"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Szanowni Rodzice /Opiekunowie

Zapraszamy na spotkania
z prelegentami i wychowawcami w listopadzie:

1)      Oddziały przedszkolne i klasy I – III oraz klasa VI B  : 4 listopada 2019r., poniedziałek

O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w auli z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olecku na temat przemocy wobec dzieci.
Po prelekcji w auli odbędą się spotkania z wychowawcami w przydzielonych salach.

2)       Klasy IV – VIII: 6 listopada 2019r., środa

O godz. 16.00 odbędzie się spotkanie w auli z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji w Olecku
nt. „Substancje psychoaktywne a zdrowie”.

Przydział sal na spotkania z rodzicami
w dniach 4, 6 listopad 2019r.

Klasa / Grupa

Karolina Masłowska

VIII C

Katarzyna Ogonowska

Czy zmiany w Oleckich szkołach są potrzebne? Zabierz głos w dyskusji!

Ruszają prace nad strategią rozwoju oświaty, która powstanie na najbliższych 5 lat.
5 listopada o godzinie 16.00 w Urzędzie Miejskim w Olecku (Plac Wolności 3, III piętro, sala konferencyjna) odbędzie się pierwsze, otwarte spotkanie. Będziemy pracować w zespołach. Wspólnie określimy problemy i znajdziemy najlepsze rozwiązania. Jesteś rodzicem? Nauczycielem? Masz swoje zdanie na temat oświaty? Przyjdź. Twój głos ma znaczenie.

Wspólnie zastanowimy się nad tym:

·         Jakie są problemy w oleckich szkołach?

·         Jakie potrzeby?

·         Jakie są najważniejsze priorytety oświaty?

·         Jak zrealizować zamierzone cele?

Przyjdź! Czekamy na twoją opinię.

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

Misja szkoły:

Wychowanie dziecka wrażliwego na dobro w jego wymiarze indywidualnym  i społecznym,  które uwierzyło we własne siły i zdolnego do osiągnięcia wartościowych i trudnych celów życiowych.

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem,
o to, ażeby bardziej był, a nie miał, aby poprzez to wszystko, co ma, co posiada,
umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
 Jan Paweł II

W 1945 roku przy ulicy Poznańskiej, obecnie Nocznickiego powstała Szkoła Podstawowa. W 1963 roku w wyniku reorganizacji szkół nadano jej nazwę Szkoła Podstawowa nr 3.  Od września 2001 roku szkoła znajduje się przy ul. Kolejowej 33. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Lucyna Sadowska.

Szkoła posiada 2 oddziały zerowe, 11 oddziałów klas I – III, 9 oddziałów klas IV – VI. Szkoła liczy 490 uczniów, 42 pracowników kadry pedagogicznej, 10 pracowników administracyjno – technicznych. Budynek szkolny jest nowoczesny, zmodernizowany, po kapitalnym remoncie. Szkoła posiada piękną salę gimnastyczną, boisko tartanowe do siatkówki i koszykówki oraz boisko trawiaste do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną, plac zabaw, nowoczesną pracownię komputerową, zmodernizowaną bibliotekę z centrum informatyczno – multimedialnym, stołówkę i świetlicę. Dzieci swoje umiejętności i zdobytą wiedzę poszerzają w wielu kolach zainteresowań, uczęszczają do prężnie działającego Uczniowskiego Klubu Sportowego „TRÓJKA” odnoszącego liczne sukcesy. Od września 2005 roku w szkole funkcjonuje klasa sportowa.

16 października 2003 r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku zgodnie z Uchwalą nr VIII/53/03 Rady Miejskiej w Olecku z dnia 29 maja 2003 r. i Dekretem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura otrzymała imię Wielkiego Rodaka Jana Pawła II oraz sztandar z jego wizerunkiem.

Wszystko rozpoczęło się od zaproponowania na Radzie Pedagogicznej trzech kandydatur na patrona szkoły. W wyniku glosowania uczniów, nauczycieli i rodziców, większością głosów wybrano – Jana Pawła II.
                Następnie zawiązał się Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku, na czele którego stanął Burmistrz Olecka – Wacław Olszewski. Komitet podjął aktywne działania w celu pozyskania środków finansowych na zakup sztandaru.
            16 października – dzień nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru ogłoszony został Świętem Szkoły.

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z historią Olecka i naszej szkoły.W ramach przedsięwzięcia w dniach 24 i 25 października 2019r. uczniowie pod opieką nauczyciela historii p. Izabeli Sobolewskiej i nauczyciela religii p. Danuty Baranowskiej zatrzymali się przy Pomniku Wdzięczności upamiętniającym zasłużonych dla miasta Olecka. Ponadto odwiedzili groby nauczycieli Agaty Mrozowskiej i Jerzego Neya oraz zasłużonych dla miasta: Władysława Żurowskiego, Ryszarda Demby i Feliksa Jordana Lubierzyńskiego. Uczniowie porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej wspólnoty. Iwona Narkiewicz - Bielska

KLIKNIJ ABY WEJŚĆ NA ARCHIWALNĄ STRONĘ SZKOŁY

Szkolny BLOG