Z życia szkoły...

Rok szkolny 2019/2020

    

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowych Obchodach Dnia Praw Dziecka pod patronatem organizacji UNICEF Polska, uczestnicząc w szeregu różnych aktywności. Celem wydarzenia było szerzenie wiedzy o prawach dziecka, ale również okazanie wsparcia i solidarności tym, których prawa nie są przestrzegane.

Tego dnia wszyscy przyszli ubrani do szkoły w różnych odcieniach koloru niebieskiego, który jest barwą UNICEF-u. Uczniowie z klas 4-8 w ramach zajęć z wychowawcą wykonali plakaty dotyczące praw dziecka, które zostały umieszczone na korytarzach budynku. Natomiast dzieci z klas 1a, 2b, 3a, 3b wraz z wychowawczyniami przeszły ulicami miasta uczestnicząc w marszu pod nazwą „Dla każdego dziecka”.  

W tym roku przypada wyjątkowa, 30. rocznica uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju, bo, jak mówił Janusz Korczak „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Inicjatorką i koordynatorką obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w Szkole była nauczycielka Aleksandra Sadowska.


Badania stomatologiczne w dentobusie

W piątek, 8 listopada 2019r., zgłoszeni uczniowie wzięli udział w bezpłatnych badaniach stomatologicznych przeprowadzonych w dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym.Widoczny uczeń, to bezpieczny uczeń

Dnia 8 listopada 2019r. pierwszoklasiści wzięli udział w akcji „Widoczny uczeń, to bezpieczny uczeń”. W obecności Burmistrza Olecka Pana Karola Sobczaka, Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Olecku insp. Andrzeja Żylińskiego, st. sierż. Anny Wąsowicz oraz Barbary Stefanowskiej z redakcji „Głosu Olecka” przypomnieli zasady przechodzenia przez jezdnię i przejście dla pieszych.

W nagrodę za aktywność dzieci otrzymały od Pana Burmistrza plecaki z elementami odblaskowymi, a od Pani Dyrektor Lucyny Sadowskiej opaski odblaskowe, aby byli lepiej widoczni na drodze.

                                                                                  Iwona Narkiewicz - Bielska


Jak segregować odpady

 Dnia 7 listopada 2019r. w szkole przeprowadzone zostały prelekcje związane z tematyką selektywnej zbiórki odpadów przez Pana Romualda Burczyka. Uczniowie, wszystkich klas, mogli poznać zasady segregowania odpadów, sposoby radzenia sobie z odpadami niebezpiecznymi, metody bycia bardziej ekologicznymi. Prelekcje dopełniały quizy, umożliwiające dzieciom i młodzieży sprawdzenie swojej wiedzy dotyczącej identyfikacji konkretnych odpadów, z przypisaniem ich do właściwej grupy odpadów.

Organizatorem kampanii było Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o. przy udziale Urzędu Miejskiego w Olecku w ramach realizacji kampanii dla projektu pn. Projekt doposażenia Punktu Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów w Olecku poprzez zakup prasokontenerów do gromadzenia i transportu odpadów komunalnych wraz z kampanią edukacyjną związaną ze zmianą systemu gospodarki odpadami”.


Święto Niepodległości w naszej szkoleW dniach 16 – 20 września 2019r. uczniowie klas 5 – 8 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku oraz nauczyciele wzięli udział w akcji zorganizowanej przez wicedyrektora szkoły Panią Iwonę Narkiewicz-Bielską oraz pedagoga szkolnego Panią Halinę Jaroc w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem tego przedsięwzięcia była promocja aktywnego sposobu poruszania się po mieście, dotarcia do szkoły. Organizatorzy pragnęli zachęcić do zmiany codziennych nawyków transportowych na bardziej przyjazne środowisku. Każdy dzień tygodnia przeznaczony był dla uczniów określonej klasy. Nauczyciele rowerem do pracy przyjechali w piątek. Sobota 21 września była podsumowaniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Odbył się rajd rowerowy „Wiewiórczą Ścieżką”. Wystartowaliśmy o godz. 10.00 ze skateparku. Tempo było dostosowane do możliwości uczestników. Przebyliśmy malowniczą trasę w bardzo dobrej atmosferze. Była to również okazja do pożegnania lata i powitania różnokolorowej jesieni. Rajd zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Usatysfakcjonowani udaną wyprawą, w dobrych nastrojach, postanowiliśmy, że powtórzymy rajd za rok.


Wojenna tragedia narodu polskiego podczas II wojny światowej najbardziej była widoczna na Białostocczyźnie oraz na Polskich Kresach Wschodnich, gdzie mieszkała ludność niebywale patriotyczna, która podczas powstań narodowych w XIX wieku, w czasie walk o korzystną granicę wschodnią Polski, wykazała się niebywałym patriotyzmem i ofiarnością walki z carską Rosją pod zaborami, a w czasie II wojny światowej z Rosją bolszewicką. 6 września 2019r.odbył się w Białymstoku patriotyczny marsz pamięci Zesłańców Sybiru i szkolnej młodzieży, która pragnie poznać tragiczne losy swoich dziadków i pradziadków. W Olecku Koło Związku Sybiraków każdego roku stara się uczestniczyć w obchodach tragicznej rocznicy wywózek patriotycznej ludności polskiej na Syberię, w głąb Rosji do niewolniczej pracy w nieludzkich warunkach. Jak co roku, na prośbę Zarządu Koła Sybiraków w Olecku, burmistrz Olecka ufundował Sybirakom transport na XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. Autentycznych zesłańców na Syberię w Olecku żyje niewiele. W ich imieniu jechała Pani Łucja Kozłowska oraz młodzież szkolna, delegacje szkół ze sztandarami, przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego. Po drodze do Białegostoku historię zesłańców Sybiru oraz walki o niepodległość Polski starał się opowiedzieć młodzieży zaproszony gość dr Alfons Bobowik prezes Mazurskiego Towarzystwa Naukowego z Ełku. XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku rozpoczął się przy Pomniku Mordu Katyńskiego. Następnie ulicami Świętojańską, Warszawską i Piastowską uczestnicy Marszu przeszli do kościoła pw. Ducha Świętego. Msza św. w intencji Sybiraków celebrowana była przez ks. abp Tadeusza Wojdę. Po Eucharystii uroczystości przeniosły się pod stojący przy kościele Pomnik – Grób Nieznanego Sybiraka. To jedyny obiekt w Polsce, gdzie znajdują się urny z prochami nieznanych Sybiraków. Po hymnie Polski , odśpiewano hymn Związku Sybiraków, modlono się za zmarłych Sybiraków w obrzędzie katolickim, prawosławnym, ewangelicko-augsburskim Następnie wystąpili przedstawiciele prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego. Zabrał głos prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich . Apel pamięci zakończony został salwą honorową żołnierzy 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego; złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy. Szacowano, że w tegorocznym Marszu brało udział ponad 10 tysięcy osób. Sybiracy przyjechali nie tylko z Polski lecz także z różnych krajów świata – m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi i Ukrainy Jak zwykle po uroczystości była pyszna grochówka z wkładką kiełbasy oraz koleżeńskie, kuluarowe spotkania ze znajomymi. Koło Związku Sybiraków w Olecku składa serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Olecka za okazaną pomoc, nauczycielom i młodzieży za udział w Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Halina Jaroc
Rok szkolny 2018/2019

Jasełka


Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów, między innymi wystawianie różnych inscenizacji i Jasełek.

21 grudnia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II pod kierunkiem  siostry Wiolety Chudaś i pani Jolanty Gierak zaprezentowali spektakl pt. ,,Muzyka Bożego Narodzenia”, który wprowadził całą społeczność szkolną w świąteczną atmosferę.

Na scenie obok Maryi, Józefa, anioła czy pasterzy pojawili się również nietypowi bohaterowie: wilki,  owca, rozbójnik, służba, damy… Uroku inscenizacji dodała nastrojowa muzyka, ciekawa scenografia i piękne  kostiumy  z różnych wieków. Młodzież wykazała się wspaniałą grą aktorską i niezwykłym talentem. Było wesoło, momentami śmiesznie, ale celem przedstawienia było pobudzenie  do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem oraz wartościami współczesnego świata, bo przecież Boże Narodzenie to czas życzliwości, przebaczenia i pojednania.

Na zakończenie zespół wokalny pod kierunkiem pani Katarzyny Kozłowskiej zaśpiewał kolędę, a wszyscy złożyli  sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Dekorację wykonał pan Tadeusz Gut. Nad oprawą techniczną czuwał pan Artur Szarnecki.


Trójka z kolejnym certyfikatem

                W dniu 4 grudnia 2018r.w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” i „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku reprezentowały dyrektor Lucyna Sadowska i wicedyrektor Iwona Narkiewicz – Bielska, którym wicekurator oświaty Wojciech Cybulski wręczył Certyfikat „Szkoły Przyjaznej Środowisku”. Wyróżnienie zostało przyznane placówce na okres trzech lat.

Zdobycie certyfikatu jest efektem rocznej pracy Samorządu Uczniowskiego oraz zespołu nauczycieli: L. Sadowskiej, I. Narkiewicz-Bielskiej, A. Sujata, I. Sobolewskiej, J. Kwiatkowskiej, K. Masłowskiej, K. Wawrzyn, B. Pławskiej, K. Wójcik, B. Śnieżyńskiej, A. Sakowskiej, E. Wojtkowskiej, K. Ogonowskiej, A. Smokowskiej. Realizowano działania w ramach autorskiego projektu edukacji ekologicznej „Bądź Eko” takie jak: wystawy prac plastycznych pt. „Znaczenie wody w przyrodzie” i „Eko rysunek”, wystawa Eko Farma Wiatraków, quiz wiedzy ekologicznej „End Plastic Pollution” w ramach obchodów Dnia Ziemi, wystawa fotograficzna pod hasłem „Wiosna w obiektywie”, selektywna zbiórka baterii pod hasłem „Baterie zbieramy i wspólnie o środowisko dbamy”, zajęcia terenowe w lesie oraz w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olecku. Podsumowaniem projektu, który wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, rodziców i społeczności lokalnej był happening na terenie Olecka pt. „Stań po zielonej stronie mocy”.

Po przyznaniu szkole Międzynarodowego Certyfikatu Szkół dla Ekorozwoju „Zielona flaga” to kolejny certyfikat i kolejny krok w promowaniu postaw proekologicznych wśród społeczności szkolnej i lokalnej.

                                                                              L. Sadowska,  I. Narkiewicz - Bielska


„100 LAT NIEPODLEGŁEJ”

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Szkoły  Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „100 lat Niepodległej”. Mieli za zadanie przygotować projekt multimedialny odnoszący się do przełomowych wydarzeń naszego narodu w latach 1918-2018.

Uczennice kl. VIII b : Weronika Cimochowska, Laura Zyskowska, Paulina Głowacka przygotowały film.  Przedstawiły  w  nim reformę  szkolnictwa  z  1919r.,  budowę  portu  w  Gdyni,  osiągnięcia  Polaków w sporcie i udział w II wojnie światowej. Ukazały przebieg i znaczenie pierwszych wolnych wyborów w naszym  państwie  oraz  wstąpienie jego do struktur NATO  i UE. Na końcu napisały list do Ojczyzny, w którym podkreśliły, jak cenią i kochają Polskę oraz krótko opisały życie naszej szkoły.  Listy zamknęły w kapsule czasu, która zostanie otworzona w 2118r. Taką mamy nadzieję.

Efekt ich pracy zaowocował zdobyciem I miejsca w województwie i nagrodą w postaci tabletów. Opiekunem uczennic była pani  Izabela Sobolewska.


Nagrodzony projekt: https://youtu.be/wZXoaZGdook
.Rok szkolny 2016/2017
Dnia 24 maja 2017r. w naszej szkole  odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny kl. III "Lubię Ortografię". Mistrzem ortografii została uczennica szkoły w Wieliczkach - Joanna Nalewajko.
Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom i wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych.
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 maja 2017 r.

12 maja 2017 r. naszą szkołę odwiedzili żołnierze wojsk NATO stacjonujące w Bemowie Piskim. Po czwartej godzinie lekcyjnej na szkolny parking wjechały 3  wojskowe pojazdy (Hammer, Iveco i pojazd policji wojskowej) z obstawą policji. Zainteresowanie wśród uczniów jak i nauczycieli było ogromne. Uczniowie mogli wsiąść do aut wojskowych, przymierzyć stroje mundurowych oraz porozmawiać z gośćmi. Na zakończenie wizyty p. dyrektor wręczyła gościom drobne upominki.


Dnia 28 kwietnia społeczność szkolna uczciła uroczystym apelem  obchody  226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klas II a,b,c , IV b i V c pod opieką swoich pań wychowawczyń.

W dniu 27 kwietnia 2017r. dzieci z grupy 0b zaprezentowały najmłodszym uczniom naszej szkoły przedstawienie „Dwanaście miesięcy” przygotowane pod okiem  wychowawcy p. Zofii Sadłowskiej.


Dnia 20 kwietnia 2017 roku uczniów klas trzecich odwiedził pracownik schroniska dla zwierząt "Bystre" w Giżycku wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem. Uczniowie uzyskali wiele cennych wskazówek i porad w jaki sposób opiekować się większymi i mniejszymi pieskami.

Dnia 11 kwietnia uczniowie klas V i VI naszej szkoły pod opieką: p. Danuty Baranowskiej, p. Jolanty Kwiatkowskiej, siostry Wiolety Chudaś, p. Magdaleny Stachowicz i p. Tadeusza Guta wystawili Misterium Męki Pańskiej. Po inscenizacji odbyło się podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Tradycje Wielkanocne".

W poniedziałek (20.02.2017) w bibliotece szkolnej został przeprowadzony quiz czytelniczy pt. „Cwaniaczek i jego świat”
Pani dyrektor Iwona Narkiewicz-Bielska wręczyła nagrodzonym uczniom nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
Wyniki wyglądają  następująco:  wyniki  quizu


We wtorek 14 lutego 2017 r., w auli naszej szkoły odbył się długo oczekiwany bal karnawałowo - walentynkowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu aula szkolna przeistoczyła się w baśniową krainę. Dzieci bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki.  Wszystkich łączyła radość i wspaniała zabawa.


 17 stycznia 2017 r.  odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji. Uczniowie poinformowani zostali o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z czasu wolnego w czasie ferii zimowych.


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. JASEŁKA  w  wykonaniu uczniów  naszej szkoły wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały w dniu 20.12.2016 r. przed swoimi rodzicami, a następnie 22 grudnia przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja autorstwa p. Tadeusza Guta. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła.


W dniu 20 grudnia w naszej szkole odbył się już po raz kolejny koncert kolęd i pastorałek. Prezentowany przez uczniów szkoły repertuar był bardzo urozmaicony. Śpiewano zarówno popularne kolędy, jak i mało znane pastorałki. Koncert został przygotowany pod kierunkiem nauczycielki muzyki Magdaleny  Stachowicz.


Dnia 14 grudnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Koncert Duetu Smyczkowego pt. "Smyczkowanie na śniadanie" w wykonaniu Krzysztofa Orzechowskiego  oraz Wojciecha Marcinowskiego . Artyści wystąpili przed szeroką publicznością naszej szkoły, prezentując znakomity program utworów na instrumenty smyczkowe. Odbywając swoistą podróż przez państwa Unii Europejskiej, mogliśmy podziwiać dorobek muzyczny poszczególnych państw oraz kilka najpiękniejszych kolęd.  W przerwach pomiędzy utworami uczniowie rozpoznawali na planszach flagi państw oraz brali udział w quizach i zabawach muzycznych.

13 grudnia 2016 r. uczniowie kl. IId wraz z rodzicami i wych. B. Staszkiewicz  zwiedzali Fabrykę św. Mikołaja w Kętrzynie. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także poznanie etapów powstawania ozdób choinkowych. Największą atrakcją były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wydmuchiwały ze szkła własne bombki. 

26 października 2016 r. uczniowie klasy VI b pod opieką wychowawczyni Elżbiety Wojtkowskiej przygotowali przedstawienie pt. "The hounted house". W spektaklu zaangażowani byli wszyscy uczniowie klasy 6 b a zaproszenie do oglądnięcia przyjęły klasy II i III wraz z wychowawczyniami.

27 października 2016 r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Krystyną Wawrzyn uczestniczyli w zajęciach z edukacji społecznej i plastycznej w Zespole Szkół Technicznych.

14  października 2016 r.  świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela oraz  Święto Szkoły które jest obchodzone na pamiątkę nadania szkole imienia Jana Pawła II. W dniu tym swoje święto obchodzili również pierwszoklasiści, którzy z rąk pani dyrektor zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

30 września 2016 r. - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  /czytaj artykuł/

28 września 2016 r. - wizyta misjonarza z Madagaskaru - ojca Pawła Petelskiego.

21 września 2016 r- akcja edukacyjna Policji w SP3

1 września 2016 r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016
24 czerwca 2016 r. - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015-2016

10.06.2016 r. - konkurs "WIEDZY ZINTEGROWANEJ"  

26.05.2016 r. - obchody Dnia Mamy 

21.05.2016 r. - piknik rodzinny 

12.05.2016 r. - konkurs ortograficzny - "LUBIĘ ORTOGRAFIĘ" 

27.04.2016 r. - akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

19.04.2016r. - obchody  1050 rocznicy Chrztu Polski 

Dnia 22 marca 2016 r. konkurs Tradycje Wielkanocne

Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, gdy otrzymujemy i wysyłamy, różnymi w naszych czasach drogami, życzenia. Każdy się uśmiecha, gdy je otrzyma. Jednak są ludzie, którzy ich nie otrzymają. Okazało się, że możemy temu zapobiec. Trochę pracy, ale jakiej miłej i kolorowej i… zmieniamy świat. Stanie się tak w wielkanocny poranek w Warszawie i Krakowie gdzie Siostry Albertynki prowadzą kuchnie dla ubogich. Tam na świąteczne śniadanie przyjdą ludzie ubodzy, samotni, bezdomni. Uczniowie naszej szkoły wykonali i wysłali kilkaset świątecznych kartek z życzeniami. Co za radość wiedzieć, że nasz mały trud będzie powodem szczęścia dla drugiego człowieka! /21.03.2016/

Wielki Post jest czasem, w którym uczymy się rezygnować z siebie, dzielić z innymi, może nawet częściej niż zwykle, mamy oczy i serca szeroko otwarte na potrzebujących naszej pomocy. Dlatego odpowiadając na apel, który ukazał się w styczniowym numerze „Martyrii” pt. „Obdarujmy dzieci z Boliwii” uczniowie naszej szkoły zaangażowani w Grupie Misyjnej pod nazwą „Promyki Nadziei” przeprowadzili w naszej parafii zbiórkę zabawek. Wzorem postępowania jest dla nas św. Jan Paweł II, patron naszej szkoły, który tak bardzo kochał dzieci i był wrażliwy na ich los. „Chcemy dzielić się z tymi, którzy nie mają się czym bawić, sami sobie muszą robić zabawki” –mówią „Promyki”.

Kangur matematyczny  - 17.03.2016 r.

Spotkanie z leśnikiem  - 02.03.2016 r.

Żywa lekcja muzyki  - 24.02.2016 r.


Pasowanie na czytelnika  - 19.02.2016 r.

Bal karnawałowy  - 10.02.2016 r.

Bezpieczne ferie  - 20.01.2016 r.

Jasełka  - 22.12.2015 r.

Koncert kolęd  - 21.12.2015 r.

Spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt  - 16.12.2015 r

Cała Polska czyta dzieciom  - 15.12.2015 r

Pokaz iluzji 8.12.2015

Mikołaj odwiedził dzieci w oddziałach zerowych.  04.12 2015

Dnia 27 listopada w szkole odbyła się żywa lekcja historii, która przedstawiła wojenne zmagania Polaków w dążeniu do odzyskania niepodległości.  Uczniowie poznali nie tylko historię powstań narodowych. Mieli też okazje stać się kosynierem powstania kościuszkowskiego, grenadierem z powstania listopadowego, partyzantem styczniowym i legionistą z Pierwszej Brygady Józefa Piłsudskiego. Zobaczyli  broń, jaką Polacy używali na przestrzeni lat w walce z zaborcami.


Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. W tym roku miało ono miejsce 16 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Podczas ceremonii uczniowie klas  pierwszych, w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor szkoły dokona aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. Tego dnia uroczyście obchodziliśmy również Święto Szkoły ustanowione na pamiątkę nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru.

W dniu 16 września 2015 r. Olecko przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca".
Akcja ruszyła punktualnie w południe i trwała przez pół godziny. W tym czasie wszyscy, którzy przyszli do hali Lega pracowali na fantomach.  Łącznie w hali Lega w biciu rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu akcji resuscytacji krążeniowo- oddechowej wzięło udział 215 osób. Wśród nich znalazło się 6 uczniów z naszej szkoły: Alicja Szarnecka, Pola Bagińska, Adam Machnikowski, Kacper Kłoczko, Mateusz Cybulski i Dawid Góralczyk wraz z opiekunem Tomaszem Kuciunem.


Dnia 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazj DEN. W części oficjalnej swoje przemówienia do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły skierowała Dyrektor Szkoły Pani Lucyna Sadowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Modzelewska.
Po części oficjalnej uczniowie klas 0 - VI zaprezentowali  przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Kasprzyk program artystyczny. Były piosenki, wiersze, taniec oraz wręczone perły nauczycielskie. 


Dnia 11 września 2015 roku uczniowie klas VI naszej szkoły pod opieką nauczyciela p. Tadeusza Guta uczestniczyli w XV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci  Sybiru  w  Białymstoku. Główną częścią uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku, spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, gdzie odprawiona została msza święta. Przy tym kościele znajduje się Grób Nieznanego Sybiraka - jedyny w kraju taki pomnik. Tam, po południu, marsz zakończył się ekumenicznymi modlitwami, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy.


Dnia 1 września 2015 roku uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor szkoły -  Lucyn Sadowska. Głos zabrali również obecni na inauguracji Anna Cieśluk z ełckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz burmistrz Wacław Olszewski.
Goście obejrzeli również występy uczniów, którzy przygotowali krótką część artystyczną. Po części oficjalnej goście zwiedzali szkołę, a uczniowie spotkali się ze swoimi nauczycielami w klasach.
Rok szkolny 2014/2015

W dniu 19 marca 2015r. uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi biorąc udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. W kategorii Żaczek wzięło udział 16 drugoklasistów, a w kategorii Maluch -  11 trzecioklasistów i 14 czwartoklasistów, zaś Beniamina 19 uczniów klas 5 i 6.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w kategorii Żaczek wyróżnienie uzyskała uczennica klasy 2a – Katarzyna Jurczyk,
w kategorii Maluch wyróżnienia otrzymali:

Julia Domańska z klasy 3b,
Szymon Kwaśniewski z klasy 3a,
Zuzanna Bagan z klasy 4b,
Mateusz Polakowski z klasy 4b,

w kategorii Beniamin wyróżnienia otrzymali:

Gabriela Putra z klasy 5a,
Jan Kamiński z klasy 5b,
Michał Rytwiński z klasy 5b
Świerzbin Agnieszka z klasy 6a,

wynik bardzo dobry (najwyższy w szkole) uzyskał Olaf Sujata z klasy 6b.

Dnia 3 marca 2015 roku 19 uczniów klas IV – VI wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Czwartoklasiści pisali test na poziomie Kittens, a piątoklasiści i szóstoklasiści – Bunnies.
Wynik bardzo dobry i nagrodę I
stopnia otrzymał uczeń klasy 5b – Jan Kamiński.
Wynik dobry i nagrodę II stopnia otrzymało trio dziewcząt:
Maja Kamińska i Julia Gorlo z klasy 5b oraz Zuzanna Bagan z klasy 4b.

16 grudnia grupa uczniów naszej szkoły przygotowała wyjątkowe widowisko o Bożym Narodzeniu. Obejrzane zostało przez społeczności całej szkoły oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Młodzież jasełka przygotowała pod opieką pań: Danuty Baranowskiej, Anny Marczak i siostry Marzeny Kucharskiej.

Po przedstawieniu pani dyrektor Lucyna Sadowska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie plastycznym i fotograficznym "Jesienne oblicza przyrody".


15 grudnia

12 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Humba, bunga, Bang” w wykonaniu uczniów I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku pod kierunkiem pana Z. Stefanowskiego.Spektakl od samego początku przykuł uwagę dzieci. Pomysłowe stroje aktorów oraz tworzona na oczach małych widzów historia zwierząt pragnących zmienić swój wygląd pobudzała ich wyobraźnię. Aktorzy przybliżyli maluchom wartości jakimi powinny kierować  się w życiu. Podkreślili, że nie należy pochopnie podejmować ważnych nieprzemyślanych decyzji. Zawsze warto jest zastanowić się wcześniej nad tym co chcemy zrobić. Przedstawienie wywołało u dzieci wiele pozytywnych emocji. Występ aktorów został nagrodzony ogromnymi brawami oraz słodyczami które wręczyła wykonawcom pani dyrektor SP 3 w Olecku – Lucyna Sadowska.


W piątek 5 grudnia 2014 roku na auli naszej szkoły odbyła się po raz kolejny żywa lekcja historii. Tym razem autorzy zaprezentowali nam historię starożytnego Rzymu. Jako przewodnik po Rzymie godnie przedstawił się nam Terencjusz Warron, kronikarz rzymski. Pierwsi na historyczną scenę wyszli Remus i Romulus - dwaj bracia, legendarni założyciele Rzymu. Najpierw poznaliśmy ich historię, potem bohaterowie stoczyli efektowny pojedynek o władzę w państwie. Chwilę później mieliśmy przyjemność poznać społeczeństwo rzymskie - plebs i patrycjat. W tę część prezentacji została zaangażowana publiczność, doszło nawet do porwania jednej z uczennic, która pełniła rolę domowej niewolnicy. Uczniowie mieli okazję przebrać się za ludzi rodem z Rzymu. W tej części spotkania można było się zarówno pośmiać, jak i poczuć rzymski klimat.


Dnia 3 grudnia 2014 roku uczniowie klasy Ib z wychowawczynią Krystyną Wawrzyn byli w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych. W ramach współpracy międzyszkolnej dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych w pracowni gastronomicznej, która jest najnowocześniejszą w powiecie oleckim bazą kształcenia młodych adeptów sztuki kulinarnej. Zajęcia prowadziła Pani Marta Wodzyńska – Nowel.
Mali kucharze uczyli się, jak przygotować pizzę, wafle i ciasteczka „rogaliki”. Zabawa oraz atmosfera na zajęciach były wyśmienite. Wszystko to sprzyjało gotowaniu pyszności , a na koniec wspólnemu biesiadowaniu. Pomocnikami uczniów z naszej szkoły byli uczniowie klasy III Tlb: Wioletta Barwińska, Klaudia Jóźwiak i Wojciech Luberecki.
Krystyna Wawrzyn

W tym roku – 20 listopada - po raz pierwszy będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji i zabaw zachęcają wspólnie  z dyrekcją naszej szkoły minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

W dniu 14 listopada 2014 roku  w ramach realizacji w naszej szkole programu „Mały Mistrz” odbyła się lekcja otwarta wychowania fizycznego „Mały Mistrz tańca” w klasie Ib, którą poprowadziła wychowawczyni p. Krystyna Wawrzyn oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Zbyszek Polakowski. Tematem przewodnim była nauka elementów „Krakowiaka”, z czym uczniowie świetnie sobie poradzili. Pierwszoklasiści zdobyli złote medale oraz sprawność tancerza.
Zajęcia mieli okazję obserwować p. Zbigniew Bogdan kierownik Filii W-MODN w Olecku, i konsultant ds. doskonalenia n-li wychowania fizycznego, dyrekcja oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły, a także rodzice.
I.Narkiewicz-Bielska

Dnia 13 listopada 2014r. p. Monika Aszurkiewicz wychowawca świetlicy szkolnej zorganizowała szkolną akcję „Cała Polska czyta dzieciom.  Do akcji, zaproszone zostały wszystkie klasy pierwsze oraz grupa przedszkolna z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku.  Opowiadania o Muminkach przeczytała nam p. wicedyrektor szkoły Iwona Narkiewicz-Bielska. Po wysłuchaniu, dzieci odpowiadały na pytania , zadawane na podstawie tekstu i otrzymywały drobne upominki. 


Etapy szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych przeszli następujący uczniowie:

- Milanowski Jakub i Kamiński Jan z języka angielskiego,

- Cimochowski Jakub z języka polskiego,

- Sujata Olaf Rafał z języka polskiego i angielskiego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapach wojewódzkich konkursów!!!

W dniu 17 listopada 2014 roku odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wierszykarnia” Danuty Wawiłow. Wzięło w nich udział 20 uczniów z klas I – VI. Dzieci pięknie wyrecytowały  bogaty repertuar poetki. Komisja w składzie” p. A. Zakrzewska, p. A. Sakowska, p. K. Wójcik wybrała 8 uczniów, którzy będą reprezentowali szkołę w konkursie w dniach 26 i 27 listopada 2014 roku: Mikołaj Stefanowski z klasy Ib, Krzysztof Godlewski z klasy Ic, Dawid Białanowski z klasy Id, Wiktor Kosobucki z klasy IIIa, Daria Dźwilewska z klasy IVa, Natalia Rant z klasy IVb, Krzysztof Bielawski z klasy Va, Olaf Sujata z klasy VIb. Wszystkim uczniom gratulujemy, a wyróżnionym życzymy powodzenia!W dniu 14 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do II Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas II – III szkół podstawowych „Jesień w poezji” organizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół w Judzikach.
W eliminacjach szkolnych wzięło udział dziewięcioro uczniów: Maja Jeglińska z klasy IIa, Martyna Parafinowicz i Oliwia Dragun  z klasy IIb, Karina Laskowska i Magdalena Baranowska z klasy IIc, Klaudia Bąk z klasy IIIa, Zuzanna Krakowska z klasy IIIb, Aleksandra Bartkowiak i Olaf Antkiewicz z klasy IIIc.
Uczniowie recytowali wiersze o tematyce jesiennej. Komisja w składzie: Renata Baranowska, Marta Ostrowska – Gdak, Iwona Narkiewicz – Bielska miała trudny wybór, ponieważ wszyscy zaprezentowali bardzo ładnie wybrane utwory.
Dwie uczennice: Maja Jeglińska oraz Zuzanna Krakowska zostały wybrane, aby reprezentować naszą szkołę na konkursie w Judzikach. Maja zaprezentuje wiersz „Świerszczyk” Marii Konopnickiej, a Zuzanna „Jesień u fryzjera” Doroty Gellner.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dnia 10 listopada 2014 r. o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Wszyscy uczniowie zebrali się punktualnie na sali gimnastycznej gdzie odśpiewano Hymn Państwowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która przybliżyła młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Uroczystość zakończyła się śpiewem licznych pieśni patriotycznych.   Dnia 09.10.2014 r. na stadionie w Lidzbarku Warmińskim rozegrano V Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska 2014 w kategorii drużyn chłopców 10- 11 lat- FINAŁ WOJEWÓDZKI. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. W fazie grupowej turnieju drużyna Sp3 Olecko spotkała się z grupami: z Lidzbarka Warmińskiego, wygrywając 7:0, następnie z Olsztynka,  również wygrywając 4:1, ostatnią drużyną grupową był Elbląg pokonany wynikiem 7:3. W półfinale sportowcy z SP3 Olecko spotkali się z drużyną z Dłutowa gromiąc przeciwników 10:0. Reprezentacja SP3 Olecko wygrała finał z drużyną z Ostródy 2:0,  pokazując, że jest najlepsza. Zwycięskie bramki zdobyli: Franciszek Antkiewicz i Wojciech Kukliński.
Reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku wygrała wszystkie rozgrywki, pokonując kolejnych rywali i zdecydowanie zasłużyła na okazały puchar z rąk Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. Już 15.10.2014 r. młodzi sportowcy pojadą do Warszawy zaprezentować swoje umiejętności w Finale Ogólnopolskim V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP na Stadionie Narodowym. Nie brakuje im umiejętności, wigoru i ambicji, toteż zapowiadają się kolejne sukcesy.

Drużynę SP3 Olecko reprezentowali:

Franciszek Antkiewicz, Krzysztof Bielawski, Adrian Bokuniewicz, Kacper Kłoczko, Wojciech Kukliński, Adam Machnikowski, Marek Nowakowski, Przemysław Smolera, Jakub Tylęda.
Trenerami grupy są pan Artur Szarnecki  i pan Zbyszek Polakowski.

2 października 2014 roku uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią panią Krystyną Wawrzyn i z panią z biblioteki Martą Ostrowską -Gdak uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci-panią Wiolettą Piasecką, które odbyło się w Miejsko- Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Autorka  w baśniowym stroju wróżki opowiadała o swoich książkach, o motywach ich powstawania. Przedstawiła również scenkę z wykorzystaniem kukiełek, modulując przy tym głosem, co się bardzo podobało dzieciom. Pisarka przeprowadziła konkurs, gdzie nagrodami były wróżby przepowiadające przyszłość. Autorka zaskoczyła wszysktkich chłopaków swoją wiedzą o piłkarzach. Na koniec spotkania dzieci podziękowały pisarce gromkimi brawami , a Lena Kasprzyk i Oskar Mentel  wręczyli bukiet kwiatów. Pani bibliotekarka zakupiła książkę pani Wioletty Pisaeckiej do naszej szkolnej biblioteki

Dnia 12 września 2014 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w XIV Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci  Sybiru  w  Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowała  delegacja  uczniów  w składzie: Dominika Wojciechowska, Agnieszka Świerzbin, Krzysztof Zduniak i Wojciech Rudziński, którzy byli  pod opieką nauczyciela historii  p. Izabeli Sobolewskiej.
    Uroczystość  rozpoczęła się  zbiórką  uczestników przy Pomniku Katyńskim, gdzie powitano zebranych gości, a następnie odbył się  przemarsz  pocztów sztandarowych do kościoła pw. Ducha Świętego. Po mszy św. przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka odbył się apel poległych zakończony salwą honorową oraz złożono kwiaty  i zapalono znicze.


W dniu 1 września uroczystym apelem naukę w naszej szkole rozpoczęło 492 uczniów.  Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i uczczeniu minutą ciszy 75. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej dyrektor szkoły Lucyna Sadowska, w oficjalnym przemówieniu, gorąco powitała całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci. Miłe słowa popłynęły pod adresem nowych uczniów szkoły klas I oraz oddziału przedszkolnego, życząc im wielu sukcesów, rozwoju zainteresowań i talentów, poznania nowych kolegów i koleżanek oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole.
                                             
Rok szkolny 2013/2014
                                             
W dniu 27 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Dyrektor szkoły Pani Lucyna Sadowska pogratulowała wszystkim, którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych, życzyła dobrego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje. Uczniom, którzy ukończyli naukę z wyróżnieniem wręczone zostały dyplomy oraz nagrody książkowe. 
Dnia 14 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się coroczny festyn rodzinny. Kapryśna pogoda nie zniechęciła uczniów i ich rodziców do przyjścia do szkoły. Atrakcji nie brakowało. Były konkurencje i gry sportowe, zabawa w podchody i malowanie twarzy. Uczestnicy obejrzeli też ekologiczny pokaz mody oraz taniec w wykonaniu uczennic. Na boisku odbył się pokaz karate, który przyciągnął sporą grupę oglądających. W sali gimnastycznej rozegrano także mecz koszykówki Ojcowie kontra Dzieci, który zakończył się remisem 12:12.
Nie zabrakło stoisk z zupami, sałatkami i ciastami przygotowanymi przez rodziców.

Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku z 0b (wych. Krystyna Wawrzyn) podjęła współpracę podczas realizacji projektu edukacyjnego pod nazwą „Zintegrowane działania proekologiczne gwarancja powstania „EKOlecko” realizowanego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. W ramach projektu 11 czerwca 2014r. dzieci uczestniczyły w zajęciach w pracowni chemicznej, gdzie pod okiem p. Anny Matusiak przeprowadzały różne doświadczenia. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach po realizacji których otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dnia 28 maja 2014 roku w konkursie recytatorskim poezji Jana Pawła II zorganizowanym w naszej szkole zmierzyło się 14 uczestników ze szkół powiatu oleckiego. Komisja konkursowa z uwagą wysłuchała wszystkich recytacji.
Pierwsze miejsce zajęła Sandra Romanowska (SP w Gąskach). Drugie miejsce zdobyła Patrycja Retel (SP w Świętajnie). Trzecią nagrodę zdobyła Zuzanna Warsiewicz (SP 1 w Olecku). Komisja konkursowa przyznała także dwa wyróżnienia. Otrzymali je Jan Ogonowski (SP 3 w Olecku) i Pola Stadnicka (ZS w Olecku). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy dyplomy uczestnictwa.

W dniu 19 maja 2014 roku w Katedrze św Wojciecha w Ełku odbyło sie wręczenie nagród w XVI Diecezjalnym Konkursie Plastycznym "Totus Tuus Maryjo" - "Cały Twój Maryjo". Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena Baranowska z klasy Ic - III miejsce oraz Katarzyna Przeździecka z klasy IIIb - wyróżnienie. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Dwa czwarte miejsca zajęły sztafety Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku w mistrzostwach województwa w sztafetowych biegach przełajowych. 
Czytaj więcej...

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – Jan Ogonowski w dniu 14.05.2014 r. uczestniczył, na zaproszenie Kuratora Oświaty w Olsztynie, w Gali Mistrzów organizowanej dla najlepszych oraz wielokrotnych tegorocznych laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym zaszczytnym gronie Jan znalazł się dzięki uzyskaniu II wyniku w województwie z historii (laureat) oraz tytułu finalisty z matematyki i języka angielskiego. Uczeń otrzymał z rąk pani kurator dyplom uznania oraz nagrodę książkową.
                                Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

W dniach 12 i 13 maja 2014 r. uczniowie klas IIIa i II b odwiedzili "Leśny Zakątek" - obiekt dydaktyczny położony obok siedziby Nadleśnictwa w Olecku i wzięli udział w lekcji edukacyjnej. W tajniki lasu wprowadził nas p. Piotr Wydra. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia lasu w "pigułce" na interaktywnych tablicach edukacyjnych o tematyce leśnej. Pogłębić swoją wiedzę na temat drzew, runa leśnego i zwierząt tam żyjących. Przyjrzeć się z bliska roślinom przeniesionym z ich środowiska naturalnego.
Uczniowie z klasy II b w ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem" nauczyły się dużo o zdrowym żywieniu i piramidzie zdrowia. Postanowiły przejść od teorii do praktyki i zrobić samodzielnie zdrowe kanapeczki. Zgromadziły potrzebne produkty i z zapałem zabrały sie do pracy. W ciągu kilku minut powstały prawdziwe cudeńka - zdrowe wiosenne  kanapeczki. Na  degustację  zostały   zaproszone
p. dyrektor i wicedyrektor.

Dnia 29 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca wydarzenia sprzed 223 lat - uchwalenie Konstytucji 3 Maja - pierwszego w Europie i drugiego w świecie zbioru praw i obowiązków obywateli, kompetencji władzy państwowej i zasad ustroju państwa.
Uczniowie klas 6 pod kierunkiem p. Izy  Sobolewskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, którym przypomnieli swoim koleżankom i kolegom, iż Konstytucja 3 Maja była ukoronowaniem starań patriotów polskich  o uratowanie niepodległości.

W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Lubię ortografię". W zmaganiach o tytuł mistrza ortografii udział wzięło dwunastu uczniów ze szkół naszego powiatu. Uczestnicy musieli napisać ze słuchu dyktando, poprawnie uzupełnić wyrażenia i tekst oraz rozwiązać krzyżówkę. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą znajomością zasad i reguł ortograficznych.

W dniu 15 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana z okazji zbliżającej się kanonizacji patrona szkoły. W uroczystości, oprócz szkolnej społeczności, uczestniczyli również burmistrz Olecka Wacław Olszewski, ksiądz prałat Lech Janowicz – proboszcz parafii NMP Królowej Polski oraz rodzice.  Zebrani obejrzeli program artystyczny pt. „Święty Apostoł naszych czasów – Jan Paweł II” przygotowany przez s. Marzenę Kucharską.  Po zakończeniu montażu słowno-muzycznego burmistrz Olszewski, ks. prałat Lech Janowicz, dyrektor szkoły Lucyna Sadowska i przewodnicząca Rady Rodziców w holu szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicz pod tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II.

15 kwietnia 2014r. uczennice z naszej szkoły uczęszczające na zajęcia z Zumby, które prowadzi p. Monika Aszurkiewicz, miały okazję wystąpić przed szeroką publicznością w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate”.  Tancerki były zaproszone przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku, które tego dnia organizowało konkurs piosenki przedszkolnej pt. „Wiosenne Nutki”. Dziewczynki zaprezentowały trzy układy taneczne, po których dostały ogromne brawa od publiczności.
Dnia   15   kwietnia 2014 roku   odbyło się  podsumowanie   V Powiatowego Konkursu „Tradycje  wielkanocne”, którego organizatorem była nasza szkoła. Na konkurs wpłynęły 43 prace. Autorzy tych najlepszych zostali uhonorowani dyplomami i upominkami.   Wręczały je wicedyrektor SP3 Iwona Narkiewicz i katechetka Danuta Baranowska (koordynatorka konkursu).


Oglądnij  pracę zwycięzcy
"Jan Paweł II – Papież Dialogu” - to hasło przewodnie IX Międzyszkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną, który rozstrzygnięty został 10 kwietnia w ZSS w Stradunach. Autorką najlepszej prezentacji multimedialnej o Papieżu Polaku została uczennica naszej szkoły - Agata Kuciun z kl. VI b a trzecie miejsce przypadło Julii  Raczkowskiej z kl. VI c. Zwycięzcy otrzymali nie tylko dyplomy, ale i nagrody rzeczowe. Uczennicom serdecznie gratulujemy.
Czytaj artykuły o wydarzeniu: Radio 5
                                  Gazeta Olsztyńska

10 kwietnia odbyło się II spotkanie Integracyjne z dziećmi z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku zorganizowane przez wychowawczynię klasy 0B K. Wawrzyn i opiekunkę świetlicy M. Aszurkiewicz. W spotkaniu udział wzięły klasy 0A ( wych. M. Gołembiewska ), i OC ( wych. R. Baranowska ) oraz dzieci ze świetlicy szkolnej z wych. A. Domel.
Klasa 0B zaprezentowała przedstawienie ukazujące tradycje wielkanocne. Dzieci z przedszkola pięknie śpiewały piosenki o tematyce świątecznej co zachęciło wszystkich do utworzenia pociągu i wspólnego śpiewania.
Na zakończenie grupa 0B i goście Przedszkola rywalizowały w różnych sportowych konkurencjach. Wśród zawodników były żabki, zajączki, kurczaczki i pisanki. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i otrzymali słodkie, świąteczne upominki przygotowane przez rodziców klasy 0B.

Dnia 4 kwietnia 2014 roku odbył się w Wieliczkach IX POWIATOWY  KONKURS RECYTATORSKI „Cztery Pory Roku w Wierszach”. Krzysztof Godlewski z grupy 0c (opiekun p. Renata Baranowska) i Mikołaj Stefaniowicz z grupy 0b (opiekun p. Krystyna Wawrzyn) zajęli III miejsce na 23 uczestników biorących udział w konkursie. Krzyś recytował wiersz Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”, a Mikołaj wiersz „Cztery pory roku”.Recytacja chłopców była na bardzo wysokim poziomie.

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku w tegorocznej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Czytaj więcej...
W dniu 25 marca 2014r. w ROK Mazury Garbate odbył się III Przegląd Przedszkolnych Spotkań z Poezją i Pieśnią  poświęcony Oskarowi Kolbergowi organizowany przez Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z grupy Ob prowadzonej przez Panią Krystynę Wawrzyn z przedstawieniem „Dyngusiarze”. Przedstawienie oczarowało jury recytacją oraz rozmaitością pokazanych obrzędów za co dzieci z wychowawcą otrzymały statuetkę oraz dyplom. Gratulujemy!!!
W dniu 22 marca 2014 odbył się ogólnopolski turniej karate kyokushin IKO MAZOVIA CUP w Józefowie. Wzięło w nim udział blisko 400 zawodników z 34 klubów z całej Polski.  Nie zabrakło zawodników z Olecka. Świetnie spisali się uczniowie SP3, podopieczni nauczyciela w-f i trenera W. Rejterada, którzy pewnie wygrali swoje kategorie : Kinga Kuklińska, Julia Kulczyniec i Kinga Mikielska. Olecko w klasyfikacji generalnej zdobyło tytuł wicemistrzowski GRATUJEMY!
21 marca dzieci z klasy  0 "B" śpiewem, tańcem i okrzykami witały wiosnę. Wraz z wychowawczynią, barwnym korowodem, przeszły ulicami miasta. Nad rzeką obserwowały pluskające się w wodzie kaczki. Wiosna odwdzięczyła się piękną , słoneczną pogodą.
Dnia 20 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny KANGUR. Uczestniczyło w nim 58 uczniów z klas II – VI w trzech kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch i Beniamin.
Konkurs ten ma charakter międzynarodowy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
12.03.2014 r w  Szczytnie odbył się półfinał wojewódzki w mini piłce siatkowej, w którym po wcześniejszym zdobyciu kwalifikacji w ćwierćfinale wzięła udział reprezentacja SP3 Olecko. W zawodach rywalizowały o wejście do finału wojewódzkiego w kategorii chłopców i dziewcząt: Pisz, Szczytno, Ełk, Gołdap, Giżycko, Mrągowo, Nidzica i Olecko. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie drużyny: Giżycko i Olecko (Kinga Kuklińska, Julia Kulczyniec, Alicja Szarnecka , Anna Januszczyk, Oliwka Ignatowicz, Zuzanna Kieczeń, nauczyciel W. Rejterada)
12 marca w Olsztynie w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się coroczna gala sportu zorganizowana przez samorząd województwa, na którą zostali zaproszeni reprezentanci OSSWKK-trener Wojciech Rejterada i zawodniczka uczennica Sp3  Kinga Mikielska. Gala była podsumowaniem wydarzeń sportowych minionego roku, wręczone zostały wyróżnienia dla najwybitniejszych sportowców Warmii i Mazur, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Europy i Świata w roku 2013. Wśród nagrodzonych znalazła się olecka zawodniczka Kinga Mikielska, która na Mistrzostwach Europy w Katowicach wywalczyła brązowy medal w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat +50kg.Trenerzy i zawodnicy otrzymali podziękowania od marszałka województwa Jacka Protasa.
    5 marca 2014 roku w Miejskiej - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem panem Arkadiuszem Niemirskim, w którym wzięli udział m.in. uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią.
 Powieściopisarz, dziennikarz i satyryk w jednej osobie, wykorzystując prezentację multimedialną, w bardzo ciekawy i żartobliwy sposób przedstawił swoją twórczość, działalność kabaretową, pokazał wiele zdjęć z prywatnego archiwum oraz opowiadał o swoich pasjach i marzeniach.          / Czytaj więcej...../
28 lutego Pan Piotr Wydra, pracownik Nadleśnictwa w Olecku został zaproszony do udziału w szkolnej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  Nasz gość czytał dla klas drugich opowiadania M. Strękowskiej -Zaremba pt.: „Chrońmy przyrodę czyli o wielkich obowiązkach małych lisków”. Po przeczytanych utworach uczniowie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące wysłuchanej książki i otrzymali w nagrodę drobne upominki. Organizatorem akcji była p. Monika Aszurkiewicz wychowawca świetlicy szkolnej.
W dniu 25 lutego w Giżycku odbyły się mistrzostwa rejonu w mini piłce siatkowej dwójek. Po wcześniejszym zwycięstwie w mistrzostwach powiatu zakwalifikowały się na nie dwie drużyny z SP 3 w Olecku: dziewcząt-nauczyciel w-f Wojciech Rejterada i chłopców-nauczyciel w-f Artur Szarnecki. W Giżycku rywalizowały drużyny z Ełku, Gołdapi, Giżycka, Wydmin i Olecka. Awans do półfinału wojewódzkiego w Szczytnie z 2 miejsca wywalczyła drużyna dziewcząt z Olecka ( Kinga Kuklińska, Julia Kulczyniec, Alicja Szarnecka, Wiktoria Daniłowicz, Julia Surażyńska, Zuzanna Kieczeń).
12 lutego odbył się w Ełku Wojewódzki Konkurs Historyczny, w którym wziął udział uczeń kl. VI b Jan Ogonowski przygotowany przez panią Izabelę Sobolewską. Uzyskał on tytuł Laureata zdobywając 95,65% punktów. Był to 2 wynik w województwie. Gratulujemy!
/14.02.2014 r./

Przez dwa dni w hali Lega w Olecku rozgrywano mistrzostwa powiatu oleckiego w lekkiej atletyce. Rywalizację szkół podstawowych zwyciężyła olecka „Trójka” uzyskując 183punkty.
Skład reprezentacji SP3 Olecko (nauczyciele wych. fiz. Dariusz Dźwilewski i Artur Szarnecki):
Gabriela Jeglińska, Aleksandra Dźwilewska, Katarzyna Mrozowska, Karolina Pogorzelska, Gabriela Olszewska, Karolina Ćwikowska, Aleksandra Jaroniec, Weronika Tymoszuk, Natalia Gojlik, Ada Rant, Oliwia Maj, Natalia Jachimczuk, Wiktoria Jurczuk, Monika Sędzicka, Kinga Mikielska, Karolina Jasińska, Mariola Hajduk, Jan Jeleniewicz, Michał Milewski, Marcel Wasilewski, Jakub Białanowski, Bartosz Zimnicki, Gabriel Domaradzki, Filip Kosiński, Maks Wieczorek, Wojciech Tomczyk, Jakub Prusko, Kacper Kempisty, Nataniel Zaniewski.
Zobacz więcej...
W dniach 25 stycznia do 8 lutego 2014 roku grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w obozie szkoleniowo - rehabilitacyjnym w hotelu Amber Bay w Augustowie. Wypoczynek zorganizowało PSSON START Białystok. Prawdziwa zima pozwoliła, aby oferta wypoczynku była bardzo bogata. Uczniowie mogli skorzystać z nauki jazdy na nartach zjazdowych, nartach biegowych, snowbordzie, bojerach. Organizator zapewnił też inną szeroką gamę zajęć sportowo – rekreacyjnych; aerobik, aquaaerobik, tenis stołowy, bilard, pływanie, masaże, rekreację w hotelowym SPA, dyskoteki, kino…
Zobacz video
/21.01.2014 r./

21 stycznia oleccy policjanci realizowali w naszej szkole działania prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie 2014”. Celem głównym podejmowanych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zarówno w ruchu drogowym jak i w zakresie bezpieczeństwa osobistego.
Nasza szkoła


Nasza szkoła w fotografii

Please download Java(tm).

ZOBACZ WIĘCEJ

Dzisiaj jest

A czas płynie...
Lekcje

8.00 - 8.45
8.55 - 9.40
9.50 - 10.35
10.55 - 11.40
11.50 - 12.35
12.45 - 13.30
13.40 - 14.25
14.30 - 15.15

Kalendarz

Plan Olecka

 

Licznik  odwiedzin


Copyright Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku  
       Kolejowa 33, 
19-400 Olecko,  
tel. 875202085   e-mail: 
sp3@olecko.edu.pl    http://www.sp3.olecko.edu.pl
NIP 847-10-24-323

 
Strona główna Strona główna galeria Kontakt
-- spadające serca