w Sztafetowych Biegach
Przełajowych Powiatu Olecko-
Gołdapskiego (Z. Polakowski)
- I miejsce ucz. Joanny Kryścio w biegi na 300m w Mistrzostwach Powiatu
Oleckiego
(A. Szarnecki),
- III miejsce ucz. Artura Kozakiewicza w rzucie piłką lekarską w
Mistrzostwach Powiatu
Oleckiego,
- IV miejsce ucz. Marleny Ziółkowskiej w biegu na 800 w
Mistrzostwach Powiatu Oleckiego
(A. Szarnecki),
- IV i V miejsce chłopców kl. IV i V w
Sztafetowych Biegach Przełajowych w Rejonie i awans
do finału wojewódzkiego (Z. Polakowski)
- II miejsce chłopców w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar
Prezesa UKS „Trójka”(Z. Polakowski),
- III miejsce w Gminnych Mistrzostwach w Mini Piłce Nożnej (Z.
Polakowski)
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego . Najlepsi uczniowie
wyróżnieni:
Kl. I a: Maciej Adamczyk, Maja Dąbek, Robert Kulikowski,
Mateusz Mejsak, Aleksander Mulić,
Magdalena Olszewska, Ewelina Rydzewska, Joanna Sodowska, Marcin
Zawadzki,
Kl. I b: Paulina Buniewicz, Magdalena Domel, Mateusz Mielziuk, Mateusz
Miszkiel, Natalia
Szperek, Rafał Topolski,
Kl. I c: Andrzej Juszkiewicz, Agata Kowalska, Tomasz Kozłowski, Jacek
Mrozowski, Marcel
Mrozowski, Rafał Przeździak, Aleksandra Wawrzyn, Justyna Wiszniewska
Kl. I d: Bartosz Bazylewicz, Kamil Kulik, Renata Nosorowska, Paulina
Sidorowicz, Marcin
Wiśniewski
Kl. I Szczecinki: Karolina Chartunowicz, Magdalena Olszewska, Urszula
Radzewicz
Kl. II a: Ewa Adam, Piotr Grygo, Piotr Olszewski, Łukasz Pawluczuk,
Martyna Stachowicz,
Gabriela Sobuń
Kl. II b: Judyta Barszczewska, Sylwia Mielech, Artur Reut, Elżbieta
Paradowska, Karolina
Sokół, Klaudia Puczyłowska, Aneta Rybak, Angelika Wasilewska
Kl. II c: Karolina Greś, Kamila Kamińska, Mateusz Kosiński, Mateusz
Kujawski, Paulina
Łazarska, Katarzyna Przekop, Iga Sieńko
Kl. II d: Kamila Domalewska, Szymon Domel, Małgorzata Dzik, Klaudia
Kapuścińska, Oxana
Stadnicka, Małgorzata Zaborowska
Kl. II e: Aleksandra Banach, Bartosz Czerniecki, Angelika Jaśkowska,
Eliza Mrozowska, Robert
Mrozowski, Mariusz Pojawa, Inez Sadkowska, Wojciech Słowikowski,
Klaudia
Szymaszko, Karolina Kozielska
Kl. II Szczecinki: Marlena Chartunowicz, Natalia Iwanowska
Kl. III a: Dawid Jachimski, Karolina Galicka, Paweł Pajko, Joanna
Brynda, Beata Łukaszewicz,
Melania Góralska, Anna Olender
Kl. III b: Mateusz Koncewicz, Paweł Bielenica, Mateusz Retel, Hubert
Ołowniuk, Michał Starski,
Małgorzata Duda, Marlena Mejsak, Paulina Półtorak
Kl. III c: Emilia Reszel, Michał Sasin, Natalia Putra, Lena Brodowska,
Mariola Taraszkiewicz,
Lidia Sasin, Agnieszka Taraszkiewicz
Kl. III d: Łukasz Banach, Paweł Mrozowski, Magda Radzaj, Kamil
Kramkowski, Sara Jasińska
Kl. III Szczecinki: Karolina Domel, Damian Syper, Mariusz Tomaszewski,
Kl. IV a: Julia Krzywicka, Jarosław Nalbach
Kl. IV b: Paulina Jachimka, Miłosz Piątkowski, Małgorzata Stankiewicz,
Anna Żukowska,
Patrycja Supronowicz
Kl. IV c: Helena Przywara, Mateusz Przekop, Izabela Kłodzińska, Ewelina
Szeszko, Edyta
Wojnowska
Kl. IV d: Urszula Korąkiewicz, Paulina Piekarska, Piotr Szerel
Kl. IV e: Kamila Cichocka, Izabela Gorlo, Damian Wilke, Karol
Malinowski, Kamil Orłowski,
Anna Kowalewska, Magdalena Butkiewicz, Magda Matwiejczyk, Urszula
Konarzewska
KL. V a: Łukasz Retel, Krzysztof Wojsław, Karol Kujawski, Urszula
Myszczyńska, Magdalena
Zagrodzka, Patrycja Pardo, Michał Kosiński, Tomasz Wojciechowski,
Katarzyna Lis,
Marcin Bokuniewicz, Izabela Masalewska
Kl. V b: Joanna Chmielewska, Patrycja Wiertek, Emilia Janicka, Paulina
Kulbacka,
Anna Tarasiuk
Kl. V c: Klaudia Sowulewska, Joanna Szymczyk, Martyna Ladzińska,
Barbara Chrzanowska,
Marcelina Murawska, Adam Janczewski, Konrad Obrębalski, Szymon
Pruszyński,
Urszula Niewiarowska
Kl. V d: Sławomir Nalbach, Łukasz Konopko, Wojciech Bazylewicz, Damian
Rowiński,
Adrian Domel
Kl. VI a: Michał Konewko, Jakub Pruszyński, Błażej Tusznik
Kl. VI b: Agnieszka Piłat, Kamil Myszczyński, Urszula Matalewska
Nagroda dla najlepszego absolwenta szkoły – Agnieszki Piłat
Rok 2002/2003
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka, SIS)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny) - wicedyrektor
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski, koło literackie)
·
Krystyna
Skakuj
(j. polski)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
·
Izabela
Sobolewska
(historia, koło historyczne)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
·
Wacława
Kulbacka
(matematyka)
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka, koło matematyczne)
·
Marta
Domoradzka
(matematyka, informatyka, koło matematyczne)
·
Krystyna
Ulikowska
(przyroda)
·
Lucyna
Sadowska
(przyroda)
·
Jan
Orlik
(muzyka, chór
szkolny)
·
Tadeusz
Gut
(plastyka)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe, biblioteka)
·
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Dorota
Sobolewska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe, kolo teatralne)
·
Krystyna
Jankowska
(nauczanie początkowe)
·
Zdzisława
Pojawa
(początkowe nauczanie)
·
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Helena
Domalewska
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
Anna
Baj-Gałązka
(wych. fiz., gimnastyka korekcyjna, sekcja kosza)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
·
Wiesław
Bukpas
(sekcja
szachowa)
·
Alicja
Stachowicz
(wychowanie do życia w rodzinie)
·
Agata
Mrozowska
(świetlica)
·
Jolanta
Rozmierska
(świetlica)
·
Marek
Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I a (29 uczniów) - Marzena
Gołembiewska
-
kl. I b (29 uczniów) – Alicja
Sakowska
-
kl. I c (28 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. II a (22 uczniów) – Alicja
Suchocka
-
kl. II b (17 uczniów) - Elżbieta Kubacka
-
kl. II c (21 uczniów) – Barbara
Śnieżyńska
-
kl. II d (24 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. III a (22 uczniów) – Bożena Pławska
-
kl. III b (24 uczniów) – Anna Dębowska
-
kl. III c (22 uczniów) – Krystyna
Jankowska
-
kl. III d (23 uczniów) – Maria Machnacz
-
kl. III e (20 uczniów) – Zdzisława Pojawa
-
kl. I w Szczecinkach (6 uczniów) – Dorota
Sobolewska
-
kl. II w Szczecinkach (8 uczniów) – Maria
Tomkiewicz
-
kl. III w Szczecinkach (3 uczniów) –
Maria Tomkiewicz
-
kl. IV a (23uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. IV b (24 uczniów) – Krystyna Skakuj
-
kl. IV c (26uczniów) – Danuta Szrajbert
-
kl. IV d (28uczniów) – Marta Domaradzka
-
kl. IV e (24 uczniów) – Lucyna Sadowska
-
kl. V a (21 uczniów) – Anna Baj- Gałązka
-
kl. V b (27 uczniów) – Elżbieta Wojtkowska
-
kl. V c (28 uczniów) – Krystyna Ulikowska
-
kl. V d (28 uczniów) – Izabela Sobolewska
-
kl. V e (28uczniów) – Maria Niedźwiecka
-
kl. VI a (24 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. VI b (23 uczniów) – Marta Ostrowska
-
kl. VI c (25 uczniów) – Wacława Kulbacka
-
kl. VI d (24 uczniów) – Tomasz Kuciun
W szkole jest 651 uczniów , 28 oddziałów i
pracuje 35
nauczycieli pełnozatrudnionych i 9 w niepełnym wymiarze godzin.
Listopad – wizytacja p. Marioli Rabczyńskiej z Delegatury KO
w Ełku
Grudzień - głosowanie rodziców,
uczniów i RP na propozycje kandydatur na patrona
szkoły: Jana Pawła II, „Porozumienia bez
Barier”,
Marię Konopnicką.
Wyłoniono kandydaturę Jana Pawła II - 267
Działalność szkoły:
- powołano zespoły klasowe,
- powołano zespoły przedmiotowe:
a) nauk humanistycznych (J. Kwiatkowska),
b) nauk matematycznych (D. Szrajbert),
c) nauk przyrodniczych (L. Sadowska)
d) nauk artystycznych (A. Baj- Gałązka)
e) kształcenia zintegrowanego (M. Gołębiewska)
- powołano zespół monitorujący funkcjonowanie WSO (A.
Baj-Gałązka, H. Domalewska, Alicja
Suchocka, A. Dębowska),
- zespół wychowawczy (A. Suchocka, B. Pławska, A. Mrozowska,
J. Rozmierska,
L. Piekielniak) i Szczegółowego Planu
Działań Wychowawczych (E. Wojtkowska,
E. Kubacka, T. Kuciu)
- opracowano nowy Regulamin Pracy Rady Pedagogicznej,
- opracowano regulamin dyskotek szkolnych (R. Baranowska, I.
Sobolewska),
- opracowano „Plan pracy wychowawczej” i
znowelizowano Program Wychowawczy Szkoły,
- stworzono projekt współpracy Wszechnicy Mazurskiej z SP3 (
podnoszenie poziomu
szkolnictwa, wymiana doświadczeń, promocja obydwu
placówek),
- przyjęto jednolity ceremoniał przebiegu ślubowania klas I
(dokumentację dołączono do
Statutu Szkoły),
- opracowano szczegółowy plan działań podczas przerw w celu
poprawy bezpieczeństwa,
- wprowadzono ścieżki edukacyjne do programów nauczania
(ekologiczna, prozdrowotna,
wychowanie do życia w społeczeństwie, wychowanie
patriotyczne, czytelnicza i medialna),
- przygotowano sprawdziany semestralne dla uczniów kl. IV-V,
- wprowadzono program autorski z plastyki dla uczniów
uzdolnionych z kl. I, który został
włączony do tzw. „Banku
Programów Autorskich- dziecko zdolne i
uzdolnione” w Poradni
Psychologiczno- Pedagogicznej (M. Gołembiewska)
- zrealizowano programy profilaktyczne „Spójrz
inaczej, „Elementarz 7 kroków”,
przeprowadzono warsztaty na temat: „Niewłaściwe
zachowania dzieci”, „Bezpieczne zabawy
zima”, „Przyjaźnie i konflikty w
klasie”, „Miedzy nami kobietami”,
- udzielono pomocy dzieciom z rodzin ubogich , z problemami
alkoholowymi (uczęszczanie na
zajęcia do świetlicy „Nasz dom”,
„Puchatek”, darmowe obiady,
półzimowiska:
„Białe Wakacje” , „Przy
kominku”
- przeprowadzono pogadanki dla rodziców na temat
„Zagrożenia niedostosowaniem a sygnały
ostrzegawcze”, „ O sztuce wychowania w
rodzinie”, „ Rola rodzimy w profilaktyce zachowań
ryzykownych”, „Alkohol i inne środki
uzależniające”) – współpraca z Poradnia
Psychologiczną-
Pedagogiczną, prelekcje „ Narkotyki - jak uchronić
nasze dziecko?”, „Wady postawy”,
- organizowano szkolenie RP (Planowanie wynikowe w Edukacji),
- kontynuowano prace nad nadaniem szkole imienia i sztandaru,
- przeprowadzono szkolne konkursy:
a) „Wiedzy o ruchu drogowym” – T. Kuciu
b) wiedzy o UE dla kl. VI (I. Sobolewska)
c) recytatorski „Mówić pięknie o
miłości” (K. Skakuj, M. Ostrowska) i „Jan Brzechwa
– poeta
dziecięcej radości, czarodziej
słowa” (A. Sakowska)
d) miejsko- gminny „Lubię ortografię”( R.
Baranowska, M. Machnacz)
e) matematyczny „Kangurek” (M. Domaradzka)
f) plastyczny „Strażacy ratują ludzi” (T.
Gut, R. Baranowska, B. Śnieżyńska, Z. Pojawa)
g) plastyczny „Jan Brzechwa – poeta dziecięcej
wyobraźni, czarodziej słowa (A. Sakowska)
h) na najpiękniejszą palmę wielkanocną (H. Domalewska, D. Baranowska)
- zorganizowano przedstawienie o UE „Polak Obywatel
Europy” (I. Sobolewska),
- zorganizowano Dzień Wiosny (R. Baranowska, I. Sobolewska),
IV Otwarte Mistrzostwa SP3
w Szachach, Mistrzostwa SP3 w UNIHOCKa i w Mini
Piłce Nożnej (5-cio osobowej) -Z.
Polakowski oraz Regaty o Puchar Burmistrza Olecka (A.
Szarnecki, Z. Polakowski),
- zorganizowano Dzień Wiosny dla kl. I-III (inscenizacja
„Pierwszy powiew wiosny”, Mini
Playback Show, konkurs plastyczny pt. „Zwiastun
wiosny” i wizytę w Zespole Zakładów Opieki
Długoterminowej w Jaśkach (A. Sakowska i M. Gołembiewska),
- przygotowano montaże słowno-muzyczne z okazji świąt państwowych (I.
Sobolewska, J.
Kwiatkowska),
- przygotowano jasełka (H. Domalewska, D. Baranowska),
- zorganizowano „Dzień Ziemi” (sprzątanie
wokół jeziora, rozdawanie ulotek (L. Sadowska, B.
Śnieżyńska, A. Baj-Gałązka, I. Sobolewska)
- przygotowano lodowisko(Z. Polakowski),
- pozyskano 9 tys. zł. na rzecz UKS
„Trójka” (Z. Mrozowski, Z. Polakowski,
A. Szarnecki)
- uczestniczono w przedstawieniach o charakterze
profilaktycznym („Szkolne Graffiti”,
„Maska”) i w
programie profilaktycznym 7
Kroków klas VI (propagowanie zdrowego trybu
życia, informacje o substancjach uzależniających i
ich szkodliwości), prowadzono zajęcia
„Spotkania ze sztuką”- koło
teatralne,
„Żyjmy w zgodzie z naturą”- koło ekologiczne,
„Modelik”
koło modelarskie,
- uczestniczono w Pierwszym Oleckim Przeglądzie Teatrzyków
Szkolnych (R. Baranowska, M.
Ostrowska, A. Mrozowska), Biegach Oleckich i
Regatach o Puchar Starosty Piszu,
- działanie Samorządu Uczniowskiego (R. Baranowska, I. Sobolewska),
- świetlica prowadziła zajęcia z cyklu „Przyjazna
szkoła” we współ. z PPP, organizował
spotkania z leśnikami z Koła Łowieckiego
„Ponowa”, strażakami, dziennikarzami –
redaktorem
gazety „Głos Olecka” p. Martą Jeżewską,
poetami regionu-W. Klejmontem,
A. Andryszczykiem, wydawała gazetkę „Wesoła
Świetlica”,
- biblioteka prowadziła Koła Miłośników Książek,
organizowała wystawy książek książkowe,
konkursy czytelnicze, przygotowywała inscenizacje:
„Zakład czyli nowy w szkole”,
„Zaczarowany świat bajek”,
- uczestniczono w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym,
Miejsko-gminnym konkursie
matematycznym dla kl. II; III Oleckiej Olimpiadzie
Matematycznej, Ogólnopolskim Konkursie
Historycznym „Krąg”;
Konkursie recytatorskim w Gąskach; Powiatowym Konkursie
Plastycznym „Straż pożarna w oczach
dziecka”; Regionalnym Konkursie Wiedzy Religijnej;
Gminnym Konkursie „Samorząd to
ja”; Miejsko- Gminnym konkursie wiedzy o ochronie
przyrody; rozgrywkach w Mini Piłce Nożnej dla
dzieci –„Dzikich drużyn”,
- wzbogacono szkołę w nowy sprzęt: magnetowidy, telewizory,
komputery, plansze
dydaktyczne i dywan do klasy.
Osiągnięcia:
- II miejsce ucz. Sławomira Nalbacha w Wojewódzkim
Konkursie Matematycznym
(W. Kulbacka)
- I miejsce ucz. Łukasza Retela, Patrycji Fiertek, Łukasza
Konopko w Gminnym konkursie
wiedzy „Samorząd to ja” (I.
Sobolewska)
- I miejsce ucz. Krzysztofa Wojsława, Karola Kujawskiego w
Powiatowym Konkursie Wiedzy o
Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego (T.
Kuciu)
- I miejsce ucz. Sylwii Mielech w Miejsko-Gminnym Konkursie
Ortograficznym (A. Dębowska)
- II miejsce ucz. Jacka Mrozowskiego w Powiatowym Konkursie
Ortograficznym (Barbara
Śnieżyńska),
- I miejsce ucz. Jacka Mrozowskiego w konkursie
„Mistrz Zadań Tekstowych” (B. Śnieżyńska),
- wyróżnienie w I Oleckim Przeglądzie
Teatrzyków Szkolnych (R. Baranowska, A. Mrozowska,
M. Ostrowska),
- I miejsce ucz. Sławomira Nalbacha w Regionalnym Konkursie
Matematycznym
(W. Kulbacka)
- wyróżnieni ucz. Daniel Owsiejew, Martyna
Ladzińska i Joanna Chmielewska w Powiatowym
Konkursie Plastycznym „Piękno
ziemi oleckiej” (R. Baranowska)
- I miejsce na 300m w Mistrzostwach Powiatu na Hali (A.
Szarnecki)
- I miejsce chłopców w powiecie i V w Regionie w
Mini Piłce Nożnej (Z. Polakowski)
- I miejsce chłopców w Halowej Piłce Nożnej
Powiatu Oleckiego (Z. Polakowski)
- I miejsce w Powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Chłopców kl. V (Z. Polakowski)
- II miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa UKS
„Trójka” (Z. Polakowski)
- II miejsce dziewcząt w Powiecie w Mini
Koszykówce (A. Baj- Gałązka)
- II miejsce chłopców w Powiecie w Turnieju Piłki
Nożnej „Z podwórka na stadiony”
(Z. Polakowski)
- II miejsce w I rundzie Turnieju COCA COLA CUP (Z. Polakowski)
- II miejsce ucz. Angeliki Adamskiej w Powiecie w Biegach Przełajowych
(A. Baj- Gałązka)
- III miejsce dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych kl. V (A.
Szarnecki)
- III miejsce chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych
kl. IV (A. Szarnecki)
- III miejsce w Powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Chłopców kl. VI (Z. Polakowski)
- V miejsce w Rejonie w Mini Piłce Nożnej 5-cio osobowej (Z. Polakowski)
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego . Najlepsi uczniowie
wyróżnieni:
Kl. I a: Mateusz Bagiński, Konrad Barszczewski, Agnieszka
Jankowska, Aleksandra
Chodkiewicz, Emilia Mielech, Wojciech Mulić, Emilia Retel, Michalina
Ryszkiewicz,
Krzysztof Rzepecki, Adrianna Święczkowska, Mateusz Żukowski
Kl. I b: Justyna Banaszewska, Przemysław Broniszewski, Sylwia
Górcewicz, Mateusz Jurczuk,
Jakub
Kozłowski, Natalia Kulaszewicz, Patryk Laszkowski, Agata Putra, Kacper
Sulima,
Sara
Suszczyńska, Damian Supieńko, Robert Tuchliński, Sylwia Zaniewska
Kl. I c: Eliza Niewiarowska, Barbara Polakowska, Oskar Misiewicz,
Bartłomiej Borys, Tomasz
Domel, Marcin Menelski, Anna Woronko
Kl. II a: Maja Dąbek, Robert Kulikowski, Aneta Makowska, Mateusz
Mejsak, Aleksander Mulić,
Magdalena Olszewska, Ewelina Rydzewska, Marcin Zawadzki
Kl. II b: Damian Adamski, Paulina Buniewicz, Magdalena Domel, Mateusz
Mielziuk, Mateusz
Miszkiel, Natalia Szperek, Rafał Topolski, Marcin Tulik
Kl. II c: Andrzej Juszkiewicz, Agata Kowalska, Tomasz Kozłowski, Jacek
Mrozowski, Marcel
Mrozowski, Rafał Przeździak, Aleksandra Wawrzyn
Kl. II d: Bartosz Bazylewicz, Kamil Bobowicz, Kalina Chmielewska,
Kamila Kulik, Renata
Nosorowska, Paulina Sidorowicz, Marcin Wiśniewski
Kl. II Szczecinki: Karolina Chartunowicz, Magdalena Olszewska, Urszula
Radzewicz
Kl. III a: Piotr Grygo, Piotr Olszewski, Martyna Stachowicz, Łukasz
Pawluczuk, Adam Okrągły
Kl. III b: Judyta Barszczewska, Sylwia Mielech, Artur Reut, Aneta
Rybak, Elżbieta Paradowska,
Klaudia Puczyłowska, Angelika Wasilewska, Karolina Sokół,
Ewelina Bartnik,
Agnieszka Bujnowska
Kl. III c: Robert Drobiszewski, Karolina Greś, Katarzyna Przekop,
Mateusz kujawski, Mateusz
Kosiński, Kamila Kamińska, Paulina Łazarska, Łukasz Wirżyński, Urszula
Olszewska,
Iga Sieńko
Kl. III d: Oxana Stadnicka, Małgorzata Dzik, Szymon Domel, Klaudia
Kapuścińska, Kamila
Domalewska, Eliza Łęgowska, Małgorzata Zaborowska
Kl. III e: Eliza Mrozowska, Robert Mrozowski, Aleksandra Banach,
Angelika Jaśkowska, Inez
Sadkowska, Klaudia Szymaszko, Karolina Kozielska, Bartosz Czerniecki,
Marcin Grygo
Kl. IV b: Magda Radzaj (5,4)
Kl. IV c: Melania Góralska (5,2), Paweł Bielenica (5,1),
Marta Grygla ( 5,1), Agata Skórkiewicz
(5,1), Dawid Jachimski (5,0), Joanna brygada (5,0), Karolina Galicka
(4,9), Beata
Łukaszewicz (4,8)
Kl. IV d: Mateusz Sulima (5,0), Mateusz Koncewicz (4,9), Paweł Pajko
(4,9)
Kl. IV e: Marlena Mejsak (5,3), Małgorzata Duda (5,2), Emilia Reszel
(5,1), Paulina Półtorak
(4,9)
Kl. V a: Julia Krzywicka (5,5), Jarosław Nalbach (5,3),
Kl. V b: Paulina Jachimka (5,4), Miłosz Piątkowski (5,0),Anna Żukowska
(5,0), Małgorzata
Stankiewicz (4,9),
Kl. V c: Helena Przywara (5,2), Izabela Kołodzińska (5,0), Anna Pieczur
(4,77),
Kl. V d: Urszula Korąkiewicz (5,0), Robert Śnieżyński (5,0)
Kl. V e: Kamila Cichocka (5,0), Kamil Orłowski (5,0), Izabela Gorlo
(4,78), Damian Wilke (4,78)
Kl. VI a: Łukasz Retel (5,4), Karol Kujawski (5,3), Krzysztof Wojsław
(5,3), Patrycja Pardo (5,2),
Magdalena Zagrodzka (5,2), Urszula Myszczyńska (5,0), Michał Kosiński
(4,89),
Katarzyna Lis (4,89), Izabela Matalewska (4,78)
Kl. VI b: Joanna Chmielewska (5,0), Patrycja Fiertek (5,1), Anna
Tarasiuk (5,0), Emilia Janicka
(4,89)
Kl. VI c: Barbara Chrzanowska (5,0), Klaudia Sowulewska (4,89), Joanna
Szymczyk (4,78)
Kl. VI d: Sławomir Nalbach (5,44), Łukasz Konopko (5,2), Wojciech
Bazylewicz (5,0), Adrian
Domel (4,8), Damian Rowiński (4,8)
Najlepszy absolwent szkoły – Sławomir Nalbach śr.
ocen 5,44 i 39 punktów ze
sprawdzianu klas VI
Rok 2003/2004
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka)
·
Lucja
Piekielniak
(pedagog szkolny) - wicedyrektor
·
Maria
Niedźwiecka
(j. polski)
·
Krystyna
Skakuj
(j. polski)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski, koło literackie)
·
Agnieszka
Zakrzewska
(j. polski)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
·
Urszula
Kraszewska
(j. angielski)
·
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka, koło informatyczne)
·
Marta
Domoradzka
(matematyka, informatyka, koło informatyczne)
·
Iwona
Narkiewicz
(matematyka)
·
Ewelina
Omilian
(matematyka)
·
Danuta
Szrajbert
(matematyka, koło matematyczne)
·
Lucyna
Sadowska
(przyroda)
·
Agata
Mrozowska
(przyroda)
·
Anna
Marczak
(muzyka, zespół wokalny)
·
Tadeusz
Gut
plastyka, koło plastyczne)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Krystyna
Jankowska
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe, wychowanie do życia w
rodzinie)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Helena
Domalewska
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
s. Teresa
Hałat
(religia)
·
Anna
Baj-Gałązka
(wych. fiz., gimnastyka korekcyjna, sekcja kosza)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
·
Dariusz
Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja badmintona)
·
Wiesław
Bukpas
(sekcja
szachowa)
·
Halina
Jaroc
(świetlica)
·
Teresa
Krajewska
(świetlica)
·
Jolanta
Rozmierska
(świetlica, biblioteka)
·
Marek
Zabłocki
(religia)
·
Elżbieta Domasik- Mrozowska (zajęcia korekcyjno
–
kompensacyjne)
Wychowawstwo klas:
-
kl. I a (32 uczniów) - Danuta Grzyb
-
kl. I b (29 uczniów) – Bożena
Pławska
-
kl. I c (26 uczniów) – Maria
Machnacz
-
kl. I Szczecinki (3 uczniów) –
Maria Tomkiewicz
-
kl. II a (30 uczniów) –
Marzena Gołembiewska
-
kl. II b (30 uczniów) - Alicja Sakowska
-
kl. II c (31 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. II Szczecinki (6 uczniów) – Krystyna
Jankowska
-
kl. III a (22 uczniów) – Alicja Suchocka
-
kl. III b ( 18 uczniów) – Elżbieta
Kubacka
-
kl. III c (22 uczniów) – Barbara
Śnieżyńska
-
kl. III d (22 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. III w Szczecinkach ( 8 uczniów) – Krystyna
Jankowska
-
kl. IV a (22 uczniów) – Iwona Narkiewicz
-
kl. IV b (24 uczniów) – Marta Ostrowska
-
kl. IV c (24uczniów) – Anna Marczak
-
kl. IV d (24uczniów) – Ewelina Omilian
-
kl. IV e (22 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. V a (22 uczniów) – Agnieszka Zakrzewska
-
kl. V b (25 uczniów) – Krystyna Skakuj
-
kl. V c (28 uczniów) – Danuta Szrajbert
-
kl. V d (27 uczniów) – Marta Domaradzka
-
kl. V e (28uczniów) – Lucyna Sadowska
-
kl. VI a (19 uczniów) – Anna Baj- Gałązka
-
kl. VI b (28 uczniów) – Elżbieta Wojtkowska
-
kl. VI c (28 uczniów) – Agata Mrozowska
-
kl. VI d (28 uczniów) – Izabela Sobolewska
-
kl. VI e (28 uczniów) – Sylwia Wydra
W szkole jest 656 uczniów i 27
oddziałów oraz
pracuje 40 nauczycieli pełnozatrudnionych i 7 w niepełnym wymiarze
godzin
Wrzesień – ukończono budowę sali gimnastycznej
Wrzesień/ Październik – przeprowadzono mierzenie jakości
pracy szkoły -
p. Dariusz Malinowski z Delegatury w Ełku ( ocena pozytywna)
Październik – nadanie imienia Jana Pawła II i
sztandaru Szkole.
Październik – Nagrodę
Dyrektora Otrzymali : A. Baj –Gałązka, J. Kwiatkowska, D.
Baranowska, A. Mrozowska, M. Machnacz, D. Szrajbert, L. Piekielniak,
E. Wojtkowska
Działalność szkoły:
- powołano zespoły:
a) klasowe (wspólne rozwiązywanie problemów
uczniów),
b) przedmiotowe:
- nauk humanistycznych (J. Kwiatkowska),
- nauk ścisłych (D. Szrajbert),
- nauk przyrodniczych (L. Sadowska)
- kształcenia zintegrowanego (M. Gołębiewska)
c) monitorującego funkcjonowanie WSO (K. Skakuj)
d) monitorującego funkcjonowanie Programu Wychowawczego Szkoły (L.
Piekielniak)
- wydawano gazetkę szkolną (A. Zakrzewska),
- powołano komitet do spraw zorganizowania sztandaru (zgromadzenie
funduszy),
- przybliżono uczniom wiedzę na temat życia i działalności Jana Pawła
II (gazetki, konkursy),
- sprzedawano „cegiełki na zakup sztandaru szkoły,
- przygotowano uroczystość nadania imienia i sztandaru szkole,
- przeprowadzono analizę wyników ze sprawdzianu klas VI z
2003r. i przygotowano
sprawdziany kompetencji dla kl. I-VI,
- uczestniczono w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Sportowego
2003/2004 i w akcji Sprzątanie
Świata,
- prowadzono Klub Sportowy „Trójka” (Z.
Polakowski),
- założono sieć internetową w szkole,
- zakupiono sprzęt nagłaśniający LDM 300 z mikrofonami, programy
multimedialne, nową
kserokopiarkę TOSHIBA i wykładzinę ochronną do sali
gimnastycznej,
- uczniowie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Jak
światełko w tunelu”,
przeprowadzono warsztaty „Papieros oszukuje- nie
daj się nabrać”, i programie „Spójrz
inaczej’ i kołach zainteresowań,
- przeprowadzono spotkania z przedstawicielem Policji na temat
bezpieczeństwa i współpracy
z policja w sytuacjach zagrożenia dzieci,
- przeprowadzono pedagogizację rodziców na temat
„Jak zachęcić dziecko do nauki”, „Jak
rozmawiać ze swoim dzieckiem?”, Jak sobie radzić z
agresją dziecka?”, „Telewizja i
komputer- szansa na rozwój, czy
zagrożenie”, „Narkotyki. Jak uchronić moje
dziecko?”
- organizowano konkursy:
a) recytatorskie: „Mój papież” (J.
Kwiatkowska, A.
Zakrzewska, K. Skakuj) i dla kl. I-III „Poezja
kraina wyobraźni”(B.
Śnieżyńska, A. Sakowska), „Pięknie mówić o
miłości” (K Skakuj)
b) miejsko –gminny ortograficzny (R. Baranowska, B. Pławska),
c) historyczny (I. Sobolewska),
d) wiedzy o mitach (I. Sobolewska, S. Wydra),
e) religijny „Quiz wiedzy o patronie szkoły” (I.
Sobolewska, H. Domalewska),
f) plastyczny poświęcony patronowi szkoły (T. Gut),
g) na najpiękniejszą palmę wielkanocną (H. Domalewska, D. Baranowska)
- zorganizowano Dzień Samorządności dla uczniów Pt.
„Wiosennada” (quiz wiedzy o wiośnie
konkurencje sportowe, przedstawienie o Wiośnie,
mini playback show) – I. Narkiewicz, I.
Sobolewska, H. Jaroc, A. Marczak, A. Baj- Gałązka
oraz Dzień Ziemi (konkursy z przyrody,
rywalizacja sportowa i przedstawienie Pt.
„Eko - Kapturek”) - (L. Sadowska, A. Mrozowska, B.
Śnieżyńska); Turniej o Mistrzostwo Szkoły w
UNIHOC-u i Turniej Piłki Nożnej o Puchar
Prezesa UKS
„Trójka”(Z. Polakowski),
- zorganizowano Dzień Unii Europejskiej w szkole- prezentacja państw
ich kultury, potraw,
przygotowano foldery (I. Sobolewska, I. Narkiewicz),
- przygotowano apele i inscenizacje z okazji Świąt Państwowych (I.
Sobolewska, Jolanta
Kwiatkowska, A. Marczak),
- uczestniczono w akcji „Sprzątamy Świat”,
popularyzowania spożywania warzyw i owoców
przygot. przez fundację „Promocja
Zdrowia” oraz w programie „Podaruj dzieciom słońce
–
zebrano 450zł,
- uczestniczono w Rejonowym Konkursie Matematycznym;
Wojewódzkim Konkursie „Kangur
matematyczny i Ogólnopolskim
„Alfik Matematyczny”; Powiatowym konkursie
recytatorskim
„Poeci pogranicza Warmii i Mazur”;
Powiatowym konkursie plastycznym „Francja w oczach
dziecka”; Diecezjalnym konkursie
„25- lecia
stolicy apostolskiej”; „Przeglądzie
„Jasełka z
Chórem”,
Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej,
- przygotowano w szkole obchody Dnia Rodziny pod hasłem „Ja i
moja rodzina” ( konkursy:
recytatorski, plastyczny, drzewa genealogiczne i koncert
życzeń) – wszyscy nauczyciele
- biblioteka zorganizowała konkursy: „ Czy znasz Kajtkowe
przygody?’, „Czy znasz przygody
Harrego Pottera z V tomu?”, i plastyczny
„Moja ulubiona postać z bajki”, przygotowała
inscenizacje pt.” Celineczka”,
„Baśniowe igraszki”,
- samorząd uczniowski pełnił dyżury na korytarzach w czasie przerw,
przygotował upominki
świąteczne, Pocztę Walentynkową, uczestniczył w
zbiórce pieniędzy na sztandar
„Złotóweczka na sztandar- mali
sponsorzy szkole”- zebrano 373zł,
- napisano projekt o dofinansowanie działalności Klubu Sportowego
,,Trójka”, (Z. Polakowski)
- szkolny Klub „Trójka” zakupił 5 piłek
nożnych, 12
strojów do mini koszykówki, 20
kompletów
dresów dla reprezentacji szkoły i wydał własny
Folder,
- zamontowano i powieszono 42 dyplomy z osiągnięciami sportowymi szkoły
oraz urządzenie i
konserwacja lodowiska przy szkole (Z. Polakowski)
- powołano komisje do ustalania wniosków z posiedzeń Rady
Pedagogicznej (R. Baranowska,
A. Zakrzewska),
- zatwierdzono Statut Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II,
opracowano Szkolny
Program Profilaktyki i „Katalog praw i
obowiązków ucznia”.
Maj – wybrano panie Bożenę Staszkiewicz i Krystynę
Skakuj do Komisji Konkursowej na
stanowiska Dyrektora Szkoły
Osiągnięcia:
- I miejsce ucz. Juli Krzywickiej w Rejonowym Konkursie Języka
Polskiego i udział w
wojewódzkim konkursie w Elblągu (K. Skakuj),
- I miejsce ucz Krzysztofa Rzepeckiego w V Konkursie Matematycznym kl.
II „Mistrz zadań
Tekstowych (M .Gołembiewska)
- II miejsce szkoły w Konkursie Jasełek w Dekanacie
Niepokalanego Poczęcia NMP w Olecku
(D. Baranowska) i wyróżnienie dla szkoły za
najlepsze przygotowanie Jasełek od strony
wokalnej w Diecezjalnym przeglądzie przedstawień jasełkowych
(A. Marczak)
- II miejsce ucz. Natalii Skrodzkiej w Finale Festiwalu
„Gratka dla Nastolatka” (A. Marczak)
- IV miejsce ucz. Jacka Mrozowskiego w Wojewódzkim
Ogólnopolskim Konkursie
Matematycznym „Alfik
Matematyczny” (B. Śnieżyńska),
- III miejsce ucz. Oskara Misiewicza w Miejsko-Gminnym Konkursie
Poetyckim w Gąskach
(R. Baranowska),
- IV miejsce ucz. Oskara Misiewicza w Konkursie matematycznym
kl. II „Mistrz zadań
tekstowych,
- Nagroda dla Oskara Misiewicza w Regionalnym Konkursie Plastycznym
„LEGO”
(R. Baranowska),
- III miejsce ucz. Mateusz Mejsaka w Miejsko- Gminnym Konkursie
Ortograficznym,
- III miejsce ucz. Karoliny Greś w konkursie literackim Pt.
„Szkoła moich marzeń” na szczeblu
powiatu (J. Kwiatkowska)
- V miejsce ucz. Agaty Kowalskiej w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
(A. Zakrzewska),
- I miejsce w Mistrzostwach Powiaty w Czwórboju L.A
chłopców (A. Szarnecki)
- I miejsce w Mistrzostwie Powiatu L.A. na 300m na hali (A. Szarnecki)
- I miejsce chłopców w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej na Hali
(Z. Polakowski),
- II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w
Sztafecie Biegów Przełajowych
Chłopców (A. Szarnecki)
- II miejsce w Powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Chłopców kl. V (Z. Polakowski)
- III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Szkół Podstawowych w
Sztafetowych Biegach
Przełajowych Chłopców (A. Szarnecki)
- III miejsce w Mistrzostwach Powiatu L.A. na 30m na hali (A. Szarnecki)
- II miejsce chłopców w Powiecie Oleckim w
„Piłkarskich piątkach” (Z. Polakowski),
- II miejsce w Rejonie w „Piłkarskich piątkach” (Z.
Polakowski),
- III miejsce w Regionie w „Piłkarskich piątkach”
(Z. Polakowski),
- IX miejsce w finale wojewódzkim w Ogólnopolskim
Turnieju Piłki Nożnej COCA COLA CUP
(Z. Polakowski),
- I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Olecko w
Koszykówce(A. Baj- Gałązka),
- II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Rejonu w Mini
Koszykówce (A. Baj- Gałązka),
- IV miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Regionu w Mini
Koszykówce(A. Baj- Gałązka),
- IV miejsce w Powiecie i II miejsce w Rejonie w Biegach Sztafetowych
Dziewcząt kl. VI
(A. Baj- Gałązka)- zakwalifikowano się na zawody
wojewódzkie,
- IV miejsce w Regatach Żeglarskich o Puchar Dyrektora MOS w Augustowie
(A. Szarnecki)
- II miejsce w gminie w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej
„Z podwórka na stadiony”
(Z. Polakowski)
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego . Najlepsi uczniowie
wyróżnieni:
Kl. I a: Karolina Godlewska, Piotr Jasiński, Magdalena
Michałowska, Patryk Stachurski, Aneta
Wijas, Kamila Zyskowska, Magdalena Żukowska, Monika Danielewicz, Szymon
Klaus,
Anna Pojawis
Kl. I b: Agata Atałap, Mateusz Dzikielewski, Iga Komoń, Damian Koper,
Adam Sapieha, Iga
Sowulewska, Adriana Szarnecka, Magdalena Trockim
Kl. I c: Wiolett Barwińska, Urszula Milszewska, Magdalena Morawska,
Łukasz Motulewicz,
Julita Opanowska, Izabela Paliwoda, Maciej Szmit, Artur Harasim
Kl. I Szczecinki: Roksana Jankowska, Mateusz Rowiński
Kl. II a: Mateusz Bagiński, Konrad Barszczewski, Aleksandra
Chodkiewicz, Agnieszka
Jankowska, Emilia Retel, Michalina Ryszkiewicz, Krzysztof Rzepecki,
Adrianna
Święczkowska, Hubert Taraszkiewicz, Mariko Jasnota, Mateusz Żukowski
Kl. II b: Przemysław Broniszewski, Sylwia Górcewicz, Mateusz
Jurczuk, Jakub Kozłowski,
Patryk Laszkowski, Agata Putra, Damian Szupieńko, Martyna
Wróblewska
Kl. II c: Oskar Misiewicz, Eliza Niewiarowska, Barbara Polakowska,
Tomasz Domel, Magdalena
Urbaniak, Anna Woronko
Kl. III a: Maja Dąbek, Aneta Makowska, Mateusz Mejsak, Aleksander
Mulić, Magdalena
Olszewska, Ewelina Rydzewska, Joanna Sadowska, Marcin Zawadzki
Kl. III b: Damian Adamski, Paulina Buniewicz, Magdalena Domel, Mateusz
Mielziuk,
Rafał Topolski
Kl. III c: Andrzej Juszkiewicz, Agata Kowalska, Tomasz Kozłowski, Jacek
Mrozowski, Marcel
Mrozowski, Rafał Przeździak, Aleksandra Wawrzyn
Kl. III d: Bartosz Bazylewicz, Kamila Bobowicz, Kalina Chmielewska,
Kamila Kulik,
Marcin Wiśniewski
Kl. III Szczecinki: Magdalena Olszewska, Urszula Radzewicz
Kl. IV a: Piotr Grygo, Martyna Stachowicz, Piotr Olszewski, Łukasz
Pawluczuk
Kl. IV b: Judyta Barszczewska, Agnieszka Bujnowska, Sylwia Mielech,
Klaudia Puczyłowska,
Artur Reut, Elżbieta Paradowska, Anna Rybak, Karolina Sokół
Kl. IV c: Karolina Greś, Mateusz Kosiński, Paulina Łazarska, Katarzyna
Przekop
Kl. IV d: Oxana Stadnicka, Natalia Iwanowska, Szymon Domel
Kl. IV e: Aleksandra Banach, Eliza Mrozowska, Angelika Jaśkowska,
Karolina Kozielska,
Inez Sadkowska
Kl. V a: Marcin Dzikielewski, Mariusz Tomaszewski
Kl. V b: Natalia Skrodzka, Magda Sobolewska
Kl. V c: Joanna Brynda, Melania Góralska, Marta Grygla,
Dawid Jachimski, Piotr Kulikowski,
Agata Skórkiewicz
Kl. V e: Małgorzata Duda, Marlena Mejsak, Paulina Półtorak,
Magda Radzaj Emilia Reszel
Kl. VI a: Julia Krzywicka
Kl. VI b: Magdalena Burzyńska, Paulina Jachimska, Miłosz
Piątkowski, Joanna Motulewicz,
Anna Żukowska
Kl. VI c: Izabela Kołodzińska, Helena Przywara, Edyta Wojnowska
Kl. VI d: Urszula Korąkiewicz, Robert Śnieżyński
Kl. VI e: Kamila Cichocka, Izabela Gorlo, Karol Malinowski, Kamil
Orłowski, Damian Wilke,
Magda Matwiejczyk
Najlepszy absolwent szkoły Julia Krzywicka ze średnią ocen 5,68
Rok 2004/2005
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka)
·
Marta
Domoradzka
(wicedyrektor, matematyka, informatyka)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Krystyna
Skakuj
(j. polski)
·
Agnieszka
Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
·
Monika
Szczodruch
(j. angielski)
·
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka, koło informatyczne)
·
Ewelina
Omilian
(matematyka)
·
Iwona
Narkiewicz
(matematyka)
·
Lucyna
Sadowska
(przyroda)
·
Agata
Mrozowska
(przyroda)
·
Tadeusz
Gut
(plastyka, koło plastyczne)
·
Anna
Marczak
(muzyka, zespół
wokalny)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Machnacz
(nauczanie początkowe)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe, biblioteka)
·
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe, wychowanie do życia w
rodzinie)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
·
Helena
Domalewska
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
Anna
Baj-Gałązka
(wych. fiz., gimnastyka korekcyjna, sekcja kosza)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
·
Dariusz
Dźwilewski
(wych. fiz., sekcja badmintona)
·
Wiesław
Bukpaś
(sekcja
szachowa)
·
Halina
Jaroc
(pedagog
szkolny)
·
Jolanta
Rozmierska
(świetlica, biblioteka)
·
Marek
Zabłocki
(religia)
·
Elżbieta Domasik- Mrozowska (zajęcia korekcyjno
–
kompensacyjne)
Wychowawstwo klas:
- kl.
O „A” (21 uczniów) –
Alicja Suchocka
- kl.
O „B” (21 uczniów) –
Elżbieta Kubacka
-
kl. I a (28 uczniów) - Barbara Śnieżyńska
-
kl. I b (26 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. II a (25 uczniów)
– Anna Dębowska
-
kl. II b (28 uczniów) - Bożena Pławska
-
kl. II c (26 uczniów) – Maria Machnacz
-
kl. III a (25 uczniów) – Marzena
Gołembiewska
-
kl. III b (27 uczniów) – Alicja Sakowska
-
kl. III c (26 uczniów) – Renata
Baranowska
-
kl. IV a (27 uczniów) – Agata Mrozowska
-
kl. IV b (25 uczniów) – Ewelina Omilian
-
kl. IV c (25uczniów) – Agnieszka Zakrzewska
-
kl. V a (24 uczniów) – Iwona Narkiewicz
-
kl. V b (24 uczniów) – Tomasz Kuciu
-
kl. V c (23 uczniów) – Anna Marczak
-
kl. V e (23uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. VI b (23 uczniów) – Elżbieta Wojtkowska
-
kl. VI c (28 uczniów) – Izabela Sobolewska
-
kl. VI d (27 uczniów) – Marta Domaradzka
-
kl. VI e (26 uczniów) – Lucyna Sadowska
W szkole jest 528 uczniów i 21
oddziałów oraz pracuje 32 nauczycieli pełnozatrudnionych i 5
w
niepełnym wymiarze godzin
Sierpień – pan Zbigniew Mrozowski
ponownie został powołany na stanowisko
dyrektora SP nr 3 i powołał na swego zastępcę panią Martę Domaradzką
Wrzesień – oddano do użytku boisko szkolne do piłki
nożnej, siatkowej i bieżne.
Działalność szkoły:
- powołano zespół do opracowania planu
działań szkoły na rok 2004/2005 (K. Skakuj),
- powołano zespół do spraw mierzenia jakości szkoły (L.
Sadowska, J. Kwiatkowska, K. Skakuj,
A. Zakrzewska, M. Gołembiewska, R. Baranowska, M.
Domaradzka),
- dokonano zmiany w WSO wprowadzając nową skalę ocen z zachowania (K.
Skakuj,
M. Domaradzka, E. Wojtkowska),
- opracowano wnioski ze sprawdzianu 2004r. do dalszej pracy (J.
Kwiatkowska, Marta
Domaradzka, I. Sobolewska, L. Sadowska, I. Narkiewicz),
- opracowano „system Reagowania Kryzysowego”,
który zapisano w Programie
Profilaktycznym Szkoły,
- znowelizowano Regulamin FŚS SP 3 (L. Sadowska),
- napisano projekt do DANONA w celu dofinansowania obiadów
uczniom (Wyróżniono szkołę,
która otrzymała chłodziarkę),
- rozpoczęto pracę nad utworzeniem klasy sportowej od roku szkolnego
2005/2006,
- zatwierdzono program autorski do nauczania w klasach sportowych (Z.
Polakowski)
i przekazano w kl. III jedną godzinę na zajęcia sportowe w
celu wyłonienia uczniów ze
szczególnymi umiejętnościami sportowymi,
- napisano program autorski do zajęć z piłki koszykowej i siatkowej dla
kasy sportowej
(D. Dźwilewski)
- szkoła wzięła udział w programie „Bezpieczna Warmia i
Mazury”,
- przeprowadzono szkolenia Rady Pedagogicznej w zakresie
„Tworzenia planów Wynikowych”
i „Awansu zawodowego nauczycieli po
zmianach w prawie oświatowym”,
- zorganizowano I Sportowy Festyn Rodzinny (wszyscy nauczyciele),
- przygotowano apel z okazji śmierci papieża Jana Pawła II (J.
Kwiatkowska, A. Marczak,
- przygotowano apele z okazji świąt Państwowych: Odzyskania
Niepodległości, Uchwalenia
Konstytucji 3 Maja, 60-tej rocznicy zakończenia II
wojny światowej (I. Sobolewska, J.
Kwiatkowska, A. Marczak, H. Jaroc),
- przygotowano Jasełka i występ w Kościele NMP i na plebanii
dla rodzin ubogich
(D. Baranowska, A. Marczak)
- zorganizowano Turniej Halowy w Mini Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora
Szkoły Podstawowej
nr 3 i Prezesa UKS
„Trójka” (Z.
Polakowski), pozyskano sponsora, który przekazał
łódź
asekuracyjną z silnikiem i 4 łodzie żaglowe klasy
„Kadet”
- zorganizowano Regaty o puchar Burmistrza Olecka i IV Regaty o Puchar
Prezesa Ligii
Morskiej i Rzecznej Bronisława
Komorowskiego (A. Szarnecki, Z. Polakowski),
- uczestniczono w Ogólnopolskiej Akcji „Cała
Polska czyta dzieciom” (J. Kwiatkowska, A.
Mrozowska),
- przeprowadzono program profilaktyczny „Spójrz
inaczej w
kl. I-III, zajęcia „SAPRE czyli
jak
rozminować agresję” w kl. IV oraz uczestniczono w
spektaklu profilaktyczno-wychowawczym
„Życie bez
czarodziejów”, i „W
ciszy”,
- przeprowadzono pedagogizację rodziców na temat:
„Zapobieganie wadom postawy”,
„Przyczyny niepowodzeń w szkole”,
„Jak zachęcać swoje dziecko do nauki”, Jak sobie
radzić
z agresją dziecka”, „Komputer jak
narkotyk”,
- przygotowano Jasełka, (R. Baranowska, H. Domalewska), Dzień
Ziemi ( L. Sadowska,
A. Mrozowska, B. Śnieżyńska)
- uczestniczono m.in. w : Festiwali Pastorałek, Gratce dla
nastolatka, Powiatowym Konkursie
Literacki „Szkoła moich
marzeń”, Międzynarodowym Konkursie z języka angielskiego i
matematycznego, III Powiatowym Konkursie
literackim „Poeci Pogranicza Warmii Mazur
i Suwalszczyzny, V Oleckiej Olimpiadzie
Matematycznej, II Powiatowym przeglądzie
zespołów teatralnych „Zielona
Gęś”, Turnieju o Puchar Prezydenta miasta Suwałk,
Mistrzostwach Okręgu Warmińsko- Mazurskiego,
- przeprowadzono konkursy: ortograficzny (J. Kwiatkowska),
recytatorski „Mówić pięknie o
miłości” (K. Skakuj, R. Baranowska), matematyczny
„Kangurek” (M. Domaradzka,
I. Narkiewicz), plastyczno- przyrodniczy „Ptaki
Polskie” (A. Mrozowska, L. Sadowska),
plastyczny „Ja i Książka” M.
Ostrowska), wiedzy „Czy znasz tych
bohaterów”
(J. Kwiatkowska), historyczny dla kl. IV-V (I. Sobolewska)
i zorganizowano żywą lekcję historii
starożytnej „RZYM – wieczne
miasto” z udziałem aktorów z
Pomorza (I. Sobolewska), z
języka angielskiego- Test Oxford Plus (E. Wojtkowska),
- biblioteka szkolna przygotowała montaż poetycki poświęcony
twórczości Jana Pawła II „A
jednak człowiek”, uczestniczyła również
w spotkaniach autorskich z pisarką Ewą Ostrowską i
pisarzem Markiem Borawskim,
- zorganizowano VIII Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach(H. Jaroc, Z.
Mrozowski) i I
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji K. Wojtyły (J.
Kwiatkowska, A. Zakrzewska)
- Samorząd uczniowski przeprowadził akcję „Listopadowy
Promyk”, „Góra Grosza”,
„Ludzie
wielkiego Serca- zebrano 191zł., przygotowano
bożonarodzeniowe kartki i upominki z okazji
Św. Wielkanocnych (I. Narkiewicz),
- świetlica organizowała „Turniej Szachowy”,
„Koncert Życzeń, „Mikołajki”,
organizowała
konkurs literacki „Moje wymarzone
wakacje” i plastyczny ilustracja do bajki,
- organizowano pomoc uczniom mającym trudności przez zajęcia
wyrównawcze, korekcyjno-
kompensacyjne, gimnastykę korekcyjną, oraz pomoc w
postaci: darmowe obiady, paczki
świąteczne, udział dzieci w
półzimowisku i uczęszczanie do świetlicy „Nasz
Dom” i
„Puchatek”,
- zorganizowano wyjazdy do Białegostoku, Olsztyna Litwy,
- zorganizowano wyjazd uczniów do Samodzielnego Publicznego
Zespołu Zakładów Opieki
Długoterminowej w Jaśkach z przedstawieniem
„Tradycje Wielkanocne” (J. Kwiatkowska,
Mrozowska)
- stworzono tablicę rekordów szkoły (D. Dźwilewski)
Osiągnięcia:
- I miejsce ucz. Barbary Polakowskiej w III Miejsko-Gminnym
Konkursie Ortograficznym kl. III
(R. Baranowska)
- II miejsce ucz. Maćka Szmita (M. Machnacz) i
wyróżnienie dla ucz. Igi Komoń w I
Powiatowym Konkursie Ortograficznym kl. II
- I miejsce ucz. Łukasz Motulewicz w Powiatowym Konkursie „
Mistrz zadań tekstowych kl. II w
Siejniku (M. Machnacz)
- I miejsce Oskara Misiewicza w Gminnym Konkursie „
Mistrz zadań tekstowych kl. III w
Wieliczkach (R. Baranowska)
- I miejsce ucz. Radka Olszewskiego w gminnym konkursie plastycznym
„Woda,
bezpieczeństwo i zagrożenie” (B.
Śnieżyńska)
- I miejsce ucz, Mariusza Markowskiego w gminnym konkursie
„Ja i moja pani” (A. Suchocka)
- wyróżnienie ucz. Krzysztofa Pogorzelskiego, Diany
Warsiewicz i Dominika Zatowskiego w
gminnym konkursie Plastycznym „Życie i działalność
Jana Pawła II (A. Suchocka)
- wyróżnienie ucz. Krzysztofa Pogorzelskiego w konkursie
plastycznym „Barwy jesieni”
zorganizowany przez Przedszkole w Olecku (A. Suchocka)
- wyróżnienie ucz. Marcina Malinowskiego i Mariusza Pojawę w
ogólnopolskim konkursie
„Zachowaj Trzeźwy umysł” (A.
Mrozowska)
- trzy pierwsze miejsca ucz. Karoliny Sokół, Natalii
Skrodzkiej, Pauliny Półtorak w Festiwalu
Gratka dla Nastolatka (A. Marczak)
- II miejsce ucz. Katarzyny Kowalewskiej, Agnieszki Jankowskiej,
Mateusza Bagińskiego w II
Powiatowym Turnieju Ekologicznym klas III
„Las darem przyrody” (M. Gołembiewska)
- II miejsce ucz. Agaty Kowalskiej w Regionalnym Konkursie Plastycznym
LEGO „Tworzysz
własny, nowy styl -Magiczne Połączenia” (B.
Śnieżyńska)
- III miejsce kl. I a w gminnym konkursie sprawnościowym zorganizowanym
przez Siejnik
(B. Śnieżyńska)
- II miejsce ucz. Elizy Mrozowskiej w Międzyszkolnym Konkursie
Ortograficznym na szczeblu
powiatu (J. Kwiatkowska)
- III miejsce ucz. Marleny Mejsak w gminnym konkursie Ekologicznym w
Siejniku (L Sadowska)
- IV miejsce ucz. Marleny Mejsak w Ogólnopolskim Konkursie
Historycznym „Krąg” na szczeblu
Wojewódzkim (I. Sobolewska),
- V miejsce ucz. Emilii Rejszel w Ogólnopolskim Konkursie
Historycznym „Krąg” na szczeblu
Wojewódzkim (I. Sobolewska),
- I miejsce w I Rundzie Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Wieliczkach (D.
Dźwilewski)
- I miejsce dziewcząt kl. IV w Sztafetowych Biegach Przełajowych w
Powiecie (A. Baj –
Gałązka)
- I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego Mini
Koszykówce (A. Baj- Gałązka)
- I miejsce dziewcząt w VI Mistrzostwach Rejonie
kl. VI w Mini Koszykówce (A. Baj- Gałązka)
- III miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Regionu kl. IV w Mini
Koszykówce (A. Baj- Gałązka)
- I miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora SP 3 w Halowej Lidze Piłki
Nożnej (Z. Polakowski)
- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Olecko w Piłce Nożnej na Hali (Z.
Polakowski)
- II miejsce w Powiatowej Lidze Piłki Nożnej na Hali (Z. Polakowski)
- III miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa UKS
„Trójka” (Z. Polakowski)
- III miejsce eliminacyjnego finału wojewódzkiego ,
Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im.
Marka Wielgusa (Z. Polakowski)
- III miejsce w półfinale wojewódzkim,
Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z
podwórka na
stadion” (Z. Polakowski)
- I miejsce drużynowe w Mistrzostwach Powiatu Szkół
Podstawowych w tenisie stołowym
(A. Szarnecki)
- II miejsce w Podlaskiej Olimpiadzie Młodzieży w Żeglarstwie (A.
Szarnecki)
- II miejsce chłopców kl. VI w Sztafetowych Biegach
Przełajowych w Powiecie (A. Szarnecki)
- II miejsce dziewcząt kl. V w Sztafetowych Biegach Przełajowych w
Powiecie (A. Baj- Gałązka)
- II miejsce szkoły w IV Halowych Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej
Atletyce (A. Baj- Gałązka):
a) I miejsce ucz. Angeliki Adamskiej na 25m i ucz. K.
Barszczewskiego na 300m
b) II miejsce ucz. Kamili Kamińskiej na 300m i J. Malinowskiej na 500m
c) III miejsce ucz. Magdy Sobolewskiej na 300m i ucz. J. Nowak w rzucie
piłką lekarską
d) I miejsce w Sztafecie 5x 200m dziewcząt ( A. Adamska, M.
Góralska, M. Sobolewska, P.
Półtorak, K.
Kamińska) i chłopców ( K. Barszczewski, Sz. Wiertek, K.
Krzywicki,
R. Wasilewski, M. Koncewicz)
- II miejsce dziewcząt kl. V w Sztafetowych Biegach Przełajowych o
Puchar Starosty
(D. Dźwilewski)
- III miejsce dziewcząt kl. VI w Sztafetowych Biegach Przełajowych o
Puchar Starosty
(D. Dźwilewski)
- III miejsce dziewcząt kl. IV w Sztafetowych Biegach Przełajowych w
Powiecie (A. Baj-
Gałązka)
- IV miejsce ucz. Melanii Góralskiej w Powiatowych Biegach
Przełajowych z okazji Inauguracji
Roku Sportowego (D. Dźwilewski)
- szkoła uzyskała 300zł z zorganizowanego Festynu Rodzinnego.
Czerwiec – zakończenie roku szkolnego . Najlepsi uczniowie
wyróżnieni:
Kl. I a: Magda Apulska, Maks Atałap, Paweł Dermont, Igor Dzięgielewski,
Karolina
Kowalewska, Paweł Makowski, Szymon Ołowniuk, Mateusz i Michał
Szafrański,
Marta Żylińska
Kl. I b: Piotr Adamski, Beata Cieśluk, Urszula Jasińska, Adrianna
Retel, Magdalena Sadowska,
Marcel Terlecki
Kl. II a: Magdalena Żukowska, Piotr Jasiński, Magdalena Michałowska,
Kamila Zyskowska,
Anna Pojawis, Jolanta Tomaszewska
Kl. II b: Agata Atałap, Iga Komon, Jakub Mrozowski, Joanna Piekarska,
Adam Sapieha,
Iga Sowulewska, Patryk Stachurski, Adriana Szarnecka, Magdalena Trockim
Kl. II c: Maciej Szmit, Łukasz Motulewicz, Julita Opanowska, Adam
Chmielewski,
Magdalena Murawska, Urszula Maliszewska, Izabela Paliwoda, Wioletta
Barwińska
Kl. III a: Mateusz Bagiński, Konrad Barszczewski, Aleksandra
Chodkiewicz, Agnieszka
Jankowska, Wojciech Mulić, Emilia Retel, Michalina
Ryszkiewicz,
Krzysztof Rzepecki,
Adrianna Święczkowska, Hubert Taraszkiewicz, Mateusz Żukowski
Kl. III b: Przemysław Broniszewski, Mateusz Jurczuk, Jakub Kozłowski,
Patryk Laszkowski,
Agata Putra, Damian Szupieńko, Robert Tuchliński, Martyna
Wróblewska
Kl. III c: Oskar Misiewicz, Barbara Polakowska, Eliza Niewiarowska,
Magdalena Urbaniak,
Anna Woronko, Daniel Kowalewski
Kl. IV a: Marcin Zawadzki, Ewelina Rydzewska, Mateusz Mejsak,
Kl. IV b: Magdalena Domel, Natalia Szperek, Rafał Topolski
Kl. IV c: Agata Kowalska, Aleksandra Wawrzyn
Kl. V a: Martyna Stachowicz
Kl. V b: Judyta Barszczewska, Aneta Rybak, Sylwia Mielech
Kl. V c: Karolina Greś, Mateusz Kosiński, Paulina Łazarska
Kl. V e: Aleksandra Banach, Angelika Jaśkowska, Eliza Mrozowska, Inez
Sadkowska
Kl. VI b: Paulina Marszewska
Kl. VI c: Marta Grygla, Melania Góralska, Agata
Skórkiewicz, Dawid Jachimski, Beata
Łukaszewicz, Karolina Galicka, Joanna Brynda
Kl. VI d: Sara Jasińska, Lena Brodowska
Kl. VI e: Małgorzata Duda, Marlena Mejsak, Paulina Półtorak,
Magda Radzaj, Emilia Reszel
Najlepszym absolwentem szkoły została Marlena Mejsak
Rok 2005/2006
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka)
Lucyna
Sadowska
(wicedyrektor,
przyroda)
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
Agnieszka
Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
Anna
Pol
(j. polski
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
Paweł
Smolera
(j. angielski)
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
Iwona
Narkiewicz
(matematyka)
Ewelina
Omilian
(matematyka)
Agata
Mrozowska
(przyroda)
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
Tadeusz
Gut
(plastyka, koło plastyczne)
Anna
Marczak
(muzyka, zespół
muzyczny)
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
Alicja
Suchocka
(nauczanie początkowe)
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe)
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
Helena
Domalewska
(religia)
Danuta
Baranowska
(religia)
Anna
Baj-Gałązka
(wych. fiz., gimnastyka
korekcyjna)
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki
nożnej)
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
Dariusz
Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja
koszykowa)
Halina
Jaroc
(pedagog szkolny) (sekcja
szachowa)
Helena
Prusko
(psycholog
szkolny)
Agnieszka
Domel
(świetlica)
Anna
Sujata
(świetlica)
Romuald
Andruszkiewicz
(religia)
Krystyna Sasin
(religia)
Wychowawstwo klas:
kl. O „A” (27
uczniów) – Marzena
Gołembiewska
kl. O „B” (20
uczniów) – Renata
Baranowska
kl. I a (27
uczniów) - Alicja Suchocka
kl. I b (27
uczniów) – Elżbieta
Kubacka
kl. I c (25
uczniów) – Alicja
Sakowska
kl. II a (28
uczniów)
– Barbara Śnieżyńska
kl. II b (27
uczniów) - Bożena
Staszkiewicz
kl. III a (26
uczniów) – Anna
Dębowska
kl. III b (29
uczniów) – Bożena
Pławska
kl. III c (26
uczniów) – Maria
Tomkiewicz
kl. IV a (28
uczniów) – Dariusz
Dźwilewski
kl. IV b (28 uczniów)
– Elżbieta Wojtkowska
kl. IV c (25 uczniów)
– Anna Pol
kl. V a (27 uczniów)
– Agata Mrozowska
kl. V b (27 uczniów)
– Ewelina Omilian
kl. V c (26 uczniów)
– Agnieszka Zakrzewska
kl. VI a (21uczniów)
– Iwona Narkiewicz
kl. VI b (24 uczniów)
– Tomasz Kuciun
kl. VI c (22 uczniów)
– Izabela Sobolewska
kl. VI e (22 uczniów)
– Jolanta Kwiatkowska
W szkole jest 512 uczniów i 20 oddziałów oraz
pracuje 38 nauczycieli
Sierpień – pani Lucyna Sadowska została powołana na
stanowisko wicedyrektora szkoły
Działalność szkoły:
powołano zespoły do:
- opracowania Szkolnego Systemu Badania
Osiągnięć- Edukacyjnych
Uczniów ,
Wyników dla poprawy jakości nauczania (L. Sadowska, I.
Narkiewicz, A. Zakrzewska, A. Marczak, B. Pławska)
- mierzenia jakości pracy szkoły (R.
Baranowska, J. Kwiatkowska, E. Omilian, A. Zakrzewska),
- opracowania wyników
sprawdzianów kl.
VI (A. Zakrzewska, I. Sobolewska, A. Mrozowska, E. Omilian),
wprowadzono zmiany w WSO zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji
Narodowej,
podjęto działania profilaktyczne w związku z zagrożeniem wirusem
ptasiej grypy (spotkania z przedst. służby zdrowia i stacji sanitarno
– epidemiologicznej, leśnikami),
przeprowadzono badania kompetencji klas VI, przeprowadzono sprawdziany
semestralne dla klas I-VI,
zatwierdzono regulamin korzystania z telefonów
komórkowych przez uczniów na terenie
szkoły,
przygotowano folder reklamujący naszą szkołę,
prowadzono zajęcia sportowe ,,Żyj zdrowo i radośnie”,
prowadzono zajęcia profilaktyczne „Zapobiegaj
wściekliźnie”
w kl. 0-3, „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”,
„Zapobieganie zagrożeniom pasożytami przewodu pokarmowego u
dzieci, „Spójrz inaczej” i wychowawcze:
„Środowisko w którym żyjemy,
„Modelik”,
zorganizowano Święta Szkoły (H. Jaroc, A. Sakowska, A. Marczak, I.
Narkiewicz, A. Zakrzewska),
zorganizowano szkolenie na temat ,,Wykorzystania wyników
sprawdzianów zewnętrznych do podnoszenia jakości pracy
szkoły” (J. Grzyb) i szkolenia na temat ,,Agresja i przemoc
rówieśników w szkole”, ,,Jak
współpracować i
wspomagać rodziców w zaspakajaniu potrzeb dzieci”
oraz
,,Wolność oddechu- zapobiegaj astmie” (H. Jaroc, H. Prusko),
przygotowano jasełka (H. Domalewska, D. Baranowska)
przeprowadzono szkolenie przeciwpożarowe dotyczące ewakuacji
uczniów w czasie zagrożenia,
postanowiono opiekować się grobem pana Jerzego Neya wieloletniego
nauczyciela SP 3,
zorganizowano Wieczornicę na temat „Miłości i cierpienia w
rodzinie”(wystawa prac plastycznych, konkurs literacki o
cierpieniu w rodzinie, przedstawienie (T. Gut, J. Kwiatkowska, A.
Zakrzewska, A. Pol, B. Śnieżyńska, A. Dębowska, A. Marczak, H. Jaroc)
zorganizowano Międzyklasowy Turniej Wiedzy i Sprawności dla klas IV
– VI ( D. Dźwilewski i wychowawcy klas), Turniej
Piłki
Nożnej Halowej LZS-u Chłopców (D. Dźwilewski),V Regat o
Puchar
Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej Posła na Sejm RP Pana Bronisława
Komorowskiego (Z. Mrozowski,
A. Szarnecki, Z. Polakowski) , regat w klasie Optymist i Ladet o Puchar
Dyrektora Szkoły (A. Szarnecki), Turniej o Puchar Dyrektora
SP 3
i Halowy Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Miasta Olecka (Z.
Polakowski)
przygotowano apel upamiętniający rocznicę śmierci patrona szkoły Jana
Pawła II (H. Domalewska, A. Pol, I. Narkiewicz, T. Gut, A. Marczak, A.
Szarnecki),
przygotowano apel i inscenizację z okazji Świąt Narodowych (I.
Sobolewska, J. Kwiatkowska, A. Marczak),
kontynuowano akcję czytania dzieciom pod nazwą „Cała gmina
czyta
dzieciom”- udział burmistrza, dyrektora ROK „Mazury
Garbate” i dyrektora MOSiR- u (J. Kwiatkowska, A. Mrozowska),
samorząd uczniowski uczestniczył w akcjach: „Listopadowy
promyk”, „Góra Grosza”-
102,60zł „Super
Szkoła”, zorganizował, Andrzejki szkolne,
Walentynki,
przygotował kartki świąteczne),
biblioteka przeprowadziła konkursy” Kubuś Puchatek wiecznie
śmieszny”, „Świat w Bullerbyn i u nas”,
przygotowała
inscenizację „Zaczarowany świat bajek” (M.
Ostrowska),
przeprowadzono konkursy: plastyczny „Najpiękniejsza kartka
świąteczna”, matematyczne „Z Matematyką na
Ty”,
„”Matematyka i ja”(I. Narkiewicz, E.
Omilian),
historyczne: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od
Oberżyna do Wiednia”, ,, Z historią na Ty” dla klas
IV-VI
(I. Sobolewska)
uczestniczono w obchodach Dnia Niepodległości na terenie miasta Olecka,
w V Marszu Żywej Pamięci Sybirakom w Białymstoku i w I Przeglądzie
Piosenki Patriotycznej (A. Marczak), w corocznej zbiórce
pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala w Olecku (D.
Baranowska, A. Pol, D. Dźwilewski), w Przeglądzie Jasełek (D.
Baranowska, A. Marczak), w I Gminnym Pikniku Harcerskim, w
Mistrzostwach Olecka Dzieci i Młodzieży w Szachach pod patronatem
Burmistrza Olecka,
posadzono drzewko dębu wyhodowanego z żołędzi poświęconych przez Jana
Pawła II
udział w Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów
Teatralnych „Zielona Gęś” (H. Jaroc, A. Pol, T.
Kuciu)
prowadzono zajęcia wyrównawcze z matematyki(D. Szrajbert),
przygotowujące do sprawdzianu kl. VI (I. Narkiewicz, E. Omilian),
wychowawczo- terapeutyczne dla uczniów
sprawiających
trudności wychowawcze (H. Prusko), edukacyjno- plastyczne „W
zdrowym ciele zdrowy duch”
zorganizowano Turniej Mistrza Ortografii Klas III (B. Pławska, R.
Baranowska),
zorganizowano Dzień Wiosny („Wiosenny Turniej klas IV-VI
‘’– I. Narkiewicz, D. Dźwilewski i
wychowawcy klas) i
Dzień Ziemi (L. Sadowska, A. Mrozowska, A. Szarnecki i wychowawcy klas),
przeprowadzono w ramach pedagogizacji rodziców spotkania na
temat; „Potrzeby dziecka i postawy rodzicielskie”,
„Potrzeba dialogu w rodzinie” i spotkanie z panią
dr
Bożenną Kamińską na temat objawów astmy i sposobu pomocy
osobom
chorym,
wybrano nowy Zarząd Rady Rodziców (Jarosław Bagieński,
Jadwiga
Kozłowska, Jarosław Kowalewski, Ewa Świerzbin, Małgorzata Barszczewska,
Jerzy Olszewski)
Osiągnięcia:
Laureaci Rejonowego Konkursu Matematycznego, uczennica Judyta
Barszczewska (E. Omilian) i ucz. Maciej Bubrowski (I.
Narkiewicz)
ucz. Judyta Barszczewska uzyskała tytuł Laureata
Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (E. Omilian),
II miejsce ucz. Judyty Barszczewskiej w Rejonie w
Ogólnopolskim
Konkursie Historycznym „Dzieje oręża polskiego. Od Obertyna
do
Wiednia” (I. Sobolewska),
wyróżnienie ucz. Elizy Mrozowskiej i Roberta Mrozowskiego w
Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie RP (I. Sobolewska),
wyróżnienie dla Zespołu „Nastolatek” za
stronę wokalną w Festiwalu Jasełek w Ełku (A. Marczak)
III miejsce ucz. E. Mrozowskiej w Rejonowym Konkursie Języka Polskiego
(J. Kwiatkowska),
III miejsce Zespołu „Nastolatki” w I Gminnym
Konkursie Pieśni Patriotycznych (A. Marczak),
I miejsce ucz. Igi Sowulewskiej i III miejsce Agaty Atałap z
kl.
III b w IV Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym
„Lubię
Ortografię”(B. Pławska),
I miejsce szkoły w konkursie na najpiękniejszą palmę
wielkanocną (D. Baranowska)
II miejsce ucz Elizy Mrozowskiej w Powiatowym Konkursie Ortograficznym
(J. Kwiatkowska),
III miejsce ucz. Urszuli Jasińskiej z kl. II b w Powiatowym Konkursie
Ortograficznym (B. Staszkiewicz),
V miejsce ucz. Marty Żylińskiej i Marcela Terleckiego w Powiatowym
Konkursie Ortograficznym, (B. Śnieżyńska, B. Staszkiewicz),
IV miejsce ucz. Łukasza Motulewicza w Powiatowym Konkursie
matematycznym „Mistrz zadań tekstowych” (M.
Tomkiewicz)
I miejsce ucz. Aleksandry Olszewskiej w Biegach Przełajowych (D.
Dźwilewski)
I miejsce ucz. Jakuba Kozłowskiego w Biegach Przełajowych na Otwarcie
Sportowego Roku Szkolnego (Z. Polakowski)
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafecie kl. V (Z. Polakowski)
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetach kl. IV (Z. Polakowski)
I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Sztafecie kl. IV (Z. Polakowski)
II miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafecie kl. IV (Z.
Polakowski)
I miejsce szkoły w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Piłce Nożnej
Halowej Szkół Podstawowych (Z. Polakowski),
I miejsce w Powiatowej Lidze w Piłce Nożnej w Hali (chł.1993r.)
– Z. Polakowski
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i III w Półfinale
wojewódzkim „Z podwórka na
stadion”
(dz.-1996r.) – Z. Polakowski
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ogólnopolskiego Turnieju
„Z podwórka na stadion”- chł.1996 (Z.
Polakowski)
II miejsce w Półfinale i udział w finale
wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej
im.
Marka Wielgusa – chł. 1995r.(Z. Polakowski)
II miejsce w Powiatowej Lidze w Piłce Nożnej w Hali (chł.1993r.)
– Z. Polakowski
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu „Piątki
piłkarskie” – chł. 1993r. (Z. Polakowski)
III miejsce w Mistrzostwach Rejonu 6 „Piątki
piłkarskie” – chł. 1993r. (Z. Polakowski)
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu L.A. na Hali (Z. Polakowski)
III miejsce w Mistrzostwach Rejonu i XII w Finale
Wojewódzkim kl. V (Z. Polakowski)
III miejsce w Turnieju Kwalifikacyjnym COCA COLA CUP (Z. Polakowski)
I miejsce ucz. Aleksandry Olszewskiej w biegach przełajowych
„Ku Słońcu” (D. Dźwilewski)
III miejsce ucz. Urszuli Olszewskiej w biegach przełajowych
„Ku Słońcu” (D. Dźwilewski)
I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych kl. IV w Powiecie (D.
Dźwilewski)
I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych kl. V w Powiecie (D.
Dźwilewski)
II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych kl. VI w Powiecie (D.
Dźwilewski)
I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych kl. IV w Rejonie (D.
Dźwilewski)
III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych kl. V w Rejonie (D.
Dźwilewski)
II miejsce w finale wojewódzkim Sztafetowych Biegach
Przełajowych klas VI (D. Dźwilewski)
I i II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce
(300m)- D. Dźwilewski) –
II miejsce w V Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Halowych Zawodach
Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych (D. Dźwilewski),
II miejsce szkoły w Czwórboju Lekkoatletycznym w powiecie
(D. Dźwilewski),
I miejsce dziewcząt kl. IV w Turnieju Mini Koszykówki w Ełku
(D. Dźwilewski),
II miejsce dziewcząt kl. V-VI w Turnieju Mini Koszykówki w
Ełku (D. Dźwilewski),
I miejsce w Turnieju Koszykówki o Puchar Prezesa
UKS 3 w Olecku (D. Dźwilewski)
I miejsce w Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora SP3 w
Olecku (D. Dźwilewski)
III miejsce w VI Mistrzostwach Rejonu w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt
Szkół Podstawowych (D. Dźwilewski),
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Oleckiego w Piłce Nożnej Halowej
Dziewcząt Szkół Podstawowych (D. Dźwilewski)
Czerwiec - Najlepsi uczniowie szkoły:
kl. I a: Joanna Cybulska, Kamil. Grygla, Kamil Januszczyk, Żaneta
Kasperuk, Filip Matelski, Maria Motulewicz, Anna Nawrocka, Izabela
Szumieć, Anna Szwedrys, Marta Turowska
kl. I b: Julia Bielecka, Weronika Boguszewska, Hubert Brogowski, Zofia
Abczak, Olga Jankowska, Natalia Hryniewicz, Monika Metelak, Magdalena
Reut, Jakub Wądołowski, Szymon Nalewajko, Jakub Putra, Natalia
Przyborowska
kl. I c: Zuzanna Adamska, Karolina Barszczewska, Żaneta Czerwińska,
Weronika Gorlo, Piotr Kosiński, Wiktoria Laszkowska, Jakub Popko,
Cezary Sadowski, Paweł Sadowski, Oliwia Szyłak, Maja Terlecka, Marcela
Wojciechowska
kl. II a: Magdalena Apulska, Maksymilian Atałao, Miachał Bronikowski,
Iga Dzięgielewska, Paweł Makowski, Magdalena Zakrzewska, Marta
Żylińska,
kl. II b: Urszula Jasińska, Adrianna Retel, Magdalena Sadowska, Marcel
Terlecki, Piotr Adamski
kl. III a: Magdalena Żukowska, Magdalena Michałowska, Anna Pojawis,
Piotr Jasiński
kl. III b: Agata Atałap, Mateusz Dźwilewski, Iga Komon, Jakub
Mrozowski, Adam Sapieha, Iga Sowulewska, Patryk Stachurski, Adrianna
Szarnecka, Magdalena Trockim
kl. III c: Maciej Szmit, Łukasz Motulewicz, Patryk Bernecki, Adam
Chmielewski, Julita Opanowska, Magdalena Morawska
kl. IV a: Barbara Polakowska
kl. IV b: Aleksandra Chodkiewicz (5,2), Oskar Misiewicz (5,1), Emilia
Retel (5,2), Michalina Ryszkiewicz (5,0), Adrianna Święczkowska (5,2),
Krzysztof Rzepecki (4,8), Agnieszka Jankowska (4,9)
kl. IV c: Emilia Mielech (4,9), Przemysław Broniszewski (4,9), Patryk
Laszkowski (4,8)
kl. V a: Marcin Zawadzki, Rydzewska Ewelina, Magdalena Olszewska,
Mateusz Mejsak, Aneta Makowska, Joanna Sadowska
kl. V b; Mateusz Mielziuk (4,9)
kl. V c: Maciej Bubrowski (5,1), Jacek Mrozowski (5,1), Aleksandra
Wawrzyn (5,0), Agata Kowalska (4,9), Marcel Mrozowski (4,8)
kl. VI a: Martyna Stachowicz (5,1), Łukasz Pawluczuk (4,78)
kl. VI b: Judyta Barszczewska (5,50), Sylwia Mielech (4,9), Klaudia
Puczyłowska (4,8)
kl. VI c: Karolina Greś (4,9), Łukasz Wirżyński (4,8), Mateusz Kosiński
94,8)
kl. VI e: Eliza Mrozowska (5,7), Angelika Jaśkowska (5,2), Robert
Mrozowski (5,2), Inez Sadowska (5,1), Aleksandra Banach (4,9)
Najlepszy absolwent szkoły Eliza Mrozowska ze średnią ocen 5,7
Rok 2006/2007
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
Zbigniew Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka)
Lucyna
Sadowska
(wicedyrektor, przyroda)
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
Agnieszka
Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
Anna
Pol
(j. polski)
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
Justyna
Pardo
(j. angielski)
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
Iwona
Narkiewicz
(matematyka)
Ewelina
Omilian
(matematyka)
Agata
Mrozowska
(przyroda)
Anna
Marczak
(muzyka, zespół
muzyczny)
Tadeusz
Gut
(plastyka)
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe)
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
Elżbieta
Kubacka
(nauczanie początkowe)
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
Alicja
Suchocka
(nauczanie początkowe)
Marta
Ostrowska
(biblioteka)
s. Aneta
Tobiasz
(religia)
Danuta
Baranowska
(religia)
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki
nożnej)
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
Dariusz
Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja koszykowa)
Arkadiusz
Bujak
(wych. fiz.)
Halina
Jaroc
(pedagog szkolny) (sekcja
szachowa)
Katarzyna
Ogonowska
(psycholog
szkolny)
Agnieszka
Domel
(świetlica)
Anna
Sujata
(świetlica)
Romuald
Andruszkiewicz
(religia)
Krystyna Sasin
(religia)
Krystyna Nurzyńska-Jakuszko
(logopeda)
Wychowawstwo klas:
kl. O „A”
(25 uczniów)
– Bożena Pławska
kl. O „B”
(25 uczniów)
– Maria Tomkiewicz
kl. I a
(24 uczniów)
– Marzena Gołembiewska
kl. I b
(22
uczniów) – Renata
Baranowska
kl. I c
(20
uczniów) – Anna
Dębowska
kl. II a
(26 uczniów)
– Alicja Suchocka
kl. II b
(28
uczniów) – Elżbieta
Kubacka liczbę uczniów
sprawdzić
kl. II c
(26 uczniów)
– Alicja Sakowska
kl. III a
(29 uczniów)
– Barbara Śnieżyńska
kl. III b
(28 uczniów)
– Bożena Staszkiewicz
kl. IV a
(28 uczniów)
– Iwona Narkiewicz
kl. IV b
(26 uczniów)
– Jolanta Kwiatkowska
kl. IV c
(26uczniów)
– Izabela Sobolewska
kl. V a
(28 uczniów)
– Dariusz Dźwilewski
kl. V b
(27 uczniów)
– Elżbieta Wojtkowska
kl. V c
(26 uczniów)
– Anna Pol
kl. VI a
(26 uczniów)
– Agata Mrozowska
kl. VI b
(27 uczniów)
– Ewelina Omilian
kl. VI c
(26 uczniów)
– Agnieszka Zakrzewska
W szkole jest 19 oddziałów i 493 uczniów
Wrzesień – awans zawodowy uzyskali:
Zbigniew Mrozowski
nauczyciel dyplomowany
Bożena Pławska
nauczyciel dyplomowany
Iwona Narkiewicz
nauczyciel mianowany
Tadeusz Gut
nauczyciel mianowany
Anna Pol
nauczyciel kontraktowy
Agnieszka Domel
nauczyciel kontraktowy
Października - 16.10.2006r. odsłonięcie tablicy pamiątkowej
poświęconej patronowi szkoły- Janowi Pawłowi II .
autor projektu
tablicy -
Tadeusz Gut,
wykonawca
- Jerzy Tumialis
Działalność szkoły:
powołano zespół do opracowania planu działań Szkoły na rok
2006/2007 (Z. Zakrzewska, E. Omilian, A. Mrozowska, Z. Polakowski, A.
Dębowska, L. Sadowska) i zespół do spraw wewnętrznego
mierzenia
jakości pracy szkoły (J. Kwiatkowska, A. Zakrzewska, E. Omilian, A.
Mrozowska, I. Narkiewicz, B. Pławska, R. Baranowska, L. Sadowska)
wprowadzono zmiany w WSO według rozporządzenia z 8.09.2006r. dotyczące
oceny z zachowania (E. Wojtkowska)
uczestniczono w obchodach Marszu Sybiraków w Białymstoku,
Dnia Sybiraka w Olecku (H. Jaroc, I. Sobolewska)
zorganizowano Regaty na zakończenie sezonu (A. Szarnecki, Z.Mrozowski)
przygotowano uroczystość związaną z odsłonięciem tablicy pamiątkowej
poświęconej patronowi szkoły- Janowi Pawłowi II (wszyscy nauczyciele)
analizowano wyniki sprawdzianów klas VI i opracowano
konkretne
zadania dla poprawy wyników w nauce (zespoły przedmiotowe)
podjęto ściślejszą współpracę nauczycieli,
rodziców,
pedagoga i psychologa w obszarze uczniów stwarzających
trudności
wychowawcze i dydaktyczne
uczestniczono w Edukacji muzycznej i teatralnej (koncerty muzyki
poważnej, przedstawienia teatralne)
powołano p. A. Zakrzewską jako przedstawiciela RP do
współpracy z OKE,
uczestniczono w europejskim programie „Uwierzyć w siebie (
przygotowano Święto Szkoły, Koncert Mikołajkowy i wystąpiono z nim a
Hospicjum w Jaśkach) – H. Jaroc, M. Marczak
uczestniczono w koncercie „kolędowanie rodzinne w
Suwałkach (A. Marczak, H. Jaroc)
Osiągnięcia:
wyróżnienie Zespołu w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej (A.
Marczak)
III miejsce ucz. Ady Święczkowskiej i VI miejsce ucz. Emilii Retel w
„Cecyliadzie” XII Konkursu Piosenki Religijnej (A.
Marczak,
D. Baranowskiej)
I miejsce w powiecie w Mini Koszykówce dziewcząt (D.
Dźwilewski)
I miejsce ucz. Aleksandry Olszewskiej w Biegach Przełajowych kl. V- VI
na Inauguracji Roku Sportu (D. Dźwilewski)
I miejsce ucz. Ady Szarneckiej; II Martyny Falkiewicz; III Agnieszki
Urbanowicz w Biegach Przełajowych na rozpoczęcie roku
szkolnego w
kategorii dziewcząt klas III-IV(D. Dźwilewski)
IX miejsce ucz. Agaty Wojsiat i X miejsce Aleksandry Ulikowskiej w
biegach przełajowych na rozpoczęcie roku szkolnego w kategorii
dziewcząt klas V-VI
IV miejsce ucz. Damiana Olszewskiego w biegach przełajowych
na
rozpoczęcie roku szkolnego w kategorii chłopców
klas III-IV
V miejsce ucz. Kacpra Sulimy w biegach przełajowych na
rozpoczęcie roku szkolnego w kategorii chłopców
klas V-VI
II miejsce w grupie w turnieju rozgrywek Żaków-ligi okręgowej
II miejsce w Rejonie VI w Mini Koszykówce dziewcząt (D.
Dźwilewski)
Rok 2007/2008
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (informatyka)
·
Lucyna
Sadowska
(wicedyrektor, przyroda)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Agnieszka
Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
·
Anna Pol -
Smokowska
(j. polski)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
Justyna
Pardo
(j. angielski)
·
Karolina
Snarska
(j. angielski)
·
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
·
Iwona
Narkiewicz
(matematyka)
·
Ewelina
Omilian
(matematyka)
·
Agata
Mrozowska
(przyroda)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
·
Tadeusz
Gut
(plastyka, koło plastyczne)
·
Anna
Marczak
(muzyka, zespół
muzyczny)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Krystyna
Wawrzyn
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
Małgorzata
Łazarska
(nauczanie początkowe)
·
Marta Ostrowska
-Gdak
(biblioteka)
·
s. Anna
Bernat
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
Wojciech
Rejterada
(wych. fiz., gimnastyka korekcyjna)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
·
Dariusz
Dźwilewski
(wych. fiz., sekcja koszykowa)
Paweł
Czajkowski
(wych. fizyczne)
·
Halina
Jaroc
(pedagog szkolny)
·
Katarzyna
Ogonowska
(psycholog
szkolny)
·
Agnieszka
Domel
(świetlica)
·
Monika
Aszurkiewicz
(świetlica)
·
Marek
Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo klas:
- kl.
O „A” (25 uczniów) –
Barbara Śnieżyńska
- kl.
O „B” (22 uczniów) –
Małgorzata Łazarska
-
kl. I a (20 uczniów) - Bożena Pławska
-
kl. I b (19 uczniów) – Maria
Tomkiewicz
-
kl. I c (19 uczniów) –
Krystyna Wawrzyn
-
kl. II a (24 uczniów) –
Marzena Gołembiewska
-
kl. II b (20 uczniów) - Renata
Baranowska
-
kl. II c (20 uczniów) - Anna Dębowska
-
kl. III a (26 uczniów) – Alicja Suchocka
-
kl. III b (27 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. III c (26 uczniów) – Alicja Sakowska
-
kl. IV a (27 uczniów) – Agata Mrozowska
-
kl. IV b (18 uczniów) – Ewelina Omilian
-
kl. IV c (18 uczniów) – Agnieszka Zakrzewska
-
kl. V a (28 uczniów) – Iwona Narkiewicz
-
kl. V b (28 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. V c (23 uczniów) – Izabela Sobolewska
-
kl. VI a (26 uczniów) – Dariusz Dźwilewski
-
kl. VI b (24 uczniów) – Elżbieta Wojtkowska
-
kl. VI c (23 uczniów) – Anna Pol
W szkole jest 464 uczniów i 20 oddziałów oraz
pracuje 38 nauczycieli
Wrzesień – pani J. Pardo uzyskała stopień
nauczyciela kontraktowego
Działalność szkoły:
- wprowadzono mundurki szkolne
- powołano opiekunów zespołów przedmiotowych:
a) nauk humanistycznych – A. Zakrzewską
b) matematyki – E. Omilian
c) przyrody – A. Mrozowska
d) kształcenia zintegrowanego – K. Wawrzyn
e) sportu i rekreacji – A. Szarnecki
- powołano zespół wychowawczy: L. Sadowska, H. Jaroc, K.
Ogonowska, I. Narkiewicz
i monitorujący Program Profilaktyki: H. Jaroc, K. Ogonowska,
A. Mrozowska, M.
Gołembiewska
- powołano opiekunem Samorządy Szkolnego: I. Narkiewicz, Kroniki
Szkolnej: B.
Śnieżyńską, Strony internetowej szkoły (T. Kuciuna), Klubu
Sportowego „Trójka” (Z.
Polakowskiego)
- wprowadzono identyfikatory dla uczniów (opracował T. Gut)
- zorganizowano apel z okazji Święta Szkoły oraz przygotowano
ślubowanie klas I (H.
Jaroc, A. Pol, A. Marczak, J. Kwiatkowska, T. Gut,
i ślubowanie K. Wawrzyn, B.
Pławska, M. Tomkiewicz)
- prowadzono spotkania z rodzicami na temat dysleksji w związku z
trwającym
Tygodniem Świadomości z Dysleksją (A. Dębowska, H. Jaroc, K.
Ogonowska)
- zorganizowano montaż- słowno muzyczny z okazji Święta Niepodległości
(I.
Sobolewska, A. Pol, A. Marczak)
- przeprowadzono przedmiotowe sprawdziany semestralne i z j.
angielskiego dla kl. I-III
i IV-VI
- zorganizowano Wigilię
- przygotowano Jasełka i zaprezentowano je w kościele NMP w Olecku (s.
Bernata, D.
Baranowska, A. Marczak)
- powołano zespół do opracowania regulaminu przyznawania
stypendiów
motywacyjnych uczniom (J. Kwiatkowska, K. Narkiewicz, E.
Omilian)
- przeprowadzono szkolenie Rady na temat „Jak rozmawiać z
rodzicami - K.
Ogonowska); „Znaczenie oceniania wspierającego
ważnym elementem wzbudzania
motywacji u uczniów”,
„Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami
uczniów” ,
„Rozwijanie zdolności i twórczego
myślenia- praca z uczniem zdolnym” – M. Burba,
oraz „Nauczyciel Funkcjonariusz
publiczny: prawa i obowiązki” – E. Papadopulu
- uczestniczono w akcji Pij Mleko
- uczestniczono w spektaklach teatralnych „Igraszki z
diabłem” i „Tygrys Pietrek”
- przygotowano uczniów do przeglądu pieśni religijnej
„Cecyliada” (A. Marczak, D.
Baranowska)
- przygotowano apel z okazji 3Rocznicy śmierci Jana Pawła II patrona
szkoły (s.
Bernata, A. Pol, H. Jaroc, D. Baranowska)
- wykonano gazetkę poświęconą patronowi szkoły (s. Bernata)
- zakupiono podręczniki do szkoły, żeby uczniowie ich nie
nosili do szkoły
- przeprowadzono sprawdzian kompetencji dla kl. III
- przyjęto projekt regulaminu Samorządu Uczniowskiego (I. Narkiewicz)
- zorganizowano Dni Rodziny – festiwal sportowo –
rekreacyjno
- przygotowano przedstawienie z okazji Uchwalenia Konstytucji 3Maja (I.
Sobolewska,
J. Kwiatkowska)
- zorganizowano konkursy: VI Konkurs Ortograficzny (R.
Baranowska, B. Pławska, A.
Dębowska), historyczny „Z historią na
Ty” dla klas IV-V (I. Sobolewska), z przyrody
„Pomóżmy kasztanowcom” i
„Sikorka” (A. Mrozowska) i „Wiosenne
przebudzenie” (L.
Sadowska), z matematyki „Mistrz zadań
tekstowych” kl. II (A. Dębowska)
- przeprowadzona akcję „Cały powiat czyta dzieciom”
(A. Mrozowska, J. Kwiatkowska)
- uczestniczono w I Wojewódzkim Przeglądzie Państw UE (I.
Sobolewska)
- zrobiona zdjęcie całej społeczności szkolnej
- uczestniczono w Festynie z okazji Dnia Dziecka w Ełku (I. Sobolewska,
D.
Baranowska)
- przeprowadzono egzamin sprawnościowy dla uczniów kl. III
do kl. sportowej
- zorganizowano Turniej Piłki Nożnej o Puchar prezesa UKS
Trójka (Z. Polakowski) i
Turniej w koszykówce o Puchar Dyrektora Szkoły
(D. Dźwilewski)
- uczestniczono w XXXVII posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Promocji
Gminy,
Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Olecku (prezentacje
szkół i ich udział w życiu
szkoły – I. Narkiewicz)
Kwiecień – wizytacja szkoły przez p. Bożenę Winnicką
(pozytywna ocena pracy szkoły)
Maj – wizytacja kanoniczna J. E. Ks. Biskupa Romualda
Kamińskiego - biskupa pomocniczego
Diecezji Ełckiej
Osiągnięcia:
- I miejsce ucz. Basi Polakowskiej w Powiatowym Konkursie
Ortograficznym (A. Pol)
- I miejsce ucz. Pawła Sadowskiego w „Mistrzu zadań
tekstowych” kl. III oraz wyróżnienie Zuzi
Adamskiej (A. Sakowska)
- I miejsce ucz. Aleksandry Krupy w „Mistrzu zadań
tekstowych” kl. II ( A. Dębowska)
- I miejsce ucz. Jakuba Sobczaka i Michała
Panasiewicza
} w konkursie „Fajną
- II miejsce ucz. Joli Breczko i Natalii
Klimowicz
}książkę wczoraj
- III miejsce ucz. Kuby Dziubińskiego, Oli Chodkiewicz, Sylwii
Górcewicz } czytałem” (szkoła
otrzymała 65 pozycji książkowych na kwotę 1200zł
–M. Ostrowska- Gdak, A. Smokowska,
R. Baranowska, K. Wawrzyn)
- II miejsce w konkursie świetlic szkolnych w Gąskach (A. Domel, M.
Aszurkiewicz)
- I miejsce w rejonowych zawodach koszykówki dziewcząt w
Giżycku (D. Dźwilewski)
- I miejsce w Halowych Mistrzostwach Powiatu w LA (D.
Dźwilewski, Z. Polakowski)
- I miejsce ucz. Aleksandry Olszewskiej i V miejsce ucz.
Agnieszki Urbanowicz w
województwie w biegach przełajowych (D.
Dżwilewski)
- I i III miejsce w województwie w przełajowych biegach
mieszanych kl. V i VI (D. Dźwilewski i
Z. Polakowski)
- I i II miejsce uczniów w Turnieju Szachowym (H. Jaroc)
- II miejsce uczniów w turnieju piłki nożnej w Stradunach
(Z. Polakowski)
- III miejsce w finale wojewódzkim w piątkach piłkarskich
(Z. Polakowski)
- IV miejsce w Halowym Turnieju piłki nożnej w Białej Piskiej kl. IV a
(A. Szarnecki)
- IV miejsce w finale wojewódzkim w piłce koszykowej
dziewcząt (D. Dźwilewski)
- VIII miejsce w województwie w zawodach sportowych w
szachach ( D. Dźwilewski)
- IX miejsce w finale wojewódzkim w czwórboju
lekkoatletycznym dziewcząt (D. Dźwilewski)
Czerwiec - najlepsi uczniowie szkoły:
- kl. I a: Chajencka Anna, Urszula Głowacka, Magdalena Motulewicz,
Aleksandra Mrozowska,
Jakub Reut, Julia Staszewska, Beata Trocka, Szymon Zagrodzki, Tomasz
Szerel
- kl. I b: Paulina Kamińska, Angelika Kasperuk, Filip Kozłowski, Maria
Kulik, Weronika
Rudzińska, Dariusz Święczkowski, Dominika Słomska
- kl. I c: Agata Bielenica, Julia Zamojska, Kamila Szulińska, Kamila
Sienica, Martyna
Sobczak, Marcin Dadura
- kl. II a: Julia Butyłkin, Natalia Czara, Martyna Jabłońska, Klaudia
Retel, Gabriela Ryszkiewicz,
Justyna Sakowska, Malwina Taraszkiewicz, Małgorzata Zduniak, Karina
Wasilczyk,
Urszula Życzkowska
- kl. II b: Paweł Kordowski, Anna Retel, Hubert Jachimski, Jakub
Sobolewski
- kl. II c: Zuzanna Bubrowska, Aleksandra Krupa, Ewa Makowska, Piotr
Płaziński, Gabriel
Jagłowski
- kl. III a: Nikola Andrelczyk, Joanna Cybulska, Kamil
Grygla, Kamil Januszczyk, Żaneta
Kasperuk, Filip Metelski, Maria Motulewicz, Anna Nawrocka, Izabela
Szukieć,
Anna Szwedrys, Marta Turowska
- kl. III b: Julia Bielecka, Weronika Boguszewska, Hubert Brogowski,
Olga Jankowska,
Monika Metelak, Konrad Półtorak, Magdalena Reut, Jakub
Wądołowski, Emilia
Tokajuk, Jakub Putra,
- kl. III c: Zuzanna Adamska, Karolina Barszczewska, Piotr
Kosiński, Wiktoria Laszkowska,
Sebastian Mielech, Andrzej Olszewski, Jakub Popko, Cezary Sadowski,
Oliwia Szyłak, Paweł Sadowski, Marcela Wojciechowska
kl. IV a: Magdalena Ampulska (5,09), Karolina Kowalewska
(4,91), Marcel Terlecki (4,91),
Adrianna Retel (4,82),
kl. IV b: Iga Dzięgielewska (5,09), Marta Żylińska (5,09), Magdalena
Zakrzewska (4,91),
Michał Bronikowski (4,82),
kl. IV c: Urszula Jasińska (5,36), Magdalena Sadowska (5,18)
kl. V a: Iga Sowulewska (5,18), Piotr Jasiński (4,91), Adrianna
Szarnecka (4,82)
kl. V b: Anna Pojawis (5,27), Magdalena Żukowska (5,27) Magdalena
Michałowska (5,18),
Iga Komoń (5,0),
kl. VI a: Barbara Polakowska (5,10), Eliza Niewiarowska(4,90),
Aleksandra Olszewska (4,90),
Martyna Wróblewska (4,80)
kl. VI b: Jakub Sobczak (5,27), Ola Chodkiewicz (5,36), Oskar Misiewicz
(5,36), Ada
Święczkowska (5,27), Agnieszka Jankowska (4,82), Emilia Retel (5,27),
Michalina
Ryszkiewicz (5,0), Krzysztof Rzepecki (4,82), Sylwia
Górcewicz
(4,91),
Konrad Barszczewski (4,82)
- kl. VI c: Emilia Mielech (5,36), Agata Putra (5,09), Anna Woronko
(5,09), Patryk Laszkowski
(4,9), Jan Klimasara (4,8)
Najlepszym absolwentem szkoły został Jakub Sobczak ze średnią 5,72
Rok 2008/2009
Wrzesień – skład Rady Pedagogicznej:
·
Zbigniew
Mrozowski
dyrektor szkoły (wychowanie fizyczne)
·
Lucyna
Sadowska
(wicedyrektor, przyroda)
·
Jolanta
Kwiatkowska
(j. polski)
·
Agnieszka
Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
·
Anna Pol -
Smokowska
(j. polski)
·
Elżbieta
Wojtkowska
(j. angielski)
Justyna
Pardo
(j. angielski)
·
Karolina
Snarska
(j. angielski)
·
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
·
Iwona
Narkiewicz
(matematyka)
·
Ewelina
Omilian
(matematyka)
·
Agata
Mrozowska
(przyroda, koło przyrodnicze)
·
Tomasz
Kuciun
(technika, informatyka)
·
Tadeusz
Gut
(plastyka, koło plastyczne)
·
Anna
Marczak
(muzyka, zespół
muzyczny)
·
Marzena
Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Krystyna
Wawrzyn
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja
Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie początkowe)
·
Anna
Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena
Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria
Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Renata
Baranowska
(nauczanie początkowe)
Małgorzata
Łazarska
(nauczanie początkowe)
·
Marta Ostrowska
-Gdak
(biblioteka)
·
s. Anna
Bernat
(religia)
·
Danuta
Baranowska
(religia)
·
Wojciech
Rejterada
(wych. fiz., gimnastyka korekcyjna)
·
Zbigniew
Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja żeglarska)
·
Dariusz
Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja koszykowa)
Paweł
Czajkowski
(wych. fizyczne)
·
Halina
Jaroc
(pedagog szkolny)
·
Katarzyna
Ogonowska
(psycholog
szkolny)
·
Agnieszka
Domel
(świetlica)
·
Monika
Aszurkiewicz
(świetlica)
·
Marek
Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo klas:
- kl.
O „A” (27 uczniów) –
Alicja Suchocka
- kl.
O „B” (26 uczniów) –
Alicja Sakowska
-
kl. I a (23 uczniów) - Barbara
Śnieżyńska
-
kl. I b (24 uczniów) –
Małgorzata Łazarska
-
kl. I c (21 uczniów) – Bożena
Staszkiewicz
-
kl. II a (19 uczniów) – Bożena
Pławska
-
kl. II b (18 uczniów) - Maria Tomkiewicz
-
kl. II c (19 uczniów) - Krystyna Wawrzyn
-
kl. III a (24 uczniów) – Marzena
Gołembiewska
-
kl. III b (20 uczniów) –-
Renata Baranowska
-
kl. III c (18 uczniów) – Anna Dębowska
-
kl. IV a (28 uczniów) – Elżbieta
Wojtkowska
-
kl. IV b (27 uczniów) – Justyna Pardo
-
kl. IV c (28 uczniów) – Anna Smokowska
-
kl. V a (26 uczniów) – Agata Mrozowska
-
kl. V b (19 uczniów) – Ewelina Omilian
-
kl. V c (18 uczniów) – Paweł Czajkowski
-
kl. VI a (28 uczniów) – Iwona Narkiewicz
-
kl. VI b (28 uczniów) – Jolanta Kwiatkowska
-
kl. VI c (21 uczniów) – Izabela Sobolewska
W szkole jest 462 uczniów i 20 oddziałów oraz
pracuje 38 nauczycieli
Sierpień- awans zawodowy uzyskali: Agnieszka Zakrzewska (nauczyciel
dyplomowany),
Małgorzata Łazarska (nauczyciel kontraktowy), Aneta Bernat (nauczyciel
kontraktowy), Karolina Snarska (nauczyciel kontraktowy), Monika
Aszurkiewicz
(nauczyciel kontraktowy),Katarzyna Ogonowska i Wojciech Rejterada
(nauczyciel
kontraktowy)
Wrzesień - udział w imprezie sportowej pod Memoriałem im. Władysława
Żurowskiego
Działalność szkoły:
- zrezygnowano z jednolitego stroju uczniów i przyjęto
projekt o zmianie stroju uczniowskiego
w Statucie Szkoły
- przeprowadzono inwentaryzację klas i powołano komisję w składzie J.
Kwiatkowska, P.
Czajkowski, B. Śnieżyńska, R. Baranowska, E. Omilian
- podjęto działania wspierające uczniów mających
trudności i zdolnych w nauce
- zapoznano z materiałami dotyczącymi pracy z uczniem zdolnym (B.
Śnieżyńska, I.
Narkiewicz)
- zorganizowano Święto Szkoły i uczestniczono w konkursie Poezji
Patriotycznej (A. Marczak,
A. Suchocka, B. Śnieżyńska, M. Łazarska, A. Dębowska, K
Wawrzyn, B, Pławska, M
Gołembiewska, R. Baranowska, J. Kwiatkowska)
- przygotowano uroczystości obchodów Święta Niepodległości
(I. Sobolewska, A. Smokowska,
A. Marczak)
- przeprowadzono szkolenie na temat „Przeciw działanie
przemocy w szkole” (H. Jaroc)
- omówiono procedury postępowania z nieletnimi w sytuacjach
łamanie prawa, naruszenia
godności osobistej nauczyciela jako funkcjonariusza
publicznego (T. Jegliński - przedstawiciel
Komendy Powiatowej w Olecku)
- przeprowadzono sprawdziany semestralne w kl. IV- V (j. polski,
historia, przyroda, matema-
tyka) i z j, angielskiego w kl. I –VI
- zorganizowano zajęcia sportowe dla uczniów na
ferie
- zorganizowano Jasełka (s. A. Bernat, D. Baranowska, A. Marczak, A.
Smokowska, E.
Omilian, A. Szarnecki)
- zorganizowano koncert kolęd w hospicjum na Jaśkach (A. Marczak, H.
Jaroc)
- przygotowano płyty ze ślubowania kl. I (T. Kociun)
- przygotowanie przez uczniów kl. VI a apelu o właściwym
zachowaniu uczniów
Osiągnięcia:
- Grand Prix w Festiwalu Kolęd ucz. Wiola Barwińska (A. Marczak, D.
Baranowska)
- II miejsce ucz. Wioli Barwińskiej w konkursie muzycznym o tematyce
religijnej i wyróżnienie
D. Święczkowskiego – kl. II b oraz Anety Wijas
– kl. VI a (A. Marczak, D. Baranowska)
- III miejsce w konkursie Świetlic Szkolnych (A. Domel)
- I miejsce w rejonie w piłce ręcznej dziewcząt (D. Dźwilewski)
- I miejsce w powiecie w piłce ręcznej dziewcząt (D. Dźwilewski)
- I miejsce w powiecie w piłce koszykowej dziewcząt (D.
Dźwilewski)
- I miejsce w rejonie w piłce koszykowej dziewcząt (D.
Dźwilewski)
- I miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców (A.
Szarnecki)
- I miejsce w powiecie w czwórkach dziewcząt w
siatkówce (P. Czajkowski)
- I miejsce w powiecie w trójkach dziewcząt w
siatkówce (P. Czajkowski)
- II miejsce w IV Zimowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP1
w Olecku (A.
Szarnecki)
- II miejsce w trójkach w siatkówce
chłopców (A. Szarnecki)
- III miejsce w czwórkach w siatkówce
chłopców (A. Szarnecki)
- IV miejsce w rejonie w trójkach i
czwórkach dziewcząt w siatkówce (P. Czajkowski)
Rok 2009/2010
Wrzesień
– skład
Rady Pedagogicznej:
·
Lucyna Sadowska
(dyrektor,
przyroda)
·
Iwona Narkiewicz
(wicedyrektor, matematyka)
·
Jolanta Kwiatkowska
(j. polski)
·
Agnieszka Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
·
Anna Pol – Smokowska
(j. polski)
·
Elżbieta Wojtkowska
(j. angielski)
· Justyna
Pardo
(j.
angielski)
·
Karolina Snarska
(j. angielski)
·
Izabela Sobolewska
(historia, koło
europejskie)
·
Ewelina Omilian
(matematyka)
·
Agata Mrozowska
(przyroda, koło przyrodnicze)
·
Tomasz Kuciun
(technika,
informatyka, koło modelarskie)
·
Tadeusz Gut
(plastyka, koło plastyczne)
·
Anna Marczak
(muzyka, zespół muzyczny)
·
Marzena Gołembiewska (nauczanie
początkowe)
·
Alicja Sakowska
(nauczanie
początkowe)
·
Krystyna Wawrzyn
(nauczanie
początkowe)
·
Bożena Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie
początkowe)
·
Anna Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Renata Baranowska
(nauczanie początkowe)
·
Małgorzata
Łazarska
(nauczanie początkowe)
·
Marta Ostrowska -Gdak (biblioteka)
·
s.
Anna Bernat
(religia)
· Danuta
Baranowska
(religia)
· Zbigniew
Mrozowski
(wychowanie fizyczne)
·
Wojciech Rejterada
(wych. fiz., gimnastyka
korekcyjna)
·
Zbigniew Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej)
·
Artur
Szarnecki
(wych.
fiz., sekcja
żeglarska)
·
Dariusz Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja
koszykowa)
·
Halina Jaroc
(pedagog szkolny)
·
Katarzyna Ogonowska
(psycholog szkolny)
·
Agnieszka Domel
(świetlica)
·
Monika Aszurkiewicz
(świetlica)
·
Marek Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo
klas:
-
kl. O
„A” (28 uczniów)
– Renata
Baranowska
-
kl. O
„B” (27 uczniów)
– Marzena
Gołembiewska
-
kl. Ia
(23 uczniów) - Alicja Suchocka
-
kl. I b
(24 uczniów) – Alicja Sakowska
-
kl. I c
(23 uczniów) – Anna Dębowska
-
kl. II a (24
uczniów) –
Barbara Śnieżyńska
-
kl. II b (23
uczniów) - Małgorzata
Łazarska
-
kl. II c (22
uczniów) - Bożena
Staszkiewicz
-
kl. III a (18
uczniów) –
Bożena Pławska
-
kl. III b (18
uczniów) –- Maria Tomkiewicz
-
kl.
III c (21
uczniów) - Krystyna Wawrzyn
-
kl. IV a (24
uczniów) –
Jolanta Kwiatkowska
-
kl. IV b (20
uczniów) –
Karolina Snarska
-
kl. IV c (22
uczniów) – Tomasz
Kuciun
-
kl. V a (28
uczniów) – Elżbieta
Wojtkowska
-
kl. V b (28
uczniów) – Justyna
Pardo
-
kl. V c (26
uczniów) – Anna
Smokowska
-
kl. VI a (24 uczniów) – Agata
Mrozowska
-
kl. VI b (16 uczniów) – Ewelina
Omilian
-
kl. VI c (16 uczniów) – Wojciech
Rejterada
W
szkole jest 455 uczniów i 20 oddziałów oraz
pracuje 38 nauczyciel
Sierpień
-
awans
zawodowy uzyskali:
Ewelina
Omilian (nauczyciel mianowany)
Danuta Baranowska
(nauczyciel dyplomowany),
Dariusz
Dźwilewski (nauczyciel dyplomowany),
Tomasz
Kuciun (nauczyciel dyplomowany),
Agata
Mrozowska (nauczyciel dyplomowany)
Izabela
Sobolewska (nauczyciel dyplomowany)
Sierpień
- podziękowanie panu
Zbigniewowi
Mrozowskiemu za pełnienie funkcji dyrektora
szkoły
przez 10 lat i
powołanie pani Lucyny Sadowskiej na to stanowisko.
Wrzesień
- wytypowano do Nagrody
Burmistrza Z.
Mrozowskiego i D. Dźwilewskiego
Działalność
szkoły:
-
zgodnie
z
rozporządzeniem ministra wprowadzono 1 godz. zajęc
darmowych pracy z
uczniami
-
uczestniczono w programie „Mleko
świeże”
i „Owoce w szkole” – kl. III oraz Małej
Akademii Pływania
dla dzieci z rodzin ubogich
-
nawiązano współpracę ze Wszechnicą Mazurską dotyczyła
prowadzenia zajęć dla
studentów ( K. Wawrzyn, B. Śnieżyńska) oraz ze Szkołą
Muzyczną w ramach Roku
Chopina
-
uczestniczono w VII Marszu Żywych w Białymstoku i obchodach Dnia
Sybiraka
-
zorganizowano zajęcia wyrównawcze i korekcyjno
–kompensacyjne
-
powołano zespoły przedmiotowe, zespół monitorujący
funkcjonowanie
wewnątrzszkolnego prawa
(I. Narkiewicz, E. Wojtkowska, B. Pławska), zespół
wychowawczy (I. Narkiewicz,
H. Jaroc, K. Ogonowska, K. Wawrzyn, J. Kwiatkowska, A. Mrozowska, E.
Pojawa),
zespół Monitorujący
Program Profilaktyki ( H. Jaroc, K. Ogonowska, B. Śnieżyńska, A.
Mrozowska, M.
Gołembiewska, E. Pojawa)
-
przeprowadzono zmiany w regulaminie przyznawania stypendium motywacyjnego za wyniki w
nauce lub osiągnięcia ( I. Narkiewicz, E. Wojtkowska, J. Kwiatkowska)
-
powołano komisję do opracowania procedury
interwencyjnej w szkole (sposoby reagowania w
przypadkach kradzieży, palenia papierosów (I. Narkiewicz, H.
Jaroc, K.
Ogonowska, A.Suchocka)
-
zorganizowano Dzień Dysleksji (H. Jaroc, I. Narkiewicz)
-
przeprowadzono sprawdziany semestralne i próbne dla kl. VI
-
przygotowano apel z okazji Święta Niepodległości ( I. Sobolewska, D.
Baranowska)
-
zorganizowano I edycję Olimpiado- Ortografiady (I. Narkiewicz, A.
Dębska, K.
Ogonowska, H. Jaroc,
A. Domel. E. Pojawa)
-
przygotowano Jasełka (D. Baranowska, A. Marczak E. Pojawa)
-
uczestniczono w VI Powiatowym Konkursie Kolęd pt. „Szkolne
Kolędowanie (A.
Marczak, R.Baranowska,
M. Gołembiewska)
-
zorganizowano Koncert Kolęd w Hospicjum w Jaśkach (A. Marczak, H. Jaroc)
-
uczestniczono w akcji „Pomóżmy kasztanowcom w
Powiecie Oleckim” ( A. Mrozowska)
-
przygotowano lodowiska przy szkole (Z. Polakowski)
-
przeprowadzono Konkurs Tradycje Wielkanocne (D. Baranowska, T. Gut)
-
przygotowano Misterium Drogi Pańskiej (S. Aneta Bernat)
-
zorganizowano Dzień Wiosny (H. Jaroc. M. Ostrowska- Gdak) i konkurs
„Wiosenne
przebudzenie”
(K. Wawrzyn, M. Tomkiewicz)
-
uczestniczono w miejsko-gminnym X Konkursie Poetyckim- „Teatr
jednego aktora”
–(M.
Łazarska,
K. Wawrzyn)
-
zorganizowano Dzień Ziemi (A. Mrozowska)
-
uczestniczono w Gratce dla Nastolatka (A. Marczak) i koncertach
organizowanych
przez
Szkołę
Muzyczną w Olecku
-
zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski o Poezji Karola Wojtyły
(A.
Zakrzewska, A.
Smokowska,
J. Kwiatkowska, D. Baranowska
-
uczestniczono w uatrakcyjnieniu pobytu dzieci powodzian z Bierunia (H.
Jaroc,
E. Pojawa, A.
Sakowska
i nauczyciele wychowania fizycznego)
-
przeprowadzono kiermasz podręczników (M. Ostrowska- Gdak)
-
przygotowano częśc artystyczną na Olimpiadę Milusińskich (B Pławska, M.
Łazarska)
-
przygotowano apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3
Maja ( I. Sobolewska, J. Kwiatkowska)
-
zorganizowano zawody o puchar Prezesa UKS Trójka ( A.
Szarnecki, Z Polakowski)
-
zorganizowani Turniej Szachowy ( H. Jaroc)
-
przeprowadzono konkurs historyczny dla klas V i VI ( I. Sobolewska)
-
przygotowano tablicę z osiągnięciami uczniów ( B.
Śnieżyńska, M. Łazarska)
-
zorganizowano Piknik Rodzinny
-
przygotowano prelekcję dla rodziców i nauczycieli
„Jak rozmawiać z dziećmi”,
„Komputer w życiu
dziecka” (K. Ogonowska)
-
uczestniczono w szkoleniach na temat „Dostosowania wymagań
dla uczniów ze
specyficznymi
potrzebami edukacyjnymi” i „ Wewnętrzna struktura
Rady Pedagogicznej a
efektywność
pracy szkoły” ( przeprowadzone przez M. Burba pracownika WMODN w Ełku) oraz
„Pozyskiwanie funduszy strukturalnych na cele
edukacyjne” (przeprowadziła A.
Milczarek z
oddziału Regionalnego EFS w Ełku)
-
przyjęto Kodeks Etyczny Pracowników
-
przygotowano tablicę z osiągnięciami uczniów (B. Śnieżyńska,
M. Łazarska)
-
powołano zespół do opracowania scenariusza uroczystości
posadzenia Dębu Pamięci
(L.
Sadowska,
I. Narkiewicz, I. Sobolewska, A. Zakrzewska, J. Kwiatkowska,)
Osiągnięcia:
-
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym
„Mój szkolny kolega z misji (S.
Nazareta)
-
tytuł laureat dla ucz. Magdaleny Ampulskiej w Wojewódzkim
Konkursie Wiedzy o
Senacie oraz
wyróżnienie dla Igi Dzięgielewskiej i
Michała Bronikowskiego (I. Sobolewska)
-
nagroda I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka
Angielskiego „Fox” dla ucz.
GabrieliBagan
i II stopnia dla Zuzanny Bubrowskiej (E. Wojtkowska, K. Snarska)
-
I miejsce ucz. Marcina Dadury , II miejsce Aleksandry Mrozowskiej , III
miejsce
Gabrieli
Bagan w konkursie
matematycznym Kangur (K.
Wawrzyn, B. Pławska)
-
I miejsce ucz. Agaty Bielenicy i III miejsce Jakuba Reuta w Powiatowym Konkursie
Mistrz Zadań
Tekstowych (K. Wawrzyn, B. Pławska)
-
I miejsce ucz. J.
Ogonowskiego i IV E .
Banas w Powiatowym Konkursie Ortograficznym (B.
Śnieżyńska, B. Staszkiewicz)
-
II miejsce ucz. Jana Ogonowskiego i III miejsce Dawida Kułakowskiego w
Powiatowym
Konkursie
Mistrza Zadań Tekstowych ( B. Śnieżyńska, M Łazarska)
-
II miejsce ucz. Marceli Wojciechowskiej i V miejsce Marty Żylińskiej w
Powiatowym Konkursie Ortograficznym
w Wieliczkach (A. Smokowska, J. Kwiatkowska)
-
III miejsce ucz. Weroniki Rudzińskiej w VII Powiatowym Konkursie
Ortograficznym
(M.
Tomkiewicz)
-
III miejsce ucz. Zuzanny Adamskiej w Konkursie Logicznego Myślenia
–„Główka
Pracuje”
-
III miejsce ucz. W. Warejko i wyróżnieni M. Brodowskiej w
Między szkolnym
Konkursie
Recytatorskim
w Wieliczkach ( R. Baranowska, M. Gołembiewska)
-
wyróżnienie ucz. Pawła Sadowskiego i Szymona Kowalewskiego w
Konkursie
Matematycznym
Kangur ( I. Narkiewicz)
-
wyróżnienie ucz. Julii Bieleckiej w Powiatowym Konkursie
Recytatorskim Poezji
Karola
Wojtyły
(A. Zakrzewska)
-
wyróżnienie ucz. Magdaleny Sadowskiej, Pawła Sadowskiego,
Emilii Tokajuk w V
Mazurskim Konkursie
na Prezentację Multimedialną – „Jan Paweł II-
Świadectwo Miłości” (T. Kuciun)
-
wyróżnienie ucz. Wiktorii Daniłowicz w Konkursie Piosenki
Przedszkolnej w ROK
„MazuryGarbate”
-
I miejsce w IX Mistrzostwach Powiatu Oleckiego Szkół Lekkiej
atletyce w Hali
(E. Baj–
Gałązka
i A. Szarnecki)
-
I miejsce w sztafecie przełajowej i zakwalifikowanie się do
zawodów
wojewódzkich
-
I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy
Kowale Oleckie (Z
Polakowski)
-
I miejsce w V Zimowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP1 ( A.
Szarnecki)
-
I miejsce w rejonowych zawodach sportowych w mini koszykówce
dziewcząt (D.
Dźwilewski)
-
II miejsce w powiatowych zawodach sportowych w piłce siatkowej ( D.
Dźwilewski)
-
II miejsce w powiatowych zawodach sportowych w halowej piłce nożnej (
A.
Szarnecki)
Czerwiec
-
najlepsi uczniowie szkoły:
-
grupa O A:
Wiktoria Daniłowicz,
Natalia Piotrowska, Anna Miluc, Patrycja Sidorowicz,
Mateusz
Kabak, Alicja
Szarnecka, Oliwia Karbasz, Marek Truszkowski,
Brigida
Góralczyk,
Mateusz Kondracki, Julia Surażyńska
-
grupa O B:
Maja Kamińska, Michał
Rytwiński, Kamil Milczarek, Maja Brodowska
Julia
Gorlo
-
kl. I a: Julia Czarniecka,
Maciej
Giczewski, Joanna Jasińska, Joanna Klaus,
Maja
Grabek, Zuzanna
Kopiczko, Natalia Kowalewska,
Patrycja
Motulewicz Agnieszka
Świerzbin, Zuzanna
Tomaszewska, Dawid
Zawistowski,
Krzysztof Zduniak,
Marcel Bobowicz
-
kl. I b: Hanna
Kempisty,
Zuzanna Kopiczko, Maciej Kosiński, Sylwia
Bacewic,
Natalia
Kowalewska,
Magdalena Muster, Weronika Smyk, Olaf Sujata,
Julia
Szulińska,
Martyna Ulikowska, Klaudia Wiśniewska, Weronika
Klepacka
-
kl. I c: Martyna Jankowska,
Zuzia Kabak,
Katarzyna Kamińska, Kacper Kapliński,
Zuzia
Kieczeń,
Aleksandra Lachowicz, Dominika Wojciechowska,
Natalia
Żychniewicz
-
kl. II a: Maciej
Budzyński,
Gabriela Jeglińska, Agata Kuciun, Julia Łapucka,
Oliwia
Maj, Katarzyna Mrozowska,
Jakub Nowakowski, Jan Ogonowski,
Klaudia Sadowska,Maciej Waszkiewicz,
Wojciech Wojciechowski
-
kl. II b: Jakub Barszczewski,
Jakun Białanowski, Natalia Golik, Filip Kosiński, Dawid
Kułakowski,
Gabriela
Kamińska, Jan Jeleniewicz, Gabriela Niedzwiecka,
Wiktoria
Płazińska, Karolina
Pogorzelska
-
kl. II c: Elżbieta
Banas,
Bianka Dąbek, Gabriela Fiertek, Aleksandra Jaroniec,
Wiktoria
Jurczyk,
Mateusz Moroz, Gabriela Olszewska, Julia
Raczkowska, Ada Rant, Dominik
Sobczak, Natalia
Giedrojc
-
kl. III a: Anna
Chajęcka,
Urszula Głowacka, Magdalena Motulewicz,
Aleksandra
Mrozowska,
Przemysław Przemielewski, Jakub Reut,
Tomasz
Szerel, Paweł
Czerniecki
-
kl. III b: Paulina
Kamińska,
Angelika Kasperuk, Filip Kozłowski, Maria Kulik,
Weronika
Rudzińska,
Dominika Słomska
-
kl. III c: Agata
Bielenica,
Gabriela Bagan, Marcin Dadura, Martyna Sobczak,
Kamila
Sienica, Julia
Zamojska, Iga Sikorska, Kamila Szulińska
-
kl. IV a: Malwina
Taraszkiewicz
(5,36), Gabriela Ryszkiewicz (5.27), Małgorzata
Zduniak (5,27), Urszula
Życzkowska (4,82), Julia Butyłkin (5,18), Martyna
Jabłońska(5,09), Justyna Sakowska
(5,09), Natalia Czara (5,00), Karina
Wasilczyk (5,00),
-
kl. IV b: Hubert
Jachimski
(5,27), Anna Retel (5,09), Magdalena Skindzier (4,82)
-
kl. V a: Zuzanna
Bubrowska
(5,45), Aleksander Krupa (5,18), Ewa Makowska
(5,09), Łukasz Szymulewski
(5,09), Gabriela Jagłowska (5,00), Maciej
Kowalewski(4,91),Marcela Łapińska
(4,82), Piotr Płaziński (4,82), Urszula
Tomczyk (4,82)
-
kl. V b: Paweł
Sadowski (5,36),
Julia Bielecka (5,0), Weronika Boguszewska (5,0),
Jakub
Popko (4,91),
Jakub Wądołowski (4,91), Anna Nawrocka (4,82)
-
kl. V c: Maria
Motulewicz (5,3),
Cezary Sadowski (4,8)
-
kl. VI a: Magdalena
Ampulska
(…..), Paweł Makowski (…), Adrianna Retel (..)
-
kl. VI b: Iga
Dzięgielewska(5,55), Marta Żylińska (5,55), Michał Bronikowski (5,18),
Magdalena
Zakrzewska
(5,18), Dominika Konopka (5,00),Michał i Mateusz
Szafranowscy
(5,00)
-
kl. VI c: Urszula
Jasińska
(5,45), Magdalena Sadowska (5,45)
Najlepszą
absolwentką został Iga
Dzięgielewska i otrzymała Srebrne Pióro
Rok 2010/2011
Wrzesień
– skład
Rady Pedagogicznej:
·
Lucyna Sadowska
(dyrektor,
przyroda)
·
Iwona Narkiewicz
(wicedyrektor, matematyka)
·
Jolanta Kwiatkowska
(j. polski)
·
Agnieszka
Zakrzewska (j.
polski, koło literackie)
·
Anna Pol – Smokowska
(j. polski)
·
Elżbieta Wojtkowska
(j. angielski)
·
Justyna
Pardo
(j.
angielski)
·
Karolina Snarska
(j. angielski)
·
Izabela Sobolewska
(historia, koło
europejskie)
·
Ewelina Omilian
(matematyka)
·
Agata Mrozowska
(przyroda, koło
przyrodnicze)
·
Tomasz Kuciun
(technika,
informatyka)
·
Tadeusz Gut
(plastyka,
koło plastyczne)
·
Anna Marczak
(muzyka, zespół muzyczny)
·
Marzena Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Krystyna Wawrzyn (nauczanie
początkowe)
·
Bożena Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja Suchocka (nauczanie
początkowe)
· Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie
początkowe)
·
Anna Dębowska (nauczanie
początkowe)
·
Bożena Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria Tomkiewicz (nauczanie
początkowe)
·
Renata Baranowska
(nauczanie
początkowe)
·
Małgorzata
Łazarska
(nauczanie
początkowe,
kronika szkolna)
·
Marta Ostrowska –Gdak
(biblioteka, samorząd uczniowski)
·
s. Anna Bernat
(religia)
· Danuta
Baranowska
(religia)
·
Zbigniew
Mrozowski
(wychowanie
fizyczne)
·
Wojciech Rejterada
(wych. fiz., gimnastyka
korekcyjna)
·
Zbigniew Polakowski
(wych. fiz.,
sekcja piłki nożnej, Prezes UKS Trójki,
opiekun pocztu sztandarowego)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.,
sekcja
żeglarska)
·
Dariusz Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja
koszykowa)
·
Halina Jaroc
(pedagog szkolny)
·
Katarzyna Ogonowska
(psycholog
szkolny)
·
Agnieszka Domel (świetlica,
samorząd
uczniowski)
·
Monika Aszurkiewicz
(świetlica)
·
Marek Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo
klas:
-
kl. O
„A”
(29 uczniów) – Karolina Wójcik
-
kl. O
„B”
(30 uczniów) – Bożena Pławska
-
kl. Ia (24 uczniów)
- Renata
Baranowska
-
kl. I b
(22 uczniów) – Marzena Gołembiewska
-
kl. I c
(22 uczniów) – Krystyna
Wawrzyn
-
kl. II a (24
uczniów) –
Alicja Suchocka
-
kl. II b (23
uczniów) - Alicja
Sakowska
-
kl. II c (23
uczniów) - Anna
Dębowska
-
kl. III a (24
uczniów) – Barbara
Śnieżyńska
-
kl. III b (22
uczniów) –- Małgorzata
Łazarska
-
kl.
III c (22
uczniów) - Bożena
Staszkiewicz
-
kl. IV a (18
uczniów) –
Ewelina Omilian
-
kl. IV b (18 uczniów) – Tomasz
Kuciun
-
kl. IV c (18 uczniów) – Agata
Mrozowska
-
kl. V a (22 uczniów) – Jolanta
Kwiatkowska
-
kl. V b (22 uczniów) – Karolina
Snarska
-
kl. V c (22 uczniów) – Agnieszka
Zakrzewska
-
kl. VI a (28 uczniów) – Elżbieta
Wojtkowska
-
kl. VI b (25 uczniów) – Justyna
Pardo
-
kl. VI c (26 uczniów) – Iwona
Narkiewicz
W
szkole jest 464 uczniów i 20 oddziałów oraz
pracuje 38 nauczycieli
Sierpień -
pani
Maria Tomkiewicz
jest na urlopie zdrowotnym zastąpiła ją
p. Karolina
Wójcik
Sierpień
- dyrekcja
Gimnazjum nr1 im. Karola Wierzgania
w Bieruniu przesłała
podziękowania za
pomoc i opiekę nad dziećmi poszkodowanymi w powodzi
Wrzesień
- wytypowano
do Nagrody Burmistrza Tadeusza
Guta i Tomasza Kuciuna
Maj
- pani
Katarzyna Ogonowska zastąpiła panią
Iwonę Narkiewicz- Bielska na
stanowisku wicedyrektora
na czas urlopu macierzyńskiego
Działalność
szkoły:
-
zapoznano z wynikami ewaluacji obszaru „ Efekty działalności
dydaktycznej,
wychowawczeji
opiekuńczej oraz innej działalności statutowej” (I.
Narkiewicz)
-
powołano zespoły przedmiotowe i wychowawczy oraz zespół
monitorujący
funkcjonowanie Statutu
Szkoły i Programu Profilaktyki
-
powołana zespół do udzielania pomocy
psychologiczna-pedagogicznej (K.
Ogonowska,
H.
Jaroc, K. Wójcik, B. Pławska, D. Baranowska, J. Pardo)
-
dostosowano zakres materiału, metody i formy pracy dla
uczniów posiadających
zalecenia PPP
-
uczestniczono w spektaklach profilaktycznych Teatru Greckiego Katharsis
-
przygotowano uroczystośc posadzenia Dębu Pamięci poświęconemu Adamowi
Wojtowiczowi (I.
Sobolewska, J. Kwiatkowska, A. Zakrzewska, A. Marczak, T. Gut, B.
Śnieżyńska,s.
Berneta, A. Smokowska, W. Rejterada)
-
uczestniczono w Małej Akademii Pływania
-
przystąpiono do redagowania szkolnej gazetki (A. Smokowska, T. Kuciun)
-
przygotowano Święto Szkoły i DEN
-
przygotowano montaż
słowno- muzyczny z
okazji 11Listopada (I. Sobolewska, A.
Marczak
D.
Baranowska , B. Śnieżyńska, M. Łazarska)
-
uczestniczono w VI
Gminnym Konkursie
Pieśni Patriotycznej (A. Marczak, A. Dębowska, B.
Śnieżyńska, M. Łazarska)
-
uczestniczono w wojewódzkich konkursach przedmiotowych oraz
przeprowadzono
sprawdziany
semestralne
-
prowadzono zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
oraz profilaktyczne „ Nie pal przy
mnie,
proszę”,
„ Owoce w szkole” i „ Szkoła bez
przemocy”
-
przygotowano Jasełka (s. Nazareta, A. Marczak, B. Śnieżyńska, K.
Ogonowska, K.
Wawrzyn,M.
Łazarska, M. Gołembiewska, A. Dębowska, E. Pojawa)
-
zorganizowano koncert
kolęd i montaż
słowno- muzyczny dla podopiecznych Zakładu Opieki Długoterminowej
w Jaśkach (H. Jaroc, A. Marczak)
-
zorganizowano zajęcia w czasie ferii ( H. Jaroc, R. Baranowska, K.
Snarska, , T
.Kuciun,
M.
Ostrowska - Gdak, E. Pojawa, W. Rejterada)
-
przywitano Wiosnę (M. Ostrowska –Gdak, A. Domel)
-
obchodzono uroczyście rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (I.
Sobolewska)
-
przeprowadzono program „Wolność oddechu” ( M.
Gołembiewska)
-
zorganizowano Piknik Rodzinny
-
uczestniczono w szkoleniach pt.: „Działania podnoszące
skuteczność nauczania”
(przeprowadzone
przez G. Biernot- Lendo z WMODN w Ełku), „ Organizacja pomocy
psychologiczno-
pedagogicznej w świetle nowych regulacji prawnych dostosowanie wymagań
do
potrzeb i możliwości uczniów (M. Burba pracownik WMODN w
Ełku) „Uczeń
zdolny- nawet ten
mniej zdolny” (K. Ogonowska)
-
przygotowano prelekcję dla rodziców na temat
„Komputer w życiu dziecka dobro
czy zło”,
„
Jak rozmawiać z dziećmi, żeby słuchały i jak słuchać, by
rozmawiały”, „
Komunikacja w
rodzinie”
(K. Ogonowska), „Moje dziecko idzie do szkoły” (E.
Naruszewicz- pracownik
Sanepidu)
-
przygotowano ankietę na temat Obszaru oferty edukacyjnej umożliwiającej
realizację
podstawy
programowej i jej
analizę (I.
Sobolewska, E. Wojtkowska) i dotyczącą prowadzenia działań służących
wyrównaniu
szans edukacyjnych (K .Ogonowska)
-
zorganizowano IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla kl. III pt.
„Lubię
ortografię” (Renata Baranowska,
B. Pławska, A. Dębowska)
Osiągnięcia:
-
tytuł laureata uzyskał ucz. P. Sadowski i H. Brodowski w
Wojewódzkim
Konkursie Matematycznym
(I. Narkiewicz)
-
tytuł laureata uzyskała ucz. G. Bagan w Wojewódzkim
Konkursie Języka
Angielskiego
(E.
Wojtkowska)
-
tytuł finalisty uzyskał ucz. P. Kosiński w Wojewódzkim
Konkursie Języka
Angielskiego
(J.
Pardo)
-
I miejsce ucz. A. Szwędrys w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Cudze
chwalicie, swego nie znacie” (J.
Kwiatkowska)
-
I miejsce ucz. Marceli Wojciechowskiej w Powiatowym Konkursie
Ortograficznym w
Wieliczkach
(J. Kwiatkowska)
-
I miejsce ucz. E. Tokajuk i III miejsce A. Szwędrys w Powiatowym
Konkursie
Recytatorskim
Poezji i Prozy Czesława Miłosza (J. Kwiatkowska)
-
I miejsce ucz. N. Hatalskiej w Powiatowym Konkursie Plastycznym
„Bezpieczna
Droga”
(K. Wawrzyn)
-
I miejsce ucz U. Głowackiej i III miejsce D. Święczkowskiego w Gratce
dla
Nastolatka
(A.
Marczak)
-
miejsce ucz. Oliwii Sulimy i II miejsce A. Skindzier w Przeglądzie
Piosenki
Przedszkolnej
(B. Pławska, K. Wójcik)
-
II miejsce ucz. A.
Skindzier i III
miejsce ucz. Oliwii Sulimy w Powiatowym Konkursie
Recytatorskim
pt. „Uśmiechnięte wiersze (B. Pławska, K. Wójcik)
-
II miejsce ucz.
Malwiny Taraszkiewicz i
Gabrieli Ryszkiewicz w VI Mazurskim Konkursie na Prezentację
multimedialną pod
hasłem „Jan Paweł II- Droga do Świętości” (T.
Kuciun)
-
II miejsce ucz. A. Krupy w V Międzyszkolnym Konkursie
„Główka pracuje” w
Zespole
Szkół
w Judzikach (E. Pojawa)
-
III Miejsce ucz. E. Tokajuk w Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poeci
Pogranicza
Warmii, Mazur i
Suwalszczyzny (J. Kwiatkowska)
-
zdobycie Mistrzostw Powiatu w Mini Koszykówce Dziewcząt i
Chłopców (Z. Polakowski i A. Szarnecki)
-
I miejsce w Powiatowych Zawodach Sportowych
w Mini Piłce Siatkowej (Z. Polakowski)
-
I miejsce w klasyfikacji w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych
dziewcząt i
chłopców
(Z. Polakowski, D. Dźwilewski)
-
I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy
Kowale Oleckie (Z. Polakowski)
-
V miejsce w Turnieju Wojewódzkim o Puchar Donalda Tuska (Z.
Mrozowski)
-
II miejsce w Powiatowych Zawodach Sportowych
w Mini Piłce Ręcznej i Mini
Siatkówce Dziewcząt
(A. Szarnecki)
-
II miejsce w Powiatowych Halowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej (Z.
Polakowski)
-
udział w Finale Wojewódzkim o Puchar Tymbarku „Z
podwórka na stadion” ( W.Rejterada)
Czerwiec
- najlepsi
uczniowie szkoły:
-
kl. I a: Wiktoria Daniłowicz,
Natalia
Piotrowska, Anna Miluc, Patrycja Sidorowicz
Mateusz
Kabak, Alicja
Szarnecka, Michniewicz Adam, Kinga Sadowska,
Gabriela
Grzesiak,
Wiktoria Warejko, Sebastian Kamiński, Amelia
Witusik
-
kl. I b: Maja
Brodowska, Dominika Dadura,
Zuzanna Dębska, Julia Gorlo, Maja Kamińska, Anna Knec, Melania Reszuta,
Oliwia
Wądołowska, Oliwia Ignatowicz, Michał
Rytwiński
-
kl. I c: Krzysztof Bielawski,
Kacper
Kłoczko, Gabriela Putra, Wojciech Kukliński, Kinga
Kuklińska, Nikola Dąbrowska, Karol
Chmielewski, Pola Bagińska, Ewa
Łapucka, Natalia Hatalska
kl. II a:
Julia
Czerniecka, Maciej Giczewski, Karolina Jasińska, Hubert
Kalinowski, Joanna
Klaus,
Agnieszka Świerzbin, Zuzanna Tomaszewska, Krzysztof
Zduniak, Jakub
Żbikowski
-
kl. II b: Hanna
Kempisty, Zuzanna Kopiczko, Maciej Kosiński, Natalia
Kowalewska,
Magdalena Muster, Weronika
Smyk, Olaf Sujata, Martyna
Ulikowska,
Klaudia Wiśniewska
-
kl. II c: Jakub
Cimochowski,
Zuzanna Kabak, Katarzyna Kamińska, Kacper Kapliński,
Aleksander
Michałowski, Piotr Modzelewski, Natalia Żychniewicz
-
kl. III a : Maciej
Budzyński, Gabriela Jeglińska,
Agata Kuciun, Oliwia Maj, Katarzyna Mrozowska, Jan Ogonowski, Wojciech
Wojciechowski, Julia Łapucka
-
kl. III b: Jakub
Barszczewski,
Natalia Golik, Jan Jeleniewicz, Gabriela
Kamińska, Agnieszka
Koncewicz,
Filip Kosiński, Gabriela Niedzwiecka,
Wiktoria Płazińska, Karolina
Pogorzelska
-
kl. III c: Elżbieta
Banas,
Bianka Dąbek, Gabriela Fiertek, Natalia Jachimczuk, Aleksandra
Jaroniec,
Wiktoria Jurczyk, Mateusz Moroz, Gabriela Olszewska, Julia
Raczkowska,
Adrianna Rant
-
kl. IV a:
Aleksandra Mrozowska (5,45), Tomasz
Szerel (5,30), Magdalena Motulewicz (5,10), Urszula Głowacka (5,18),
Agata
Smokowska (5,00), Paweł Czerniecki (4,91), Przemysław Przemielewski
(4,91),
Jakub Reut (4,82)
-
kl. IV b:
Weronika Rudzińska (5,36), Paulina
Kamińska (5,27), Dominika Smokowska (5,27), Dariusz Święczkowski
(4,90), Maria
Kulik (4,81), Angelika Kasperuk (4,81), Diana
Mnatsakanyan (4,81)
-
kl. IV c:
Agata Bielenica (…), Martyna Sobczak
(…..), Marcin Dadura (..), Gabriela Bagan (..), Kamila
Sienica (..), Julia
Zamojska (…)
-
kl. V a:
Malwina
Taraszkiewicz
(5,45), Justyna Sakowska (5,36), Julia Butyłkin
(5,09), Gabriela
Ryszkiewicz (5,09), Martyna
Jabłońska (4,91), Małgorzata
Zduniak
(4,91)
- kl. V b:
Hubert
Jachimski ( 5,18), Anna Retel (5,09)
-
kl. V c:
Zuzanna Bubrowska (5,18), Łukasz
Szymulewski (5,18), Aleksander Krupa (4,91), Urszula
Tomczyk
(4,82)
-
kl. VI a:
Paweł
Sadowski (5,73),
Julia Bielecka (5,18), Karolina Barszczewska
(5,00), Weronika
Boguszewska
(5,00), Agata Cwirko (5,00), Jakub
Wądołowski (4,82), Jakub
Popko (4,82)
-
kl. VI b:
Emanuela
Góralczyk
(5,36), Zuzanna Adamska (5,27), Anna Szwędrys
(5,27), Żaneta
Kasperuk
(5,00), Magdalena Reut (4,90), Marcela
Wojciechowska
(4,90), Emilia
Tokajuk (4,81)
-
kl. VI c:
Maria Motulewicz
(5,30), Joanna Cybulska (5,00), Cezary Sadowski (4,80)
Najlepszy
absolwent Paweł Sadowski (5,73)
otrzymał Srebrne Pióro
Rok 2011/2012
Wrzesień
– skład
Rady
Pedagogicznej:
·
Lucyna Sadowska
(dyrektor, przyroda)
·
Iwona Narkiewicz
(wicedyrektor, matematyka)
·
Jolanta Kwiatkowska
(j. polski)
·
Agnieszka Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
·
Anna Smokowska
(j. polski)
·
Elżbieta Wojtkowska
(j. angielski)
-
Justyna Ołów
(j. angielski)
·
Karolina Snarska
(j. angielski)
·
Izabela Sobolewska
(historia, koło europejskie)
·
Ewelina Omilian
(matematyka)
·
Agata Mrozowska
(przyroda, koło
przyrodnicze)
·
Tomasz Kuciun
(technika, informatyka)
·
Tadeusz Gut
(plastyka, koło plastyczne)
·
Anna Marczak
(muzyka, zespół muzyczny)
·
Marzena Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Krystyna Wawrzyn
(nauczanie początkowe)
·
Bożena Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
-
Alicja Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie
początkowe)
·
Anna Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Renata Baranowska
(nauczanie początkowe)
Małgorzata
Łazarska
(nauczanie początkowe,
kronika szkolna)
-
Halina Drobiszewska
(nauczanie początkowe)
·
Karolina Wójcik
(nauczanie początkowe)
·
Marta Ostrowska –Gdak
(biblioteka, samorząd uczniowski)
·
s. Anna Bernat
(religia)
·
Danuta
Baranowska (religia)
Zbigniew
Mrozowski (wychowanie
fizyczne)
·
Wojciech Rejterada
(wych. fiz., gimnastyka
korekcyjna)
·
Zbigniew Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej, Prezes UKS
Trójki,
opiekun
pocztu
sztandarowego)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz.,
sekcja żeglarska)
·
Dariusz Dzwilewski
(wych. fiz., sekcja
koszykowa)
·
Halina Jaroc
(pedagog szkolny)
·
Katarzyna Ogonowska (psycholog
szkolny)
·
Agnieszka Domel
(świetlica, samorząd
uczniowski)
·
Monika Aszurkiewicz
(świetlica)
·
Marek Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo
klas:
-
kl. O
„A”
(25 uczniów) – Maria Tomkiewicz
-
kl. O
„B”
(27 uczniów) – Małgorzata Łazarska
-
kl. O
„C”
(24 uczniów) – Halina Drobiszewska
-
kl. O
„D”
(24 uczniów) - Bożena
Staszkiewicz
-
kl. I a (24 uczniów)
-
Karolina Wójcik
-
kl. I b
(28 uczniów) – Bożena Pławska
-
kl. I c
(24 uczniów) – Barbara Śnieżyńska
-
kl. II a (26
uczniów) –
Renata Baranowska
-
kl. II b (23
uczniów) - Marzena
Gołembiewska
-
kl. II c (24 uczniów) - Krystyna
Wawrzyn
-
kl. III a(24 uczniów) – Alicja
Suchocka
-
kl. III b (24
uczniów) – Alicja
Sakowska
-
kl. III c (23
uczniów) -
Anna Dębowska
-
kl. IV a (27 uczniów) – Elżbieta
Wojtkowska
-
kl. IV b (20 uczniów) – Anna
Smokowska
-
kl. IV c (20 uczniów) – Justyna
Ołów
-
kl. V a (26 uczniów) – Ewelina
Pojawa
-
kl. V b (27 uczniów) – Tomasz
Kuciun
-
kl. VI a (23 uczniów) – Jolanta
Kwiatkowska
-
kl. VI b (21 uczniów) – Karolina
Snarska
-
kl. VI c (23 uczniów) – Agnieszka
Zakrzewska
W
szkole jest 507 uczniów i 21 oddziałów oraz
pracuje 41 nauczycieli
Sierpień-
awans
zawodowy
uzyskała: Iwona Narkiewicz – Bielska (nauczyciel dyplomowany)
Wrzesień
–-
wytypowano
do Nagrody Burmistrza I.
Narkiewicz- Bielską
Październik
– pani
Agata Mrozowska jest na urlopie
zdrowotnym zastępują ją
Krzysztof
Stachowicz
i Izabela Sobolewska
Styczeń
–
podziękowano p. Katarzynie Ogonowskiej
za pełnienie funkcji zastępcy dyrektora
podczas
nieobecności
pani Iwona Narkiewicz- Bielska
Działalność
szkoły:
-
opracowano IPET dla uczniów potrzebujących pomocy w
oddziałach przedszkolnych
-
kontynuowano program „Bezpieczna droga do szkoły „ dla najmłodszych dzieci i
program
zdrowej
żywności „Owoce w szkole” oraz „Małej
Pływalni”
-
zaprezentowano z tańcem narodowym na dożynkach powiatowych (A. Suchocka,
A.
Dębowska)
-
uczestniczono w Marszu Żywych w Białymstoku (H. Jaroc)
-
prowadzona zajęcia korekcyjno- kompensacyjne i gimnastyki korekcyjnej
-
zorganizowano spotkanie rodziców
z
pracownikiem Sanepidu w ramach projektu „Moje
dziecko
idzie do szkoły
-
przeprowadzono zajęcia i opracowano Kodeks Kibicuję Fair Play
-
uczestniczono w spektaklach teatralnych „Podwodny
Świat” i „Pan Twardowski”
-
przeprowadzono sprawdziany semestralne
-
przygotowano Jasełka (D. Baranowska, M. Łazarska, A. Marczak, T. Gut)
-
zorganizowano dla rodziców warsztaty „Szkoła bez
przemocy” (H. Jaroc, E.
Pojawa)
-
zorganizowano coroczny koncert kolęd dla podopiecznych Zakładu Opieki
Długoterminowej
w
Jaśkach ( A. Marczak, H. Jaroc)
-
uczestniczono w programach „Odpady segreguję –
Mazury ratuję” (K. Snarska),
„Szkoła bez
przemocy”
(K. Ogonowska), „Warto być dobrym”, „1%
dla mojej szkoły
-
przygotowano Misterium Wielkopostne (S. Berneta) i konkurs
„Tradycje
Wielkopostne
(
D. Baranowska)
-
zorganizowano prelekcję dla rodziców na temat
„Zaburzenia obrazu własnego
ciała”
(K.
Ogonowska)
-
uczestniczono w projekcje „Wszystkie kolory świata”
w ramach którego uzyskano
1340zł ,
które
przekazano na konto fundacji UNICEF na rzecz dzieci z Serra (M.
Ostrowska-
Gdak,
A.
Smokowska, J. Ołów)
-
przygotowano zajęcia w czasie ferii ( H. Jaroc, W. Rejterada, D.
Dźwilewski, J.
Ołów, T. Gut)
-
uczestniczono w konkursie „Ratujemy i uczymy ratowac (W.
Rejterada)
-
powołano zespoły do udzielania pomocy psychologiczno- pedagogicznej dla
uczniów
kl. I- VI
-
zorganizowano Wieczornicę na obchody Dni Rodziny ( S. A. Bernadeta, A.
Zakrzewska,
J.
Kwiatkowska, A. Smokowska, M. Gołembiewska, A. Sakowska, A. Marczak, T.
Gut)
-
zorganizowano Dzień Wiosny (K. Snarska), i Międzygminny Konkurs
Plastyczny
Tradycje
Wielkanocne
(D. Baranowska)
-
uczestniczono w akcji „Góra grosz” (K.
Snarska, M. Ostrowska- Gdak)
-
założono Karty Indywidualnych Potrzeb Ucznia
-
uczestniczono w programie technologii informacyjno –
komunikacyjnych – „Cyfra szkoły”
-
przeprowadzono sprawdziany semestralne i kompetencji dla kl. III
zorganizowanych przez
OKE
-
uczestniczono w X edycji Wojewódzkiego konkursu Wiedzy o
Senacie RP (I.
Sobolewska),
VII
Międzyszkolnym konkursie na prezentację multimedialną pod hasłem
„Jak rozumiem
naukę
Jana Pawła II (T. Kuciun), w konkursie piosenki „Gratka dla
Nastolatka” (A.
Marczak)
oraz
w eliminacjach powiatowych w Turnieju wiedzy pożarniczej
„Młodzież zapobiega
pożarom”
( K. Stachowicz)
-
przygotowano Dzień Ziemi pod hasłem „ Odnawialne
źródła energii” ( I.
Sobolewska,
E.
Pojawa, K. Stachowicz) oraz spektakl z okazji uchwalenia Konstytucji 3
Maja
(
I. Sobolewska, A. Smokowska)
-
uczestniczono w XIV Konkursie Maryjnym „ Totus Tuus Maryjo-
cały Twój Maryjo
(s.
A. Bernadeta, D. Baranowska, J. Kwiatkowska, A. Zakrzewska, A. Marczak)
-
zorganizowano Piknik Rodzinny
-
uczestniczono w Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym (T. Kuciun) i
VIII
Powiatowym
Konkursie kl. II
„ Mistrz Ortografii (R.
Baranowska, M. Gołembiewska, K. Wawrzyn)
-
zorganizowano X Konkurs Ortograficzny kl. III „ Lubię
Ortografię ( R.
Baranowska,
B. Pławska, A. Dębowska)
-
przygotowano tablicę „ Nasze sukcesy” ( A.
Suchocka, B. Staszkiewicz, A. Domel)
i
zorganizowano
kiermasz podręczników ( M. Ostrowska- Gdak)
-
przeprowadzono szkolenie rady na temat „Zespoły zadaniowe i
ich rola w
podnoszeniu
jakości
pracy szkoły w zakresie modyfikacji programu wychowawczego”
(M. Burba pracownik
WMODN)
Osiągnięcia:
-
tytuł laureata uzyskał ucz. A. Bielenica
w Wojewódzkim Konkursie J. Polskiego
(A.
Zakrzewska)
-
tytuł laureat uzyskała Z. Bubrowska i G. Bagan oraz finalistką została
E.
Makowska w Wojewódzkim Konkursie J. Angielskiego ( E.
Wojtkowska, J. Ołów)
-
tytuł laureat uzyskała szkoła w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy
i Senacie RP
(I.
Sobolewska)
-
I miejsce ucz. G. Putry i II P. Sidorowicz oraz III K. Kłoczko w XIII
Konkursie
Matematycznym
kl. II „Mistrz zadań tekstowych” ( K. Wawrzyn, M.
Gołembiewska,
R.
Baranowska)
-
I miejsce ucz. J. Bieleckiej i wyróżnienie M. Jasiukiewicz ,
Z. Krakowskiej w
konkursie
piosenki
przedszkolnej „Radośnie śpiewajmy, optymizm wszystkim
dajmy” (M.
Łazarska,
M. Tomkiewicz)
-
II miejsce H, Jachimskiego i wyróżnienie W. Rudzińskiej w IX
edycji
Międzyszkolnego
Konkursu
Jednego Wiersza (J. Kwiatkowska, A. Smokowska)
-
II miejsce A. Świerzbin w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym (A. Suchocka)
-
III miejsce ucz. K. Bąk w konkursie recytatorskim „Z przyrodą
na wesoło” ( M.
Łazarska,
M. Tomkiewicz)
-
III miejsce A. Bielenicy i IV M. Jabłońskiej w Konkursie Ortograficznym
„Corrda
Ortograficzna”
( J. Kwiatkowska, A. Zakrzewska)
-
III miejsce ucz. B. Karpiuka w XVI edycji Konkursu Piosenki Dziecięcej
i
Młodzieżowej
„Gratka
dla Nastolatka” (A. Marczak)
-
wyróżnienie ucz. W. Rudzińskiej w Ogólnopolskim
Konkursie Wiedzy o Janie Pawle
II- – Pielgrzymki szlak Jana Pawła II (s. A. Bernat)
-
wyróżnienie B. Karpiuka i M. Taraszkiewicz w Powiatowym
Konkursie Pięknego
Czytania
Prozy J. Karczaka (A. Smokowska, J. Kwiatkowska)
-
VIII wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym
„Kangur”
(I.
Narkiewicz- Bielawska, E. Pojawa)
-
I miejsce dziewcząt i II chłopców w Powiatowych eliminacjach
Turnieju „Z
podwórka
na
stadion” o Puchar Tymbarku kl. III ( W. Rejterada)
-
I miejsce w szachach drużynowych (H. Jaroc)
-
V miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Turnieju
„Ratujemy i uczymy ratowac”
(
W. Rejterada)
-
VII miejsce w Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Biskupcu
(D. Dźwilewski,
Z.
Polakowski)
Czerwiec
-
najlepsi uczniowie szkoły:
-
kl. I a: Weronika
Cimochowska, Błażej Gabruś, Piotr Gibowicz, Natalia
Głowacka,
Wiktoria
Grygo,
Wiktor Górski, Anna Skindzier, Laura Zyskowska
-
kl. I b: Zuzanna
Bagan , Igor Nalewajko, Mateusz Polakowski, Izabela
Rutkowska,
Natalia
Raut, Julia
Sidorowicz, Oliwia Sulima, Katarzyna Witkowska,
Patryk
Openchowski,
Eliza Sawicka, Tomasz Kozakiewicz
-
kl. I c: Nikola
Bogucka, Michał Domel, Daria Dźwilewska, Anna Godlewska,
Martyna
Gorlo, Maria
Karandziej, Zofia Kozłowska, Paweł Kuszewski,
Jakub
Wyszyński
-
kl. II a: Wiktoria
Daniłowicz, Natalia Piotrowska, Anna Miluc, Patrycja
Sidorowicz,
Mateusz
Kabak, Alicja
Szarnecka, Michniewicz Adam, Anna Januszczyk,
Adam
Łowczyński,
Sebastian Kamiński, Amelia Witusik
-
kl. II b: Maja
Brodowska, Dominika Dadura, Zuzanna Dębska, Julia Gorlo,
Oliwia
Ignatowicz, Maja Kamińska, Anna Knec,
Melania Reszuta, Oliwia Wądołowska
-
kl. II c: Krzysztof
Bielawski, Gabriela Putra, Kacper Kłoczko, Kinga
Kuklińska,
Pola
Bagińska, Nikola
Dębowska, Ewa Łapucka
-
kl. III a: Julia
Czarniecka, Maciej Giczewski, Joanna Jasińska, Karolina
Jasińska,
Hubert
Kalinowski,
Joanna Klaus, Agnieszka Świerzbin, Krzysztof Zduniak,
Żbikowski
Jakub
-
kl. III b: Sylwia
Bacewicz, Hanna Kempisty, Zuzanna Kopiczko, Maciej Kosiński,
Natalia
Kowalewska,
Magdalena Muster, Weronika Smyk, Olaf Sujata,
Martyna
Ulikowska,
Klaudia Wiśniewska, Adam Wysocki
-
kl. III c: Jakub
Cimochowski, Martyna Jankowska, Zuzanna Kabak,
Katarzyna
Kamińska, Kacper Kapliński, Zuzanna
Kieczeń, Aleksander Michałowski, Piotr Modzelewski, Natalia Żychniewicz
-
kl. IV a: Jan
Jeleniewicz (5,36), Gabriela Jeglińska (5,27), Wiktoria
Płazińska(5,27), Katarzyna Mrozowska (5,18), Ada Raut (5,0), Maj Oliwia
(4,82),
Filip Kosiński
(4,82),
Gabriela Olszewska (4,82)
-
kl. IV b:
Jan Ogonowski (5,36), Maciej Budzyński (5,27), Agata
Kuciun (5,10),
Gabriela
Niedzwiecka (5,00), Bartosz
Bronikowski ( 4,82), Wiktoria Gorlo (4,82), Maciej Kamiński ( 4,82),
Maciej
Waszkiewicz (4,82), Wojciech Wojciechowski (4,82)
-
kl. IV c: Aleksandra
Jaroniec (5,18), Julia Raczkowska (5,18), Elżbieta Banas
(5,09),
Mateusz Moroz
(5,09), Dominik Sobczak (4,91), Bianka Dąbek
(4,82),
Wiktoria
Jurczyk (4,82)
-
kl. V a: Weronika
Rudzińska (5,36), Magdalena Motulewicz (5,30),
Urszula
Głowacka
(5,27), Aleksandra Mrozowska (5,27),
Dominika
Słomska (5,18), Agata Smokowska
(5,09), Tomasz Szerel (5,00), Paweł Czerniecki (4,91), Paulina Kamińska
(4,82)
-
kl. V b: Agata
Bielenica (5,73), Marcin Dadura (5,55), Kamila Sienica (5,45),
Martyna
Sobczak
(5,36), Gabriela Bagan (5,36), Julia Zamojska (5,36),
Kamila
Szulińska
(4,82)
-
kl. V c: Malwina
Taraszkiewicz( 5,45), Justyna Sakowska (5,36), Julia
Butyłkin
(5,00),
Martyna Jabłońska (5,00), Gabriela
Ryszkiewicz (5,00), Małgorzata Zduniak (4,91)
-
kl.
VI b:
Anna Retel (5,45), Hubert
Jachimski (5,36),
-
kl. VI c: Łukasz
Szymulewski (5,27), Zuzanna Bubrowska (5,09), Aleksander
Krupa
(5,00),
Urszula
Tomczyk (5,00)
Najlepsza
absolwentka Malwina Taraszkiewicz
(5,45) otrzymała Srebrne Pióro
Rok 2012/2013
Wrzesień
– skład Rady Pedagogicznej:
·
Lucyna Sadowska
(dyrektor, przyroda)
·
Iwona Narkiewicz
(wicedyrektor, matematyka)
·
Jolanta Kwiatkowska
(j. polski)
·
Agnieszka Zakrzewska
(j. polski, koło literackie)
·
Anna Smokowska
(j. polski)
·
Elżbieta Wojtkowska
(j. angielski)
Justyna
Ołów
(j. angielski)
·
Karolina Masłowska
(j. angielski)
Izabela
Sobolewska
(historia, koło europejskie)
·
Ewelina Omilian
(matematyka)
·
Agata Mrozowska
(przyroda,)
Krzysztof Stachowicz
(przyroda, koło przyrodnicze)
·
Tomasz Kuciun
(technika, informatyka)
·
Tadeusz Gut
(plastyka, koło plastyczne)
·
Anna Marczak
(muzyka, zespół muzyczny)
·
Marzena Gołembiewska
(nauczanie początkowe)
·
Alicja Sakowska
(nauczanie początkowe)
·
Krystyna Wawrzyn
(nauczanie początkowe)
·
Bożena Staszkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Alicja Suchocka
(nauczanie początkowe)
·
Barbara
Śnieżyńska
(nauczanie
początkowe)
·
Anna Dębowska
(nauczanie początkowe)
·
Bożena Pławska
(nauczanie początkowe)
·
Maria Tomkiewicz
(nauczanie początkowe)
·
Renata Baranowska
(nauczanie początkowe)
Małgorzata
Łazarska
(nauczanie początkowe, kronika szkolna)
Karolina
Wójcik
(nauczanie początkowe, opiekun pocztu
sztandarowego)
·
Marta Ostrowska –Gdak
(biblioteka, samorząd uczniowski)
·
Dorota Jusińska
(religia)
·
Danuta
Baranowska (religia)
Piotr
Fidler (wychowanie
fizyczne)
·
Wojciech Rejterada
(wych. fiz., gimnastyka
korekcyjna)
·
Zbigniew Polakowski
(wych. fiz., sekcja piłki nożnej, Prezes UKS
Trójki)
·
Artur
Szarnecki
(wych. fiz., sekcja
żeglarska)
·
Dariusz Dźwilewski
(wych. fiz., sekcja
koszykowa)
·
Halina Jaroc
(pedagog szkolny)
·
Katarzyna Ogonowska (psycholog
szkolny)
·
Agnieszka Domel
(świetlica, samorząd
uczniowski)
·
Monika Aszurkiewicz
(świetlica)
-
Marek Zabłocki
(religia)
Wychowawstwo
klas:
-
kl. O
„A”
(25 uczniów) – Maria Tomkiewicz
-
kl. O
„B”
(27 uczniów) – Małgorzata Łazarska
-
kl. O
„C”
(24 uczniów) – Halina Drobiszewska
-
kl. O
„D”
(24 uczniów) - Bożena
Staszkiewicz
-
kl. I a (24 uczniów) - Karolina
Wójcik
-
kl. I b
(28 uczniów) – Bożena Pławska
-
kl. I c
(24 uczniów) – Barbara
Śnieżyńska
-
kl. II a (26
uczniów) –
Renata Baranowska
-
kl. II b (23
uczniów) -
Marzena Gołembiewska
-
kl. II c (24 uczniów) - Krystyna
Wawrzyn
-
kl. III a (24 uczniów) – Alicja
Suchocka
-
kl. III b (24 uczniów) – Alicja
Sakowska
-
kl. III c (23
uczniów) -
Anna Dębowska
-
kl. IV a (27 uczniów) – Jolanta
Kwiatkowska
-
kl. IV b (20 uczniów) – Karolina
Masłowska
-
kl. IV c (20 uczniów) – Agnieszka
Zakrzewska
-
kl. V a (26 uczniów) – Elżbieta
Wojtkowska
-
kl. V b (27 uczniów) – Anna
Smokowska
-
kl. V c (26 uczniów) – Justyna
Ołów
-
kl. VI a (23 uczniów) – Ewelina
Pojawa
-
kl. VI b (21 uczniów) – Tomasz
Kuciun
W
szkole jest 507 uczniów i 21 oddziałów oraz
pracuje 41 nauczycieli
Sierpień-
awans
zawodowy uzyskały: Anna Dębowska
(nauczyciel dyplomowany)
i
Anna Smokowska (
nauczyciel mianowany)
Wrzesień
-
pana Z. Mrozowski na urlopie zdrowotnym
zastępuje go Piotr Fidler, którego
opiekunem
został p.
Dariusz Dźwilewski
pani
Agata Mrozowska
jest na urlopie zdrowotnym zastępują ją
Krzysztof
Stachowicz
i Izabela Sobolewska
Wrzesień
-
wizyta delegacji nauczycieli z Omska i
Ufy
Działalność
szkoły:
-
opracowano plan działań wspierających dla uczniów o
specjalnych potrzebach
edukacyjnych
(K. Ogonowska)
-
powołano zespoły do opracowania nowelizacji Programu Wychowawczego:
1.
Wstęp : A. Zakrzewska, J. Kwiatkowska, A. Smokowska
2.
Sylwetka absolwenta: K. Masłowska, M. Ostrowska- Gdak, K.
Wójcik, K. Wawrzyn,
T.
Gut, D. Dźwilewski
3.
Powinności wychowawcze: B. Śnieżyńska, M. Łazarska, M. Tomkiewicz, E.
Pojawa,
A.
Dębowska, A.
Szarnecki
4.
Strategia wychowawcza szkoły: K. Ogonowska, B. Pławska, M. Aszurkiewicz,
W.
Rejterada, Z. Polakowski
5.
Ceremoniał: I. Sobolewska, E. Wojtkowska, D. Baranowska, D. Jusińska
6.
Tryb postępowania w trudnych sytuacjach: A. Suchocka, J.
Ołów , T. Kuciun,
H.
Jaroc, A. Domel,
P. Fidler
7.
Zasady ewaluacji: R. Baranowska, M. Gołembiewska, A. Sakowska, B.
Staszkiewicz
i
planu działań wspierających kształcenie sportowe (nauczyciele wych.
fiz., L.
Sadowska)
-
kontynuowano projekt „Mała akademia pływania” i
„ Owoce w szkole”
-
uczestniczono w konkursie Pieśni Patriotycznej (A. Marczak, R.
Baranowska,
M.
Łazarska, A. Sakowska, A. Dębowska, K. Wójcik, K. Wawrzyn)
-
przygotowano Dzień Edukacji Narodowej ( K. Masłowska,)
-
przeprowadzono prelekcję dla rodziców kl. I „ Moje
dziecko idzie do szkoły”
-
uczestniczono w programie edukacyjnym „ Trzymaj
formę”
-
podpisano umowę o współpracy z ROK „ Mazury
Garbate” w celu realizacji zadań
„
Sztuczki a sztuka”
-
przygotowano Święto Szkoły i ślubowanie kl. I ( A. Smokowska, M.
Łazarska,
M.
Tomkiewicz, B. Staszkiewicz, T. Gut, A. Marczak, T. Kuciun, A.
Szarnecki)
-
opracowano plan działań wspierających uczniów z dysleksją
rozwojową
(I.
Narkiewicz- Bielska, I. Sobolewska, A. Zakrzewska, J. Kwiatkowska, A.
Smokowska, E. Wojtkowska, T. Kuciun, K. Stachowicz)
-
zatwierdzono aneks do Programu Wychowawczego (K. Ogonowska) i Programu
Profilaktycznego
(H. Jaroc)
-
powołano zespół do analizy wyników wewnętrznych
kl. VI (A. Zakrzewska,
I.
Narkiewicz- Bielska, E. Pojawa, J. Kwiatkowska, I. Sobolewska, K.
Stachowicz)
-
uczestniczono w akcji „Ratujmy kasztanowce” (K.
Stachowicz)
-
przygotowano uroczystości związane ze Świętem Niepodległości (I.
Sobolewska,
A.
Smokowska, T. Gut, A. Marczak)
-
uczestniczono w otwarciu hali widowiskowo- sportowej z pływalnią
(I.
Narkiewicz- Bielska, B. Pławska, K. Wójcki, H. Jaroc, B.
Śnieżyńska, M.
Łazarska,
K.
Wawrzyn, E. Wojtkowska, J. Kwiatkowska)
-
przedstawiono prezentację multimedialną na temat „Teoria
wielorakiej
inteligencji”
(E.
Pojawa)
-
zapoznano z zasadami bezpieczeństwa na lekcjach wych. fiz. oraz
przyczynach
wypadków
uczniów opracowanych przez
specjalistę z zakresu BHP dla SP3
-
uczestniczono w akcji SKO w szkole (K. Wawrzyn) i konkursie plastycznym
„
Muzyczna podróż przez świat” (A. Sakowska) oraz w
Ogólnopolskim Konkursie
„Zapobiegajmy pożarom”, VII Powiatowym Konkursie
Kolęd (D. Baranowska),
Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym (T. Kuciun)
-
przygotowano nowelizację regulaminów: przyznawania
stypendium za wyniki w nauce
i osiągnięcia sportowe, nagród na zakończenie roku szkolnego
oraz Samorządu
Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej
-
przeprowadzono sprawdziany kompetencji w kl. I-VI i z j. angielskiego w
kl. II-
VI
-
uczestniczono w Olimpiadzie Milusińskich i w obchodach Dnia Rodziny pod hasłem
„Rodzina a przekaz wartości i
tradycji”
-
przygotowano XVI Otwarte Mistrzostwa Szkoły w szachach (H. Jaroc) i
Powiatowy
konkurs „Tradycje Wielkanocne” (D. Baranowska, T.
Gut) oraz XI Konkurs
Ortograficzny Klas Trzecich (B. Pławska, R. Baranowska, A. Dębowska)
-
uczestniczono w Powiatowym Konkursie Ortograficznym kl. IV-VI (A.
Zakrzewska,
J. Kwiatkowska), w IX Powiatowym Konkursie Ortograficznym
„Mistrz Ortografii
Klas Drugich (K. Wójcik) oraz w „Gratce dla
Nastolatka” (A. Marczak)
-
zorganizowano Dzień Ziemi (M. Łazarska, B. Śnieżyńska, P. Fidler)
-
przygotowano apel z okazji uchwalenia Konstytucji Maja (I. Sobolewska,
A.
Marczak, T. Gut)
-
zorganizowano Piknik Rodzinny
-
uczestniczono w programie „Razem Bezpieczniej” (K.
Ogonowska), w akcji
ulotkowej pt. „Elektroodpady” (E.
Pojawa, A. Domel, M. Łazarska, T. Gut)
i
akcji uzyskania certyfikatu „Zielona Flaga”
-
podjęto współpracę z ROK „Mazury Garbate w celu
realizacji zadania „Sztuczki ze
sztuką”
Osiągnięcia:
-
laureatka ucz. G.
Bagan w III
Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logiczno- Matematycznej (E.
Pojawa)
-
laureatka ucz. G. Bagan w Wojewódzkim Konkursie
Przedmiotowym z J. Angielskiego
i finalistka Julia Jańczuk (J. Ołów)
-
finalistka ucz. A. Mrozowska w Wojewódzkim konkursie
Przedmiotowym z J.
Angielskiego (E. Wojtkowska)
-
finalistka ucz. J. Zamojska , A. Bielenica i Aleksandra Mrozowska
Wojewódzkiego
Konkursu Przedmiotowego z J. Polskiego (Z. Zakrzewska, J. Kwiatkowska)
-
I miejsce ucz. M. Polakowskiego w Powiatowym Konkursie Matematycznym
kl. II
„Mistrz zadań tekstowych” (B. Pławska)
-I
miejsce w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych
-
I miejsce A. Dźwilewskiej w Otwartym Turnieju Rankingowym
Juniorów w kat. kl.
IV-V i II miejsce ucz. D. Dźwilewskiej w kat. 0-III (H. Jaroc)
-
wyróżnienie ucz. J. Ogonowskiego w Wojewódzkim
Konkursie Wiedzy o Senacie (I.
Sobolewska)
-
wyróżnienie ucz. A. Bielenicy w Powiatowym Konkursie
Recytatorskim Poezji
Karola Wojtyły (A. Zakrzewska)
-
wyróżnienie ucz. J. Ogonowskiego w III Powiatowym konkursie
Muzyczno-
Recytatorskim Poezji Jana od Biedronki (J. Kwiatkowska)
-
II miejsce ucz. A. Miluc i IV G. Putry w X Powiatowym Konkursie
Matematycznym
dla kl. III „Mistrz zadań tekstowych” (R.
Baranowska i K. Wawrzyn)
-
III miejsce ucz. Z. Prusko i I A. Bokuniewicz w XI Jubileuszowym
Konkursie
Maryjnym „Totus Tuus Maryjo- Cały Twój
Maryjo” (D. Baranowska i D. Jusińska)
-
IV miejsce A. Dźwilewskiej w Wojewódzkim Turnieju o Złotą
Wieżę LSZ (H. Jaroc)
Czerwiec
- najlepsi
uczniowie szkoły:
-
kl. I a: Justyna
Bielenica, Klaudia Bąk, Kacper Jeruc, Weronika Kielich,
Dawid Kosiński,
Magda
Kumkowska-
Leonarczyk, Anna Sawicka, Piotr Waszkiewicz,
Jędrzej
Żukowski
-
kl. I b: Piotr
Bielenica, Jakub Bernecki, Julia Domańska, Zuzanna Jarosz,
Marta
Jasiukiewicz,
Zuzanna Krakowska, Paweł Marcinkiewicz, Milena Ulikowska,
Wiktoria
Okrągła ,
Wiktor Żenda
-
kl. I c: Olaf
Antkiewicz, Wiktoria Bagan, Aleksandra Domelewska,
Aleksandra
Kozłowska
-
kl. II a: Kacper
Bełbot, Weronika Cimochowska, Błażej Gabruś, Piotr Gibowicz,
Natalia
Głowacka,
Wiktor Górski, Wiktoria Grygo, Sylwia Przemielewska,
Anna
Skindzier, Laura
Zyskowska
-
kl. II b: Zuzanna
Bagan, Patrycja Gawędzka, Igor Nalewajko, Patryk
Openchowski,
Mateusz
Polakowski,
Natalia Reut, Izabela Rutkowska, Eliza Sawicka,
Julia
Sidorowicz,
Oliwia Sulima, Katarzyna Witkowska
-
kl. II c: Nikola
Bogucka, Daria Dźwilewska, Alga Gabruś, Anna Godlewska,
Martyna
Grygo, Maria Karandziej, Paweł
Kuszewski, Jakub Wyszyński, Franciszek Antkiewicz
-
kl. III a: Anna
Miluc, Patrycja Sidorowicz, Adam Michnikowski, Alicja
Szarnecka,
Wiktoria
Daniłowicz, Natalia Romanowska,
Mateusz Kondracki, Mateusz Kabak, Sebastian Kamiński
-
kl. III b: Maja
Brodowska, Dominika, Dadura, Zuzanna Dębska, Julia Gorlo,
Maja
Kamińska, Oliwia
Wądołowska, Anna Knec, Melania Reszuta
-
kl. III c: Gabriela
Putra, Krzysztof Bielewski, Kacper Kłoczko, Kinga
Kuklińska,
Nikola
Dąbrowska, Ewa
Łapucka, Pola Bagińska
-
kl. IV a: Magda
Muster (5,18), Agnieszka Świerzbin (5,18), Ola Lachowicz
(5,0),
Weronika
Smyk (5,0),
Zuzanna Kopiczko ( 4,91), Karolina Jasińska (4,82),
Sylwia
Bacewicz
(4,82)
-
kl. IV b:
Olaf Sujata (5,36), Hanna Kempisty (5,18), Klaudia
Wiśniewska (5,0),
Martyna
Ulikowska
(4,90), Krzysztof Zduniak (4,90)
-
kl. IV c: Aleksander
Michałowski (5,18), Natalia Żychniewicz (5,18),
Zuzanna
Kabak (5,09), Martyna Jankowska
(5,0), Kacper Kapliński (4,82), Piotr Modzelewski (4,82) Jakub
Cimochowski
(4,82)
-
kl. V a: Aleksandra
Jaroniec (5,27), Gabriela Jeglińska (5,18), Wiktoria
Płazińska (5,09), Jan Jeleniewicz (5,0), Katarzyna Mrozowska (5,0), Ada
Rant
(5,0)
-
kl. V b: Jan
Ogonowski (5,55), Maciej Budzyński (5,0) Agata Kuciun (5,0),
Bartosz
Bronikowski
(4,91), Filip Kosiński (4,91), Maciej Kamiński (4,82),
Gabriela
Niedzwiecka
(4,82), Klaudia Sadowska (4,75)
-
kl. V c; Elżbieta
Banas (5,30), Mateusz Moroz (5,09), Julia Raczkowska (5,09)
-
kl. VI a: Magdalena
Motulewicz (5,50), Aleksandra Mrozowska (5,27),
Weronika
Rudzińska (5,27), Urszula Głowacka
(5,18), Dominika Słomska (5,18), Agata Smokowska (5,18), Tomasz Szerel
(5,0),
Paweł Czerniecki (4,91), Paulina Kamińska (4,91), Jakub Reut (4,82)
-
kl. VI b:
Agata Bielenica (5,64), Martyna Sobczak (5,64), Gabriela
Bagan (5,55),
Marcin
Dadura (5,27),
Julia Zamojska (5,27), Kamila Sienica (5,0),
Kamila
Szulińska
(4,82)
Najlepszą
absolwentką została Agata Bielenica
(5,64)i otrzymała
Srebrne Pióro
-
xxx