"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

DYREKTOR
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
IM. JANA PAWŁA II W OLECKU

INFORMUJE O PLANOWANYM  NABORZE DO KLASY SPORTOWEJ

NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Oferta skierowana jest do uczniów klas trzecich (dziewcząt i chłopców) z powiatu oleckiego uzdolnionych sportowo, pragnących rozwijać swoje umiejętności. Zadaniem szkoły będzie stworzenie uczniom optymalnych warunków umożliwiających łączenie szkolenia sportowego z realizacją zajęć dydaktycznych.
W klasie sportowej realizowany będzie program zajęć z wychowania fizycznego rozszerzony dodatkowo o 6 godzin tygodniowo.

Oferujemy kształcenie sportowe o specjalnościach:

- dziewczęta: piłka koszykowa,

- chłopcy: piłka nożna.

Szkoła oferuje wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną otwartą na indywidualne potrzeby uczniów, bazę wyposażoną w nowoczesny sprzęt sportowy oraz inne pomoce dydaktyczne. Zajęcia będą prowadzone również w oparciu o obiekty miejskie:  basen, halę sportową, stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe.

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy sportowej należy złożyć w terminie od 14.02.2022r. do 04.03.2022r. w sekretariacie szkoły ul. Kolejowa 33 (druk do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły www.sp3.olecko.edu.pl. dostępny od 14.02.2022r.)

Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod nr tel. 87 520 20 85.

Kandydat do klasy sportowej powinien spełniać następujące kryteria:

1. Bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi i zaświadczeniem lekarza rodzinnego.
2. Pozytywne zaliczenie testu sprawności ogólnej.
3. Wykazanie się uzdolnieniami ruchowymi.
4. Przejawianie zainteresowań sportowych.
5. Pisemna deklaracja rodziców lub prawnych opiekunów.

Wnioski prosimy składać w terminie do 4 marca 2022 r. w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem emaila: sp3@um.olecko.pl

· Data testów sprawności ogólnej oraz informacyjnego spotkania z rodzicami zostanie podana po 4 marca 2022 r.

Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły nr tel. 87 520 20 85

Regulamin bezpiecznego funkcjonowania i higieny pracy w czasie reżimu sanitarnego
 /zobacz dokument PDF/

Misja szkoły:

Wychowanie dziecka wrażliwego na dobro w jego wymiarze indywidualnym  i społecznym,  które uwierzyło we własne siły i zdolnego do osiągnięcia wartościowych i trudnych celów życiowych.

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem,
o to, ażeby bardziej był, a nie miał, aby poprzez to wszystko, co ma, co posiada,
umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich"
 Jan Paweł II

W 1945 roku przy ulicy Poznańskiej, obecnie Nocznickiego powstała Szkoła Podstawowa. W 1963 roku w wyniku reorganizacji szkół nadano jej nazwę Szkoła Podstawowa nr 3.  Od września 2001 roku szkoła znajduje się przy ul. Kolejowej 33. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Lucyna Sadowska.

Szkoła posiada 2 oddziały zerowe, 11 oddziałów klas I – III, 9 oddziałów klas IV – VI. Szkoła liczy 490 uczniów, 42 pracowników kadry pedagogicznej, 10 pracowników administracyjno – technicznych. Budynek szkolny jest nowoczesny, zmodernizowany, po kapitalnym remoncie. Szkoła posiada piękną salę gimnastyczną, boisko tartanowe do siatkówki i koszykówki oraz boisko trawiaste do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną, plac zabaw, nowoczesną pracownię komputerową, zmodernizowaną bibliotekę z centrum informatyczno – multimedialnym, stołówkę i świetlicę. Dzieci swoje umiejętności i zdobytą wiedzę poszerzają w wielu kolach zainteresowań, uczęszczają do prężnie działającego Uczniowskiego Klubu Sportowego „TRÓJKA” odnoszącego liczne sukcesy. Od września 2005 roku w szkole funkcjonuje klasa sportowa.

16 października 2003 r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku zgodnie z Uchwalą nr VIII/53/03 Rady Miejskiej w Olecku z dnia 29 maja 2003 r. i Dekretem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura otrzymała imię Wielkiego Rodaka Jana Pawła II oraz sztandar z jego wizerunkiem.

Wszystko rozpoczęło się od zaproponowania na Radzie Pedagogicznej trzech kandydatur na patrona szkoły. W wyniku glosowania uczniów, nauczycieli i rodziców, większością głosów wybrano – Jana Pawła II.
                Następnie zawiązał się Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku, na czele którego stanął Burmistrz Olecka – Wacław Olszewski. Komitet podjął aktywne działania w celu pozyskania środków finansowych na zakup sztandaru.
            16 października – dzień nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru ogłoszony został Świętem Szkoły.

e-dziennik

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z historią Olecka i naszej szkoły.W ramach przedsięwzięcia w dniach 24 i 25 października 2019r. uczniowie pod opieką nauczyciela historii p. Izabeli Sobolewskiej i nauczyciela religii p. Danuty Baranowskiej zatrzymali się przy Pomniku Wdzięczności upamiętniającym zasłużonych dla miasta Olecka. Ponadto odwiedzili groby nauczycieli Agaty Mrozowskiej i Jerzego Neya oraz zasłużonych dla miasta: Władysława Żurowskiego, Ryszarda Demby i Feliksa Jordana Lubierzyńskiego. Uczniowie porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej wspólnoty. Iwona Narkiewicz - Bielska

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

KLIKNIJ ABY WEJŚĆ NA ARCHIWALNĄ STRONĘ SZKOŁY