Wydarzenia                                                                                           


Najlepsi czytelnicy w I semestrze roku szkolnego 2017/2018
  

Klasy I

Miejsce

Nazwisko

i imię ucznia

Klasa

Ilość przeczytanych książek

I

Murzyn Przemysław

I a

22

II

Smokowski Kamil

I b

20

III

Włodarski

Franciszek

I b

10

 

Klasy II –III

Miejsce

Nazwisko

i imię ucznia

Klasa

Ilość przeczytanych książek

I

Karczewski

Bartosz

III c

72

II

Bielawska Anna

III a

50

III

Orzechowska

Maja

II b

42

IV

Jasiukiewicz Anna

III a

38

V

Stefanowska

Izabela

III a

34

VI

Jaremko Jakub

III b

30

VII

Topolska Gabriela

Puchalska Julia

III a

III a

28

28

 

KLASY IV –VII

Miejsce

Nazwisko

i imię ucznia

Klasa

Ilość przeczytanych książek

I

Hanc Maksymilian

IV b

70

II

Pazdur Zuzanna

V b

61

III

Mentel Oskar

IV b

56

IV

Klimasara Joanna

V b

53

V

Stefanowski

Mikołaj

IV a

51

VI

Bielewicz Julia

IV c

48

 

VII

Orzechowska

Julia

IV c

44

VIII

Zubowicz

Dominika

V c

40

IX

Dragun Oliwia

Vb

32

GRATULUJEMY!!!

        Archiwum                                                                                            

Wyniki konkursu czytelniczego pod hasłem:  „W każdej szkole są książkowe mole”.

   Zadaniem konkursu było odpowiedzenie na 11 pytań dotyczących lektur szkolnych i nie tylko. Doskonałą znajomością wykazały się dwie uczennice klasy VI b- Anna Retel oraz Anna Dębska, które zajęły I miejsce w naszym konkursie.

II miejsce ex aequo otrzymały: Magda Wojciechowska (kl.V b)oraz Wojtek Wojciechowski z klasy IV b.

 Wyróżnionym gratulujemy i prosimy o zgłoszenie się do biblioteki w celu odebrania nagród książkowych.

                                           Czas na podsumowanie

       Do obchodów tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowywaliśmy się dosyć długo. W październiku na drzwiach do każdej klasy wisiało piękne hasło-cytat mówiący o książkach, o czytaniu oraz korzyściach z nich płynących.

      W bibliotece przygotowaliśmy dwie wystawki książek. Jedną z najnowszymi nabytkami-nowościami oraz książkami najstarszymi, które udało nam się wyszperać na bibliotecznych regałach.

       W ostatnim tygodniu października można było trafić do biblioteki na mini-quiz czytelniczy oraz głośne czytanie bajek, baśni dla najmłodszych czytelników.

        Zorganizowaliśmy również LOTERIĘ KSIĄŻEK.

       W tym roku przyświecało nam hasło „Biblioteka na słodko”, które miało zachęcić do korzystania z biblioteki oraz do nawiązywania dobrych relacji społecznych, którym biblioteka sprzyja :) .

 

       Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców naszej szkoły, a w szczególności:

·            Pani Danucie Czernieckiej,

·           Pani Edycie Nawrockiej,

·           Pani Marcie Sienica,

·           Pani Agnieszce Sędzickiej udało nam się zarobić 169 zł, za które zakupiliśmy 15 pozycji książkowych.

Najważniejszym prezentem jest oczywiście zaangażowanie w życie biblioteki, promowanie jej w szkole i poszerzenie kręgu czytelników, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych i sprawili, że były one prawdziwym świętem :)

OPIS PROJEKTU „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

 

       Nasza szkoła przystąpiła do projektu ph. ”Wszystkie kolory świata” organizowanym przez UNICEF .Celem projektu jest uświadomienie dzieciom problemu, z jakim styka się wiele afrykańskich dzieci. Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, a będzie ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio, itp.

Celem projektu jest:

·         kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji otwartości na inne kultury,

·         pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

·         zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

 W ramach akcji uczniowie klas IV-VI będą przygotowywać specjalna laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykła szmacianą lalką-będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby.

Następnie  laleczki wykonane przez każdą klasę zostaną zlicytowane podczas imprezy szkolnej zorganizowanej na przełomie stycznia-lutego.

Etapy realizacji projektu:

·         Podróż przez kontynenty-po zapoznaniu uczniów z projektem otrzymują oni za zadanie wybranie sobie dowolnego kraju z Afryki i zebrania jak największej liczby informacji o jego mieszkańcach –popularnych imionach. Strojach regionalnych, zwyczajach, kulturze, etc. Wiedza na temat wybranego kraju zostanie wykorzystana do przygotowania laleczki, która będzie odpowiednikiem ich rówieśnika z tego kraju.

·         Przygotowanie laleczek przez uczniów- w oparciu o wykrój lalki wysłanej przez UNICEF dzieci przygotowują swoje własne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, które wcześniej wybrały. Uczniowie uzupełnią  także „akt urodzenia” laleczki-specjalny dokument, w którym umieszczą fotografie lalki, bądź narysują jej portret, wpiszą dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej hobby.

·         Licytacja laleczek w szkole-laleczki wykonane przez każdą klasę zostaną zlicytowane podczas imprezy szkolnej zorganizowanej na przełomie stycznia-lutego.

·         Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę-można wysłać tylko jedną laleczkę z całej                  szkoły. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej  w zwycięskiej szkole.

Po zakończonej akcji w szkole i zlicytowaniu laleczek szkoły wpłacają zebrane pieniądze na konto UNICEF dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Sierra Leone.

Koordynator akcji:

Marta Ostrowska- Gdak


       Wydarzenia    2010/2011                                                                      

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2010

Od 25 października  do 29 października 2010 po raz ósmy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego Święta brzmiało: „Różnorodność, energia, wyzwania – oto biblioteka szkolna”. O Święcie informowały plakaty rozwieszone na terenie szkoły. Biblioteka tego dnia wyglądała inaczej niż zwykle, została udekorowana kolorowymi balonami i kwiatami. Ponadto na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę czekała słodka niespodzianka.

Zorganizowaliśmy:

- głośne czytanie bajek dla najmłodszych,

- kiermasz książek,

- plebiscyt na najlepszą książkę „Top 10 Bestselerów”,

- konkurs na najładniejszy wiersz o bibliotece,

- akcję pozyskiwania książek i czasopism do biblioteki ph.” Podaruj książkę bibliotece”,

- codzienny słodki smakołyk za drobny datek.


 

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W BIBLIOTECE

20 grudnia 2010 roku Koło Miłośników Książek przygotowało program artystyczny pt. „Opłatek wigilijny”, na który składały się wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz kolędy.

Biblioteka była udekorowana w świąteczną  dekorację, nie obyło się bez choinki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami.

Po zakończeniu części artystycznej odbył się błyskawiczny konkurs na temat świąt Bożego Narodzenia i tradycji z nim związanych. Nagrodami były cukierki oraz drobne upominki.

 


 

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

   Dnia 14 marca 2011 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie należący do Koła Miłośników Książek. Przygotowali przedstawienie pt.” W świecie bajek ”.  Po inscenizacji  wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy!
Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i Twych mądrości
Korzystać usilnie!
Przyrzekamy!"

   Następnie odbyło się uroczyste pasowanie „pierwszaków” na czytelników szkolnej biblioteki. Przedstawiciele klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczniowie kolorowanki i numer gazetki okolicznościowej pt. „Wieści biblioteczne”.

Dziewczęta z Koła Miłośników Książek przygotowały quiz ze znajomości biblioteki i wiedzy o książce. Nagrodami były zakładki do książek.