Nasze działania

»  Szkoła przystąpiła do realizacji działań związanych z projektem. Wyznaczony został Szkolny Lider Edukacji Globalnej, który zaprosił do współpracy 10 nauczycieli. Zostały zorganizowane dwa spotkania lidera z nauczycielami, podczas których zainteresowani zostali zapoznani z ideą projektu oraz celami zrównoważonego rozwoju. Zostały przydzielone działania w grupie.

W ramach realizacji zadań projektu przystąpiliśmy do II edycja konkursu plastycznego „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” dla uczniów szkół podstawowych:

I grupa wiekowa: uczniowie klas „0”, 1-3 szkoły podstawowej

II grupa wiekowa: klasy 4-6 szkoły podstawowej

/Więcej informacji o konkursie/

»  W naszej szkole 28 października 2016r. odbyło się pierwsze spotkanie szkolnego lidera Małgorzatą Łazarską z nauczycielami zaproszonymi do realizacji zadań zawartych w projekcie EG. Zainteresowani zapoznali się z ideą projektu EG „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju” oraz celami zrównoważonego rozwoju. Otrzymali informacje dotyczące materiałów edukacyjnych oraz zapoznali się z regulaminem konkursu plastycznego „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”.

Podczas naszego drugiego spotkania 2 listopada 2016r. nauczyciele przedstawili swoje pomysły na przeprowadzenie lekcji oraz pomysły związane z organizacją Tygodnia Edukacji Globalnej.  Podczas tego spotkania podzieliliśmy się zadaniami i obowiązkami. Ustaliliśmy organizację spotkania z wolontariuszem.

Obecnie jesteśmy na etapie realizacji zadań związanych z przygotowaniem Tygodnia Edukacji Globalnej.

»  Tydzień Edukacji Globalnej. Od 14 listopada rozpoczęliśmy działania związane z Tygodniem Edukacji Globalnej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Razem dla Pokoju” Wspólnie z nauczycielami zaangażowanymi w realizację projektu i uczniami wykonaliśmy w holu szkoły tablicę dotyczącą edukacji globalnej. Uczniowie z zapoznali się także z założeniami oraz celami edukacji globalnej. Uczniowie z klas IV i VI pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Tadeusza Guta wykonali prace na konkurs plastyczny „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”. Cztery najlepsze prace zostały wysłane na konkurs w formie online, a także wyeksponowane w holu szkoły.

/czytaj więcej/